Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (4)
3 dni temu
Jan Fijor - Wizyta w Rumuni i kryzys w USA
Janek wrócił z ASBIROwego wyjazdu do Rumuni i opowiada o gospodarce tego kraju oraz o tym co go spotkało. Jak również ciekawe rzeczy dzieją się na rynku złota, ropy i giełdy w USA,...
Wydanie Główne
4 dni temu
Kto ukradł nam Marsz?
Kolejna nacjonalizacja. Czy odzyskaliśmy niepodległość? Władza centralnca vs lokalna. Cena cebuli. Nie chcą inwestycji i miejsc pracy. Gentryfikacja. Do kogo należy miasto?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Firma na emigracji 2016-01-17

Niemiecka gra polityczna: Nord Stream 2 może finansować rosyjską agresje

Nadający: Maciej Bienert

KOMENTARZE

Jacek z Danii 2016-01-18

Macku,  
 
Zgadzam sie z Toba w 100%. Uwazam ze bardzo dobrze przeanalizowals obecna sytuacje z KODem, TK i Niemiecka 'zimna agresja', szczegolnie w kontekscie geopolitycznym o ktorym jest zupelnie cicho w mediach. Bardzo dobra robota! 
 
Niemcy, podbnie jak Francja w Afryce, proboja w Europie budowac kieszonkowe imperium, w ktorym Polska gra role perly w koronie, tak jak kiedys Indie byly perla w koronie Imperium Brytyjskiego. Na wszelkie proby usamodzielnienia sie zaczynaja strzelac ze wszytkiego co maja, a ze nie moga pojsc w otwarty konflikt wiec ropoczynaja zimna wojne z Polska.  
 
Czy znasz wyklady Jacka Bartosiaka na Youtube odnosnie sytuacji geopolitycznej, szczegolnie w kontekscie chinskim?

Marriusz 2016-01-18

Odpowiedź "D" jakąś część na zakup polityków zachodnich,w tym też możliwe że polskich.Wyda część na propagandę,część wyda na utrzymanie władzy,część wyda na zakupy na wschodzie i zachodzie dóbr pierwszej i drugiej potrzeby część ukradnie pzy budowie wielkich nikomu nie potrzebnych obiektów a znaczną część wyda na zatrudnienie w jedynej gałęzi jaka im w miarę wychodzi czyli w sektorze militarno zbrojeniowym.Dlatego też my powinniśmy twardo domagać się od USAi Europy dofinansowań naszych programów obronnych jako części pogramów Nato i Unii.Poza tym powinniśmy zbudować elktrownię atomową a nawet dwie.jedną przy granicy rosyjskiej a drugą przy niemieckiej.Ponadto wiemy że nie zablokujemy aczej Nodstreamu 2 więc jak już zostaniemy z ręką w Nocniku w tej sprawie to kategorycznie powinniśmy się domagać od strony niemieckiej zakopania głębiej rury nordstream1 co obiecała pani kanclerz.Jest to podobno bardzo trudne technicznie ale należysię domagać tego kategorycznie ze względu na przyszłość ,a jest okazja do wymuszenia takiego kroku.Nasze rurociągi zapewne za chwilę nie będą" technicznie w stanie przesyłać rosyjskiego gazu z Rosji w ilościach jakie byśmy chcieli ale będą utrzymywane na minimalnym poziomie przesyłu tak byśmy na tym tracili a nie zarabiali.Dlatego należałoby ppmyśleć o możliwości przesyłania nimi gazu w inne rejony(jeśli jest to opłacalne)tak by blokować trochę Rosjan na innych kierunkach-np trochę na około na południe?Nie wiem czy się tak da ale może warto by było przeanalizować i dogadać się z Ukraińcami ,Słowakami. 
Już powinniśmy negocjować dostawy gazu z Iranu.

Maciej Bienert (care24.pl) 2016-01-18

Dziękuję za miłe słowa, 
Z Panem Jackiem Bartosiakiem kontaktujemy się od zeszłego roku. Jutro będziemy rozmawiać telefonicznie i zaproszę Pana Jacka do audycji na żywo w kontestacji.

Jacek, Dania 2016-01-18

*probuja

Marek 2016-01-19

Polskojęzyczne media w Polsce w większości to media z kapitałem zagranicznym a dokładnie niemieckim. Jak ma się sprawa własności mediów niemieckich. Jak prawo niemieckie reguluje udział obcego kapitału w strukturze własnościowej niemieckich mediów?

Maciej Bienert (care24.pl) 2016-01-19

ad5 pytałem prawnika i odpowiedział ,że w Niemczech te kwestie są prawnie uregulowane w ten sposób ,że rynek medialny jest chroniony przed zagrożeniem ze strony obcego kapitału. Zagrożenie miało by polegać na ew. propagandzie. To co mówią niemieccy politycy ,dziennikarze i tak zwani specjaliści proszę nie brać na poważnie. Ta cała nagonka w niemieckich mediach jest z powodu zagrożenia ich interesów w Polsce. Smutno ,że wysługują się oni Polakami ,ba są nawet tacy ,którzy w to wierzą. Wierzą ,że "uchodźcy" to kobiety i dzieci ,oraz lekarze i inżynierowie ,którzy przyjechali do Niemiec przyjąć niemiecką kulturę ,europejskie wartości i sposób życia ,służyć innym ,płacić podatki itp. Mówiąc krótko: wszelkie pouczanie Polaków ze strony Niemców w sprawie wolności mediów porównać można reprymendy złodzieja recydywisty dla dziecka co chce ukraść cukierka.

RAdesign 2016-01-19

bo Niemcy lubią pouczać.  
 
ani chybi - kompleksy.

Maciej Bienert (care24.pl) 2016-01-19

ad7 pouczanie ,upominanie ,nakazywanie ,wychowywanie jest wynikiem sytuacji w jakiej byli wychowani. Tu jako pedagog muszę stanąć w ich obronie ,oni to jedyny świat jaki znają. Nie znają innych zachowań. Cały proces wychowania poprzez rodzinę ,szkołę ,zakład pracy itp. jest oparty na silnej hierarchiczności. Upokarzanie ,agresja ,poniżanie ,narzucanie "słusznych" poglądów bardzo często jest elementem wychowania jakie otrzymał statystyczny Schmidt. Nawet podczas rozmów między sąsiadami grożenie palcem to "normalka" zamiast wzajemnego szacunku- uśmieszki ,ładne minki a za plecami próba sił. Dlatego to społeczeństwo tak funkcjonuje. Jak wojsko ,jak jest rozkaz od władz: 
 
pracować! to pracują wydajnie i osiągają cele gospodarcze 
 
nienawidzić! to nienawidzą kogi im każą: Polaków ,Żydów itp. i nienawidzą też wydajnie KZ ,naloty ,wojny ,morderstwa ,kradzieże itp.  
 
kochać islamistów! to kochają ,witają na dworcach ,przynoszą maskotki , nawet jak ich gwałcą to mówią ,że nic się nie dzieje

Marriusz 2016-01-20

Coś czuję że Maciej szuka już nowego miejsca do życia ;-)

Maciej Bienert (care24.pl) 2016-01-20

ad9 ,hej mieszkam w Niemczech i tu będę mieszkał przez najbliższe lata ,obecnie nie mam planu mieszkać gdzie indziej. Tu wyznaczamy sobie nowe cele ,tu rozpoczynamy coraz to nowe projekty. Wszystko będzie zależało od rozwoju sytuacji: czy nadal będą to Niemcy czy Germanistan. Niestety ostatnie wydarzenia ,molestowania ,gwałty ,przestępczość a w szczególności reakcja władz na te problemy przypominają kraje 3go świata. To samo wolność mediów wolność poglądów i dostęp obywateli do rzetelnej informacji na temat wydarzeń w kraju. Te praktyki to też 3ci świat. To musi się zmienić i my będziemy o tym głośno mówić.

Dodaj komentarz...

Maciej Bienert

Maciej Bienert - Dumny ojciec i szczęśliwy mąż, a poza tym pedagog z 11. letnim stażem. Zajmuje się zwykle wieloma rzeczami na raz. Od 3 lat mieszka w Niemczech w raz z rodziną.

Kiedyś urzędnik. Od 11 lat przedsiębiorca wolnorynkowiec, prowadzący działalność z sukcesami i nierzadko porażkami. 35 lat życia nauczyło go, że warto się uczyć i ciężko pracować, ale przede wszystkim być wiernym wartościom i ideom, które wyznaje.

W wieku 31 lat zrozumiał, że w życiu nie chodzi o to żeby siebie "odnaleźć" tylko siebie tworzyć. Po ukończeniu wielu szkół, kursów i uczelni, podjął się kolejnego wyzwania: prowadzenia audycji w Kontestacji.

Prowadzi wiele stron internetowych między innymi:

bienert.biz
care24.pl
deutschland-jobs.eu
fenster.bienert.biz
jazdawde.pl

o tym dlaczego warto emigrować i jak żyje się polakom za granicą.

Inne audycje tego autora:

Spór o kler (1) - 3 tygodnie temu

Powrót po 9 latach (3) - 4 miesiące temu

Polowanie na dzieci w Niemczech (2) - 4 miesiące temu


Czy Niemcy nigdy nie upadną? - 5 miesięcy temuWięcej audycji...
Konflikt Polska - Izrael (1) - 10 miesięcy temu

Tak żyją imigranci w Niemczech (2) - 10 miesięcy temu
Przyczyny seksualizacji dzieci - 11 miesięcy temu


Ubóstwo w Niemczech - ponad rok temu


Protest lekarzy i służba zdrowia (4) - ponad rok temu
Historia pewnego uchodźcy - ponad rok temuO przetargach - ponad rok temu

Idę na studia (2) - ponad rok temuPlany na 2017 (1) - ponad rok temu

Niemiecka szkoła (5) - ponad rok temu

Pozytywne efekty 500+ (4) - ponad rok temu
Przemoc, mobbing i nękanie (2) - 2 lata temuEmerytury w Niemczech (2) - 2 lata temu


Wakacyjny nastrój (2) - 2 lata temu

Terror w Monachium - 2 lata temu

Jakie są dzisiejsze Niemcy? (1) - 2 lata temu

Terror w Monachium - 2 lata temu


Audycja niedokończona - 2 lata temu

Co łączy wp.pl i Zyklon B (1) - 3 lata temu
Niemcy państwem bezprawia? (3) - 3 lata temu
Polskie materace dla Niemców (7) - 3 lata temuKochajmy się wszyscy! (1) - 3 lata temu


Maćkowa codzienność - 3 lata temu

Maciek ma problemy... (1) - 3 lata temu


Komentarz Maćka... (1) - 3 lata temu

O problemach z firmą Drutex... (10) - 3 lata temu
Wybory... na emigracji? - 3 lata temu

Problemy w branży budowlanej? (2) - 3 lata temu


Kto jest lepszym "Polakiem"? (2) - 3 lata temu


Nasza nowa siedziba (5) - 3 lata temuJakich klientów unikać? (2) - 3 lata temu


Wspomnień czas (1) - 3 lata temuCo tu produkować? (4) - 3 lata temu
50 tys. VAT Maćka (1) - 4 lata temu

Okna z Polski (1) - 4 lata temu

Przewaga LTD nad GmbH - 4 lata temu


Dokąd emigrowałby Maciek? (1) - 4 lata temu

Fitblogerka w Kontestacji (1) - 4 lata temuWizytuję targi BAU2015 - 4 lata temuNiemiecka indoktrynacja (2) - 4 lata temu


O budownictwie w Niemczech (4) - 4 lata temuBytowska policja w akcji (3) - 4 lata temu

Maciej o nazizmie - 4 lata temu

Policja bytowska w akcji (1) - 4 lata temu


Socjal w Niemczech (16) - 4 lata temu

A co, jak przyjdzie kryzys? (1) - 4 lata temu

Maciej nie lubi Mercedesów! (1) - 4 lata temu


Niemcy moich marzeń (5) - 5 lata temu

Czy Austria to lepsze Niemcy? (5) - 5 lata temu

Niemcy o Polakach... (7) - 5 lata temu

Policjantka lubi gaz - 5 lata temu

Delegacja to nie emigracja (3) - 5 lata temuDrutexomania (3) - 5 lata temu
Mała firma, a cieszy - 5 lat temu
MLM i inne tematy (10) - 5 lat temu
Czy czeka nas drugi Hitler? (2) - 5 lat temu


Rozmowy o emigracji c.d. (1) - 5 lat temuRozmowy o emigracji - 5 lat temu


Zostanę miliarderem! (9) - 5 lat temu

O walucie Euro - 5 lat temu

Okna i nie tylko... (5) - 6 lat temu


Polska: pierwsze wrażenie (41) - 6 lat temu

Rozbijemy układ! (7) - 6 lat temu

Za Odrą zapłacisz bykowe (1) - 6 lat temu


Układ zamkniętych okien (5) - 6 lat temu


Nie otwierajcie firm w Polsce (25) - 6 lat temu


Odwiedziny z Lichtensteinu (4) - 6 lat temu

Czy warto kupić dom w Anglii? (14) - 6 lat temu


Ciemne strony emigracji (7) - 6 lat temuO interesie Maćka (3) - 6 lat temuWybuchowy Klient (1) - 6 lat temuMaciej ujawnia swój sekret (19) - 6 lat temu


Dziś o życiu w Norwegii (15) - 6 lat temu

Gdzie tanio tankować... (19) - 6 lat temu


Wywiad z Marią i Tomkiem (11) - 6 lat temu


Pierwsza reklamacja (1) - 6 lat temu


Figielka o pracy w UK (9) - 6 lat temu


Polaku uśmiechaj się (11) - 6 lat temu

Wywiad z raperem Junior ER (16) - 6 lat temu
Samochód dojechał - 6 lat temu


Jak działa gospodarka? (5) - 6 lat temu

Pytania do emigrantów (10) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

e-Candy - - 15.00
Rzecznik Praw Obywatelskich - - 30.00
Przelew SMS - - 30.00
Jak wysłać faks do Niemiec - - 30.00
Tłumacz z Krakowa - - 40.00
Twój klucz do zrozumienia - - 40.00
Kropla Natury - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt