Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Uprasza się o dzwonienie i podawanie haseł! Będzie zabawa, na tym ten odcinek polega. ByteEater zaprasza!
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza (na żywo)
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (3)
5 dni temu
Jan Fijor - Komputery skomplikowały urzędy
Janek wzburzony przygodami w amerykańskich urzędach wspomina jak to kiedyś się załatwiało prosto różne rzeczy, a jak to wygląda dzisiaj.
Państwo Piesto
dziś
Ekipa Remontowa - Kogo Polecamy
Dla tych, którzy nie mogli posłuchać naszego na żywo podrzucamy go jeszcze raz. Opowiadamy jak współpracować z ekipą remontowo-budowlaną. Dlaczego warto zlecić zrobieni remontu...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Po prostu biznes 2016-02-04

Obawy przed zatrudnianiem pracowników

Nadający: Justyna Broniecka-Klim i Anna Lindner-Grem

Wielu znanych mi przedsiębiorców próbuje pozyskiwać klientów, obsługiwać ich, budować firmę oraz udawać że mają jeszcze czas na zarządzanie. Zgadzam się z tym, że zatrudnianie ludzi wiąże się z pewną odpowiedzialnością. Tyle tylko, że jak ich nie zatrudnimy to trudno, aby nasza firma się rozwijała. Dziś o tym, czego jako przedsiębiorcy obawiamy się najczęściej.
Pobierz [7,1 MB]

KOMENTARZE

Sofronoff 2016-02-10

No kurwa! Z 2200zł które pracownik dostaje do kieszeni (netto) pracodawca wypłaca z kasy bez mała 3700zł żywej gotówki. Dlaczego ów podatek za to, że "prywaciarz" śmiał dać pracę ZNOWU jest tu przemilczany a rozwinięte są jakieś banalne drugorzędne "problemy" ??? 
 
Kodeks pracy to jedna wielka księga, w której zebrana wydaje się być cała nienawiść państwa do "prywaciarza".  
 
Nieprawdopodobna arogancja, bezprawie i działanie w poczuciu zupełnej faktycznej bezkarności PIS (Sanepidu) to temat na inną opowieść...

Piotr 2016-02-13

Popatrz na cały obraz. W alternatywnym systemie istniałby bardzo niski próg wejścia, co spowodowało by niemal pewne wykoszenie obecnych przedsiębiorców, którzy latami uczyli się zasad gry. Mając do wyboru niższą marżę i prawdziwą konkurencję co najwyżej kilka procent obecnych pracodawco-przedsiębiorców wybierze drugą opcję, a nawet ci zrobią to z braku trzeźwej oceny potencjału szarej masy na własną zgubę. Jak ktoś chce uniemożliwić rzece zalanie np. miejsc zamieszkania to buduje wały i taki jest cel kosztów pracy. Bez nich nie było by żadnych długoterminowych inwestycji i żylibyśmy jak plemiona pierwotne. Nie można mieć wszystkiego. Jak ktoś nie chce kosztów i podatków, to niech się wyprowadzi do lasu.

Sofronoff 2016-02-19

Na ten cały obraz patrzę od 25 lat tzw. wolności. 
 
"Bez nich nie było by żadnych długoterminowych inwestycji i żylibyśmy jak plemiona pierwotne." to tak, jakby powiedzieć, że nie można funkcjonować bez opłacania HARACZU. Ale najważniejsze: jakich kurwa "inwestycji" ? Najdroższego na świecie (per krzesełko) stadionu "narodowego" ?  
 
Wszystkie poważne inwestycje, (a już na pewno długoterminowe, bo każda kolejna ekipa rządząca ma w dupie obietnice ekipy poprzedniej - PO była wyjątkiem, bo w dupie miała nawet to, co poprzedniej kadencji sama "obiecała") są W LESIE. Gazoport, sieć autostrad, obwodnice, wodociągi, kanalizacja, zamówienia dla karykatury armii, chuj wie komu potrzebne stadiony i igrzyska, itd. A jak już są wybudowane w szczątkowych ilościach, to pierwszą rzeczą, którą władza robi, to zabiera się do krojenia opłat (viatoll, opłata za autostrady, płatne parkingi, uzależnienie i dyktat cen "życiodajnej" wody, przymus podłączenia do kanalizacji zamiast taniej POŚ). Słowem, najpierw buduje za NASZE PODATKI a potem długoterminowo dalej kroi ZA NASZE PODATKI. I władza nie zrobi nic (a już na pewno nic nie zrobi SAMORZĄD), zanim wykonania projektu nie przepuści przez "zaprzyjaźnioną" spółkę. 
To dzięki naszym włodarzom (czyli ostatecznie nam samym) jesteśmy Meksykanami Europy - współczesnymi plemionami pierwotnymi. 
 
Człowieku, jak ty tu trafiłeś z takim farmazonami ??? Czy ty kiedykolwiek prowadziłeś jakąkolwiek DG a jeśli tak, to czy zatrudniałeś PRACOWNIKA ? 
 
Bo na mój nos, to twoje myślenie zdradza jeśli nie stanowisko gdzieś w urzędzie, to na pewno w budżetówce :-)

Dodaj komentarz...

Justyna Broniecka-Klim i Anna Lindner-Grem


Justyna Broniecka-Klim i Anna Lindner-Grem są współwłaścicielkami firmy ReduTax Sp. z o.o. Ich misją jest edukacja przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Doświadczenia z jednej strony ukierunkowane na działy księgowe i finansowe, z drugiej na operacyjne zarządzanie oraz HR pozwalają im łączyć kompetencje oraz skutecznie pracować ze swoimi klientami, tak aby to oni mogli czuć się w swoim biznesie bezpiecznie. Ich firma rozpoczęła działalność w 2013, a dziś jest już rozpoznawalną marką.

Bardzo wielu przedsiębiorców kojarzy takie marki jak ZUS to nie MUS, czy ReduTax. Dziewczyny z Redutax często pojawiają się na różnego rodzaju wydarzeniach dla przedsiębiorców. Są fachowcami w swojej dziedzinie, a przede wszystkim posiadają otwarte umysły.Prowadzi audycję Po prostu biznes - podcast ukierunkowany na bezpieczne prowadzenie biznesu pod kątem podatkowym, prawnym, księgowym oraz procesowym. Dowiesz się tu m.in. w jaki sposób wybrać formę prawną, jak optymalizować podatki, na co uważać podczas zatrudniania pracowników. Nasza audycja ma pomóc przedsiębiorcom w tym, aby czuli się bezpieczniej w naszym dość specyficznym kraju :). Znajdziesz tu nasze wypowiedzi, wywiady z gośćmi oraz dyskusje. Udanego słuchania.


Inne audycje tego autora:

Efektywny przedsiebiorca.mp3 - ponad rok temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

mobilevoip - - 30.00
Transport-Austria.eu - przeprowadzki Austria - - 25.00
Andrzej Misiewicz - - 20.00
Mateusz Krzysztof - - 20.00
Przekształcanie spółek - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt