Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Wspieraj KonteStację i dołącz do Kontest.CLUB
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (1)
3 dni temu
Jan Fijor - Złotówka nam leci w dół
Janek kolejny raz robi analizętego co dzieje się na rynku oraz zaprasza do myślenia. To podobno nie takie trudne.
Wydanie Główne (3)
6 dni temu
Podatki, które się opłacają?
Recykling opakowań. Lotnisko w Radomiu będzie...rozbudowane. THC zbanowane przez FB. Nareszcie wypłata z OFE. Dobra i zła obsługa klienta. Promocja kraju przez POT. Preferencyjne kredyty...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Po prostu biznes 2016-02-04

Obawy przed zatrudnianiem pracowników

Nadający: Justyna Broniecka

Wielu znanych mi przedsiębiorców próbuje pozyskiwać klientów, obsługiwać ich, budować firmę oraz udawać że mają jeszcze czas na zarządzanie. Zgadzam się z tym, że zatrudnianie ludzi wiąże się z pewną odpowiedzialnością. Tyle tylko, że jak ich nie zatrudnimy to trudno, aby nasza firma się rozwijała. Dziś o tym, czego jako przedsiębiorcy obawiamy się najczęściej.

KOMENTARZE

Sofronoff 2016-02-10

No kurwa! Z 2200zł które pracownik dostaje do kieszeni (netto) pracodawca wypłaca z kasy bez mała 3700zł żywej gotówki. Dlaczego ów podatek za to, że "prywaciarz" śmiał dać pracę ZNOWU jest tu przemilczany a rozwinięte są jakieś banalne drugorzędne "problemy" ??? 
 
Kodeks pracy to jedna wielka księga, w której zebrana wydaje się być cała nienawiść państwa do "prywaciarza".  
 
Nieprawdopodobna arogancja, bezprawie i działanie w poczuciu zupełnej faktycznej bezkarności PIS (Sanepidu) to temat na inną opowieść...

Piotr 2016-02-13

Popatrz na cały obraz. W alternatywnym systemie istniałby bardzo niski próg wejścia, co spowodowało by niemal pewne wykoszenie obecnych przedsiębiorców, którzy latami uczyli się zasad gry. Mając do wyboru niższą marżę i prawdziwą konkurencję co najwyżej kilka procent obecnych pracodawco-przedsiębiorców wybierze drugą opcję, a nawet ci zrobią to z braku trzeźwej oceny potencjału szarej masy na własną zgubę. Jak ktoś chce uniemożliwić rzece zalanie np. miejsc zamieszkania to buduje wały i taki jest cel kosztów pracy. Bez nich nie było by żadnych długoterminowych inwestycji i żylibyśmy jak plemiona pierwotne. Nie można mieć wszystkiego. Jak ktoś nie chce kosztów i podatków, to niech się wyprowadzi do lasu.

Sofronoff 2016-02-19

Na ten cały obraz patrzę od 25 lat tzw. wolności. 
 
"Bez nich nie było by żadnych długoterminowych inwestycji i żylibyśmy jak plemiona pierwotne." to tak, jakby powiedzieć, że nie można funkcjonować bez opłacania HARACZU. Ale najważniejsze: jakich kurwa "inwestycji" ? Najdroższego na świecie (per krzesełko) stadionu "narodowego" ?  
 
Wszystkie poważne inwestycje, (a już na pewno długoterminowe, bo każda kolejna ekipa rządząca ma w dupie obietnice ekipy poprzedniej - PO była wyjątkiem, bo w dupie miała nawet to, co poprzedniej kadencji sama "obiecała") są W LESIE. Gazoport, sieć autostrad, obwodnice, wodociągi, kanalizacja, zamówienia dla karykatury armii, chuj wie komu potrzebne stadiony i igrzyska, itd. A jak już są wybudowane w szczątkowych ilościach, to pierwszą rzeczą, którą władza robi, to zabiera się do krojenia opłat (viatoll, opłata za autostrady, płatne parkingi, uzależnienie i dyktat cen "życiodajnej" wody, przymus podłączenia do kanalizacji zamiast taniej POŚ). Słowem, najpierw buduje za NASZE PODATKI a potem długoterminowo dalej kroi ZA NASZE PODATKI. I władza nie zrobi nic (a już na pewno nic nie zrobi SAMORZĄD), zanim wykonania projektu nie przepuści przez "zaprzyjaźnioną" spółkę. 
To dzięki naszym włodarzom (czyli ostatecznie nam samym) jesteśmy Meksykanami Europy - współczesnymi plemionami pierwotnymi. 
 
Człowieku, jak ty tu trafiłeś z takim farmazonami ??? Czy ty kiedykolwiek prowadziłeś jakąkolwiek DG a jeśli tak, to czy zatrudniałeś PRACOWNIKA ? 
 
Bo na mój nos, to twoje myślenie zdradza jeśli nie stanowisko gdzieś w urzędzie, to na pewno w budżetówce :-)

Dodaj komentarz...

Justyna Broniecka


Justyna Broniecka-Klim i Anna Lindner-Grem są współwłaścicielkami firmy ReduTax Sp. z o.o. Ich misją jest edukacja przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Doświadczenia z jednej strony ukierunkowane na działy księgowe i finansowe, z drugiej na operacyjne zarządzanie oraz HR pozwalają im łączyć kompetencje oraz skutecznie pracować ze swoimi klientami, tak aby to oni mogli czuć się w swoim biznesie bezpiecznie. Ich firma rozpoczęła działalność w 2013, a dziś jest już rozpoznawalną marką.

Bardzo wielu przedsiębiorców kojarzy takie marki jak ZUS to nie MUS, czy ReduTax. Dziewczyny z Redutax często pojawiają się na różnego rodzaju wydarzeniach dla przedsiębiorców. Są fachowcami w swojej dziedzinie, a przede wszystkim posiadają otwarte umysły.Prowadzi audycję Po prostu biznes , który ma opowiadać o polskiej rzeczywistości w prowadzeniu firmy. Skupiając się mocno na bezpieczeństwie prawnym, finansowym, organizacyjnym. I opowiadać w jaki sposób można stosować pewne luki w zapisach prawnych, by nadal było to korzystne i legalne.


Inne audycje tego autora:
Jak rozliczać kryptowaluty - 2 miesiące temu
Więcej audycji...

Dane osobowe i GIODO.mp3 (4) - 2 lata temuUmowa o dzieło gotowe.mp3 (2) - 3 lata temu

Role w spółce z o.o..mp3 (4) - 3 lata temu


Mity o spolkach z o.o.mp3 (3) - 3 lata temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Lano Meble - - 25.00
Zegarki Zielona Góra - - 20.00
mobilevoip - - 30.00
Transport-Austria.eu - przeprowadzki Austria - - 25.00
Andrzej Misiewicz - - 20.00
Mateusz Krzysztof - - 20.00
Przekształcanie spółek - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt