Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
konkurs & odc. o Terrym Goodkindzie, fantastyce pisanej przezeń i jej związkach z jego poglądami filozoficznymi z publicystą i kolibrantem Pawłem Tałajczykiem pod patronatem wyd. Rebis
Słuchaj radia
Wydanie Główne (8)
6 dni temu
Czy bańka już pękła?
Kto steruje ceną BTC? Czy kryptowaluty są pieniądzem? Dotacje dla twórców gier. Jak promować libertarianizm? Solidarność nie chce niskiego ZUS. Morderstwo przypadkiem. Wydaj BTC:...
Jan Fijor zaprasza (21)
3 dni temu
Jan Fijor mówi, że się zaczyna
Sytuacja w USA nie jest do pozazdroszczenia. To co Janek opowiada w audycji jako czarny scenariusz ziszcza się na drugi dzień w postaci rekordowych spadków i cen obligacji. W dzisiejszej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2016-02-11

Jan Fijor - Przelewam pieniądze do Trumpa

Nadający: Jan Fijor

Po odpowiedzeniu na kilka emaili Janek streszcza co się dzieje podczas wyborów w USA.
Pobierz [63,4 MB]

KOMENTARZE

Pcimek 2016-02-11

Panie Janku po co się hamować? Szkoda czasu na opodatkowywanie 100% biednych, lepiej ich wystrzelać. Wtedy za Świecie zostaną sami wartościowi, bogaci ludzie. Przecież 7 mld ludzi bogatymi nigdy nie będzie.

jan M Fijor 2016-02-11

Pcimek, słuchaj uchem a nie brzuchem. Ja nie karzę biednych, lecz biedę. Nagradzanie biedy, to więcej biednych. Karanie bogactwa, to mniej bogatych. Chcesz, żeby było odwrotnie? Ja byłem kiedyś bardzo biedny, przez to jednak, że nigdy nie pogodziłem sie ze swym stanem, dzięki postawie mojej Mamy, robiłem wszystko, żeby wyrwać się z biedy. Kiedy już mi się to udało, słyszę ,że wszyscy chcą, abym znowu był biedny. Nie mam na to zgody. 
pozdr

Pcimek 2016-02-11

Nie można karać pojęć mentalnych z całym szacunkiem. Karać można ludzi. Ja oczywiście jestem za zniesieniem socjalu, ale trzeba to robić umiejętnie bo nam 80% stanu populacji wymrze zanim przestawią się na normalność.

Piter 2016-02-11

PiS ustanawia nowe standardy socjalne czyli 500 zł na dziecko. Od tej pory każda partia która będzie chciała wygrać wybory musi co najmniej utrzymać to świadczenie albo...je podwyższyć czy rozszerzyć na wszystkie dzieci. Nie ma innej opcji.  
 
Jak duże to obciążenie dla budżetu świadczy fakt iż trzeba na to wydać 20 miliardów zł czyli prawie 1/4 tego co idzie na emerytury ( które są mega obciążeniem). W przypadku rozszerzenia tego świadczenia na wszystkie dzieci jak postuluje PO robi się z tego już 40 miliardów... 
 
Myśle że jesteśmy świadkami historycznego momentu wkraczania Polski na "wyższy" poziom socjalu. I jednocześnie jest to koniec marzeń o wolnym rynku w Polsce. Jest to swego rodzaju paradoks bo wydawało się że siły wolnorynkowe jak Korwin czy choćby Kukiz osiągnęły jakiś tam sukces. Nic bardziej mylnego; teraz będą musiały się tłumaczyć dlaczego chcą odebrać dzieciom te 500 zeta tak jak wcześniej tłumaczyli dlaczego chcą zlikwidować emerytury czy państwową służbę zdrowia. Swoją drogą prezes Kaczyński genialnie to rozegrał i znajdzie wielu naśladowców.

quentin 2016-02-11

Zwykła klawiatura jest do kupienia w każdym hipermarkecie tj. Carref... lub Auch... za 10-20zl. Przyjemności :)

Tomasz Tofil 2016-02-12

ja jestem załamany... cała rzesza ludzi zwlaszcza kobiet uzna ze to co sie dzieje jest normą, spoleczenstwo sie skomunizuje, nastepnie sfaszyzuje. to juz przerabialismy nie tak dawno, o to m.in. moj pradziad walczyl, by sie przed tym obronic. najgorsze ze nie ma gdzie uciekac, no bo gdzie do australii, tajlandii? nie podoba mi sie ten caly klimat i tam i tu.

Tomasz Tofil 2016-02-12

pozostaje chyba tylko rosja...

Szymon 2016-02-12

@ Piter : 
Niestety Twój opis chyba odpowiada prawdzie. Co gorsza PiS postrzegana jako partia "polska" i "patriotyczna" ( przynajmniej większość ludzi na nią głosujących za takich się uważa ) w rzeczywistości jest ( przynajmniej była w 2005-2007 - teraz po Smoleńsku to się zobaczy) ekspozytura USrAela, do tego dogmatycznie nienawidząca Rosji, jednej z niewielu nadziei Chrześcijan ( i w ogóle starego porządku ). Do tego sporo ludzi pewnie zagłosowało na PiS w przekonaniu, że nie wpuszczą oni hołoty z południa a tu klops, mało z tego wreszcie wprowadzili coś dla nich : socjal, który przy dużej ilości dzieci pozwoli się utrzymać na całkiem niezłym poziomie. 
 
Z własnego doświadczenia powiem krótko : już mi się nie za bardzo chce robić a i roboty wyceniam już wyżej, bo mi się nie chce męczyć , skoro niebawem przybędzie mi 7 potomek, więc od kwietnia będę miał 2,5 tys, jak się urodzi to 3,0 a od nowego roku zapewne 3,5 tys. bo przecież w tym roku już nie przekroczę limitu dochodu. 
Spory demotywator do pracy, każdy przyzna.  
Jedyne pocieszenie , że teraz będę mógł wreszcie poszukać i może odnaleźć swoją pasję ...

jan M Fijor 2016-02-12

@6 A propos ucieczki, polecam bardzo przyjemny kraj, Sri Lanka (na wyspie Cejlon), wciąż atrakcyjna jest Nowa Zelandia, a ostatnimi hitami Douga Casey, którego seminarium (o tym jak uciec od tyranii państwa opiekuńczego i banków centralnych) odbędzie się 18 - 19 czerwca 2016, w Warszawie, jest Kolumbia i Ekwador. Osobiście polecam także Urugwaj, oraz powracająca do życia po kilkunastu latach kirchneryzmu, Argentyna. Wszędzie tam można pracować, prowadzić biznes, kochać, pić, bawić się, słowem: żyć jak człowiek.

wierny słuchacz 2016-02-12

George Mason University to jednak miejsce skąd pochodzi dużo libertariańskich publikacji.

Monika 2016-02-12

Janku, a na allegro? Ot, chociażby tu allegro.pl ale jest ich sporo! Wybierz sobie sortowanie wg ceny. Taka, jaką Ty chcesz, to będzie w grupie najtańszych.

Piter 2016-02-12

Niestety przeprowadzka na drugi kontynent do Urugwaju czy Argentyny czy choćby Sri Lanki wiąże się z tym że realnie tracimy rodzinę. Może nie dziecko czy żonę bo te można zabrać ale rodziców czy rodzeństwo już nie zabierzemy. Podobnie jak zresztą emigracja do USA - jak kogoś stać na przyjazd raz do roku w odwiedziny na tydzień czy dwa to już jest dobrze. A wielu jest takich co w ogóle nie przyjedzie bo miesiąc musi tyrać na bilet i mu szkoda. W Europie jest już pod tym względem trochę lepiej. Ale generalnie cena jaką naród musi zapłacić za emigracje zarobkową jest olbrzymia . Część ludzi nawet sobie nie zdaje z tego sprawy co musi poświęcić a potem jest już za późno .

Janek 2016-02-12

Forbes pisze, że najbogatszy jest Bill Gates, 
wyceniony na niecałe 80 billionów $ ( 10^ 9 - nasze 80mld $). 
Roszczenia Żydowskie względem Polski to ponad 60 mld $. 
 
Czy słysząc zapewnienia Trumpa, że jest najlepszą opcją dla Izraela, jest on także najlepszą opcją dla Polski? 
 
"Trump Takes The Kosher Seal" 
https://www.youtube.com

dator3 2016-02-12

Forbes pisze, że najbogatszy jest Bill Gates, 
wyceniony na niecałe 80 billionów $ ( 10^ 9 - nasze 80mld $). 
Roszczenia Żydowskie względem Polski to ponad 60 mld $. 
 
Czy słysząc zapewnienia Trumpa, że jest najlepszą opcją dla Izraela, jest on także najlepszą opcją dla Polski? 
 
"Trump Takes The Kosher Seal" 
https://www.youtube.com

mgoorny 2016-02-12

Odnosnie glupich pytan to kiedys jeden astronom zadal glupie pytanie: dlaczego w nocy jest ciemno? Innym astronomom odpowiedz na to pytanie zajela 150 lat a przy okazji wydalo sie ze przechswiat nie jest nieskończenie wielki. To moja odpowiedz do Kamila. Pozdro.

Sofronoff 2016-02-13

Panie Fijor, a może CHOCIAŻ pan napisze coś konkretnie...? Dlaczego Sri Lanka ? Dlaczego Nowa Zelandia ? ALBO DLACZEGO NIE ZAMBIA ? Zapewne trochę przerysuję, ale chwilami mam wrażenie, jakbyście Zambię promowali jako nową ziemię obiecaną, choć NADAL jak się zdaje żyjecie z wydawania publikacji / organizacji szkoleń w Polsce albo banalnej sprzedaży kurewsko drogich tiszertów z pretensjonalnymi "wolnościowymi" hasełkami ;-) 
 
Skoro "poleca" pan Urugwaj, dlaczego nadaje pan - zakładam - z naszych swojskich Pyr ? Przy takim spraw obrocie "porada" gdzie "pracować, prowadzić biznes, kochać, pić, bawić się, słowem: żyć jak człowiek", przybiera formę kuriozalnej porady księdza w kwestiach dobrego pożycia małżeńskiego. Nieprawdaż ?

Robi 2016-02-13

Panie Janie, niech Pan ratuje tego człowieka. Jak już , to system jest chory. Pan ma rozeznanie w rynku amerykańskim. Czy ten facet zrobił cokolwiek nie tak, jak trzeba? Przecież jest biznesmenem, do diaska, a rzucili się na niego jak na zbrodniarza. 
weekend.gazeta.pl

jan M Fijor 2016-02-13

@16 wkrótce wydaję ksiązkę na ten temat. Nie napiszę ksiązki w ramach komentarzy kontestacji. Pogadamy, jak ci zależy, we środę. pozdr

verde888 2016-02-13

Sofronoff, przeciez Janek pisze i gada tu o tym i innych rzeczach od x lat. Wydawanie publikacji edukacyjnych to chyba w wieku emerytalnym zaczaI, a za granica - mieszkal sam przez pol zycia. Do kogo te zarzuty w ogole, nie pomylilo ci sie cos?

Sofronoff 2016-02-14

Nic mi się nie pomyliło. Zasygnalizowałem jeno głośno swój dysonans poznawczy. I tak jest zawsze, kiedy słyszę jedno a widzę drugie :-) Kupa ludzi mówi jedno a robi drugie. Tu: jakby nie patrzeć "grupa trzymająca władzę" żyje z tego szeroko rozumianego "syfu nad Wisłą" ;-) Oczywiście te aktywności możemy nazwać to górnolotnie edukacją, dydaktyką,... itd. 
 
Poza tym, JAKIE ZARZUTY ? Jeśli ktoś widzi sens w rzuceniu wszystkiego w pizdu a następnie wyjeździe na drugi koniec świata (dosłownie), to chciałbym poznać jego motywacje, kalkulacje, rachunek. Póki co, tylko Piter zwrócił uwagę na b. istotny (w mojej ocenie) czynnik jak rodzina. Wie to każdy, kto pomimo całego wszechograniającego syfu i wrogości MA ZDROWĄ KOCHAJĄCĄ SIĘ RODZINĘ a ktoś mu (starszy, obyty i bardziej doświadczony) sugeruje miejsce do życia, gdzie nawet nie da się dolecieć bez międzylądowania. Więc ja pytam: DLACZEGO NOWA ZELANDIA, kiedy (np.) na Florydę mogę dolecieć za 1200zł (w obie strony), legalnie pozostać na 1/4 roku i to bez jakiejkolwiek specjalnej gimnastyki ?

Robi 2016-02-14

Panie Janie, proszę łaskawie odnieść się do pytania z postu nr 17

Paweł 2016-02-14

@21 Niech się rzucą na to FDA i po problemie będzie.

RAdesign 2016-02-14

https://www.youtube.com  
 
Trump jest na krawędzi , bo 1945 ;>

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 5 tygodnie temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 8 tygodni temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...


Jan Fijor - Święto Dziękczynienia (3) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolność (103) - 5 miesiące temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - 6 miesięcy temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Samoloty, Białoruś i UK (10) - 7 miesięcy temu

Ryanair i LOT to naciągacze (20) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Co tam Panie w Ameryce? (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - 9 miesięcy temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 10 miesięcy temu
Jak Fijor - Zlikwidowałem konto w banku (53) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - ponad rok temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - ponad rok temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - ponad rok temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - ponad rok temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - ponad rok temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - ponad rok temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 2 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 2 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 2 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 2 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 2 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 3 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 3 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 3 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 3 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 3 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 3 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 3 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 4 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 4 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 4 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 4 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 4 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 4 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 4 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 4 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 4 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 4 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 4 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 4 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 4 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 5 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 5 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 5 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 5 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 5 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 5 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 5 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 5 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 5 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 5 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 5 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 5 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 5 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 5 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 5 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 5 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 5 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 6 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 6 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 6 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 6 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 6 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 6 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 6 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 6 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 6 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 7 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 7 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 7 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 7 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 7 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 7 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 7 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 7 lat temu


Żona milionera (10) - 7 lat temu

Afryka Afryka (27) - 7 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 7 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 7 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 7 lat temu

Fijor w Californi (17) - 7 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 7 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 7 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 8 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 8 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 8 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Panel-pol - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów - - 30.00
najlepszy ranking - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
klimatyzacja centrum - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt