Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Jutro
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (8)
4 dni temu
Czy bańka już pękła?
Kto steruje ceną BTC? Czy kryptowaluty są pieniądzem? Dotacje dla twórców gier. Jak promować libertarianizm? Solidarność nie chce niskiego ZUS. Morderstwo przypadkiem. Wydaj BTC:...
AGENTOMASZ
wczoraj
Wieści Pominięte /// 710 - część druga - muzułmanie, Trudeau, trujące...
W drugiej części dzisiejszych Wieści Pominiętych w szóstym tygodniu 2018 toku przyglądamy się pedofilowi twierdzącemu, ze jest ośmiolatkiem, sprawdzamy jak wyglądają najnowsze...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Myśleć jak przedsiębiorca 2016-02-21

Jak nie dać się łupić – rozmowa z Tomaszem Parolem

Nadający: Ireneusz Osiński

Przedsiębiorcy są łakomym kąskiem dla różnej maści naciągaczy. Między innymi dla firm windykacyjnych, które przedsiębiorców traktują jak dojne krowy, dzięki którym starają się rozwijać swój „biznes” ordynarnie jadąc po tak zwanej „bandzie”. W kolejnej rozmowie z Tomaszem Parolem, prawnikiem prowadzącym portal pomagający szarym zjadaczom makaronu w walce z cwaniakami, mówimy o sposobach zabezpieczania się przed takimi praktykami.
Pobierz [44,8 MB]

KOMENTARZE

GrzesiekW 2016-02-22

Przyznam, że z każda minutą podcastu to robiło mi się coraz słabiej :) 
 
Tzw firmy "antywindykacyjne" robią bardzo dobry biznes na osobach zadłużonych i myślę, że ich działalność jest w dużej mierze mniej moralna niż tych złych firm windykacyjnych. 
 
Dlaczego? Większość z nich ogranicza się do zainkasowania zryczałtowanej opłaty za analizę dokumentów czy sporządzenie pisma, a nie biorą odpowiedzialności za wynik sprawy więc mogą nabrać masę zleceń i ograniczyć się do absolutnego minimum.  
 
A druga sprawa to trochę nieładnie na łamach Kontestacji sugerować, że można uniknąć płacenia starych przedawnionych długów. 
 
Jako Libertarianie/Wolnościowcy powinniśmy wychodzić z założenia, że nie Państwo decyduje o tym czy coś można robić lub nie tylko czy nasze czyny w sposób negatywny wpływają na ograniczenie prawa własności drugiej osoby/firmy. 
 
To że dług się przedawnił nie oznacza, że znika. Staje się zobowiązaniem naturalnym i wierzyciel może je wciąż odzyskiwać ale nie na drodze sądowej. 
 
Czy jako zwolennicy WOLNEGO RYNKU powinniśmy korzystać z możliwości uniknięcia spłaty NALEŻNEGO drugiej stronie długu tylko dlatego, że państwo daje nam taką możliwość? Moim zdaniem absolutnie nie. 
 
Choć są sytuacje kiedy uważam za zasadne skorzystanie z instytucji przedawnienia i chodzi głównie o sytuacje gdy spłacamy długi innej osoby na której decyzje nie mieliśmy wpływu np gdy dziedziczymy po rodzicach dług. 
 
Ale gdy sami zrobiliśmy zadłużenie to nawet jeśli ktoś się zgłosi po należne mu pieniądze za 100 lat to musimy mu je oddać i tyle.

Bart 2016-02-23

Chciałbym potwierdzić skuteczność strony anulujmandat.pl 
Straż gminna w Karlinie chciała wystawić mandat za przekroczenie prędkości - forma wezwania okazała się niezgodna z prawem. Za 10 zł dostałem dokładną informację co należy zrobić. 
300 zł zostało w kieszeni, dziękuję!

Dodaj komentarz...

Ireneusz Osiński


Ireneusz Osiński - z wykształcenia psycholog i producent filmowy. Obecnie Przedsiębiorca, Wykładowca i Ekspert Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku, Łowca Talentów, Networker i Mentor Biznesowy. Twórca wielu projektów w tym programów szkoleniowych, programów telewizyjnych i audycji radiowych. Zawsze uśmiechnięty, energiczny, nastawiony na działanie. Potrafi w każdej osobie znaleźć unikalną wartość, którą trzeba pokazać światu.

Ambasador Etycznego Biznesu i Networkingu. Edukator z misją stworzenia świata, w którym każdy osiąga wymarzone cele i jest szczęśliwym człowiekiem.Prowadzi audycję Myśleć jak przedsiębiorca - podcast o przedsiębiorcach, z przedsiębiorcami i dla przedsiębiorców, Tych z doświadczeniem i tych którzy dopiero chcą nimi zostać. A jeżeli, jak twierdzą ludzie sukcesu, przedsiębiorczość to stan umysłu, w tym cyklu odnajdziesz upragnioną drogę do wolności, między innymi finansowej. Da Ci dostęp do wiedzy ukrytej, której gdzie indziej nie znajdziesz.


Inne audycje tego autora:


O rzeczywistości walut wirtualnych. (5) - 4 miesiące temu

Wielki ambaras z umowami. - 5 miesiące temu

Więcej audycji...


Polskie MiSie i Bliski Wschód. (1) - ponad rok temu

Biznesowe długi honorowe. - ponad rok temu

Sukces i szczęście - ponad rok temuZbawienny wyścig szczurów. (1) - ponad rok temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Leca Keramzyt - - 15.00
SpiralaZadłużenia - - 20.00
Komody - - 20.00
Proszę wyłączcie tą muzyczkę - - 10.00
Odkup odszkodowań - - 20.00
Sklepy Bitcoin optymalizacja podatków - - 40.00
Części do aut amerykańskich - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt