Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne: Musimy odwołać z powodu podróży poza strefę Schengen.
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (1)
przedwczoraj
Jak mieć nosa do nieruchomości
Na przykładach Washingtona, burmistrza Chicago, Mateusza Morawieckiego, Buffetta, własnym i znajomego z USA. A później o nieprzyjazności dla użytkownika, zwłaszcza w bankach, komentarz do...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Produkcja opakowań motoryzacyjnych - Mariusz Mszyca |#473
Mariusz Mszyca Przedsiębiorca. Od 20 lat zajmuje się sprzedażą. Z wykształcenia jest ekonomistą z dyplomem MBA Oxford Brooks University. Ukończył także studia z zakresu zarządzania,...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2016-04-24

Jan Fijor - Wieści z Liberlandu i Niemcolandu

Nadający: Jan Fijor

Przez ostatni weekend Kamil gościł w Liberlandzie, a Janek w Niemczech. W audycji możecie posłuchać o doświadczeniach z podróży oraz o tym, jak jeden ze słychaczy zaorał prowadzących argumentem, którego ci nie zauważyli.

KOMENTARZE

Endriu 2016-04-24

Panie Janku. Dwie wieże WTC które runęły są pierwszym (i ostatnim) wieżowcem na świecie który zawalił się na skutek pożaru paliwa lotniczego z rozbitych samolotów (tak brzmiała oficjalna przyczyna zawalenia się wież). Z Saudami (sunnitami) Ameryka od zawsze robi najlepsze deale na ropie. Na chwilę obecną ropa od ISIS idzie przez Turcję -sojusznika USA - na cały świat, i dzięki temu cena ropy szoruje po dnie, po to żeby ekonomicznie dobić Rosję.  
 
Panie Janku kiedyś grałem w szachy na Kurnik.pl z pewnym całkiem przypadkowym gościem, który po przedstawieniu się mówił brazylijczykiem. Na moje pytanie o to co tam w Brazylii się dzieje itd on powiedział słowa które zapadły mi po dziś dzień w pamięci "BUSH IS DEVIL". 
 
Panie Janku świat już dawno nie wierzy w to, że WTC rozwalili jacyś islamiści z Arabi Saudyjskiej, wszyscy wiedzą że w pogorzelisku znaleziono termit, i były też w necie zdjęcia ładnie popalonych głównych dźwigarów nośnych WTC. 
 
Po prostu partia wojny w Ameryce potrzebowała pretekstu do wojny w Iraku no i sobie go sama sprefabrykowała ....

Sofronoff 2016-04-25

"Po prostu partia wojny w Ameryce potrzebowała pretekstu do wojny w Iraku " 
Zamach na WTC stał się przyczynkiem i poprzedził bezpośrednio inwazję w Afganistanie a NIE w Iraku.

Endriu 2016-04-25

Kolego Sofronoff. Afganistan to zadupie i oprócz produkcji narkotyków które przerzucane stamtąd na cały świat, to kraj ten nie przedstawia żadnej wartości.  
 
Natomiast Irackie i Syryjskie pola naftowe to co innego. Kolego Sofronoff są takie dwa powiedzenia "nie ma przypadków są tylko znaki" i "po owocach ich poznacie".  
 
Mam taką teorię spiskową, że o tym, że w obrębie Irackich terenów zamieszkałych przez sunnitów powstanie państwo islamskie ISIS... 
 
www.nowastrategia.org.pl 
 
... (dowodzone prze byłych saddamowskich generałów którzy przejdą na strone ameryki) George W. Bush wiedział jeszcze przed wysadzeniem WTC .....

Tomasz Tofil 2016-04-25

a niemcy budują rurociągi z putinem i przyjmują imigrantow z bliskiego wschodu, a turcy zniesli wizy dla polakow, w teheranie są cmetarze polskich bohaterow, no i na koniec - zawliły się trzy wieże, a nie dwie. pozdrawiam.

Tomasz Tofil 2016-04-25

"Po prostu partia wojny w Ameryce potrzebowała pretekstu do wojny w Iraku no i sobie go sama sprefabrykowała ...." no dokladnie, ameryka tak sie wzbogacila na tych wojnach, ze szok. najlepsza inwestycja w dziejach stanow chyba.

Tomasz Tofil 2016-04-25

endriu to moze napisz nam wszystkim co uderzyło w pentagon.

Sofronoff 2016-04-25

@ Endriu 
"Afganistan to zadupie i oprócz produkcji narkotyków które przerzucane stamtąd na cały świat, to kraj ten nie przedstawia żadnej wartości" 
Kiedy tylko o opium chodziło. Ponoć. 
 
Co do reszty. Proszę pana. Ja tylko chciałem zauważyć, że atak na WTC był oficjalną przyczyną rozpętania wojny z tzw. terroryzmem, który zaowocował atakiem U.S. Army NA AFGANISTAN, a nie Irak. I tyle. Tu nie potrzebna żadna wiedza tajemna, teorie takie czy siakie, bo Amerykanie tego nie kryją. A prawdziwych przyczyn inwazji jest pewnie kilka razy więcej.

Pcimek 2016-04-26

Nie widzi Pan Panie Janku, nic niezwykłego w fakcie przejęcia niemal całego rynku medialnego przez kapitał niemiecki?

Jazz 2016-04-27

Jakie przejęcie? Ktoś sprzedawał, więc znalazł się kupiec. Jest rynek czytelniczy, więc pojawiają się tytuły. Przemycanie treści proniemieckich to działalność polityczna od której utopijny wolny rynek nigdy wolny nie będzie i dlatego każdej społeczności narodowej potrzebna jest ochrona tożsamości, nawet kosztem wolności ekonomicznej. Opinii obcych narodowo mas nie kształtuje się po to, żeby na tym tracić.

Patryk 2016-04-27

Witam. 
Jestem autorem ciekawej koncepcji przerobienia silnika spalinowego na elektromagnetyczny. 
Problem w tym, że spotkałem się z pewnym wpływowym człowiekiem z mojego miasta i powiedział mi tak: 
Pierwszy etap to badania i na to trzeba co najmniej 100.000zł. 
Oczywiście nie mam tyle i jest to niepewna inwestycja, a kraj jest za biedny na takie inwestycje w ciemno 
Potem można zrobić... prototyp. Jak wybić się z tego bagna w tym kraju i zrobić coś by te państwo było silne :D ? 
Paranoja jakaś. Paranoja.

Adam 2016-04-28

Zrób prototyp (działający...) w piwnicy i testuj. Jeśli testy wypadną pomyślnie, opatentuj. I dopiero wtedy szukaj inwestora. Jeśli nie zabezpieczysz swojej własności intelektualnej, to możesz być pewien, że zostaniesz okradziony, nie tylko w Polsce. 
Generalnie, uważam, że koncepcja przeróbki jest zwyczajnie głupia, bo postęp i rozwiązania techniczne idą w kierunku wyparcia silników spalinowych (chyba że wymyśliłeś tłokowy silnik elektryczny:-) ). Prace nad wydajnymi bateriami są bardzo zaawansowane - pisząc "wydajnymi" mam na myśli takie, które mają pojemność 10000:1 w porównaniu z obecnymi - i to silniki elektryczne (nie przeróbki) będą napędzać XXI wiek.

Paweł 2016-04-28

Adam, ale co ma pojemność z wydajnością?? Wydajny to by był silnik z np. "kieszonkowym" reaktorem jądrowym.

Sofronoff 2016-04-29

"Grupa suwalskich inżynierów skonstruowała jednokołowy samochód. Na razie samochód nie jeździ". 
 
Pójdźcie po rozum do głowy, zapytajcie fachowców i zastanówcie się, ile jest warte to, co pan Patryk (?) napisał... 
bo to tak, jakby napisać "jestem autorem ciekawej koncepcji przerobienia poloneza na samolot". Z jednym wypada się zgodzić - koncepcja... ciekawa :-) 
 
Cóż, mamy piękny przykład "myślenia" chyba całego pokolenia, które przez ostatnie 20 lat wybierało marketing i kulturoznawstwo nad mechanikę, elektrotechnikę czy medycynę. No to teraz mamy.

Sławek 2016-04-29

Jestem Pana wielkim fanem, ale w tej kwestii zupełnie się nie zgadzam że nie ma znaczenia w kogo rękach jest czwarta władza - media. W "polskich" mediach wielokrotnie można przeczytać jak szkodliwy dla środowiska jest węgiel, a już rosyjski gaż, ropa naftowa jest ok, to samo ma się do niemieckiego prądu produkowanego z atomu. Każdy z tych wielkich ekspertów omija szerokim łukiem temat Fukushimy.  
 
Chociaż od kilku lat mieszkam za granicą, to będąc w Polsce na spotkaniu ze znajomymi pije piwo Namysłów, ponieważ obok Ciechanowa to jedyne piwo polskie. Podobnie z innymi rzeczami jak Orlen czy market Piotr i Paweł. Llokalny patriotyzm to fajna sprawa, ale niestety nie jest popularny wśród naszych rodaków, a to jedyna droga żeby wychodować polskiego Shella bądź DHLa.

LIBERTARIUM.PL 2016-04-30

Uważam, że powinno się w końcu rozprawić na antenie z mitem patriotyzmu gospodarczego, który ostatnimi czasy bardzo zyskuje na popularności!

Sławek 2016-05-01

Mieszkam w Kanadzie, tutaj ludzie z dumą mówią "wspieram lokalny biznes", w Polsce to niestety powód do wstydu, za duża zawiść w nas jest. Tesla już by dawno upadła gdyby nie patriotyzm, takich przykładów jest wiele. Efekt jest taki, amerykańskie firmy podbijają kosmos za prywatne pieniądze, a u nas się lud zachwyca stadionem narodowym który kosztował tyle co teleskop Kepler.

Tomasz Tofil 2016-05-04

"i dlatego każdej społeczności narodowej potrzebna jest ochrona tożsamości," tak a niby dlaczego? to moze kazdej spolecznosci swiatowej potrzebna jest ochrona tozsamosci tez? np przed kosmitami.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:


O strajku nauczycieli (20) - 5 tygodni temu

Wady i zalety UK (13) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...

Anarchokapitalizm według Janka (10) - 2 miesiące temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 3 miesiące temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 3 miesiące temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 3 miesiące temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 4 miesiące temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 4 miesiące temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 4 miesiące temu

Janka porady na nadwagę (13) - 4 miesiące temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 5 miesiące temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 6 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 7 miesięcy temu


Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 8 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 9 miesięcy temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 9 miesięcy temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 9 miesięcy temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - Meczowe i życiowe sprawy (8) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - A to lewak jeden (21) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - ponad rok temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - ponad rok temu


Ryanair i LOT to naciągacze (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - ponad rok temuJan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - ponad rok temu

Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 2 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 3 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 3 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 3 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 4 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 4 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 4 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 4 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 5 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 5 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 5 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 5 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 5 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 5 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 5 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 6 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 6 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 6 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 6 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 6 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 6 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 7 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 7 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 7 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 7 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 7 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 7 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 7 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 8 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 8 lat temu


Żona milionera (10) - 8 lat temu

Afryka Afryka (27) - 8 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 8 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 8 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 9 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 9 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad Cała - - 50.00
jacuzzi ogrodowe, balia ogrodowa od producenta - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Art Car Nowy Sącz - - 20.00
Sklep tiande - Naturalne kosmetyki. Sprawdź... - - 20.00
Poznaj siebie - blog psychologiczny - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt