Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Jutro
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Śro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (8)
5 dni temu
Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce
W ciagu tygodnia odbyły się wybory w Polsce i w USA i oczywiście trudno, aby Janek nie zabrał głosu w tej sprawie.
Nikt nas nie uczy jak sprzedawać
dziś
Odzwierciedlanie i zgoda z klientem w procesie budowania zaufania do...
To nie był łatwy odcinek, szczególnie w momencie, kiedy w słuchawkach pojawił się zarzut o to, że mam biblioteczkę dzieł nazistowskim w domu (a nie mam!).
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2016-05-16

Jan Fijor - Polacy ponad 300 miliardów do przodu

Nadający: Jan Fijor

Janek wychwala platformę obywatelską, za to, że dzięki niej Polacy uzyskali ponad 300 miliardów złotych.

KOMENTARZE

Andrzej 2016-05-16

A Rozdawnictwa cd. Szydło obiecała program MIESZKANIE PLUS.  
Na 500+ biorą pożyczki to aż strach trzymać pieniądze w banku albo i w Polsce jak przystąpią do kolejnego kupowania głosujących.

Nikosis 2016-05-17

Jeśli ktoś wierzy w zwycięstwo Trumpa to stawiajcie. ;) Kurs 3.00. 
 
i.imgur.com

Kwiat126p 2016-05-17

Mówisz Janek że owszem znasz sie mniej na sytuacji politycznej niż Kolonko bo i tak rządzą nami jakieś pajace(parafrazując). Ciekawy powód. Ale rządzący mogą nam urządzić system gospodarczy socjalny albo uwolnić gospodarkę, rynek i dać swobodę działania. Narzędziem do tego są miedzy innymi podatki który maja ogromny wpływ na rynek, na naszą pracę, zarobki itd. No i Pis ma takie narzędzie w rękach ale z niego nie skorzystał bo podwyższa podatki(ja o tym doskonale wiem). Kolonko mowił że Pis ma takie narzędzie i powinien je wykorzystać czyli podatki obniżyć by zadowolenie społeczne się zwiększyło, złapali by plusa i bez problemu rządziliby dalej. Dla tego on utożsamia gospodarkę z podatkami bo one mają na nią duży wpływ no chyba że żyjemy w innym świecie. Jeszcze jedna rzecz, skoro przyznajesz ze nie interesujesz się polityką to czemu się wypowiadasz o niej tak namiętnie i krytykujesz tego co się nią interesuje i o niej wie więcej? Z jednej strony chwalę Pis a z drugiej ganię i ty Janku widzisz w tym jakiś zgrzyt? Może dla tego że jesteś taką opozycją totalną jak KOD a ja dostrzegam co robią dobrze a co źle.

hennesy 2016-05-17

Szukam bezpiecznego banku w Polsce. Ma ktoś może linki do rankingów banków, podobnych do tego: independenttrader.pl Byłbym zobowiązany.

Kwiat126p 2016-05-17

i jeszcze jedno. Gość ma 10 tys oszczędności i mowi że nie ma prawie(starczy mu na 10 miesiecy życia w tanim mieście w razie straty pracy). Ja mam jeszcze mniej, większość Polaków nie ma i prowadzą życie na kredycie. Także nieźle. To ile trzeba mieć kasy żeby nazwać to "oszczędnościami" zwłaszcza że gość był w młodym wieku(w moim nawet czyli przed 30tką). Na początku kariery nie oszczędzisz dużo z pensji(dla Janka dużo to nie wiem ile bo jest obrzydliwie bogaty i ma inną skalę :) ) nawet wynajmując mieszkanie, nie mając samochodu ani dzieci. Ja oszczędzam tyle żeby w razie utraty pracy przeżyć do znalezienia nastepnej(liczę ten okres szukania tak na oko i wnioskując z doświadczenia).

jan M Fijor 2016-05-17

@kwiat126p W ilu miejscach pracujesz? ile godzin tygodniowo? co robisz, że by mieć więcej kasy? na co zaciągasz te kredyty? Jak oszczędzasz? Pogadajmy o tym. Zobaczysz szybko, jak mało się starasz. Uklony

Piter 2016-05-17

Kwiat126p. PiS jest bardziej na lewo w sprawach gospodarczych od PO. Korwin ostrzegał że tak będzie. Przychodzą czasy zaciskania pasa bo socjalizm szaleje . Co do Kolonki to nie wiem czy zauważyłeś ale wyraźnie sympatyzuje z narodowcami. A dla nich najważniejsze to pomachać chorągiewką na marszu niepodległości, czy pogonić emigrantów... I w tym PiS się sprawdza i ma taryfę ulgową od narodowców. A Kolonko ma gdzieś to czy w Polsce gospodarka ruszy czy nie , bo on robi $$$ w Ameryce. Zresztą polonia również bo trzepie kasiorę za Oceanem i gremialnie popiera PiS. Żeby skumać o co chodzi w tym kraju trzeba tu mieszkać a nie opowiadać głodne kawałki będą tysiące kilometrów dalej.

Marcin Banach 2016-05-18

@Piter Co lub kto to jest PiS, to żyje?

Kwiat126p 2016-05-18

Janek. W jednym miejscu pracuje po 8h, pon-pt. Standardowy etat. Nie zaciągam kredytów, mowilem tylko że wiekszosc ludzi w Polsce zyje na kredytach nie oszczedzając więc ten gość co ma te 10 tys to i tak nieźle i nie mozna mowic że nie ma w ogole oszczędności. Na założenie biznesu to moze za mało ale na czarną godzinę już nie, zwłaszcza że autor listu jest sam, bez dzieci i większych zobowiązań finansowych. A co do mnie to staram się na tyle na ile uważam że mi wystarczy :) i mi wystarczy w sensie jestem zadowolony jak na ten etap życia i potrzeby. Później przychodzi zalożenie rodziny, własne mieszkanie, samochody itd to potrzeby sie zwiększają, jest apetyt na lepszą pracę, większe pieniądze itd. Na razie mi starczy ale do końca życia tak nie będzie. Choć ze swoich oszczędności nie jestem zadowolony(po 2 latach pracy na etacie to mało) ale zawsze staram się odłożyć głównie(nie znaczy że zawsze) wydając jedynie na jedzenie i mieszkanie. Wiem że można robić więcej, brać zlecenia, budować kontakty itd ale wolę zachować balans między czasem prywatnym a zawodowym nazwijmy to. 
@ Piter PiS jest tak samo lewy jak i PO w sprawach gospodarczych ale jest prawy w sprawach obyczajowych dla tego już z dwojga złego wolę PiS.

Andrzej 2016-05-19

Gwoli ścisłości historycznej. Janku wspomniałeś dżumie w XVI w. ... w Polsce. Dżuma panowała w XIV w. na Zachodzie - wytrzebiła tam połowę ludności. Niemiecka i nie tylko ówczesna klasa średnia uciekała więc do Polski - stąd np. 100 lokacji nowych miast za Kazimierza Wlk. No i dlatego też Polska na kilka stuleci stała się mocarstwem regionalnym.

jan M Fijor 2016-05-19

@10 wspominałem o epidemii dżumy z XIV w. bo innej wtedy nie było. W Polsce też była, wyginęło więcej ludzi niż w Anglii. Acemoglu w książce Why Nations Fail pisze, że Polska była mocarstwem przed dżumą, potem już tylko upadała. Szlachta wzięła chłopa za dupę, przywiązała do ziemi i zniszczyła nasz kraj. Na Zachodzie warstwy wyżej urodzone znliżyły się do plebsu i cały mu dużo nowych praw. Stąd jest jak jest: 1 funt= 6 złotych. Ale mamy za to piękne kobiety i dobrą żywność. Ukłony

Andrzej 2016-05-19

Janku tzw. Czarna Śmierć ominęła Królestwo Polskie. Dotarła wprawdzie na Śląsk i Pomorze - ale te regiony były poza granicami ówczesnej Polski. Historycy do dziś się spierają jakie były powody, że np. na terenie Niemiec epidemia wytrzebiła 80 % ludności a u nas nic takiego nie miało miejsca.  
Skąd pomysł że przed latami 40-tymi XIV w. byliśmy mocarstwem skoro dostawaliśmy cięgi z każdej niemal strony ?

Paweł 2016-05-19

"Szlachta wzięła chłopa za dupę, przywiązała do ziemi i zniszczyła nasz kraj". Janek, gdzie te mundrości wyczytałeś?

mawigator 2016-05-20

Co do pracy (lub nie) w niedziele to chrześcijaństwo mówi że w jeden dzień powinieneś odpoczywać. Nie jest powiedziane że to ma być niedziela. I nie jest też napisane, że ma być to nakaz bezwzględny. Ten dzień ma być dla ludzi, a nie ludzie dla niego. 
 
Przypisy: 
 
[Marek 2:23-28] 
 
Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat wśród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze rzekli do Niego: «Patrz, czemu oni robią w szabat to, czego nie wolno? On im odpowiedział: Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie, i był głodny on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom. I dodał: To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest panem szabatu. 
 
 
[Łk 13:10-17] 
 
Nauczał raz w szabat w jednej z synagog. A była tam kobieta, która od osiemnastu lat miała ducha niemocy: była pochylona i w żaden sposób nie mogła się wyprostować. Gdy Jezus ją zobaczył, przywołał ją i rzekł do niej: "Niewiasto, jesteś wolna od swej niemocy". Włożył na nią ręce, a natychmiast wyprostowała się i chwaliła Boga. Lecz przełożony synagogi, oburzony tym, że Jezus w szabat uzdrowił, rzekł do ludu: "Jest sześć dni, w których należy pracować. W te więc przychodźcie i leczcie się, a nie w dzień szabatu!" Pan mu odpowiedział: "Obłudnicy, czyż każdy z was nie odwiązuje w szabat wołu lub osła od żłobu i nie prowadzi, by go napoić? A tej córki Abrahama, którą szatan osiemnaście lat trzymał na uwięzi, nie należało uwolnić od tych więzów w dzień szabatu?" Na te słowa wstyd ogarnął wszystkich Jego przeciwników, a lud cały cieszył się ze wszystkich wspaniałych czynów, dokonywanych przez Niego.

Jabollissimus 2016-05-20

- Chyba wiem. 
- A dokładnie? 
- To nie wiem. 
Zabawna konstrukcja retoryczna. Po trzeciej takiej pętelce dałem sobie spokój. :(

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Jan Fijor - Listy (1) - 8 dni temu


Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 5 tygodnie temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 5 tygodni temuWięcej audycji...

Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 miesiące temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 3 miesiące temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 3 miesiące temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Meczowe i życiowe sprawy (8) - 5 miesiące temu


Jan Fijor - A to lewak jeden (21) - 5 miesięcy temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 6 miesięcy temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Najprzyjaźniejsze miasta (8) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (41) - 9 miesięcy temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 10 miesięcy temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 11 miesięcy temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 11 miesięcy temuJan Fijor - Święto Dziękczynienia (3) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (103) - ponad rok temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - ponad rok temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - ponad rok temu


Ryanair i LOT to naciągacze (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - ponad rok temuJan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - ponad rok temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - ponad rok temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - ponad rok temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 2 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 2 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 2 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 2 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 2 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 3 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 3 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 3 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 3 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 3 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 3 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 4 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 4 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 4 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 4 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 4 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 4 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 4 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 5 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 5 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 5 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 5 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 5 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 5 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 5 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 5 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 5 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 5 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 5 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 5 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 5 lat temu

Ostro (63) - 5 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 5 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 6 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 6 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 6 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 6 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 6 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 6 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 6 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 6 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 6 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 6 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 6 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 7 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 7 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 7 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 7 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 7 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 7 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 7 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 7 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 7 lat temu


Oburzeni (11) - 7 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 7 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 8 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 8 lat temu


Żona milionera (10) - 8 lat temu

Afryka Afryka (27) - 8 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 8 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 8 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 8 lat temu

Fijor w Californi (17) - 8 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 8 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 8 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 8 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 9 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 9 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Aby program był co tydzień, a podcast... - - 200.00
Prośba o wrzucanie podcastów na bieżąco - - 100.00
Nauka gry na gitarze - - 20.00
Naturalne kosmetyki Tiande - Sklep - - 20.00
nexty - - 10.00
valldek - - 99.00
Ogłoszenia dam prace - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt