Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
konkurs & odc. o Terrym Goodkindzie, fantastyce pisanej przezeń i jej związkach z jego poglądami filozoficznymi z publicystą i kolibrantem Pawłem Tałajczykiem pod patronatem wyd. Rebis
Jutro
21:00
Niestety dziś Janek nie może prowadzić audycji.
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
dziś
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Pomocnik wizjonera
dziś
Zrób sobie fana! Krok #3 Jak zarabiać na swojej wiedzy
Ilu fanów masz? I nie chodzi mi o fanpage facebookowy. Chodzi mi o takich prawdziwych fanów. Tych którzy liczą się z Twoim zdaniem, śledzą Twoje ruchy, często komentują. Tego własnie...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2016-05-20

Jan Fijor - To Polacy Panie Kolonko

Nadający: Jan Fijor

Wśród wielu tematów janek opowiada o tym, jak Polak Polakowi zabronił produkować piece tylko dlatego, że niemiec poprosił. Niestety brak pierwszych 30 sekund audycji :(.
Pobierz [61,8 MB]

KOMENTARZE

Mateusz 2016-05-21

Przesyłam pełną wersję audycji wraz z brakującymi 8 minutami na początku. https://clyp.it/igaphwpk

M 2016-05-21

Przesyłam pełną wersję audycji wraz z brakującymi 8 minutami na początku. https://clyp.it/igaphwpk

Pcimek 2016-05-21

Panie Janku rozwiązanie ze wspólnotą jest proste a za razem nieco obcesowe i na granicy moralności. Trzeba jednego członka zarządu wspólnoty zrzucić z dachu. Wtedy reszta nabierze właściwej perspektywy i zacznie działać na rzecz mieszkańców. 
 
A poważnie tak jest w każdej wspólnocie i spółdzielni.

Michał T. 2016-05-21

Janku, 
 
Wygląda na to, że w Twojej wspólnocie większym autorytetem cieszy się pani prezes czy osoba zarządzająca waszą wspólnotą niż Ty. 
 
Dlatego też najlepszym rozwiązaniem byłoby skierowanie potencjalnego wykonawcy bezpośrednio do zarządu tak żeby nikt nie wiedział, że wykonawca jest od Ciebie.

Sofronoff 2016-05-21

Zarządowi sp. z o.o. bez problemu można by było postawić zarzut nawet nie niegospodarności, ale jawnego dziania na szkodę spółki (art. 296 K.k. oraz art. 585 K.s.h.). Natomiast w przypadku wspólnoty nic pan nie wskóra, panie Janie. Wspólnota wybrała legalny zarząd, przekazał uprawnienia i kompetencje do działania w swoim imieniu i na swoją rzecz. 
A w praktyce wygląda to tak, jak pan opisał: funkcjonuje "wspólnota" współmieszkańców - tumanów, którzy nawet NIE CHCĄ widzieć, jak ordynarnie są strugani. 
 
Taką ma pan Polskę w pigułce ;) 
 
Rozwiązania są dwa: 
1) rozesłać wszystkim współmieszkańcom list i przedstawić swoją kalkulację a docelowo TRAFIĆ DO ZARZĄDU I DECYDOWAĆ, 
2) wybudować dom na miarę swoich potrzeb i możliwości i wyprowadzić się. "Dużo podróżuję" - "co ja z tym domem zrobię", to dziś żaden argument. Dziś domem pod nieobecność właściciela całkiem tanio zarządza automatyka: nie kradnie, nie kombinuje, nie strajkuje ;)

Edon 2016-05-21

Janek nie ma co odpuszczać dla Kolonko, bo Pan Mariusz bzdury wygaduje.

Tomasz Tofil 2016-05-21

"Janek nie ma co odpuszczać dla Kolonko, bo Pan Mariusz bzdury wygaduje." a nawet jesli, to i tak wszyscy mu wierzą, natomiast lisa wyminusują tez wszyscy no bo wiadomo zmienila sie wladza zmienily sie trendy. czyz to o czyms nie swiadczy?

Rafał Kamiński 2016-05-22

Każdy kolonko ma swojego fijora.

PSIKU 2016-05-22

Janku, 
na robotach w spółdzielniach m.in. w Krak. czy na Śląsku to sie dorabia nie jeden sporych baniek - i schemat działania jest ten sam, znajomości oraz łapówy wliczone w koszta robót budowlanych. 
Mówisz, że chcesz jak najłatwiej i jak najskuteczniej, nie da się, może kluczem będą słowa Pana Prezesa "zabić kur** tych ludzi"...

Sofronoff 2016-05-23

@PSIKU 
"Mówisz, że chcesz jak najłatwiej i jak najskuteczniej, nie da się" 
 
Da się. Tylko trzeba sprostać wymaganiom ;-) 
Jak tu: 
https://youtu.be/UTMxfAkxfQ0?t=33m28s

Maciek 2016-05-23

Jak mówiłeś Janku o wspólnocie mieszkaniowej i towarzyszącym jej braku logiki przy podejmowaniu decyzji, to przypomniał mi się Atlas Zbuntowany. Identyczna sytuacja jak z metalem Reardena - proponujesz im tańszą firmę, a do tego równie dobrą,a oni i tak nie chcą.  
 
PS. Zapraszacie na seminaria. Zróbcie jakąś zniżkę studencką, żebym mógł przyjechać.  
Oczywiście żartuje. Trzymajcie się!

jan M Fijor 2016-05-23

Powołaj się na ten list,który tu piszę...każdy kto się powoła otrzyma zniżkę na seminarium; zapłaci tylko 150 zł. Każdy, kto to czyta może się powołać. Ja tam będę, zwracajcie się do mnie. pozdrowienia

Piter 2016-05-24

Wspólnota mieszkaniowa ma prawo podejmować decyzje które nie są ekonomicznie opłacalne. Niestety czasem ludzie biznesu nie pojmują iż ludzie podejmują decyzje irracjonalne. I na tych irracjonalnych decyzjach rosną różne inne biznesy. Cały biznesowy marketing oparty jest na wmawianiu ludziom tego co nie jest dla nich opłacalne. Najważniejsze jest jednak aby nikogo nie zmuszać do takich działań. Jeśli zachowana jest zasada iż chcącemu nie dzieje się krzywda to jest OK. Uczestnictwo we wspólnocie mieszkaniowej nie jest obowiązkowe więc nie widzę problemu.

Maciek 2016-05-25

Piter, dlaczego twierdzisz ze na irracjonalnych decyzjach rosną biznesy - Czy nie będzie tak, że lepszy biznes urośnie u człowieka, który jest w stanie podać niższą cenę oferując tą samą jakość, niż nieudacznik lub oszust, który został wybrany? 
Dlaczego mamy wspierać gorszego? Czy jeśli Ty byś prywatnie remontował łazienkę, to czy byś wybrał najdroższego wykonawce, bo to stworzy lepszy biznes?  
Skoro nie kryterium pieniądza to jakie? Losowo będziemy wybierać firmy, czy zawsze tego kto jest najdroższy? 
 
Pozdrawiam 
 
PS. Dzięki wielkie Janku!

Maciek 2016-05-25

Piter nie rozumiem dlaczego irracjonalne decyzje miałyby powodować rośnięcie biznesu. Czemu lepszy biznes miałby się rozwinąć u kogoś kto proponuje wyższą cenę - czy nie świadczy to o nim że może być nieudacznikiem. Czy to nie ten, który oferuje mniej,jest bardziej obrotny, zdolniejszy?  
Skoro nie kryterium pieniądza to jakie?  
Możemy wybierać wykonawców losowo, możemy też wybierać tych najdroższych - jednak co wtedy będzie motorem biznesu? Co będzie go napędzało, gdy zabierzemy mu jedyną motywacje - bycia najlepszym a zarazem najtańszym. 
Czy ty szukając wykonawcy do np remontu łazienki wybierzesz najdroższego bo to może spowodować wzrost innych biznesów? 
 
Pozdrawiam 
 
PS. Wielkie dzięki Janku,

Maciek 2016-05-25

Wybaczcie za dublowanie komentarzy, ale miałem wrażenie że ten pierwszy się nie dodał

Piter 2016-05-27

Maciek chodziło mi o irracjonalne decyzje klientów powodowane niewiedzą. Przykładem np suplementy "diety cud" - sporo firm zrobiło na tym niezłą kasiorę. Czasem agresywna reklama potrafi sprawić że gorszy jest postrzegany jako lepszy ) Ale można na odwrót. Swego czasu wysyłałem z Niemiec specjalistyczny komputer do obróbki wideo klientowi z USA. I pytam się go "dlaczego ten sam sprzęt jest u was trzy razy droższy" ? Ano dlatego że nikt w branży nie uwierzy iż za takie małe pieniądze można mieć tak dobry sprzęt i nikt nie kupi jeśli będzie tani ...Bo sprzęt profesjonalny w ogólnym mniemaniu MUSI być drogi...I takich historii jest pewnie sporo w różnych dziedzinach. W biznesie cena produktu jest tylko jednym z elementów strategii sprzedaży i często nie najważniejszym.

jan M Fijor 2016-05-28

@Piter słuchasz kontestacji, powinieneś więc zauważyć, że naszą platformą filozoficzno-ekonomiczną jest szkoła austriacka. I aksjomat szkoły austriackiej głosi, iż człowiek działa, a działanie to zdolność/potrzeba podejmowania racjonalnych decyzji. Tylko ludzie niespełna rozumu podejmują decyzje, które nie są racjonalne. Mogą być błędne, nieoptymalne, ale zawsze podporządkowane temu, aby pozbyć się dyskomfortu, przenosząc ze stanu w którym jesteśmy do stanu, w którym będzie nam lepiej. żadna reklama tego nie zmieni, żadna niewiedza tego nie zmieni. To jest prawda immanentna. Twój przykład z komputerem jest nieprawdziwy. Jeśli nawet cena jest wyższa to nie dlatego, że ludzie wolą cenę wyższą od niższej, ale z całkiem innej przyczyny. jakiej? Nie wiem, ale na pewno nie dlatego, że nie działa prawo popytu i podaży. Tak więc, przeczytaj jakąś książeczkę austriacką. Np. Holcombe'a "Austriacka szkoła ekonomii", albo bardziej wyrafinowane, Carla Mengera, Zasady ekonomii i nie powtarzaj bredni serwowanych rpzez niedouczonych trenerów i kołczów. Ukłony

Andrzej 2016-05-29

Janku "Tylko ludzie niespełna rozumu podejmują decyzje, które nie są racjonalne." Frankowicze ?

jan M Fijor 2016-05-29

Frankowicz działali racjonalnie. Frank był tani, oprocentowanie kredytów frankowych niższe, pożyczka we frankach była korzystniejsza. każdy kredyt w Polsce to ryzyko, frankowe nie było wysokie. świat rozwijała się fantastico, a ludzie żyli dostatniej - trudno było podejrzewać stratę. Co więcej, gros frankowiczów na swojej decyzji osiągnęło korzyść. To, że chcą obecnie rewizji swojej decyzji jest równie nieetyczne, co głupie. Wystarczy, że PiS przywróci w Polsce odrobinę wolnego rynku i kapitalizmu, frank spadnie do 3 zł. To nie jest jakaś waluta z teflonu. szwajcarzy robią głupstwa, chcą płacić ludziom za to, ze żyją. przejadą się. Deficja frankowiczów była racjonalna, tak jak wszystkie decyzje giełdowe i spekulacyjne. Niektórzy tracą, ale większość zarabia. Pogadamy o tym na kontestacji. pozdr

Pcimek 2016-05-29

@19 
Co tam frankowicze. A głosujący na PiS, PO, SLD?

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 5 tygodnie temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 2 miesiące temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...


Jan Fijor - Święto Dziękczynienia (3) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolność (103) - 5 miesiące temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - 6 miesięcy temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Samoloty, Białoruś i UK (10) - 7 miesięcy temu

Ryanair i LOT to naciągacze (20) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Co tam Panie w Ameryce? (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - 9 miesięcy temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 10 miesięcy temu
Jak Fijor - Zlikwidowałem konto w banku (53) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - ponad rok temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - ponad rok temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - ponad rok temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - ponad rok temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - ponad rok temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - ponad rok temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 2 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 2 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 2 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 2 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 2 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 3 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 3 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 3 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 3 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 3 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 3 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 3 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 4 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 4 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 4 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 4 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 4 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 4 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 4 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 4 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 4 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 4 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 4 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 4 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 4 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 5 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 5 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 5 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 5 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 5 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 5 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 5 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 5 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 5 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 5 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 5 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 5 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 5 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 5 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 5 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 5 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 5 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 6 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 6 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 6 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 6 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 6 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 6 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 6 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 6 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 6 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 7 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 7 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 7 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 7 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 7 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 7 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 7 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 7 lat temu


Żona milionera (10) - 7 lat temu

Afryka Afryka (27) - 7 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 7 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 7 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 7 lat temu

Fijor w Californi (17) - 7 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 7 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 7 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 8 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 8 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 8 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Panel-pol - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów - - 30.00
najlepszy ranking - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
klimatyzacja centrum - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt