Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
Magiczne szable i tarcze
Czyli jak urzędnicy zapewniają nam lepsze życie. Zakaz handlu bez zmian. Walka z samochodami. Konkurencja Steam. Pomyślny finał afery o żarówkę. Zbilansowany budżet Słowacji. Legalny hazard.
Jan Fijor zaprasza
4 dni temu
Jan Fijor - Dotknąłem prezydenta Busha
Dzisiejsza audycja zdominowana przez śmierć George H.W. Bush'a. Janek opowiada o spotkaniu z nim i przygodzie, której o mało nie przepłacił życiem.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2016-06-07

Od dziś wszyscy jesteśmy przestępcami

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Po raz pierwszy zaspałem na własną audycję (dodatkowo komputer wysypał wszelkie podkłady i jingle, które puszcząłem - super!). Ale później było już coraz lepiej. Po raz pierwszy też ogłaszam, że obecny rząd władzy nie odda już nigdy.

KOMENTARZE

darek 2016-06-07

Jeżeli chodzi o Wenezuelę to tam bodajże paliwo i sporo rzeczy było prawie za darmo - urzędowe groszowe ceny, które zachęcały do zamykania produkcji. Więc Polska jednak trochę się pod tym względem różni - u nas raczej będzie coraz większa drożyzna.

darek 2016-06-07

A propos w USA mają patent na tanie domeczki - chodzi mi o przyczepy campingowe lub auta campingowe. Mieszkasz cały czas w innym miejscu - to jest wolność. Jak zmieniają przepisy to prujesz do innego stanu i masz wszystko w tyle.

darek 2016-06-07

Polacy mają tradycję walki z odgórnymi restrykcyjnymi przepisami budowlanymi. Polski chłop Drzymała w zaborze pruskim wpadł na pomysł mieszkania w wozie - gdy nie miał pozwolenia na zbudowanie domu. Co ciekawe obecni rzekomi patrioci polscy zachowują się jak administracja zaborcza państwa pruskiego - która realizowała program germanizacji.

Tomasz Tofil 2016-06-07

myślę, że odrobinę jesteście w błędzie odnośnie tego kto kim jest i za co odpowiada. wynalazki typu ziobro kaczynski to są reprezentanci spoleczenstwa, aktualna demografia, trendy geopolityczne oraz kierunek zmian są WYNIKIEM czynów oraz pragnień społeczeństwa, a zatem skoro spoleczenstwo chce sie skazywac na niebyt i autodestrukcje czy żerowanie na własnych dzieciach (katolicy starej daty, postkomunisci, komunisci) to dlaczego im tego zabraniać? ja nie widzę sensu by naklaniac ludzi do wyjazdu, tak jak ten wietnamczyk od vifonu, to jest oczywisty fakt, że w masie o ile nie masz szansy ze stadem to jednostkowo mozesz zdzialac cuda nawet w niekorzstnych warunkach malo tego ty mozesz PONADTO wybrac juz nie tylko miedzy zachodem ale tez wschodem ewentualną 'ucieczke', takze proponuje sie troche rozchmurzyc i patrzec na te wydarzenia z innej perspektywy, zastraszanie i zniechecanie do takiej uczty wcale zbyt wiele satysfakcji nie daje.

Tomasz Tofil 2016-06-07

"A propos w USA mają patent na tanie domeczki - chodzi mi o przyczepy campingowe lub auta campingowe. Mieszkasz cały czas w innym miejscu - to jest wolność. Jak zmieniają przepisy to prujesz do innego stanu i masz wszystko w tyle." a w polsce to nie mozesz? za 200tys. masz nowoczesny dom 14 16 m2 na kolkach, za 50 starego rupiecia a za 10 - holenderską przyczepę cempingową. a co w polsce juz tego tez nie mozna? a w niemczech mozna? przestanmy sie dobijac nawzajem. pozdrawiam.

Paweł 2016-06-07

@4 Jak już dzielisz się swoimi mundrościami, to przynajmniej pisz po polsku chłopcze.

Moreno 2016-06-07

Witam z Madrytu !! 
Marku jesli jeszcze tu jestes to zapraszam na piwko ;) 
Pozdrawiam 
Kacper

Moreno 2016-06-07

Witam z Madrytu !! 
Marku jesli jeszcze tu jestes to zapraszam na piwko ;) 
Pozdrawiam 
Kacper 
ps. moj mail ka.zak@hotmail.com

witek 2016-06-07

Najbardziej oczywista rzecz jaka stanie się z tymi mieszkaniami to taka, że ktoś je wynajmie od państwa za pół ceny a podnajmie komuś po cenach rynkowych :D

Emil 2016-06-07

Tylko większość durnowatych rzeczy jakie PiS wprowadza to po prostu dyrektywy Unii Europejskiej. Samemu mi daleko do bycia PiSoentuzjastą, ale niestety media podają tylko "PiS znowu chce nas okraść i robi durnotę", nie dodając przy tym że Unia każe.... Przepadek majątku z przestępstwa, to też realizacja unijnej dyrektywy z 2014 r.

mich 2016-06-07

@Hugo, mógłbyś podać linki/nazwy do ustaw o których jest mowa w audycji, abym mógł zweryfikować informacje? 
 
pzdr 
Michał

Jacek 2016-06-08

Część cytatu: 
Chodziło oczywiście o wodę, która podczas opadów spływa z dachów na ziemię czy do systemu kanalizacji. Pomysł wydawał się absurdalny, ale okazuje się, że częściowo jest to unijny wymóg. Wprowadzenie tego typu opłaty byłoby bowiem najważniejszym krokiem do uzyskania przez Polskę ogromnych środków unijnych na inwestycje przeciwpowodziowe w naszym kraju. Jeśli odpowiednie kroki nie zostaną podjęte to i przepadną pieniądze na ten cel. W związku z tym PiS bardzo intensywnie pracuje nad nową ustawą....." 
 
 
Link dla panów od nieruchomości :) 
miesiecznik

Jacek 2016-06-08

Fragment cytatu: 
"Chodziło oczywiście o wodę, która podczas opadów spływa z dachów na ziemię czy do systemu kanalizacji. Pomysł wydawał się absurdalny, ale okazuje się, że częściowo jest to unijny wymóg. Wprowadzenie tego typu opłaty byłoby bowiem najważniejszym krokiem do uzyskania przez Polskę ogromnych środków unijnych na inwestycje przeciwpowodziowe w naszym kraju. Jeśli odpowiednie kroki nie zostaną podjęte to i przepadną pieniądze na ten cel. W związku z tym PiS bardzo intensywnie pracuje nad nową ustawą," 
 
 
Link :))) 
miesiecznik

Jacek 2016-06-08

Panowie, jeśli już przygotowujecie jakąś audycję, to sprawdźcie proszę informacje o których mówicie. 
Np. z tą konfiskatą majątku: 
wystarczy odpalić kilka pierwszych linków z wyszukiwarki i już informacje nie pokrywają się z tymi o których mówicie. 
 
Od jakiegoś czasu słucham Waszych audycji i mam wrażenie, jakbym czytał onet.... 
 
Pozdrawiam bo inicjatywa zacna

Hugo 2016-06-09

Mich - a poszukaj. Google to magiczne narzędzie.  
Jacek - to pragnąłbym wręcz byś wskazał niedociągnięcia - wtedy krytyka nazywa się konstruktywną.  
 
Problemem mówienia o prawie, które nie jest jeszcze uchwalone jest taki, że się zmieniają szczegóły. W tym, o którym mówisz właściwie jedyną poważną zmianą jest, że dotyczyć będzie ludzi skazanych na ponad 5-letnie wyroki pozbawienia wolności. O ile oczywiście do jutra nic się nie zmieni...

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-06-19

Witam Hugo, Chcialbym sie jako emigrant odniesc do sztandarowego pogladu jaki glosisz a mianowicie namawiania do emigracji i zachecania do wyrzekania sie tzw.polskosci. Otoz wedlug mnie zdajesz sie nie dostrzegac, ze wiekszosc docelowych krajow naszej emigracji stosuje jawny lub ukryty szerokopojety protekcjonizm - swoich gospodarek i obywateli. Szkodliwosc wyrzeczenia sie swojej narodowosci polega praktycznie na tym, ze nikt na swiecie nie uznaje spolecznie apatryd. Sa oni w pogardzie ktora utrudnia np.robienie biznesu. Druga sprawa jest taka, ze nie stosowanie przez wszystkie polskie rzady odwetowego protekcjonizmu gospodarczego jest dzialaniem na szkode polskich przedsiebiorcow, w obliczu stosowania go przez wiekszosc liczacych sie gospodarek. Niemiecki rzad przykladowo, jest zbrojnym ramieniem niemieckich firm, bowiem tworzy dyplomatyczno-prawna ochrone firm niemieckiego kapitalu. Trzeci szkodliwy aspekt emigracji jest taki, ze poza spolecznie najniszym statusem w kraju docelowym ze wszystkimi tego konsekwencjami jakie w razie potrzeby opisac moge, pozostwiamy bez jednego wystrzalu nasze male mikroojczyzny na pastwe lokalnych klik samorzadowych, przez co nie beda sie one nadawac do zasiedlenia po ewentualnym powrocie z emigracji. Przyklady negatywnych efektow stosowania Twojego podejscia moge mnozyc - ale prosze odnies sie logicznie do tych przykladow ktore podalem.

Biedaszybnik z Wałbrzycha 2016-06-21

Odnoszac sie do komentarza Tomasza, potwierdzam ze sprawdza sie w praktyce rozwiazanie mieszkania, zamieszkiwaniem wozu campingowego albo przyczepy bo mieszkam w ten sposob. Jednak w niektorych krajach jak UK jest to mocno utrudnione, bo przez to sporo ludzi probuje to prawie wszedzie sa zakazy postoju dluzej niz 3h.W Niemczech spokojnie sie da przykladowo, ale we Francji i w Polsce - niezbyt bezpiecznie. Dla Polski jest dobra opcja zakupu ziemi i postawienia przyczepy albo gustownego kontenera mieszkalnego. O ile nie zostanie wprowadzony stalinizm, ta opcja jest nie do kontroli przez wladze. Oszczedzamy w ten sposob na ryzyku zwiazynym z wahaniami cen zabudowanych dzialek oraz nie jstesmy uwiazani jak pies do wybudowanego duzym nakladem sil i srodkow domu.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Magiczne szable i tarcze (1) - przedwczoraj


Kto zaorał Hugo? - 2 tygodnie temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 4 tygodnie temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 7 tygodni temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...
Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 2 miesiące temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 3 miesiące temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 3 miesiące temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 3 miesiące temu

Rozwody przez internet - 3 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 4 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 4 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 4 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 5 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 5 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 5 miesiące temu


Zdrajcy sprawy (4) - 5 miesięcy temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 6 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 6 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 6 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 7 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 7 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 7 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 8 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 8 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 9 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 9 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 9 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 10 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 10 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 10 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 10 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 11 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 11 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 11 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 11 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 11 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (30) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 2 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

KonTui - - 50.00
Best League of Legends Boosting service -... - - 20.00
Poznaj siebie - Psychologia i rozwój - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt