Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (8)
5 dni temu
Czy bańka już pękła?
Kto steruje ceną BTC? Czy kryptowaluty są pieniądzem? Dotacje dla twórców gier. Jak promować libertarianizm? Solidarność nie chce niskiego ZUS. Morderstwo przypadkiem. Wydaj BTC:...
AGENTOMASZ
przedwczoraj
Wieści Pominięte /// 710 - część druga - muzułmanie, Trudeau, trujące...
W drugiej części dzisiejszych Wieści Pominiętych w szóstym tygodniu 2018 toku przyglądamy się pedofilowi twierdzącemu, ze jest ośmiolatkiem, sprawdzamy jak wyglądają najnowsze...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Konserwa 2016-06-11

TK w sejmikach | Konserwa 2.0, #17

Nadający: Kreator i Jabollissimus

Michał Król o konflikcie o Trybunał Konstytucyjny, który próbuje się rozstrzygać na innych niż centralny szczeblach.

KOMENTARZE

Jabollissimus 2016-06-11

Zapomniałem dodać, że to casus sejmiku łódzkiego.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2016-06-12

Że później niż w dniu, w którym powinno być opublikowane. 
 
Ponadto: 
• Decentralizacja FTW! Abstrahując od słuszności, propsuję pokazywanie przez niższe szczeble, jak niegdyś w USA, środkowego palca stolicy. Podczas gdy gość, mówiąc o koniach i żabach, jest centralistycznym zamordystą, i pewnie indywidualnego obywatela, który jako jedyny powinien być autonomicznym podmiotem praw (a ewentualne struktury władzy mają tylko służebną wobec nich rację bytu, zapewniając ich ochronę), porównałby jeszcze bardziej pogardliwie – może do komara, co przeszkadza im, rządzącym panom (tak, skrzętnie pominęliście przynależność partyjną tow. Króla), w spokojnym rozkoszowaniu się bandyckimi zdobyczami. 
• Jestem za tym, żeby spór o TK trwał jak najdłużej. Taki jest w ogóle pożytek dla zwykłych ludzi z podziału władzy (czy to po Monteskiuszowsku na 3, czy na system wielopartyjny, czy instancyjność), że się czasem trzymają w szachu, nie trybi ta machina opresji jak dobrze naoliwiona, i nasi okupanci, czyli politycy, w większym stopniu zajmują się zapasami pomiędzy sobą, a mniej w tym czasie szkodzą nam, co normalnie mają w zwyczaju. Przykładami paty po wyborach w Belgii i Czechach w ostatnich latach, gdzie ożywcze, dla gospodarki i nie tylko, okazały się okresy bez nowych koalicji i sformowanych przez nich rządów, z działającą przez inercję pozostawioną z poprzedniej kadencji egzekutywą, bez biegunki legislacyjnej itd.

Jabollissimus 2016-06-12

@2, Krzysiu, weź na wstrzymanie, bo para rozszczelniła ci uszy i plujesz bez sensu. 
Uporządkuje, by nie było, że tylko "cięte riposty" rzucam. W punkcie pierwszym zarzucasz: 1. mi - pominięcie przynależności partyjnej gościa; i jakiś zły timing, że wywiad "powinien" być opublikowany któregoś dnia; znaczy agitkę mi, misiu, zarzucasz; 2. gościowi - centralistyczny zamordyzm. 
 
Bajcik, oba zarzuty są wyjątkowo debilne, bo bezpodstawne. A plwasz oszczerstwami, więc... Ładnie posprzątaj. 
Po pierwsze: przynależność jest w nagraniu wyraźnie podana. A timing - jaki niby "powinien być"?! Nagranie miało miejsce 5 VI, publikacja 11 VI. 
Po drugie: zarzucasz gościowi, adwokatowi zamordyzm - bezpodstawnie. Bo ci coś skojarzyło, zagrało gdzieś jakimś echem... Czy programiście, którym jesteś, nie urąga myślenie asocjacyjne?! No i jeszce to "pewnie" bla, bla, bla - gdzie ty się tak literacko rozwinąłeś? 
Mowa jest o mieszaniu kompetencji władz (czyli naruszaniu trójpodziału) na średnim, wojewódzkim szczeblu, a nie o tym jak i dlaczego system jest skonstruowany. Sprawdź czym się sejmik ma zajmować,a czym się zajął. 
Tłumacząc na programistyczne: masz skomplikowany program, który się wywala, bo jest źle zaprojektowany, i zamiast go naprawić, to mówisz, że trzeba go napisać od zera w innym języku. Wiadomo, że trzeba go napisać od nowa, ale na razie ma działać. 
 
Z drugim punktem można popolemizować. Dajesz przykład Belgii - państwa, które wchodzi do łóżek obywateli, pozwala na zabijanie dzieci po urodzeniu, nie radzące sobie z muzułmańskimi terrorystami (tzn. przez lata mieli deal z policją, że mogli sobie koegzystować), państwo rozpadające się, bo przez obywateli znienawidzone. No tak, cudowne to miejsce. 
Czechy - jednolite i na skraju świata - mogą sobie na długi klincz pozwolić. 
Tyle co do przykładów. A teraz odnośnie paradygmatu... Twierdzisz, że okupantami są politycy. To oni, leniwi tacy i głupi, tej biegunki legislacyjnej sami z siebie dostają?! Więc wymieńmy, jak to Bastiat mówił "co widać, czego nie widać". Grupy interesów, wielkie korporacje, wpływy innych państw, bla, bla, bla.  
Proponuję zmienić paradygmat i uwzględnić również te elementy.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2016-06-15

Nie zrozumiałeś. Chodziło mi o interpretację przepisu, na kiedy TK może ustalić wejście w życie swojego orzeczenia, a nie o dzień publikacji wywiadu. 
 
A co do zamordyzmu, to podtrzymuję zarzut. Nie widzę, w tym kontekście, wiarygodnej możliwości innego zinterpretowania jego wypowiedzi o koniach i żabach. 
 
No i nie jestem legitymistą. Jeśli ktoś (nawet organ władzy) robi coś niezgodnego z prawem, ale dającego dobre rezultaty, to powinien to robić. 
 
> zamiast go naprawić, to mówisz, że trzeba go napisać od zera w innym języku. Wiadomo, że trzeba go napisać od nowa, ale na razie ma działać. 
No właśnie nie ma działać. Podtrzymuję, że politycy to nasi okupanci. Oczywiście, że nie są leniwi w tym, co zapewnia im królewski byt, czyli w tworzeniu prawa obszernego, szybkozmiennego, skomplikowanego i pełnego przeszkód dla bydła (nas), która ma pozostać w formie bezrefleksyjnego, łatwo sterowalnego tłumu. Nie zgadzam się z podważeniem, jakie czynisz, że źródłem zła nie jest tutaj sam obecny paradygmat uprawiania polityki, tylko czynniki zewnętrznych graczy („Grupy interesów, wielkie korporacje, wpływy innych państw”). Gdyby bowiem – zróbmy eksperyment myślowy – one zniknęły, nasi politycy okupowaliby nas dalej. Natomiast gdyby system zdemontować, nawet w samej Polsce, zakładając oczywiście gotowość społeczeństwa do pełnego demontażu i przejęcia odpowiedzialności (w tym za samoobronę, i pod względem uzbrojenia, i mentalnie), to wymienieni gracze nie byliby w stanie tak skutecznie, jak obecnie, w sojuszu z państwem (bądź przynajmniej częścią decydentów), realizować swojej ustawionej kosztem nas agendy.

Derwanow 2016-06-15

Czy system jest dobry czy zły? Mi osobiście bardzo się on nie podoba i to dobrze jak przestaję działać, bo to wymusza zmiany. System można rozwalić oddolnie albo odgórnie. Przez 27 lat nikt nie był wstanie odgórnie go zmienić na lepsze. Niszczenie systemu zawsze polega na łamaniu zasad poprzedniego albo przynajmniej działaniu poza nim. Więc niech postępuje decentralizacja.

Jabollissimus 2016-06-16

Piękny komentarz mi skasowało.... Wrr..., jeszcze raz. 
 
@4, Krzyśku. Będę się powtarzać. Państwo niniejsze zostało ustanowione w '44 na sowieckim bagnecie. Upuszczało nam krwi, wygoniło w stanie wojennym milion ludzi, w ostatnich latach ponad trzy. Co do jakości i roli pompy ssawno- chciałbym rzec "tłocznej", ale to nieprawda, tylko ssawnej. Co do jakości nie zmieniło się nawet, gdy upadł protektor - Moskwa. Zmienili i rozproszyli się zarządcy. 
Usuńmy tę pompę i wyobraźmy sobie, że próżni politycznej nie zajmują właśnie te grupy interesów. Idiotyzm. Załóżmy, że mimo takiej pauperyzacji i zniszczenia więzi społecznych "społeczeństwo jest gotowe" bla, bla, bla... Założenia nie do obrony. ...O samoobronie, zwłaszcza międzynarodowej, w dzisiejszej epoce technologicznej, samoobronie bez koordynacji, wyszkolenia i techniki - nie będę wspominać. To nie jest oderwanie od rzeczywistości, ale odlot w kosmos. 
By móc coś reformować, trzeba mieć wpływ na proces decyzyjny. Inaczej to można sobie korwinić przez kilkadziesiąt lat mając 3% i się potem dziwić, że "tu się nic nie da zrobić".

Jabollissimus 2016-06-16

@5. System mają "oddolnie" zmienić ci, którzy 3/4 wieku "odgórnie" sprawiali by był dziadowski?!

Dodaj komentarz...

Kreator i Jabollissimus

Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo Konserwa Każdy jest konserwatystą, tylko jeszcze o tym nie wie. Na żywo we wtorki o 22:22 Inne audycje tego autora:


ANP#5, [kocham Polskę], ZS 3, ZAD.1 (1) - 10 miesięcy temu


Więcej audycji...

Kryptoreklama Kaczmarskiego - ponad rok temu
Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - ponad rok temu


Chiny i Brexit | Konserwa 2.0, #23 (1) - ponad rok temu


TK w sejmikach | Konserwa 2.0, #17 (7) - ponad rok temuŚródroczna szopka improwizowana (1) - ponad rok temu

Równość - sruwność. (1) - 2 lata temu

Ludobójstwo - film - 2 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 4 lata temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 4 lata temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 4 lata temu

Plotki, ploteczki (1) - 4 lata temu


Zabory Ukrainy? (6) - 4 lata temu

Kabaret z Konserwą (4) - 4 lata temu

O masonerii (15) - 4 lata temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 4 lata temu
Czarne święta! (11) - 4 lata temu

Bierzemy to na gołą klatę! (3) - 4 lata temu

Właściciele Polski (12) - 4 lata temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 4 lata temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 4 lata temuMrowisko masonerii (38) - 5 lata temu

Polska - Afryka Europy (13) - 5 lata temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 5 lata temuWlepy AgenTomasza (1) - 5 lata temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 5 lata temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 5 lata temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (1) - 5 lata temu
Jan Pietrzak (24) - 5 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 5 lat temu

Punki i hipstery (16) - 5 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 5 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 5 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 5 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 5 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 6 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 6 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 6 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 6 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 6 lat temu

Krzyż w PE (47) - 6 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 6 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 6 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 6 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 6 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 6 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 6 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 6 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 6 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 6 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 6 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 6 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 6 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 6 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 6 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 6 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 6 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 6 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 6 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 6 lat temu


Precz z Halloween (69) - 6 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 7 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 7 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 7 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 7 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 7 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 7 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 7 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 7 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 7 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 7 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 7 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 7 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 7 lat temu

Konserwa (testowa) 2 (9) - 7 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 7 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt