Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (6)
5 dni temu
Jan Fijor - Wizyta w Rumuni i kryzys w USA
Janek wrócił z ASBIROwego wyjazdu do Rumuni i opowiada o gospodarce tego kraju oraz o tym co go spotkało. Jak również ciekawe rzeczy dzieją się na rynku złota, ropy i giełdy w USA,...
Wydanie Główne
6 dni temu
Kto ukradł nam Marsz?
Kolejna nacjonalizacja. Czy odzyskaliśmy niepodległość? Władza centralnca vs lokalna. Cena cebuli. Nie chcą inwestycji i miejsc pracy. Gentryfikacja. Do kogo należy miasto?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2016-10-04

Na chuja nam dzietność?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Czy dzieci potrzebne są nam czy ZUSowi? Sejm o koniach. Gdzie biją emerytów? Trochę o CETA i czarnym proteście.

KOMENTARZE

Remol 2016-10-04

Sprawdziłem dla pewności treść projektu, którego dotyczył czarny protest i przyznaję się do błędu - zgodnie z nim nieważne będą punkty 4a, 4b i 4c ustawy o planowaniu rodziny, przy czym pierwszy podpunkt 4a brzmi następująco: 
 
"1. Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: 
1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, 
2) badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, 
3) zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego" 
 
Dodatkowo wprowadza się pojęcie dziecka poczętego i kar za jego uśmiercenie, przy czym nie ma nic o zakazie badań prenatalnych. Jest za to o środkach powodujących poronienie (wersja, którą wrzucił Hugo, jest jakaś okrojona, poniżej wklejam wersję, którą przedstawiła federacja ruchów ochrony życia). 
 
Ustawa o obecnym brzmieniu: isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19930170078&type=3 
 
Projekt zmian w tym temacie złożony przez PFROŻ: glosdlazycia.pl

Piter 2016-10-04

Na pohybel dzietności jeszcze jeden argument. Jest taki kraj w realu nazywa się Kanada. Mniej więcej 30 x większy od Polski. A populacja ? Trochę mniejsza niż w Polsce. I jest to jeden z lepszych krajów do życia. I co ciekawe tubylcy nie planują na siłę zaludnić ten teren. Owszem ktoś ma konkretny zawód typu inżynier, lekarz albo po prostu dobry fachowiec i chęć do pracy . Czemu nie - wymiana genów jeszcze nikomu nie zaszkodziła ) 
 
A swoją drogą Państwo Polskie w swoich początkach liczyło około 300 do 400 tysięcy ludzi - źródła różnie podają ale nie więcej. A były to czasy dynastii Piastów czyli chluba i duma dzisiejszych prawicowców/narodowców . 
 
Pytanie czy obecnie możemy zwiększać populacje na świecie bez końca ? Jeżeli nie znajdziemy innych planet z przyjaznymi warunkami (i sposobem dotarcia do nich) to na pewno nie. Jak wyglądałoby życie na naszej planecie gdyby za 100 lat zamiast 7 miliardów ludzi było ich 70 ? Owszem dzisiaj mamy jeszcze spore tereny które mogą być zaludnione ale myśląc do przodu co będzie jak je zaludnimy. Powiemy im wyp... na inną planetę ?  
 
Jedno jest pewne: ilość ludzi na świecie się ciągle zwiększa i końca tego nie widać. Możemy iść w zawody z muzułmanami ale to droga do nikąd. Być może właśnie zachodni styl życia czyli - mam tyle dzieci na ile mnie stać aby im zapewnić dobre warunki jest swego rodzaju "samoregulacją ". `Niestety socjal w Europie Zachodniej działa odwrotnie - "muslimy" mają full dzieci bo państwo musi ich dotować ! Czyli trzeba znieść socjal , oczywiście ubezpieczenia emerytalne również , jednym słowem państwo minimum . Jak tego nie zrobimy to zapewne czeka nas katastrofa .

Bezimienny 2016-10-05

nml

Marcin Banach 2016-10-05

www.zus.pl 
 
Emerytura obywatelska zbliża się, warto zauważyć że najbardziej płaczą nad bankructwem ZUS-u ci, którzy w obecnym systemie mają przywileje czyli sędziowie, mundurówka itp. 
 
Nie rozumiem podejścia prowadzących skoro Polacy chcą ZUS-u to nie lepszy byłby system mieszany ten co chce płaci na ZUS i korzysta z tego systemu ten co nie chce nie płaci - dlaczego tzw prawicowe środowiska tak uparcie chcą likwidacji ZUS-u wbrew ludziom i na starcie się eliminują z jakiegokolwiek poparcia większej ilości ludzi? 
 
Nie lubię też tego liberalnego podejścia do demografii. 
https://www.youtube.com

Karina 2016-10-05

Jak łatwo mężczyznom przychodzi wyzywanie kobiety od głupich lasek i debilek, choć samemu nie potrafi się porównać zapisów. 
Gdyby zamiast za aborcję, więzienie groziło za zidiocenie, powinni Panowie iść protestować...  
Choć mam nadzieję, że to tylko chwilowe.

wierny słuchacz 2016-10-05

Mam wrażenie, że niedoceniacie(Marek i Piter) wartości ostatecznego zasobu jakim jest ludzkość. Może to mięć związek z tą optyką która karze nam postrzegać ludzi jako konsumentów którzy żyją tylko by żreć(i życ ( ; ) ale przeciez kazdy człowiek to też twórca, potencjalny wynalazca.  
Po drugie chce podkreślic, że długoterminowe prognozy(krótkoterminowe przewidują wzrost do ok. 10 mln) posługujące się teorią przejścia demograficznego, przewidują spadek urodzeń i ogólnie ilości ludzi na świecie w skali całego świata. To nie jest tak że grozi nam przeludnienie, ale przeciwnie - starzenie i wymieranie. Grupy etniczne które teraz są najdzietniejsze tez kiedyś prawdopodobnie przestaną takie być i wtedy będziemy musieli liczyć na imigrantow... z Marsa? Na robotów, klony? Trudno powiedzieć, czy ludzkość zdoła przetrwać zestrzenie się, być może to jest przeznaczenie ludzkości,a być może - przez brak dostatecznej selekcji naturalnej - staniemy się zagrożonym gatunkiem. 
Nawet jeśli ilość ludności na świecie zwiększyłaby się do kilkudzisięciu miliardów czy więcej - pamiętajmy, że te kilkadziesiąt miliardów produkowałoby znacznie więcej niż obecne 7 miliardów generując większy popyt na zywność i zaspokojenie wszystkich innych potrzeb, a dzięki temu możnaby zasiedlać bardzo nietypowe "tereny" włacznie z oceanami, podziemiami coraz wyższymi konstrukcjami...i wreszcie przestrzenią pozaziemską(terraformowanie Marsa itd.) 
 
Nie podoba mi się też to niedocenienie dzietności. Dla mnie jest to częściowo podejście w imię hasła "po nas choćby potop". Pełna zgoda co do ignorowania ZUSu, znoszenia barier w migracjach(jednak z zachowaniem prywatnego prawa do wykluczenia). Wiem, że można być kosmopolitą i nie dbać o przyszłość swojej grupy etnicznej, myśle jednak, że jest jakaś wartość w zachowaniu ciągłości biologicznej, pozostawieniu przodków którzy przechowają pewien zestaw zasad, kultury i tradycji(wieem jak się krzywi Hugon na dźwięk tego słowa, ale może kiedyś zmieni zdanie ( ; ). W jakiś szowinistyczny, sentymentalny sposób nie pałam entuzjazmem na myśl o Krakowie, czy Warszawie zamieszkałych w 90% przez potomków roznej masci Azjatow i przybyszów z Afryki

wierny słuchacz 2016-10-05

błąd: średnioterminowe prognozy o ile wiem przewidują wzrost ludności w skali świata do ponad 10 mld - potem spadek

busy 2016-10-06
Piter 2016-10-06

@wierny słuchaczu . Jeżeli założymy że dalej mamy się rozmnażać w tempie jak azjaci/afrykanie to nie widzę argumentu dlaczego liczba ludności ma spadać po osiągnięciu 10 miliardów ? 
 
Realna przyczyna spadku urodzin w krajach wysoko rozwiniętych to fakt iż ludzie wolą poświęcać swój czas na rozwijanie swoich pasji czy po prostu zarabianiu $$$ ) . 
Już pierwsze dziecko oznacza spory dyskomfort - mniej (albo w ogóle) czasu na imprezy, swoje zainteresowania, znacznie większe wydatki i mniejsze zarobki (nie mówiąc już o mamach ale tatusiowie w pierwszym roku po narodzinach to zdecydowanie kiepscy pracownicy ). 
Drugie dziecko to już nie lada wyzwanie, a trzecie i kolejne oznacza że albo udało ci się w biznesie i masz worek $$$ albo...liczysz na socjal i olewasz swój poziom życia. 
Tak to wygląda np w Europie a w krajach gdzie jest bieda wszyscy olewają to czy ich stać na dzieci czy nie bo i tak żyją w kiepskich warunkach. Mają liczne potomstwo bo niewiele w niego "inwestują", a zamiast niańczenia do trzydziestki może nawet parę groszy do domu przyniesie. Na tym mniej więcej polega "fenomen" wysokiej dzietności w tych krajach. 
 
Może trzeba brać przykład z natury. Ptak czy inne zwierze nie zakłada rodziny nie mając swojego gniazda i odpowiednich warunków. A człowiek owszem.  
 
Co do przybyszów z innych krajów to przekaz musi być jeden. Zero pomocy socjalnej i albo utrzymasz się sam albo odpływaj do swojego kraju. Pamiętam że za PRLu emigracja na zachód była kojarzona oprócz profitów z ciężką pracą w tym raju. Ciężką bo u nas niejeden się opierdalał i nie wiedział jak wygląda normalna praca. Ale naszym rodakom to nie przeszkadzało. Takie standardy powinny obowiązywać właśnie teraz.

wierny słuchacz 2016-10-06

Ja nie robię takiego założenia - napisałem, że azjatów i afrykanów też dotknie przejście demograficzne - zresztą już sie to zaczyna.

Bezimienny 2016-10-10

Ktos tu jednego nie zrozumial - moze i demografia rosnie... ale nie polakow xD ja tez mam w dupie dzietnosc... wszystkich innych

RAdesign 2016-10-11

bosh... GMO... 
 
- po 1 monopole nasienne są narzucane siłowo.  
rolnicy NIE MOGĄ sami wybierać sobie tego, co zasieją. 
nie mogą. 
muszą kupować w monopolach. 
tam są tylko wybrane nasiona. tylko monopolistów. 
 
- po 2 korporacje forsują zakaz oznaczania produktów. zakaz informacji. 
po ciężkiej batalii wolnościowego stanu Vermont udało się zaprowadzić informację o GMO.....tylko w postaci kodów QR 
 
- po 3 patentowanie. jakikolwiek przypadek skażenia innych upraw GMO daje preteksty do spraw sądowych. 
doświadczenie pokazuje, że korporacje zawsze wygrywają te procesy i są w stanie zniszczyć samodzielnych rolników. 
 
nie rozumiem, jak ktokolwiek nazywający się "wolnościowcem" może wspierać faszystowskie monopole.......

Andrzej 2016-10-12

CETA - gdyby chodziło jedynie o zniesienie ceł między UE a Kanadą nikt by słowa złego, poza lewakami, na temat tej umowy nie powiedział, To tyle ...

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Kto ukradł nam Marsz? - 6 dni temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 4 tygodnie temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - 8 tygodni temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...
Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 miesiące temu

Rozwody przez internet - 3 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 3 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 4 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 4 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 4 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 4 miesiące temu


Zdrajcy sprawy (4) - 5 miesiące temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 5 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 5 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 6 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 6 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 6 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 6 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 7 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 7 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 8 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 8 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 8 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 9 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 9 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 9 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 10 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 10 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 10 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 11 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 11 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 11 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 11 miesięcy temu

Black Friday po polsku (4) - 11 miesięcy temu

Nowy próg podatkowy (11) - 11 miesięcy temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (29) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00
Ogłoszenia dam prace - - 20.00
Bukmacherzy24 - - 40.00
Karol - chcę, żeby Martin wrócił ^^ - - 10.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt