Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Dziś
22:30
Kolejne Rozmowy w Nocy 19 Kwietnia 22.30
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
wczoraj
Twoje hasła są za słabe!
Naszym gościem jest Marcin Pieleszek - ekspert bezpieczeństwa IT. Jak zbudować dobre hasło, jak uchronić się przed fałszywym przelewem, czy warto używać VPN oraz o zabezpieczaniu danych...
Epicentrum
dziś
Odcinek wielobarwny
O kolorach, ich działaniu na człowieka i znaczeniach w różnych kulturach
Fakty i Mity
dziś
Luźno o tym jak to polskie elity intelektualne trzymają się z daleka...
Jak w tytule. Gorzkie żale o "dyskryminowaniu" wolnościowych książek.

Audycja: Wydanie Główne 2016-10-04

Na chuja nam dzietność?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Czy dzieci potrzebne są nam czy ZUSowi? Sejm o koniach. Gdzie biją emerytów? Trochę o CETA i czarnym proteście.
Pobierz [116,9 MB]

KOMENTARZE

Remol 2016-10-04

Sprawdziłem dla pewności treść projektu, którego dotyczył czarny protest i przyznaję się do błędu - zgodnie z nim nieważne będą punkty 4a, 4b i 4c ustawy o planowaniu rodziny, przy czym pierwszy podpunkt 4a brzmi następująco: 
 
"1. Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: 
1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, 
2) badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, 
3) zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego" 
 
Dodatkowo wprowadza się pojęcie dziecka poczętego i kar za jego uśmiercenie, przy czym nie ma nic o zakazie badań prenatalnych. Jest za to o środkach powodujących poronienie (wersja, którą wrzucił Hugo, jest jakaś okrojona, poniżej wklejam wersję, którą przedstawiła federacja ruchów ochrony życia). 
 
Ustawa o obecnym brzmieniu: isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19930170078&type=3 
 
Projekt zmian w tym temacie złożony przez PFROŻ: glosdlazycia.pl

Piter 2016-10-04

Na pohybel dzietności jeszcze jeden argument. Jest taki kraj w realu nazywa się Kanada. Mniej więcej 30 x większy od Polski. A populacja ? Trochę mniejsza niż w Polsce. I jest to jeden z lepszych krajów do życia. I co ciekawe tubylcy nie planują na siłę zaludnić ten teren. Owszem ktoś ma konkretny zawód typu inżynier, lekarz albo po prostu dobry fachowiec i chęć do pracy . Czemu nie - wymiana genów jeszcze nikomu nie zaszkodziła ) 
 
A swoją drogą Państwo Polskie w swoich początkach liczyło około 300 do 400 tysięcy ludzi - źródła różnie podają ale nie więcej. A były to czasy dynastii Piastów czyli chluba i duma dzisiejszych prawicowców/narodowców . 
 
Pytanie czy obecnie możemy zwiększać populacje na świecie bez końca ? Jeżeli nie znajdziemy innych planet z przyjaznymi warunkami (i sposobem dotarcia do nich) to na pewno nie. Jak wyglądałoby życie na naszej planecie gdyby za 100 lat zamiast 7 miliardów ludzi było ich 70 ? Owszem dzisiaj mamy jeszcze spore tereny które mogą być zaludnione ale myśląc do przodu co będzie jak je zaludnimy. Powiemy im wyp... na inną planetę ?  
 
Jedno jest pewne: ilość ludzi na świecie się ciągle zwiększa i końca tego nie widać. Możemy iść w zawody z muzułmanami ale to droga do nikąd. Być może właśnie zachodni styl życia czyli - mam tyle dzieci na ile mnie stać aby im zapewnić dobre warunki jest swego rodzaju "samoregulacją ". `Niestety socjal w Europie Zachodniej działa odwrotnie - "muslimy" mają full dzieci bo państwo musi ich dotować ! Czyli trzeba znieść socjal , oczywiście ubezpieczenia emerytalne również , jednym słowem państwo minimum . Jak tego nie zrobimy to zapewne czeka nas katastrofa .

Bezimienny 2016-10-05

nml

Marcin Banach 2016-10-05

www.zus.pl 
 
Emerytura obywatelska zbliża się, warto zauważyć że najbardziej płaczą nad bankructwem ZUS-u ci, którzy w obecnym systemie mają przywileje czyli sędziowie, mundurówka itp. 
 
Nie rozumiem podejścia prowadzących skoro Polacy chcą ZUS-u to nie lepszy byłby system mieszany ten co chce płaci na ZUS i korzysta z tego systemu ten co nie chce nie płaci - dlaczego tzw prawicowe środowiska tak uparcie chcą likwidacji ZUS-u wbrew ludziom i na starcie się eliminują z jakiegokolwiek poparcia większej ilości ludzi? 
 
Nie lubię też tego liberalnego podejścia do demografii. 
https://www.youtube.com

Karina 2016-10-05

Jak łatwo mężczyznom przychodzi wyzywanie kobiety od głupich lasek i debilek, choć samemu nie potrafi się porównać zapisów. 
Gdyby zamiast za aborcję, więzienie groziło za zidiocenie, powinni Panowie iść protestować...  
Choć mam nadzieję, że to tylko chwilowe.

wierny słuchacz 2016-10-05

Mam wrażenie, że niedoceniacie(Marek i Piter) wartości ostatecznego zasobu jakim jest ludzkość. Może to mięć związek z tą optyką która karze nam postrzegać ludzi jako konsumentów którzy żyją tylko by żreć(i życ ( ; ) ale przeciez kazdy człowiek to też twórca, potencjalny wynalazca.  
Po drugie chce podkreślic, że długoterminowe prognozy(krótkoterminowe przewidują wzrost do ok. 10 mln) posługujące się teorią przejścia demograficznego, przewidują spadek urodzeń i ogólnie ilości ludzi na świecie w skali całego świata. To nie jest tak że grozi nam przeludnienie, ale przeciwnie - starzenie i wymieranie. Grupy etniczne które teraz są najdzietniejsze tez kiedyś prawdopodobnie przestaną takie być i wtedy będziemy musieli liczyć na imigrantow... z Marsa? Na robotów, klony? Trudno powiedzieć, czy ludzkość zdoła przetrwać zestrzenie się, być może to jest przeznaczenie ludzkości,a być może - przez brak dostatecznej selekcji naturalnej - staniemy się zagrożonym gatunkiem. 
Nawet jeśli ilość ludności na świecie zwiększyłaby się do kilkudzisięciu miliardów czy więcej - pamiętajmy, że te kilkadziesiąt miliardów produkowałoby znacznie więcej niż obecne 7 miliardów generując większy popyt na zywność i zaspokojenie wszystkich innych potrzeb, a dzięki temu możnaby zasiedlać bardzo nietypowe "tereny" włacznie z oceanami, podziemiami coraz wyższymi konstrukcjami...i wreszcie przestrzenią pozaziemską(terraformowanie Marsa itd.) 
 
Nie podoba mi się też to niedocenienie dzietności. Dla mnie jest to częściowo podejście w imię hasła "po nas choćby potop". Pełna zgoda co do ignorowania ZUSu, znoszenia barier w migracjach(jednak z zachowaniem prywatnego prawa do wykluczenia). Wiem, że można być kosmopolitą i nie dbać o przyszłość swojej grupy etnicznej, myśle jednak, że jest jakaś wartość w zachowaniu ciągłości biologicznej, pozostawieniu przodków którzy przechowają pewien zestaw zasad, kultury i tradycji(wieem jak się krzywi Hugon na dźwięk tego słowa, ale może kiedyś zmieni zdanie ( ; ). W jakiś szowinistyczny, sentymentalny sposób nie pałam entuzjazmem na myśl o Krakowie, czy Warszawie zamieszkałych w 90% przez potomków roznej masci Azjatow i przybyszów z Afryki

wierny słuchacz 2016-10-05

błąd: średnioterminowe prognozy o ile wiem przewidują wzrost ludności w skali świata do ponad 10 mld - potem spadek

busy 2016-10-06
Piter 2016-10-06

@wierny słuchaczu . Jeżeli założymy że dalej mamy się rozmnażać w tempie jak azjaci/afrykanie to nie widzę argumentu dlaczego liczba ludności ma spadać po osiągnięciu 10 miliardów ? 
 
Realna przyczyna spadku urodzin w krajach wysoko rozwiniętych to fakt iż ludzie wolą poświęcać swój czas na rozwijanie swoich pasji czy po prostu zarabianiu $$$ ) . 
Już pierwsze dziecko oznacza spory dyskomfort - mniej (albo w ogóle) czasu na imprezy, swoje zainteresowania, znacznie większe wydatki i mniejsze zarobki (nie mówiąc już o mamach ale tatusiowie w pierwszym roku po narodzinach to zdecydowanie kiepscy pracownicy ). 
Drugie dziecko to już nie lada wyzwanie, a trzecie i kolejne oznacza że albo udało ci się w biznesie i masz worek $$$ albo...liczysz na socjal i olewasz swój poziom życia. 
Tak to wygląda np w Europie a w krajach gdzie jest bieda wszyscy olewają to czy ich stać na dzieci czy nie bo i tak żyją w kiepskich warunkach. Mają liczne potomstwo bo niewiele w niego "inwestują", a zamiast niańczenia do trzydziestki może nawet parę groszy do domu przyniesie. Na tym mniej więcej polega "fenomen" wysokiej dzietności w tych krajach. 
 
Może trzeba brać przykład z natury. Ptak czy inne zwierze nie zakłada rodziny nie mając swojego gniazda i odpowiednich warunków. A człowiek owszem.  
 
Co do przybyszów z innych krajów to przekaz musi być jeden. Zero pomocy socjalnej i albo utrzymasz się sam albo odpływaj do swojego kraju. Pamiętam że za PRLu emigracja na zachód była kojarzona oprócz profitów z ciężką pracą w tym raju. Ciężką bo u nas niejeden się opierdalał i nie wiedział jak wygląda normalna praca. Ale naszym rodakom to nie przeszkadzało. Takie standardy powinny obowiązywać właśnie teraz.

wierny słuchacz 2016-10-06

Ja nie robię takiego założenia - napisałem, że azjatów i afrykanów też dotknie przejście demograficzne - zresztą już sie to zaczyna.

Bezimienny 2016-10-10

Ktos tu jednego nie zrozumial - moze i demografia rosnie... ale nie polakow xD ja tez mam w dupie dzietnosc... wszystkich innych

RAdesign 2016-10-11

bosh... GMO... 
 
- po 1 monopole nasienne są narzucane siłowo.  
rolnicy NIE MOGĄ sami wybierać sobie tego, co zasieją. 
nie mogą. 
muszą kupować w monopolach. 
tam są tylko wybrane nasiona. tylko monopolistów. 
 
- po 2 korporacje forsują zakaz oznaczania produktów. zakaz informacji. 
po ciężkiej batalii wolnościowego stanu Vermont udało się zaprowadzić informację o GMO.....tylko w postaci kodów QR 
 
- po 3 patentowanie. jakikolwiek przypadek skażenia innych upraw GMO daje preteksty do spraw sądowych. 
doświadczenie pokazuje, że korporacje zawsze wygrywają te procesy i są w stanie zniszczyć samodzielnych rolników. 
 
nie rozumiem, jak ktokolwiek nazywający się "wolnościowcem" może wspierać faszystowskie monopole.......

Andrzej 2016-10-12

CETA - gdyby chodziło jedynie o zniesienie ceł między UE a Kanadą nikt by słowa złego, poza lewakami, na temat tej umowy nie powiedział, To tyle ...

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Niemcy cenzurują internet (4) - 8 dni temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 2 tygodnie temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 tygodnie temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Czy Asbiro to sekta? (12) - 7 tygodni temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 8 tygodni temu


Nie wolno prowadzić firmy z knajpy (5) - 2 miesiące temu


Lewak zmusza do picia wódki (9) - 3 miesiące temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - 3 miesiące temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (16) - 4 miesiące temu

Marnowanie żywności jest opłacalne (6) - 4 miesiące temu

No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 miesiące temu

Warto być biednym (8) - 4 miesiące temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 5 miesiące temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - 6 miesięcy temu


Jednolite okradanie podatników (6) - 6 miesięcy temu


Na chuja nam dzietność? (13) - 7 miesięcy temu

Nie zgadniecie, które podatki spadną (12) - 7 miesięcy temu
Wynajmnij nieruchomość pod burdel (2) - 8 miesięcy temu

Ile złotych zapłacisz za frankowicza? (11) - 8 miesięcy temu

Jak spożywać piwo publicznie? (1) - 9 miesięcy temu


Polska skazała terrorystę (6) - 9 miesięcy temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - 10 miesięcy temu


Jak przejść przez kryzys biznesowy? (2) - 11 miesięcy temu

Od dziś wszyscy jesteśmy przestępcami (18) - 11 miesięcy temu

Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 11 miesięcy temuBandyta, ale polski bandyta (13) - ponad rok temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - ponad rok temu

Jak unikać długów? (1) - ponad rok temu

Ich firmę likwiduje się od 20 lat (10) - ponad rok temu


Bluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - ponad rok temu

Znamy wyniki wyborów (21) - ponad rok temu

Gościmy bezdomnych milionerów (3) - ponad rok temu

Majonezowi mówimy NIE (16) - ponad rok temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - ponad rok temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - ponad rok temu

Człowiek, który wygrał z ZUS-em (7) - ponad rok temu


Jak naprawdę żyje się w Rosji (3) - ponad rok temu"Te wybory to przełom" (24) - ponad rok temu


Hugo spowiada się ze swojego życia (15) - ponad rok temu

Po co mieszkać w Polsce? (11) - 2 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 2 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 2 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 2 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 2 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 3 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 3 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 3 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 3 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 3 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 3 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 3 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 3 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 3 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 3 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 3 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 3 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 4 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 4 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 4 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 4 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 4 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 4 lata temu

MLM to ściema (67) - 4 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 4 lata temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 4 lata temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 4 lata temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lata temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 5 lata temu

Jak manipulują media? (12) - 5 lata temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 5 lata temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 5 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 5 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 5 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 5 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 5 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 5 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 5 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 5 lat temu

ACTA samo zło (87) - 5 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 6 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 6 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 6 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 6 lat temuPrzemyt to grzech! (39) - 6 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 6 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 6 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 6 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 6 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 6 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 6 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (31) - 6 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 6 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 6 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 6 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 7 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 7 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 7 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 7 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 7 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 7 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 7 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 7 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 7 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 7 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 7 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 8 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Blog o pracy przez internet w domu - - 20.00
Adolf - - 50.00
SilasNicebox - - 400.00
Piter - - 10.00
Hose - - 20.00
Krzychu aka Vexir - - 10.00
Dominika - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt