Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (3)
wczoraj
Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia
Janek nie potrafi zrozumieć dlaczego ludzie uważają, że służba zdrowia nie powinna kierować się prawami ekonomii.
Wydanie Główne (12)
przedwczoraj
Pracodawcy dziękują Morawieckiemu
Ale nie wszyscy. Kto stoi za nagrodą Super Wektora? Alarm bombowy na Hawajach. Kryptowaluty. Samozatrudnienie. 0 proc rezerwy czastkowej. Zmienny VAT. Konfiskata Rolexów. Czy WOŚP...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2016-10-04

Na chuja nam dzietność?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Czy dzieci potrzebne są nam czy ZUSowi? Sejm o koniach. Gdzie biją emerytów? Trochę o CETA i czarnym proteście.
Pobierz [116,9 MB]

KOMENTARZE

Remol 2016-10-04

Sprawdziłem dla pewności treść projektu, którego dotyczył czarny protest i przyznaję się do błędu - zgodnie z nim nieważne będą punkty 4a, 4b i 4c ustawy o planowaniu rodziny, przy czym pierwszy podpunkt 4a brzmi następująco: 
 
"1. Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: 
1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, 
2) badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, 
3) zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku czynu zabronionego" 
 
Dodatkowo wprowadza się pojęcie dziecka poczętego i kar za jego uśmiercenie, przy czym nie ma nic o zakazie badań prenatalnych. Jest za to o środkach powodujących poronienie (wersja, którą wrzucił Hugo, jest jakaś okrojona, poniżej wklejam wersję, którą przedstawiła federacja ruchów ochrony życia). 
 
Ustawa o obecnym brzmieniu: isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19930170078&type=3 
 
Projekt zmian w tym temacie złożony przez PFROŻ: glosdlazycia.pl

Piter 2016-10-04

Na pohybel dzietności jeszcze jeden argument. Jest taki kraj w realu nazywa się Kanada. Mniej więcej 30 x większy od Polski. A populacja ? Trochę mniejsza niż w Polsce. I jest to jeden z lepszych krajów do życia. I co ciekawe tubylcy nie planują na siłę zaludnić ten teren. Owszem ktoś ma konkretny zawód typu inżynier, lekarz albo po prostu dobry fachowiec i chęć do pracy . Czemu nie - wymiana genów jeszcze nikomu nie zaszkodziła ) 
 
A swoją drogą Państwo Polskie w swoich początkach liczyło około 300 do 400 tysięcy ludzi - źródła różnie podają ale nie więcej. A były to czasy dynastii Piastów czyli chluba i duma dzisiejszych prawicowców/narodowców . 
 
Pytanie czy obecnie możemy zwiększać populacje na świecie bez końca ? Jeżeli nie znajdziemy innych planet z przyjaznymi warunkami (i sposobem dotarcia do nich) to na pewno nie. Jak wyglądałoby życie na naszej planecie gdyby za 100 lat zamiast 7 miliardów ludzi było ich 70 ? Owszem dzisiaj mamy jeszcze spore tereny które mogą być zaludnione ale myśląc do przodu co będzie jak je zaludnimy. Powiemy im wyp... na inną planetę ?  
 
Jedno jest pewne: ilość ludzi na świecie się ciągle zwiększa i końca tego nie widać. Możemy iść w zawody z muzułmanami ale to droga do nikąd. Być może właśnie zachodni styl życia czyli - mam tyle dzieci na ile mnie stać aby im zapewnić dobre warunki jest swego rodzaju "samoregulacją ". `Niestety socjal w Europie Zachodniej działa odwrotnie - "muslimy" mają full dzieci bo państwo musi ich dotować ! Czyli trzeba znieść socjal , oczywiście ubezpieczenia emerytalne również , jednym słowem państwo minimum . Jak tego nie zrobimy to zapewne czeka nas katastrofa .

Bezimienny 2016-10-05

nml

Marcin Banach 2016-10-05

www.zus.pl 
 
Emerytura obywatelska zbliża się, warto zauważyć że najbardziej płaczą nad bankructwem ZUS-u ci, którzy w obecnym systemie mają przywileje czyli sędziowie, mundurówka itp. 
 
Nie rozumiem podejścia prowadzących skoro Polacy chcą ZUS-u to nie lepszy byłby system mieszany ten co chce płaci na ZUS i korzysta z tego systemu ten co nie chce nie płaci - dlaczego tzw prawicowe środowiska tak uparcie chcą likwidacji ZUS-u wbrew ludziom i na starcie się eliminują z jakiegokolwiek poparcia większej ilości ludzi? 
 
Nie lubię też tego liberalnego podejścia do demografii. 
https://www.youtube.com

Karina 2016-10-05

Jak łatwo mężczyznom przychodzi wyzywanie kobiety od głupich lasek i debilek, choć samemu nie potrafi się porównać zapisów. 
Gdyby zamiast za aborcję, więzienie groziło za zidiocenie, powinni Panowie iść protestować...  
Choć mam nadzieję, że to tylko chwilowe.

wierny słuchacz 2016-10-05

Mam wrażenie, że niedoceniacie(Marek i Piter) wartości ostatecznego zasobu jakim jest ludzkość. Może to mięć związek z tą optyką która karze nam postrzegać ludzi jako konsumentów którzy żyją tylko by żreć(i życ ( ; ) ale przeciez kazdy człowiek to też twórca, potencjalny wynalazca.  
Po drugie chce podkreślic, że długoterminowe prognozy(krótkoterminowe przewidują wzrost do ok. 10 mln) posługujące się teorią przejścia demograficznego, przewidują spadek urodzeń i ogólnie ilości ludzi na świecie w skali całego świata. To nie jest tak że grozi nam przeludnienie, ale przeciwnie - starzenie i wymieranie. Grupy etniczne które teraz są najdzietniejsze tez kiedyś prawdopodobnie przestaną takie być i wtedy będziemy musieli liczyć na imigrantow... z Marsa? Na robotów, klony? Trudno powiedzieć, czy ludzkość zdoła przetrwać zestrzenie się, być może to jest przeznaczenie ludzkości,a być może - przez brak dostatecznej selekcji naturalnej - staniemy się zagrożonym gatunkiem. 
Nawet jeśli ilość ludności na świecie zwiększyłaby się do kilkudzisięciu miliardów czy więcej - pamiętajmy, że te kilkadziesiąt miliardów produkowałoby znacznie więcej niż obecne 7 miliardów generując większy popyt na zywność i zaspokojenie wszystkich innych potrzeb, a dzięki temu możnaby zasiedlać bardzo nietypowe "tereny" włacznie z oceanami, podziemiami coraz wyższymi konstrukcjami...i wreszcie przestrzenią pozaziemską(terraformowanie Marsa itd.) 
 
Nie podoba mi się też to niedocenienie dzietności. Dla mnie jest to częściowo podejście w imię hasła "po nas choćby potop". Pełna zgoda co do ignorowania ZUSu, znoszenia barier w migracjach(jednak z zachowaniem prywatnego prawa do wykluczenia). Wiem, że można być kosmopolitą i nie dbać o przyszłość swojej grupy etnicznej, myśle jednak, że jest jakaś wartość w zachowaniu ciągłości biologicznej, pozostawieniu przodków którzy przechowają pewien zestaw zasad, kultury i tradycji(wieem jak się krzywi Hugon na dźwięk tego słowa, ale może kiedyś zmieni zdanie ( ; ). W jakiś szowinistyczny, sentymentalny sposób nie pałam entuzjazmem na myśl o Krakowie, czy Warszawie zamieszkałych w 90% przez potomków roznej masci Azjatow i przybyszów z Afryki

wierny słuchacz 2016-10-05

błąd: średnioterminowe prognozy o ile wiem przewidują wzrost ludności w skali świata do ponad 10 mld - potem spadek

busy 2016-10-06
Piter 2016-10-06

@wierny słuchaczu . Jeżeli założymy że dalej mamy się rozmnażać w tempie jak azjaci/afrykanie to nie widzę argumentu dlaczego liczba ludności ma spadać po osiągnięciu 10 miliardów ? 
 
Realna przyczyna spadku urodzin w krajach wysoko rozwiniętych to fakt iż ludzie wolą poświęcać swój czas na rozwijanie swoich pasji czy po prostu zarabianiu $$$ ) . 
Już pierwsze dziecko oznacza spory dyskomfort - mniej (albo w ogóle) czasu na imprezy, swoje zainteresowania, znacznie większe wydatki i mniejsze zarobki (nie mówiąc już o mamach ale tatusiowie w pierwszym roku po narodzinach to zdecydowanie kiepscy pracownicy ). 
Drugie dziecko to już nie lada wyzwanie, a trzecie i kolejne oznacza że albo udało ci się w biznesie i masz worek $$$ albo...liczysz na socjal i olewasz swój poziom życia. 
Tak to wygląda np w Europie a w krajach gdzie jest bieda wszyscy olewają to czy ich stać na dzieci czy nie bo i tak żyją w kiepskich warunkach. Mają liczne potomstwo bo niewiele w niego "inwestują", a zamiast niańczenia do trzydziestki może nawet parę groszy do domu przyniesie. Na tym mniej więcej polega "fenomen" wysokiej dzietności w tych krajach. 
 
Może trzeba brać przykład z natury. Ptak czy inne zwierze nie zakłada rodziny nie mając swojego gniazda i odpowiednich warunków. A człowiek owszem.  
 
Co do przybyszów z innych krajów to przekaz musi być jeden. Zero pomocy socjalnej i albo utrzymasz się sam albo odpływaj do swojego kraju. Pamiętam że za PRLu emigracja na zachód była kojarzona oprócz profitów z ciężką pracą w tym raju. Ciężką bo u nas niejeden się opierdalał i nie wiedział jak wygląda normalna praca. Ale naszym rodakom to nie przeszkadzało. Takie standardy powinny obowiązywać właśnie teraz.

wierny słuchacz 2016-10-06

Ja nie robię takiego założenia - napisałem, że azjatów i afrykanów też dotknie przejście demograficzne - zresztą już sie to zaczyna.

Bezimienny 2016-10-10

Ktos tu jednego nie zrozumial - moze i demografia rosnie... ale nie polakow xD ja tez mam w dupie dzietnosc... wszystkich innych

RAdesign 2016-10-11

bosh... GMO... 
 
- po 1 monopole nasienne są narzucane siłowo.  
rolnicy NIE MOGĄ sami wybierać sobie tego, co zasieją. 
nie mogą. 
muszą kupować w monopolach. 
tam są tylko wybrane nasiona. tylko monopolistów. 
 
- po 2 korporacje forsują zakaz oznaczania produktów. zakaz informacji. 
po ciężkiej batalii wolnościowego stanu Vermont udało się zaprowadzić informację o GMO.....tylko w postaci kodów QR 
 
- po 3 patentowanie. jakikolwiek przypadek skażenia innych upraw GMO daje preteksty do spraw sądowych. 
doświadczenie pokazuje, że korporacje zawsze wygrywają te procesy i są w stanie zniszczyć samodzielnych rolników. 
 
nie rozumiem, jak ktokolwiek nazywający się "wolnościowcem" może wspierać faszystowskie monopole.......

Andrzej 2016-10-12

CETA - gdyby chodziło jedynie o zniesienie ceł między UE a Kanadą nikt by słowa złego, poza lewakami, na temat tej umowy nie powiedział, To tyle ...

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Nowy, legalny hazard (2) - 2 tygodnie temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 4 tygodnie temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 6 tygodni temu

Black Friday po polsku (4) - 7 tygodni temu

Nowy próg podatkowy (11) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 2 miesiące temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 3 miesiące temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 4 miesiące temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 4 miesiące temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 4 miesiące temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 5 miesiące temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 5 miesiące temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 5 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 6 miesięcy temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 6 miesięcy temu


Wolnościowcy upadają (13) - 7 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 7 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 8 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 8 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 8 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 9 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 9 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 9 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 10 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 10 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 11 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 11 miesięcy temu


Nie wolno prowadzić firmy z knajpy (5) - 11 miesięcy temu


Lewak zmusza do picia wódki (9) - 11 miesięcy temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - 11 miesięcy temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (25) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - ponad rok temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 2 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 2 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 3 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 4 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 4 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 4 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lata temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 5 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 6 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temuPrzemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 7 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 7 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 8 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00
Tomek - - 10.00
wypożyczalnia samochodów - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt