Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Niestety dziś Janek nie może prowadzić audycji.
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Słuchaj radia
Wydanie Główne (4)
wczoraj
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Praktycznie o nieruchomościach
dziś
Kupno nieruchomości na licytacjach i przetargach - Rafał Ziomek
Rozmawiamy z Rafałem ziomkiem o licytacjach i przetargach w nieruchomościach. Jak się do tego zabrać, co po kolei robić?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Konserwa 2011-01-18

Konserwa podatkowo-woodstockowo-EURO2012-lesista

Nadający: Kreator i Jabollissimus

Jabol rozprawia trochu o WOODSTOCKu Owsiaka, Kreator uczy Tuska i Pawlaka jak obnizac podatki i nie stracic na Euro2012 a Skype odbiera cudem 2 telefony. Na koniec Jabollissimus wyglasza monolog o lasach co zatrzymac i jak a co nie i dlaczego 'las muss sein'!
Pobierz [47,7 MB]

KOMENTARZE

Kreator z koczowiska :) 2011-01-19

Co do podatków to przedstawiłem opcję najmniej bolesną z możliwych. 
0 zwolnień, zamrożenie pensji, licytacja niepotrzebnych gruntów i lasów należących do państwa. 
Najpierw likwidacja Pit i cit bo są najbardziej szkodliwe i stosunkowo małe zyski. 
 
Potencjalne Euro - zezwolić na gościnę nieopodatkowaną obcokrajowców na czas mistrzostw i wynajem mieszkań NIECH LUDZIE ZAROBIĄ I DOBRA OPINIA BĘDZIE W EUROPIE (plus!). 
 
A potem przypadkiem zostawić te przepisy na stałe by studenci mogli tanio wynajmować :P i wszyscy wynajmujący. Bo podatek od wynajmu to granda! 
 
Po 2 latach obniżenie VAT do poziomu 20% i 10% by łatwo się liczyło. 
 
Gdy dług zacznie się zmniejszać ujednolicenie akcyz do jednej 10% prostej i w miarę niskiej. (KRZYWA FAFFERA DOWODZI, ŻE OBNIŻENIE PODATKÓW PRZY WOSKICH SUMACH OPODATKOWANIA DAJE ZWIĘKSZONY PRZYCHÓD W DŁUŻSZYM OKRESIE CZASU) więc dalej... 
 
Gdy gospodarka na prawdę przyspieszy co jest nieuniknione po likwidacji kilku podatków to VAT 10% 
 
A potem wszyscy będą mieli tyle kasy, że rozwalenie kliki urzędniczej jest już wisienką na torcie! 
 
Podstawą pierwszych najtrudniejszych kroków jest zamrożenie pensji i nie tykanie ekipy urzędniczej, bo zwalnianie kosztuje więcej niż zamrożenie skur...om pensji na rok czy dwa lata! 
 
I obniżenie podatku dochodowego do 0% da automatycznie waloryzacje emerytur, od których ten podatek HALO HALO PŁACIMY PŁACIMY! Państwo samo sobie podatek płaci - DBEILIZM W CZYSTEJ POSTACI:P

sprae 2011-01-19

Tylko poinformuję, że część podatków tylko pozornie dla władzy jest na granicy opłacalności, gdyż one mają nieco inny cel. Ten cel to weryfikacja przepływu pieniędzy, który ma chronić przed szarą strefą i ucieczką kapitału do rajów. Oczywiście dla nas to śmieszne, ale dla urzędników raczej mało i trzeba mieć to na uwadze. 
 
Nieco inna propozycja. 
Czytałem kiedyś, że obłożenie wszystkich przekazów bankowych 1% podatkiem mogłoby zastąpić wszystkie podatki i jeszcze by zostało. Czy ktoś mógłby sprawdzić jak taki podatek może mieć wpływ na gospodarkę? Dla mnie wydaje się niski, ale czy rzeczywiście jest tak sensowny jak się mi wydaje? 
Jeśli to rozwiązanie byłoby takie idealne to raczej wszystko inne razem z dobrowolną szarą strefą byłoby dozwolone (i pewnie w wyniku konkurencji zabiłoby całe "solidarne państwo").

Kreator z koczowiska :) 2011-01-19

Bez PIT i CIT my będziemy rajem podatkowym ;D dlatego nikt nie ucieknie, wrócą i ci z USA i ci z UE ;p i socjal musi być niski i trudny do zdobycia to problem arabów nas nie będzie dotyczył ;D muhahaha.

sprae 2011-01-20

Świetnie, ale już ktoś o tym pisał. Próbowano w PiS przepchnąć uwolnienie i uproszczenie podatków, ale sam prezes nie mógł sobie wyobrazić tego. Bo jak to bez kontroli? To kto będzie płacił? Wszyscy uciekną! 
I tłumacz teraz takim, skoro ludziom którzy to lobbowali nie mogli...

Mateusz z Kanady 2011-01-20

Srednio sie zgadzam z Jabolem na temat lasow. Wedlug mnie szansa ze panstwo zostawi to odlogiem jest porownywalna do szansy ze to zabrudza, zatruja i poszcza tamtedy toksyczny sciek a potem sami sobie wypisza mandat i z pieniedzy podatnika go sumiennie zaplaca.  
 
Uwazam ze jako minimum (to minimum to jakby obciac psu pol ogona ale zawsze) nalezy maksymalnie sprywatyzowac lasy (poza parkami narodowymi itd) pod watunkiem ze kupujacy zobowiaza sie do przestrzegania z gory ustalonych w czasie kupna zasad. W ten sposob, panstwo bedzie mialo mniej i mniej bezposrednio zmarnuje. Powtarzam: minimum a nie optimum.

Jabollissimus 2011-01-22

Nie chcę się upierać przy rozwiązaniach, temat lasów wyszedł całkiem spontanicznie i konkretnie nad całą sytuacją nie zastanawiałem się dogłębnie. Tyle w kwestii rozwiązań. 
Monologami chciałem raczej poszerzyć wiedzę ogółu, czym las faktycznie jest i jak ogromne ma znaczenie.

kwarc 2011-01-23

Jabol mlaska przy mówieniu jak Jaruzel przy swojej epickiej mowie.

EstEst 2011-01-23

Ja w kwestii formalnej: się nie zgadzam z nadmiernym ekscytowaniem się efektem Laffera. Jasne jest, że dla pewnego poziomu podatków przychody budżetu spadają przy ich podnoszeniu (to można nawet matematycznie udowodnić, nie tylko ekonomicznie), ale nigdy nie jest pewne, gdzie ten poziom jest. 
 
Poza tym, efekt Laffera nie dotyczy ogółu podatków, tylko każdego podatku z osobna. Innymi słowy - praktycznie pewne jest, że zwiększyłoby przychody budżetu obniżenie akcyz na alkohol i papierosy (zapewne też paliwo), ale wydaje mi się, że z VAT-em, CIT-em i PIT-em jesteśmy jeszcze przed maksimum krzywej tj. podwyższanie tych podatków zwiększy przychody budżetu.

Kreator z koczowiska :) 2011-01-23

Ja słyszałem 2 wersje na wykładzie u KoLibrów. Część upiera się, że krzywa może dotyczyć całości podatków bo i tak idą na przeżarcie dla urzędasów i docelowo przychód wzrośnie po obniżce inni, że niby pojedynczego. Tych za pojedynczym jest więcej. 
 
ALE konserwa to nasza prywatna audycja w ramach kontestacji, nie wiem jak Jabol -ale ja uważam, że krzywa odnosi się do całości, nie jestem demokratą w sprawach nauki. Większość ekonomistów to lewacy i większość ekonomistów liczy krzywą laffera dla pojedynczych opodatkowań. Ja jestem za mniejszością, która liczy dla całości lub chociaż podatków podobnych do siebie w rodzaju szkodliwości PIT podobne do CIT VAT podobne do akcyz na produkty płacimy przy kupnie. 
 
ASE bierze pod uwagę o ile mi wiadomo krzywą Laffera zależnie od ściągalności podatków u nas ściągalność rośnie tylko przy obniżaniu. To nie Szwecja. Nasza krzywa laffera przypomina te dla krajów trzeciego świata, która górkę ma przy dużo niższych wartościach jak 25-33% 
 
www.newtrader.pl 
to nasza krzywa laffera 
 
Szwecja ma krzywą laffera do 65% szacowaną szczytową wartość dochodu budżetu. 
 
Pozatym nawet jak macie racje z krzywą Laffera to :D 
opodatkowani jesteśmy w 75-80% 
1. skoro wywaliliby nawet PIT I CIT - to średnio realnie na człowieka w kieszeni zyska z 10-15% kasy bo są ulgi na dzieci średnio ileś % na pracujących przypada, są zwolnienia z podatków dla niektórych firm... 
2. Skodo 75-80% było to po obniżce będzie powiedzmy 60%-70% bo są rozbieżności ile kto miał tych ulg itd. 
3. Więc i tak większość kasy, którą ludzie i tak przeznaczą na konsumpcje wróci do budżetu w innej postaci. 
4. Mamy więc spadek wpływów nie o 10-15% tylko o 30-40% z tych 10-15% czyli od 3% do 6%. 
5. Skoro spadek wynosi tyle co wzrost w dobrych latach a wzrost i przedsiębiorczość wzrośnie na pewno po obniżkach tak radykalnych. TO wzrost gospodarczy zniweluje straty nawet jeśli do budżetu ani złotówka nadmiarowa niż te wyliczenia nie wpłynie. Wzrost gospodarczy prosperowanie również państwowych firm lepsze pod niższymi podatkami spowoduje pozytywny efekt. 
6. Co więcej można po 1 fazie reform wypieprzyć częśc urzędników jak się zyska poparcie, albo zamiast zatrudniać nowych wywalić tych ze skarbówki zbędnych i ich dać tam gdzie podobno nowych trzeba. 0 nowych urzędników taka polityka powinna być przy tych reformach to by na długo dało dobry efekt.

EstEst 2011-01-23

No, Kolibry też nie do końca są bezstronnymi ekspertami ekonomicznymi ;) 
 
Rozpatrujemy jednak efekt Laffera ,,ceteris paribus'', czyli pomińmy ożywienie gospodarcze po obniżce podatków itp. efekty, które nie mają związku z samą koncepcją krzywej. 
 
Gdzie jesteśmy na krzywej - można sprawdzić tylko eksperymentalnie. Jeśli bylibyśmy za daleko, to podwyżka VAT-u zmniejszyłaby budżetowe przychody. Prognozy wskazują, że jednak tak nie stanie, ale zobaczymy.

Jabollissimus 2011-01-24

Prognozy to są bardzo różne. A rządowe zawsze będą prorządowe. ;) 
 
Również jestem za liczeniem realnej stopy podatkowej. To ma realniejsze przełożenie na _całościowy_ obraz. ;) 
A że lewaccy ekonomiści chcą liczyć krzywą dla każdego podatku osobno... no, jeszcze ok. Ale co? Chcą udowodnić, że można je jeszcze podwyższać? Bułahahaha! Od kiedy XxA+XxB+XxC =/ X(A+B+C) ? Załóżmy podwyżkę jednego podatku, czy wystąpi taka nierówność: Xx(A+1)+XxB+XxC =/ X(A+1+B+C) ? 
;D

Jabollissimus 2011-01-24

Kwarc, mlaszczę, mlaszczę, jak chata czytam. ;)

Jabollissimus 2011-03-11

Archiwum audycji: 
jabollissimus.pl

Dodaj komentarz...

Kreator i Jabollissimus

Adam Kreator - konserwatywny liberał pracujący niestety na etacie. W wolnym czasie zajmuje się pomnażaniem w socjalizmie XXI wieku swojej nędzy i różnymi dziwnymi zainteresowaniami: numizmatyka, fuchy, grafika 3D, rysunki, rzeźba, malarstwo, design, stare komputery, pisanie artykułów, podróże, fotografia zabytków, konserwacja sztuki, zamki polskie, monarchiści, historia ogólnie a zwłaszcza mało znane ciekawostki które wyszukuję w książkach, internecie i wikipedii. Żeby określić dokładniej trzeba wypić z nim lampkę wina o cenie powyżej 8zł za butelkę.

Krzysztof Jabollissimus - wierszoklej (słowo "poeta" używał niejeden grafoman, on skromnie nie użyje). Węglomaz i farbiarz ("rysownik i malarz" zarezerwowane są raczej dla tych, co nieszpetnie uprawiają sztukę). Wydrzymord (zaiste, by być "wokalistą" trzeba umieć śpiewać!). By poznać fragmenty jego tfu-rczości - warto zajrzeć na stronę www.jabollissimus.pl Żeby poznać go lepiej, trzeba wypić z nim lampkę wina w cenie poniżej 8zł za butelkę.

Prowadzą audycję na żywo Konserwa Każdy jest konserwatystą, tylko jeszcze o tym nie wie. Na żywo we wtorki o 22:22 Inne audycje tego autora:


ANP#5, [kocham Polskę], ZS 3, ZAD.1 (1) - 10 miesięcy temu


Więcej audycji...

Kryptoreklama Kaczmarskiego - ponad rok temu
Liberland | Konserwa 2.0, #29 (1) - ponad rok temu


Chiny i Brexit | Konserwa 2.0, #23 (1) - ponad rok temu


TK w sejmikach | Konserwa 2.0, #17 (7) - ponad rok temuŚródroczna szopka improwizowana (1) - ponad rok temu

Równość - sruwność. (1) - 2 lata temu

Ludobójstwo - film - 2 lata temu

Dziwna wojna - c.d. (3) - 4 lata temu

Wojna 23 sierpnia? (12) - 4 lata temu


Trzecia wojna światowa? (6) - 4 lata temu

Plotki, ploteczki (1) - 4 lata temu


Zabory Ukrainy? (6) - 4 lata temu

Kabaret z Konserwą (4) - 4 lata temu

O masonerii (15) - 4 lata temu


Pisk eunuchów: Rosjo ratuj! (25) - 4 lata temu
Czarne święta! (11) - 4 lata temu

Bierzemy to na gołą klatę! (3) - 4 lata temu

Właściciele Polski (12) - 4 lata temu


Na 11.11 - polub lewaka! (8) - 4 lata temu

Powrót emigranta - cz.1 (22) - 4 lata temuMrowisko masonerii (38) - 5 lata temu

Polska - Afryka Europy (13) - 5 lata temu


Litwo, Ojczyzno moja! (2) - 5 lata temuWlepy AgenTomasza (1) - 5 lata temu

Banksterzy nas okradną? (6) - 5 lata temu

Klasycy prawicy w konserwie! (10) - 5 lata temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (1) - 5 lata temu
Jan Pietrzak (24) - 5 lat temu


Młodzież się organizuje! (11) - 5 lat temu

Punki i hipstery (16) - 5 lat temu

Szopka Noworoczna 2012/2013 (6) - 5 lat temuKornel Morawiecki w Konserwie (25) - 5 lat temu


Kult Lecha Kaczyńskiego? (35) - 5 lat temu

Europa poza Unią? (2) - 5 lat temu

Czy Polska jest konserwatywna? (19) - 6 lat temu


Korwinowe gadanie (29) - 6 lat temu

Wielki kryzys i konkurs (7) - 6 lat temu


Kto wygrał bitwę warszawską (29) - 6 lat temu


Konserwa - pełna humoru (11) - 6 lat temu

Krzyż w PE (47) - 6 lat temu

ACTA wciąż zagraża (9) - 6 lat temu

Anegdoty z uczelni... (24) - 6 lat temu


Potrzeba nam dekomunizacji (17) - 6 lat temu

Relacje polsko-żydowskie (11) - 6 lat temu

Rozbój! VIATOLL to hell! (9) - 6 lat temu


Kłamstwo smoleńskie (71) - 6 lat temu

Konserwa - Free Trade is Fair! (19) - 6 lat temu


Głodówka przeciw dysedukacji (25) - 6 lat temu
Konserwa: rozkład systemu (11) - 6 lat temuKonserwa pełna miłości (21) - 6 lat temu


Konserwa z nutką Naszości (9) - 6 lat temu

Konserwa protestacyjna! (28) - 6 lat temu

Konserwa w szkole (16) - 6 lat temu

Konserwa: ideologia a życie (13) - 6 lat temu


Karpiobójstwo i długi (12) - 6 lat temu


WRON won! 13 grudnia. (12) - 6 lat temu


Mały jubileusz Konserwy (13) - 6 lat temu

Konserwa: Solidarność (17) - 6 lat temu

Konserwa o 11.11.11 (20) - 6 lat temu


Precz z Halloween (69) - 6 lat temu
Konserwa chaosu (48) - 7 lat temuKonserwa II wojenna (22) - 7 lat temu


Konserwa: Kult siły (41) - 7 lat temu

Konserwa reedukowana (6) - 7 lat temu

Konserwa... satanistyczna! (20) - 7 lat temu

Atrapa puszki od konserwy. (3) - 7 lat temu

Konserwa w pytę! Pyta.pl (7) - 7 lat temuKonserwa o atomistyce (19) - 7 lat temu

Konserwa lwowsko-kresowa. (23) - 7 lat temu

Konserwa o sztuce (23) - 7 lat temuKonserwa - Na razie się bawmy (27) - 7 lat temuMaghreb i Lewant dalej kipi¹ (11) - 7 lat temu

Konserwa o pieskach, hau, hau! (10) - 7 lat temu

Konserwa (testowa) 2 (9) - 7 lat temu

Konserwa (testowa) 1 (16) - 7 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Jaro - - 20.00
numer faksu - - 30.00
Piotr_W - - 40.00
Robert - - 77.00
Donald z Brukseli - - 200.00
czk - - 56.00
Mateusz, War of Tanks - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt