Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Kontest.CLUB Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Jakie są kryptowaluty lepsze niż Bitcoin?
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza (na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
dziś
Nowy próg podatkowy
który obejmie 350 tys Polaków. Wzrost wydatków budżetowych. Zakaz palenia w filmach. Wenezuela niewypłacalna. Sądy rozpozna fake news w 24h. Cezura wraca.
Firma na emigracji (3)
przedwczoraj
Jak imigranci zmienili życie uczniów na bawarskiej prowincji.
Czyli moja opinia o niemieckim szkolnictwie i Jugendamt.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2016-10-11

1/7 handlu zostaje właśnie zabita, ale ...

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

... istnieją liczne wyjątki. Gdzie opłaca się zbudować kwiaciarnie? Jakie towary są zbyt dziwne, by kupić je w aptece? Sporo o biurokracji oraz o tym czy odchód jest przychodem czy dochodem
Pobierz [121,6 MB]

KOMENTARZE

Pcimek 2016-10-11

Jest mi obojętne czy będzie czy nie handel w niedzielę. Nie chodzę do marketów, nie kupuję w niedzielę. Ale czekam na te samobójstwa biznesmenów za dychę i upadające korporacje.

darek 2016-10-11

Jak ktos nie kupuje w markecie i tak zapłaci pośrednio za ograniczenie handlu - bo ceny wzrosną wszędzie.

k2i 2016-10-11

hej dajcie linka do tego sklepu internetowego w USA z tanimi fantami audio-video o ktorym owiliscie w okolicy 45minuty, pozdr

mgr inż. BlackEmperor 2016-10-11

Ja byłem w tym sklepie fizycznie. Nie próbowałem kupować online jeszcze. 
www.timesofisrael.com

Hugo 2016-10-11

AD 3.  
A poproszę https://www.bhphotovideo.com

Hugo 2016-10-11

O właśnie wspomniany sklep ma przerwę na dziś i jutro na Yom Kippur. 
 
Da się prywatnie? 
Da się.

Tomasz Tofil 2016-10-12

brzydzą sie zachodnim kapitalem, ale sami chcieli z niego korzystac. schizofrenia wisi w powietrzu... :-)

karolekk 2016-10-12

Może okazja do zbudowania online servisu na zakup jedzenia. 
Cos v stylu niedzielny-zakup.pl. 
V sobote ten servis przyjmie zamowienia na rogale, chleb.... i zostanie zapłacony. I v niedzele zostanie on dostarczony do klientów.

karolekk 2016-10-12

Może okazja do zbudowania online servisu na zakup jedzenia. 
Cos v stylu niedzielny-zakup.pl. 
V sobote ten servis przyjmie zamowienia na rogale, chleb.... i zostanie zapłacone. I w niedzele zostanie on dostarczony do klientów.

Piotrek ze wsi 2016-10-12

Rozwiązaniem 1 apteki w województwie będzie przynależność apteki do spółki, chyba nie zrobią obostrzenia, że 1 osoba fizyczna może posiadać udziały w 1 spółce, która ma aptekę w danym województwie.. chyba, że zakażą posiadania aptek spółkom, co jest całkiem możliwe patrząc na decyzję panującej nam socjalistycznej władzy (a może już tak jest?). 
 
Z trochę innej beczki: myślę,ze o PiSie powinno się mówić "komuniści", ponieważ jest to pojęcie, które bardziej przemawia do ludzi i które znają, nawet jeżeli nie jest w 100% adekwatne, a przecież komunista też może chodzić do kościoła. w Wenezueli bezsprzecznie jest komuna, co nie znaczy, że ten kraj musi optować za komuną międzynarodową, zatem PiS pasuje tu idealnie. "Socjalizm" nie ma w dzisiejszych czasach tak negatywnego oddźwięku, niestety dużo ludzi popiera socjal - w zakładach pracy są przywileje socjalne, 500+ jest powszechnie popierane. Jeżeli wolnościowy zaczęliby mówić na socjalistów "komuniści", to ci ostatni by sie wkurzyli, bo oni myślą,że są przeciw komunie i zaczęłaby się jakaś dyskusja, teraz bycie socjalistą to żadna hańba.

Remol 2016-10-12

Czy automaty i maszyny vendingowe też będą wyłączane w niedzielę? www.money.pl

Piter 2016-10-12

Lobby farrnaceutyczne chce sobie zrobić dobrze. Tak więc wszelkie spekulacje czy jest to logiczne czy dobre dla ludzi są bez sensu. Bo jeśli chce sobie zrobić dobrze i ma odpowiednie dojścia to tak zrobi.

rafic77 2016-10-13

pytanie do Marka - jak ci sie podoba w madrycie, ja tu mieszkam 10 lat i codziennie mnie zaskakuje jakis paradoks. ostatnio wyrobilem sobie carnet na wozki widlowe, zaplacilem 50€ i mam uprawnienia na prowadzenie 5 rodzajow roznych maszyn tego typu, chociaz wcale nic sie nie nauczylem. a i tak przeplacilem, bo musialem wydac na bilety, a moglem takie same uprawnienia sobie zamowic przez internet,

rafic77 2016-10-13

chlopaki, to nie chodzi o niedziele, tylko o wykorzystywanie pracownikow. 40 godzin tygodniowo i jak firma chce, zeby ktos pracowal wiecej, to niech placi nadgodziny.

rafic77 2016-10-13

jeszcze jedno pytanie do marka zemsty. pewnie zauwazyles ile chinskich sklepow jest wszedzie w madrycie? to jest tajemnica poliszynela, ze tym rzadzi chiñska mafia.

mgr inż. BlackEmperor 2016-10-13

@13 
To fakt. Wczoraj było święto. Siedziałem pół dnia w domu, ale w końcu wyszedłem z myślą, że pewnie i tak nic nie kupię, bo wszystko zamknięte. Przespacerowałem się z 30min i nie spotkałem żadnego otartego sklepu. Mało tego bardzo wiele kawiarnii, pubów itp. również zaknięte. I kiedy miałem już wrócić do domu znalazłem otwarty, całkiem spory market! Czyli zakazu nie ma, bezrobocie wysokie, a i tak ludzie nie chcą handlować w święto. 
 
Co do chińskich sklepów, to rzeczywiście sporo takich widziałem, ale czy to mafia to nie pytałem.

Sofronoff 2016-10-13

W PL nie mamy reguły precedensów jak w kulturze prawnej Anglosasów. Jeśli SN nie wprowadzi zasady prawnej, tak jak NSA uchwala wiążące WSA uchwały, to każdy SR może zignorować przemyślenia SN, bo polski sędzia SR jest... niezawisły; po prostu nie podzieli rozważań SN. W PL ma do tego prawo. 
 
Sprawa wydaje się, że jest oczywista: schody to na pewno nie ulica, ale - uczulam - schody mogą być częścią funkcjonalną na terenie parku lub placu, co nie trudno sobie wyobrazić. SN będzie pewnie dywagował, czy par, to szersze pojęcie, obejmujące również bulwary (tu: nad Wisłą). Niejednokrotnie sądy wypowiadały się już, jak należy rozumieć POZAUSTAWOWE pojęcia, np. co to jest altana (działkowa). 
 
orzeczenia.nsa.gov.pl 
 
Cóż, śpimy, jak sobie posłaliśmy. No to teraz mamy. Regulujmy dalej.  
 
Swoją drogą, co do "picia" - co za q...a obłudny kraj...!

darek 2016-10-13

Nie jest sprawa lobby farmaceutycznego - bo apteki zyskają na zakazaniu sprzedaży leków w marketach , ale stracą na zakazie sprzedaży kosmetyków w aptekach.

darek 2016-10-13

Podobno sprzedaż kosmetyków w aptekach to poważna część ich obrotów.

darek 2016-10-13

Jeżeli proszek od bólu głowy albo aspirynę będzie można kupić tylko w aptece to kolejki w aptekach wzrosną kilkukrotnie.

darek 2016-10-13

A ludzie chcący kupic drogi lek będą stali w ogromnej kolejce złożonej z tych co przyszli tylko po aspirynę.

Gigol 2016-10-14

www.bankier.pl 
 
Odnieście się proszę do tego!

Sofronoff 2016-10-14

@ 22 
 
"Morawiecki: Ci, którzy zarabiają więcej, powinni płacić troszeczkę więcej" 
 
"Odnieście się proszę do tego!" 
 
To znaczy CO ZROBIĆ z powyższym ? Granice otwarte...

Piter 2016-10-15

Wszyscy korzystają (lub mogą korzystać) z usług państwa jednakowo czyli powinni płacić stałą stawkę - ryczałt, niezależnie od zarobków. Czyli stała stawka np trzy tysiaki na rok od każdego pracującego i żadnych innych danin. To jest jedyna sprawiedliwa danina. Wszelkie inne typu liniowe, progresywne to tylko mniejszy lub większy haracz od obywateli.  
 
Na pocieszenie dodam iż w innych krajach wcale nie jest pod tym względem dużo lepiej. W USA na przykład tak zwane pogłówne od takiego sobie domu wynosi około 10 tys $ na rok ! O ile zarabiasz to dasz radę ale po przejściu na emeryturę (państwową) to trzeba sprzedać bo nie starczy na "czynsz" ( 
 
Dlatego mówiąc o podatkach trzeba ogarniać całość danin. Nawet zniesienie dochodowego wcale nie oznacza że nie zapłacimy więcej w formie pogłównego, akcyzy czy jakbyśmy to inaczej nazwali. Jedynym prawdziwym sposobem realnego obniżenia opodatkowania jest redukcja wydatków państwa. Wszystko inne to socjotechnika i mydlenie oczu.

Sofronoff 2016-10-17

@ 24 
 
"Wszyscy korzystają (lub mogą korzystać) z usług państwa jednakowo czyli powinni płacić stałą stawkę - ryczałt," 
 
Po chuj komu wymuszone "usługi", które na okład nie działają...? 
 
Nikt w cywilizowanym świecie za niewykonaną należycie usługę nie płaci. 
 
"W USA na przykład tak zwane pogłówne od takiego sobie domu wynosi około 10 tys $ na rok ! " 
 
"Pogłówne od domu....", "Dlatego mówiąc o podatkach trzeba ogarniać całość danin." 
 
...czasami się zastanawiam, czy to nie po przeczytaniu takich i podobnych NIE MODEROWANYCH komentarzy gimnazjalistów, odrobinę bardziej wymagający słuchacze Kontestacji po prostu tutaj nie wracają.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Program miesiąca
srebrny

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Nowy próg podatkowy (2) - dziś

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 2 tygodnie temu


Więcej audycji...
Koniec polskich spółek w UK? (1) - 8 tygodni temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 2 miesiące temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 2 miesiące temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 miesiące temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 miesiące temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 3 miesiące temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 4 miesiące temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 4 miesiące temu


Wolnościowcy upadają (13) - 5 miesiące temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 5 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 6 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 6 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 6 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 7 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 7 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 7 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 8 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 8 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 9 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 9 miesięcy temu


Nie wolno prowadzić firmy z knajpy (5) - 9 miesięcy temu


Lewak zmusza do picia wódki (9) - 10 miesięcy temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - 10 miesięcy temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (25) - 11 miesięcy temu

Marnowanie żywności jest opłacalne (6) - 11 miesięcy temu

No to nacjonalizujemy hazard (4) - 11 miesięcy temu

Warto być biednym (8) - 11 miesięcy temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 11 miesięcy temu


Jednak nie zamierzał rzucić krzesłem (3) - 11 miesięcy temu


Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - ponad rok temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - ponad rok temu

Jak unikać długów? (1) - ponad rok temu

Ich firmę likwiduje się od 20 lat (10) - ponad rok temu


Bluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 2 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 2 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 2 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 3 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 3 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 3 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 4 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 4 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 4 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 4 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lata temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lata temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 5 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 5 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 6 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 6 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 6 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 6 lat temuPrzemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 7 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 7 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 7 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 8 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 8 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00
Tomek - - 10.00
wypożyczalnia samochodów - - 20.00
blogobiznesie.com - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt