Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Niestety dziś Janek nie może prowadzić audycji.
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Słuchaj radia
Wydanie Główne (4)
wczoraj
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Praktycznie o nieruchomościach
dziś
Kupno nieruchomości na licytacjach i przetargach - Rafał Ziomek
Rozmawiamy z Rafałem ziomkiem o licytacjach i przetargach w nieruchomościach. Jak się do tego zabrać, co po kolei robić?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2016-11-18

Jan Fijor - Wolny monopol

Nadający: Jan Fijor

Głównym tematem jest zagadnienie wolnego rynku na rynku holowników w Warszawie. Niby wolny rynek, ale wszędzie holowanie kosztuje 260 zł. Ciekawe czy znacie odpowiedź dlaczego tak jest?
Pobierz [61,6 MB]

KOMENTARZE

sprae 2016-11-18

Bo wolny rynek to nie konkurowanie ceną. To inwestycja w rynek na którym opłaca się oferować coś.

GATS 2016-11-18

zamieszki w Brazylii zaczely sie zaraz po ogloszeniu MŚ w piłce nożnej i trwaja do dzisiaj, wlasnie po raz kolejny sie zaostrzyły i ludzie znowu na ulicach ...

Pcimek 2016-11-18

Przywrócenie poprzednich warunków brzegowych do przejścia na emeryturę jest jak najbardziej w porządku. Nie ma obowiązku podejmować emeryturę, jak ktoś czuje się na siłach może pracować dłużej. Natomiast powinno się zmienić-wydłużyć okres pracy dla świeżynek na rynku pracy.  
 
Jeżeli chodzi o ziemię, ze względu na sąsiedztwo sprawa nie jest taka oczywista. Na zachodzie mamy tereny sporne, których prawo własności nie jest uregulowane. Na wschodzie mamy szowinistów z Ukrainy, którzy całkiem jawnie wysuwają żądania terytorialne.

M 2016-11-18

Działka przy Kupcu Poznańskim wygląda tak: https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/1d/87/5523cf80a2554_o,size,933x0,q,70,h,c53d36.jpg 
 
Zaś właścicielem działki jest: www.dariuszbakowski.pl 
Są tam pokazane plany budynku, ale od lat nie rozpoczął budowy.

Endriu 2016-11-18

Pan Janek z tą ziemią to naprawdę udaje głupola. Nie jest żadną tajemnicą, że jeżeli chodzi o rolnictwo, nie może być mowy o wolnym rynku ze względu na dopłaty do hektara.  
 
Jezeli taki helmut lub inny jakiś żabojad za tą samą robotę co w Polsce dostaje ze trzy razy wyższą kasiarę, to Pan Janek chce żeby Polscy rolnicy kupowali ziemię Portugalską ?. Ja się pytam kurwa za co, za wszy ?. 
 
Wolny rynek owszem, ale po likwidacji dopłat. Dopóki istnieją dopłaty dopóty szkopom wara od naszej ziemi. Niech sobie Aniela kupuje ziemie na Ukrainie, albo od razu niech sobie powykupuje całe autostrady, które jej za unijne pieniądze pobuduje Nowak .... 
 
Paradne! Sławomir Nowak będzie budować drogi na Ukrainie.  
wpolityce.pl

Darek 2016-11-19

Ta cena za lawetę jest z kosmosu moim zdaniem. Miałem kilka razy holowanie, ale nie płaciłem tyle. Można zapłacić poza podatkiem myślę. Maksymalnie może ze 100 zł było za prywatna lawetę, kilka lat temu nawet 50, ale to nie było daleko. Raz wzywałem lawetę przez Assistance, ale z jakiegoś powodu nie mogli przyjechać, to zadzwoniłem na postój taxi i taksówkarz mnie zholował.

Darek 2016-11-19

W czyich rękach spoczywa polski dług? 
 
www.prisonplanet.pl

Łukasz A. 2016-11-20

Audycja dobra jak zawsze. Myślę, że Twój nowy blog może nie wyjść. Rozumiem, że chcesz przekonywać czy uczyć tych, dla których książki to strata czasu, dla tych co największym szczęściem jest nowy telewizor i jeszcze więcej "Trudnych Spraw". Pozdrawiam Janka i Kamila.

dawwit 2016-11-20

Panowie, odwalacie kawał dobrej roboty - słucham Was od 1,5 roku. Jednak mam pewne spostrzeżenia, które mogą usprawnić program: 
 
wpiszcie drukowanymi literami na stronie audycji o której godzinie i kiedy będzie następna audycja! Janek irytuje się z odcinka na odcinek, że nie ma słuchaczy do dzwonienia, tymczasem ja KAŻDĄ audycję słucham w formie odtwarzanego, nagranego pliku. Jestem pewny, że jak zrobicie akcje typu : powiecie w każdej audycji kiedy następna + napiszecie na www audycji kiedy transmisja na żywo + Hugo wrzuci post na Facebook - frekwencja na żywo wzrośnie. Po prostu szkoda mi cennego zdrowia Janka żeby dalej przypominał w tej samej formie, a marne z tego efekty.  
 
Do ostatniej audycji mam 2 pytania, które chętnie zadał bym na żywo:  
1) czy Kamil nie przesadza z 0:1 nazewnictwem (inteligentny / lub brak inteligencji)? Moim zdaniem inteligencja o której wspomina Kamil (wolnorynkowe nawyki i sposób myślenia) to raczej nie IQ (inteligencja matematyczna) - a więcej EQ (inteligencja emocjonalna). Ja zawsze z matmy kiepski byłem, a firmę prowadzę i porady z kontestacji wdrażam w życie. Co o tym myślisz Janku? 
2) dlaczego Kalifornia jest jednym z dwóch najgorszych miejsc do życia? Wspominałeś o tym w audycji.  
 
Panowie, jestem pewny, że dzięki waszej systematyce i merytoryce nie jeden "lewak" się nawrócił :) więc blog Janka jak najbardziej potrzebny!  
 
Pozdrawiam, Dawid.

Łukasz 2016-11-20

Bardzo podoba mi się pomysł z blogiem. W Fijorr publishing jest za mało książek mniej związanych z ekonomią. Przeczytałem z kilkanaście książek ekonomiczny, wiem, ze jest źle i dlaczego, ale teraz pytanie co robić. Tworzę firmę i obecnie kupuję najczęściej książki bardziej biznesowe - marketing, zarządzanie, przemysł. U ciebie takich jest tylko kilka (Twoje Metody zdobywania klientów i zasady bezpiecznego biznesu).

Piotr 2016-11-21

Wkurzył mnie Kamil . 
Ale nie umiem tego opisać,brak mi inteligencji ...

Piter 2016-11-21

Rynek lawet rządzi się trochę innymi prawami. Klient któremu zepsuła się fura ma ograniczone możliwości negocjacji, zwłaszcza jak stanie w szczerym polu...Może spędzić tam noc albo wracać na piechotę jak będzie chciał sobie znaleźć najtańszego przewoźnika. Jednym słowem decyduje się na pierwszego przewoźnika który zaoferuje mu natychmiastową pomoc a cena schodzi na dalszy plan... 
 
Swego czasu chyba z 15 lat temu odwoziłem panienkę i fura odmówiła posłuszeństwa między Krakowem a Wieliczką na jakimś zadópiu. Dodatkowo panna w stresie podejrzewa mnie o niecne zamiary ( Dzwonie po pomoc drogową - cena 200 zeta. Ok przyjechał, załadował i jedziemy. Moja propozycja aby odwieźć najpierw panienkę do chaty spotkała się z reakcją jakbym zaproponował podróż do Gdańska ( OK nie to nie wysadziliśmy ją na stacji kolejowej . Dlaczego ? Dowiedziałem się już na miejscu . Rachunek wyszedł 450 zł za jakieś 20 kilometrów holowania. Raz że była sobota a właściwie już niedziela czyli dzień wolny, dwa że noc trzy że dodatkowa opłata za wciągnięcie na lawetę (!) . Po wielkich targach i groźbach stanęło na 350 zeta... 
 
A jakie wnioski? Owszem rynek działa ale aby naprawdę zadziałał musimy mieć CZAS . A w tym konkretnym przypadku wszystko działa na naszą niekorzyść. Laweciarze doskonale o tym wiedzą i to wykorzystują. A te 260 zeta na dzisiaj to całkiem niezła cena )

Paweł 2016-11-21

Umówiłeś się na 200 i zapłaciłeś 350? Dobrze, że 600 nie dałeś.

Adam 2016-11-22

Wolny rynek to wolność wyboru, więc wybierzcie tak, jak ja: za 78 zł mam assistance na terenie całej Europy - od zgubionego kluczyka po pobyt w hotelu i samochód zastępczy. Korzystałem i działa. Janek wspominał o preferencji czasowej - wolałem wcześniej zapłacić 78 zł, niż później kilkaset i z problemami.

Sofronoff 2016-11-22

milionerstwo.com 
 
Zapowiada się nieźle ;-)

Sofronoff 2016-11-22

A co do awarii auta, to po "tryktryktryk" powiedziałbym i celował w rozładowany akumulator lub uszkodzony rozrusznik: do wymiany lub regeneracji (wymiana szczotek, oczyszczenie z "syfu" i/lub oleju), ale to drugie zgaśnięcie silnika (zakładam, ze samoistne), a przede wszystkim "tuktuktuk" - zbiło mnie już z pantałyku.

Mariusz 2016-11-24

Czy z tą cena lawety to nie jest tak, że koszty takiej usługi bardzo często zwracają jakieś ubezpieczalnie? No i one dogadały się, że nie będą płacić więcej niż te 260. Laweciarze oczywiście o tym wiedzą, więc wiedzą że typowy klient te 260 zapłaci (bo klientowi wydaje się, że to nie on płaci). Zatem nie mają motywacji aby obniżać cenę. Taką mam hipotezę.

Adam 2016-11-24

Mam pomysł na temat audycji: firmy pośredniczące w zatrudnianiu. Czy jest to cecha wolnego rynku czy zniekształcenie wynikające z obecnej przewagi rynku pracodawcy nad pracownikiem? Dlaczego państwo nie zakaże udziału pośredników w procesie dogadywania warunków zatrudnienia na styku pracodawca-pracownik?

Sofronoff 2016-11-24

"wynikające z obecnej przewagi rynku pracodawcy nad pracownikiem" 
 
Taaaak ? Z daleka czuć, że nie jesteś pracodawcą...

Mateusz 2016-12-08

Byłem holownay w maju/czerwcu 2015 roku, czyli minęło półtora roku, i płaciłem 150 zł. Transport z Ochoty do Wesołej.

mopel44 2017-04-21

Dżanku! Wyczytalem kiedys ze w jakims madrym miejsce - bo w glupich juz nie czytam - ze np. w licencje na taksowki sa korzystne bo wolny rynek w takim miejscu nie jest w stanie zadzialac i wychnac czesto wypchnac gorszych z rynku. Podobnie mamy z restauracjami w pewnych miejscach - pamietam jak kiedys narzekales ze restaurator tylko patrzy by - jak powiedziales- "ustrzelic jelenia". Mysle ze leczenie na raka jest podobna sytuacja, bo ile razy sie bierze leczenie raka bo po 1. jak trudno jest zweryfikowac dostawcow takich dobr, a po 2. jak czesto bierzemy leczenie na raka. Z rakiem w USA pewno latwiej bo sa statystki, z taksowkarzami jest duzo gorzej.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 5 tygodni temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 2 miesiące temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...


Jan Fijor - Święto Dziękczynienia (3) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolność (103) - 5 miesiące temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - 6 miesięcy temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Samoloty, Białoruś i UK (10) - 7 miesięcy temu

Ryanair i LOT to naciągacze (20) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Co tam Panie w Ameryce? (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - 9 miesięcy temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 10 miesięcy temu
Jak Fijor - Zlikwidowałem konto w banku (53) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - ponad rok temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - ponad rok temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - ponad rok temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - ponad rok temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - ponad rok temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - ponad rok temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 2 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 2 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 2 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 2 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 2 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 3 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 3 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 3 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 3 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 3 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 3 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 3 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 4 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 4 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 4 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 4 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 4 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 4 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 4 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 4 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 4 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 4 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 4 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 4 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 4 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 5 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 5 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 5 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 5 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 5 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 5 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 5 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 5 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 5 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 5 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 5 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 5 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 5 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 5 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 5 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 5 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 5 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 6 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 6 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 6 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 6 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 6 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 6 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 6 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 6 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 6 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 7 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 7 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 7 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 7 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 7 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 7 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 7 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 7 lat temu


Żona milionera (10) - 7 lat temu

Afryka Afryka (27) - 7 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 7 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 7 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 7 lat temu

Fijor w Californi (17) - 7 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 7 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 7 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 8 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 8 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 8 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Panel-pol - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów - - 30.00
najlepszy ranking - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
klimatyzacja centrum - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt