Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
6 dni temu
Magiczne szable i tarcze
Czyli jak urzędnicy zapewniają nam lepsze życie. Zakaz handlu bez zmian. Walka z samochodami. Konkurencja Steam. Pomyślny finał afery o żarówkę. Zbilansowany budżet Słowacji. Legalny hazard.
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Wizerunek w mediach społecznościowch - Anna Maria Wiśniewska | #449
Anna Maria Wiśniewska . Specjalistka do spraw wizerunku w mediach społecznościowych. Autorka książki ‘’Twój wizerunek w social media,,. Po maturze chciała zostać prawnikiem, Ukończyła...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Zrozumieć Nieruchomości 2016-12-19

Inteligentne domy

Nadający: Damian Kleczewski

Wywiad z Maciejem Turskim - praktykiem i propagatorem inteligentnych systemów w nieruchomościach mieszkalnych. Co nam może ułatwić życie i na ile wysłuchacie w nagraniu. Zapraszam

KOMENTARZE

Tomasz 2016-12-24

Witaj Damianie i Macieju, 
 
ciekawa rozmowa. 
to o czym mówicie to też moje hobby. 
 
W Polsce mówiło się o inteligentnych domach 15 lat temu dużo i dużo się robi tam gdzie jest zapotrzebowanie na rozwiązanie konkretnego problemu. 
 
Tutaj też daje o sobie znać ograniczenie wyobraźni każdego z nas. 
Sens stosowania systemów automatyzacji (bo inteligencja tu jest znikoma) istnieje, gdy jest jakiś problem z którego zdają sobie sprawę użytkownicy i właściciel lokalu.  
 
Odnosi się to do każdego aspektu życia. Pozwolę sobie na podanie mojej strony www, gdzie napisałem więcej, z konkretnymi rozwiązaniami dla mieszkania na wynajem na pokoje z konkretnymi przykładami: 
 
https://tom.sapletta.com/pl/uncategorized/mieszkania-na-wynajem-pokoje-na-wynajem-automatyzacja-inteligentna/

Damian Kleczewski 2016-12-24

Tomku, dziękuję, że podzieliłeś się w komentarzu rozszerzeniem tematu. O takie komentarze właśnie chodzi:)

Damian Kleczewski 2016-12-26

Tomku, może masz jakieś wyliczenia wynikające z oszczędności po zastosowaniu takich inteligentnych głowic o jakich wspominasz? jak to wygląda rok do roku? ile % lub zł średnio można faktycznie zyskać?

Marcin 2016-12-31

1) czujnik ruchu do światła proponuje sprawdzić pobory mocy ja kiedyś sprawdzałem lampkę przed domową i się okazało że czujnik ruchu/zmroku w czuwaniu bierze 10W a lampka led też 10W więc bardziej się opłaca włączyć na stałe niż korzystać z tego czujnika. 
 
2) projektuje systemy dla przemysłu i się zastanawiam czy system rozdziału kosztów na pokoje miał by sens wyglądało by to tak każdy najemca ma kartę zbliżeniową i jak wchodzi do łazienki to pyk otwierają się drzwi (jak domofon) i woda/prąd itd na jego konto w kuchni czajnik/piekarnik tak samo. Rozdział kosztów ogrzewania nie stanowi problemu jeśli jest piec gazowy przy centralnym nie ma się co okłamywać podzielniki nie są dokładne więc jak my dokładnie zmierzymy to i tak na koniec roku może wyjść co innego. Orientacyjnie cena sprzętu dla 5 pokoi + łazieka z wc + kuchnia podział kosztów prądu i ogrzewania - 3000-4000zł tyle że do tego montaż trzeba się wpiąć z licznikami w instalację wodną i elektryczną w zależności o warunków roboty od kilku godzin do remontu na kilka tygodni.

Tomasz 2016-12-31

@Damian, 
nie mam takich wyliczeń, gdyż nie mieszkam na stałe w jednym mieszkaniu, nawet gdyby tak było to pewnie w zależności od warunków zewnętrznych można by dojść do różnych wyników. Pozostawiam te kwestie, gdyż bardziej istotny jest komfort. 
Przed przybyciem do mieszkania mogę zdalnie ustawić oczekiwaną temperaturę. Przychodzę do nagrzanego mieszkania. Dla stylu życia kawalera, lub małżeństwa często niebędącego w domu jest to bardzo dobre rozwiązania. Same oszczędności wychodzą pośrednio, gdyż nawet fakt, że można monitorować daje pole do odpowiedniej reakcji, czego nie ma w rozwiązaniach offline, 
pozdrawiam, i cieszę się, że temat jest rozwojowy :)

Tomasz 2016-12-31

@Marcin 
1.Czujka Ruchu 
Racja, z tym poborem mocy trzeba się zastanowić, zanim się cokolwiek zmieni. 
Zainstalowałem na próbę taki czujnik w kuchni, bo często na krótko wchodziłem, niestety to się nie sprawdziło, bo w kuchni nieraz bywa się na dłużej i czujnik nie pokrywa całej kuchni, podobnie z łazienką. 
Jednak jest to bardzo dobre rozwiązanie jako doświetlenie, gdyż wchodząc na chwilę nie trzeba się fatygować żeby szukać i przełączać. 
 
2. Pobór mocy na użytkownika 
Taka instalacja wydaje się korzystna o ile koszty całego systemu zwróciły by się. 
Patrząc globalnie, opłacało by się to tam gdzie koszty energii i mediów są wysokie a instalacja byłaby w nowym budownictwie, gdzie istniała by już część infrastruktury. 
 
3. Rozwiązania na dziś 
Z tego co jest na rynku, niewiele rzeczy jest ekonomicznie uzasadnione z uwagi na koszty pośrednie instalacji i używania oraz koszty przyszłe pozwalające na integrację z przyszłymi systemami. 
Oświetlenie klatkowe na ruch to jedno z nielicznych rzeczy, które łatwo można zainstalować i co przynosi od razu oszczędność. 
Myślę, że warto po prostu skupić się na bezpieczeństwie i komforcie. Gdy ktoś patrzy na takie sprawy, to znajdzie pieniądze na intelgentną automatyzację, w innych przypadkach zawsze dochodzą koszty, których nie chcemy, a które stawiają znak zapytania odnośnie instalacji... temat rzeka

Dodaj komentarz...

Damian Kleczewski


Od 2010 roku inwestor na rynku nieruchomości, autor książki: 'Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości', pasjonat zdrowego odżywiania i dobrej kuchni.
Więcej o nim: zrozumiecnieruchomosci.pl


Prowadzi audycję Zrozumieć nieruchomości o praktycznych i skutecznych sposobach inwestowania w nieruchomości oraz ciekawych i inspirujących wywiadach z ekspertami z branży.


Medale:

Prowokator miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:


Książki i edukacja dzieci (1) - 4 tygodnie temuInwestowanie w Tajlandii z prawnikiem (3) - 5 miesięcy temuWięcej audycji...

Jak wyposażać kawalerki? (6) - 11 miesięcy temuRozruch inwestycyjny - część II (6) - ponad rok temu

Rozruch inwestycyjny - część I (7) - ponad rok temu

Subiektywna analiza rynku (2) - ponad rok temu
ROZRUCH INWESTYCYJNY - ponad rok temu

Amortyzacja nieruchomości (20) - ponad rok temu
Księgi wieczyste (12) - ponad rok temu

Inteligentne domy (6) - ponad rok temu
Kamienice (5) - 2 lata temu

Umowa dożywocia - 2 lata temuProgram Mieszkanie Plus (2) - 3 lata temu

Profesjonalny home staging (1) - 3 lata temu
Jak inwestować w strychy? (5) - 3 lata temuJak inwestować w garaże? (20) - 3 lata temu

ABC home stagingu (4) - 4 lata temu


Rozliczanie podatków od najmu (2) - 4 lata temu

Podcast powitalny (9) - 4 lata temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rzeczoznawca Emun - - 20.00
Pożyczka pod zastaw mieszkania - - 20.00
Japonia - - 30.00
Okapy kuchenne Toflesz - - 20.00
Jacek Kopa - - 20.00
meble na wymiar wrocław - - 15.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt