Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
6 dni temu
Magiczne szable i tarcze
Czyli jak urzędnicy zapewniają nam lepsze życie. Zakaz handlu bez zmian. Walka z samochodami. Konkurencja Steam. Pomyślny finał afery o żarówkę. Zbilansowany budżet Słowacji. Legalny hazard.
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Wizerunek w mediach społecznościowch - Anna Maria Wiśniewska | #449
Anna Maria Wiśniewska . Specjalistka do spraw wizerunku w mediach społecznościowych. Autorka książki ‘’Twój wizerunek w social media,,. Po maturze chciała zostać prawnikiem, Ukończyła...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Zrozumieć Nieruchomości 2017-04-18

Oszczędzanie, aplikacje i inwestycje

Nadający: Damian Kleczewski

Tym razem omawiam przydatne przedmioty, które oszczędzają zużycie mediów, chronią cześci wspólne przed zabrudzeniem a także podaję 2 gotowe oferty inwestycyjne na tacy

KOMENTARZE

Ola z Rzeszowa 2017-04-22

Damianie, bardzo Ci dziękuję za ciekawe nagranie i porcję wiedzy przydatnej nie tylko w związku z inwestowaniem w nieruchomości. 
 
Wiele osób popularyzujących tę tematykę zaleca posługiwanie się kredytem hipotecznym. Często w trakcie różnych wykładów na ten temat mówi się o tym, że lepiej kupić np. kilka mieszkań pod wynajem na kredyt hipoteczny niż jedno za gotówkę. 
 
W związku z tym nurtują mnie dwie kwestie. Po pierwsze, w teorii kredyt hipoteczny zaspokaja nasze indywidualne potrzeby mieszkaniowe. Jeśli takie lokale wynajmujemy, bo sami mieszkamy gdzie indziej, wygląda to raczej na inwestycję. Czy w związku z tym możemy spodziewać się jakichś problemów ze strony banków? 
 
Rzecz druga. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z inwestowaniem bierze pierwszy kredyt, pracując na etacie, a potem wcześniej czy później z tego etatu rezygnuje. Jak wiadomo, bank woli etat, nawet niskopłatny, od chociażby jednoosobowej działalności gospodarczej. Jeszcze gorzej przez banki postrzegane są mniej popularne sposoby uzyskiwania dochodów, np. ze spółek z o. o. Jak pod tym kątem postrzegasz późniejszą względem zaciągnięcia kredytu weryfikację zdolności kredytowej przez banki? Oczywiście mam na myśli sytuację, w której raty są regularnie płacone.

Damian Kleczewski 2017-04-23

Witaj Olu, 
musisz pamiętać, że kredyt to dzwignia tego biznesu i bardzo pomaga przyspieszyć inwestowanie, szczególnie na początku. Jednak aby wszystko było robione na odpowiednim buforze bezpieczeństwa, zakupione lokale muszą być w dobrych cenach. Bank nie robi problemu do czasu aż płacisz raty kredytu. Możesz starać się ze spokojem o 3-4 kredyty hipoteczne na własne cele mieszkaniowe (nawet jeśli lokale będą oddane inwestycyjnie pod wynajem), kolejne kredyty już są uwarunkowane od kilku czynników (nie tylko od zdolności) i jest je trudniej uzyskiwać, ale wszystko jest do zrobienia. Jeśli do momentu przyznania kredytu pracujesz na etacie i na tej podstawie bank oblicza zdolność, daje zgodę i wypłaca środki a następnie zrezygnujesz z pracy to nic się nie dzieje jeśli płacisz raty. Ważny jest też zapis w umowie czy aby bank nie będzie wymagał od Ciebie wpływu wynagrodzenia przez 30 lat. Jednak zwyczajowo przy takim zapisie jak będzie Ci wpływać na rachunek bankowy np 2000zł to jest to dla banku OK. Banki nie mają w interesie wypowiadać umów kredytu z tak błahych przyczyn, bo są to duże koszty dla nich i strata zysku z odsetek, pod warunkiem, że raty są regularnie płacone. 
W przypadku każdej wymienionej przez Ciebie formy prawnej pod kątem zdolności kredytowej inaczej bank będzie analizował zarobki. Dlatego najprościej uzyskiwać kredyty hipoteczne, bo są najtańsze na os. fizyczną dalej na DG a na spółkę zoo pozostaje jedynie kredyt inwestycyjny lub obrotowy na innych niż w dwóch poprzednich przypadkach warunkach (krótszy okres kredytowania, wyższy wkład własny, wymagana dłuższa historia spółki). Zdolność jest też czymś "odtwarzalnym" i jeśli masz kredyt już, spłacasz go regularnie a z czasem powiększą Ci się dochody to zdolność liczy się od nowa. Pamiętaj, że oferty banków też się zmieniają co miesiąc.

Ola z Rzeszowa 2017-04-26

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. ;)

Karol Andrzejewski 2017-05-04

Czesc 
z wymienionych aplikacji korzystałem tylko z ACR. Natomiast jeżeli chodzi o urządzeniach dzięki którym oszczędzamy w mieszkaniu na pokoje korzystam również urządzenia w którym ustawiam W jakich godzinach w jakiej temperaturze ma być woda w grzejnikach oraz w kranie. Nie pamiętam nazwy natomiast daje to spore oszczedności. Szczególnie gdy ma się piec gazowy tak jak u mnie. 
 
Pozdrawiam serdecznie, 
Karol Andrzejewski

Darek Em 2017-05-07

Legalne metody optymalizacji kosztów: 
 
02:25: 
Mediana = 10zł = 1m3 wody = 1000 litrów = 1gr za 1litr = pół miliona kropel ;) 
Hmm..perlator tylko "napowietrza" wodę, jeśli chcemy ugotować litr wody, czy spłukać ki...yy.. toaletę, to perlator nie zredukuje nam tych kosztów:) 
 
Żadnych kretów - jeszcze prawo jazdy nam zabiorą od wdychania tych oparów.  
Ekwiwalentem są grube gumowe rękawiczki (the beściarskie mają kolor żółto-niebieski firmy jan niez.ędny ab.7zł ), śrubokręt do odkręcania sitka odpływu + plastikowa miska:  
rozkręcamy, czyścimy, zakręcamy 10 min. i po temacie.  
To najzdrowszy i najskuteczniejszy lifehack :) 
 
"Elementem funkcjonowania inwestycyjnego" są też całkiem tanie mikrokamery full hd w zegarkach, breloczkach, czy długopisach: w polskich spy shopach koszt tych lepszych: 250-400zł i nie sugerowałbym tańszych rozwiązań. 
 
 
Korzystnym rozwiązaniem są 2 funkcyjne piece gazowe c.o. (np. tej słynnej niemieckiej firmy na literę J.nkers) ze wstępnym podgrzewaniem wody: odkręcamy kran na 2s, zakręcamy, czekamy 3min. i mamy podgrzaną wodę do oczekiwanej temp. 
To rozwiązanie sprawia, że nie musi zlecieć kilkadziesiąt litrów wody z kranu do kanalizacji, nim się ona nagrzeje. 
 
A teraz uwaga - ponadczasowe patencisko dla mega oszczędnych: jeśli średnica słupa wody lecącej z kranu ma do 2 mm grubości, to większość liczników głownych jej nie wykrywa :) 
 
Przydatną aplikacją redukującą koszty ogrzewania są 2 szamotowe kamienie do pizzy - najlepiej włoskie o gr 8cm - parkowane w piekarniku, które kumulują ciepło i po otworzeniu drzwiczek na 90 stopni po nagrzaniu oddają to ciepło aż przez ponad 4 godziny do mieszkania. 
W Pl koszt 1kW/h spada z 1zł to kilkunastu groszy. 
 
To właśnie w UK, wychodząc na przeciw cwaniactwom landlorda notorycznie wyłączającego mi ogrzewanie za które płaciłem - odkryłem wiele przydatnych solucji ułatwiających mi mój startup:) 
 
Pozdrawiam Damiana i jego załogę, oraz zachęcam pozostałych słuchaczy do dzielenia się pomysłami optymalizującymi koszty utrzymania m :)

Maciek 2017-12-13

Dziękuję za przydatne info.

Dodaj komentarz...

Damian Kleczewski


Od 2010 roku inwestor na rynku nieruchomości, autor książki: 'Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości', pasjonat zdrowego odżywiania i dobrej kuchni.
Więcej o nim: zrozumiecnieruchomosci.pl


Prowadzi audycję Zrozumieć nieruchomości o praktycznych i skutecznych sposobach inwestowania w nieruchomości oraz ciekawych i inspirujących wywiadach z ekspertami z branży.


Medale:

Prowokator miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:


Książki i edukacja dzieci (1) - 4 tygodnie temu



Inwestowanie w Tajlandii z prawnikiem (3) - 5 miesięcy temu



Więcej audycji...





Jak wyposażać kawalerki? (6) - 11 miesięcy temu







Rozruch inwestycyjny - część II (6) - ponad rok temu

Rozruch inwestycyjny - część I (7) - ponad rok temu

Subiektywna analiza rynku (2) - ponad rok temu




ROZRUCH INWESTYCYJNY - ponad rok temu

Amortyzacja nieruchomości (20) - ponad rok temu




Księgi wieczyste (12) - ponad rok temu

Inteligentne domy (6) - ponad rok temu








Kamienice (5) - 2 lata temu

Umowa dożywocia - 2 lata temu



Program Mieszkanie Plus (2) - 3 lata temu

Profesjonalny home staging (1) - 3 lata temu












Jak inwestować w strychy? (5) - 3 lata temu



Jak inwestować w garaże? (20) - 3 lata temu









ABC home stagingu (4) - 4 lata temu


Rozliczanie podatków od najmu (2) - 4 lata temu

Podcast powitalny (9) - 4 lata temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rzeczoznawca Emun - - 20.00
Pożyczka pod zastaw mieszkania - - 20.00
Japonia - - 30.00
Okapy kuchenne Toflesz - - 20.00
Jacek Kopa - - 20.00
meble na wymiar wrocław - - 15.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt