Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Niestety dziś Janek nie może prowadzić audycji.
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
wczoraj
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Pomocnik wizjonera
wczoraj
Zrób sobie fana! Krok #3 Jak zarabiać na swojej wiedzy
Ilu fanów masz? I nie chodzi mi o fanpage facebookowy. Chodzi mi o takich prawdziwych fanów. Tych którzy liczą się z Twoim zdaniem, śledzą Twoje ruchy, często komentują. Tego własnie...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2017-12-19

Złodzieje ciepła atakują

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Czy można nie ogrzewać mieszkania? Kara dla TVN24 a Wolność Słowa. KNF ostrzega przed bitcoinem za $20k. Państwowy sklep z dziczyzną. Kamery dla policji. Alternatywa dla YT i Facebooka?
Pobierz [117,3 MB]

KOMENTARZE

Nax 2017-12-19

Mała uwaga od nośnie ogrzewania w bloku. Ocieplenie bloku i wprowadzenie podzielników paradoksalnie pogarsza sprawę. Z technicznego punktu widzenia mamy takie zjawisko jak dyfuzja ciepła. Jeżeli zaczynasz ogrzewać jedno mieszkanie w ocieplonym z zewnątrz budynku, a w innych jest niższa temperatura i nie masz izolacji pomiędzy mieszkaniami, to ciepło sobie ucieka tam, gdzie jest zimniej i ogrzewasz, aż wyrównasz temperaturę i zaczniesz podnosić temperaturę całości. Zaczyna się więc wojna na ciepło i ten, kto najmniej oszczędza ogrzewa resztę. Zyskuje tylko spółdzielnia, ponieważ sumaryczny koszt ogrzewania bloku jest dla niej mniejszy. W ocieplonym bloku potrafią np. dwa mieszkania ogrzewać cały 10-piętrowiec. I tak wychodzi, że w praktyce jeden frajer, który się jeszcze nie zorientował jak to działa, to tej zimy zapłaci za wszystkich. Następnego roku inny nienauczony frajer i tak dalej. Idziesz z tym do spółdzielni, to ci mówią że "większość" uważa że to świetne rozwiązanie. Ja tak miałem do dopłaty 2tys zł. w rok po ociepleniu budynku. I to wcale nie jest jakieś chore grzanie na maxa, tylko zwykłe minimum. Nie bylibyśmy nawet w stanie grzać tyle, żeby sami uzbierać takie koszty. To i tak nic, ponieważ niektóre takie dopłaty sięgały nawet 10tys zł na mieszkanie. Prawnik stwierdził tylk,o że oczywiście mam rację, ale koszt rozprawy jest droższy i się nie opłaca o to sądzić. To jest taki przykład naszej "sprawiedliwości społecznej". 
Pozdrawiam.

Programista 2017-12-19

Wolnosc slowa jest wtedy jak mozna obrazac Polakow, ale jak sie obraza zydow, muzulmanow, murzynow etc. to wtedy jest to rasizm :) Uczcie sie dzieci

Sofronoff 2017-12-19

@1 
Koszt rozprawy, to wpis stosunkowy 5% od wartości przedmiotu sporu (2000zł). W czym problem ?

Piter 2017-12-19

Tak zwane “zarabianie’ czy “inwestowanie” w BitCoina to czysta spekulacja. A spekulacja to pozyskiwanie kasy od tych którzy tracą; nie wnosi to żadnej wartości dodatniej. 
Jeżeli ktoś twierdzi że zarobił na BT to tym samym po prostu mówi  że inni na tym stracili czyli sfinansowali jego zysk. 
No chyba że ktoś wierzy w cuda czyli że dobra biorą się nie z pracy ale z finansowych machinacji.

Nax 2017-12-20

W tym że kancelaria prawnicza która to wygra weźmie minimum 1tys. zł. plus koszty rozprawy i mniej więcej dwa - trzy lata proces. Przy takiej kwocie spółdzielnia jest świadoma że większości nie opłaca się procesować więc mogą oszacować ryzyko i mniej więcej procent ludzi którzy mogą się stawiać i ustalić sobie bezpieczną zdzieraną kwotę. A do tego jeszcze jest opinia biegłego. Ty żeby udowodnić swoją rację zlecasz opinię u eksperta dotyczącą ustalonych współczynników przeliczania ciepła na lokal. To kosztuje więcej niż 1tys. zł. Wtedy spółdzielnia przysyła ci swoją opinię swojego eksperta - firmy która zakładała ci podzielniki i sama sobie wystawia opinię że wszystko świetnie policzyła. Założenie pozwu zbiorowego również jest możliwe ale jeśli znajdzie się pośród lokatorów jedna osoba która zrobiła coś nie tak to już taki proces prawdopodobnie przegrany. Rozwiązaniem w naszym przypadku było przejście na rozliczenie ryczałtowe i stała kwota za ogrzewanie. Spółdzielnia pod wpływem niezadowolenia lokatorów i całkiem sporej ilości takich spraw była łaskawa uruchomić taką opcję. Oczywiście informacja na ten temat została umieszczona z nienacka na stronie internetowej spółdzielni, którą oczywiście każdy lokator czyta przecież regularnie. Zupełnie jak w Autostopem przez Galaktykę. 
Pozdrawiam.

wierny słuchacz 2017-12-20

Piter, byłoby tak przy założeniu że bitcoin jest bezużyteczny. 
 
Widzę, że Marek wprowadził po raz pierwszy bitcoinowy FUD do Kontestacji - zapamiętajmy tę datę ( ;

Piter 2017-12-20

Bo Bit Coin jest bezużyteczny. Nie sposób sobie wyobrazić sprzedaż produków za BT jeśli kurs tej “waluty” waha się w ciągu dnia nawet 5 czy 10%. Jednego dnia można zyskać a innego stracić - przy marży na poziomie 10% to nie ma sensu. Musiałbyś naliczać marże albo na plus albo na minus. 
 
Również anonimowość transakcji ma swój koniec gdy wymieniamy BT na inną walutę czyli korzystamy ze zwykłego konta bankowego. 
Miałoby to jeszcze sens gdyby można było za BitCoina kupić rzeczy które nam są potrzebne do życia. W miastach może jest kilka śmiesznych sklepów co sprzedają coś za BT ; no ale sorry samą pizzą człowiek nie żyje.

Sofronoff 2017-12-20

@ 5 
 
koszty rozprawy ponosi pozwany (jak przegra). Nie ma ustawowego przymusu radcowsko-adwokackiego ani do sporządzenia pozwu ani do reprezentacji. Nie ma przymusu przedkładania jakiejkolwiek opinii biegłego. Jeśli Sąd będzie miał wątpliwości co do zasadności żądania powoda, sam powoła biegłego. Jeśli nie będzie miał wątpliwości (nie będzie wymagana wiedza specjalistyczna, szczególna), nie powoła. W czym problem ?? Bo " dwa - trzy lata proces", to doprawdy żaden argument. Przeciwnie - po wezwaniu spółdzielni do zwrotu "nadpłaty", czas i związane z nimi odsetki, działa na korzyść powoda (jeśli wygra). W CZYM ZATEM PROBLEM ?? Abstrahując już faktu, że nigdzie nie ma przymusu bycia dymanym czy to przez zarząd spółdzielni lub zarząd wspólnoty.... można kupić mieszkanie w kameralnym "domu bezczynszowym".  
 
Prowadzącego audycję pocieszę, że koszt całorocznego zużycia prądu (bez jakichś debilnych oszczędności), gazu do celów c.o. (21 st. C okrągłą dobę) i c.w.u. dobrze zaizolowanego domu jednorodzinnego kształtuje się w granicach 3,40 zł / m2 p.u. I to jest informacja, która może być odniesieniem a nie jakieś 100...200zł "za mieszkanie dwupokojowe".

wierny słuchacz 2017-12-20

To jest Twoje zdanie, ale rynek zdaje się ocaniać to inaczej(mimo, że bitcoin wygląda od miesięcy na popsutego zwłaszcza jako środek wymiany). 
Być może wkrótce zmieni zdanie i będzie preferować inne bardziej płynne i używalne kryptowaluty.  
Rozumiem Twoje zdanie, bo jak widać skupiasz się tylko na części możliwych form użycia bitcoina.

Piter 2017-12-21

Bit Coin miał szanse stać się aternatywną walutą ale poszedł w kierunku spekulacji. 
 
Kiedyś ludzie wymieniali się różnymi rzeczami/usługami pieniędzy nie było. Potem jako zamiennik pieniądza była sól (taka kuchenna) i inne użyteczne rzeczy. Poczatek pieniadza zaczyna się od złota czy srebra. Przy czym pamietajmy  że złoto 
miało już wtedy swoją wartość - do wyrobu różnych drogich ozdób/rzeczy. Z czasem zaczęto bić monety ze złota, srebra i to był już prawdziwy pieniądz. 
Potem można było zostawić złoto w róznych kampaniach handlowych i dostawało się papier potwierdzający że jego właściciel ma złoto odpowiedniej wartości. Coś w rodzaju dzisiejszych obligacji ale o konkretnej wartości. 
Czasy nowożytne to już zamiana złota na pieniądz papierowy który miał 100% pokrycie w tym metalu . I najnowsze czasy gdzie pieniądz niekoniecznie papierowy generują państwa na podstawie danych makroekonomicznych - czyli dodrukowywuje się tyle ile wynosi wzrost usług/produktów plus inflacja/zadłużenie państwa. 
Dlaczego to pisze ? Ano dlatego że pojawia się BitCoin który w przeciwieństwie do tego co powyżej nie opiera się na NICZYM. BitCoin nie ma żadnego odniesienia do sytuacji ekonomicznej. Czyli nie przejawia PODSTAWOWEJ cechy waluty ! 
 
Satoshi może i jest zdolnym matematykiem/programistą ale kompletnie nie zna się na ekonomii. 
A to co z zalożenia miało być umysłową rozrywką stało sie kryptowalutą. Niestety jeśli coś chce uchodzić za walutę to musi mieć odniesienie do realiów ekonomicznych. Jeśli to coś jest kompletnie bezwartościowe jak ciąg wygenerowanych znaków to tym bardziej. 
 
Szansą dla BitCoina byłoby powiązanie jego kursu np z $$$ . Ale to nie wystarczy . BitCoin musiałby generować realne dobra czyli np naprawiamy komuś samochód i dostajemy wynagrodzenie w BT. Jednym słowem musiałby powstać nazwijmy to “czarny rynek” gdzie dobra byłyby wytwarzane poza kontrolą państwa, a użytkownicy tego rynku płaciliby sobie bitcoinami. 
Wtedy BT nabrałby realnej wartości bo za ciągiem znaków kryłaby się wykonana praca czy wytworzone produkty. Sama zamiana $$ na BT nie wystarczy bo to tworzy mechanizm inflacyjny ; w obiegu będą obie waluty ale tylko jedna ($) z realną ekonomiczną wartością. 
 
Ktoś dobra no dobrze ale to sie już dzieje bo ktos tam pracuje za BT. Owszem ale jest to zapewne tylko kilka procent BT będącego w obiegu. Cała reszta jest wytwarzana przez górników i nie ma żadnego pokrycia w realu. Pamiętajmy tez że prawdziwi górnicy z goraczki złota wykopywali coś co miało juz realną wartość czyli kruszec złota. Dzisiejsi górnicy robią rzecz wrecz odwrotną ; marnują dobra jakim jest energia elektryczna czy choćby komputery )

Ola 2017-12-22

Nax: Nie znam twojej sytuacji. Wydaje mi się, że założenie, że twoi sąsiedzi mają zakręcone kaloryfery i ty ich ogrzewasz jest błędne. Nie kalkuluje mi się to.  
Mój ojciec ma odkręcony kaloryfer na MAX i nie ma dopłaty. Dopiero w tym roku nauczyłam bo używać termostatu i nastawiać na właściwą temperaturę. 
Wydaje mi się, że twoi sąsiedzi mają również odkręcone kaloryfery, ale oszukują na podzielnikach. Dlatego na jednego, czy dwóch uczciwych lokatorów spada cały koszt ciepła. 
Wszystko co ty, albo ja próbujemy dowieść, można udowodnić kierując kamerę termowizyjną na okna, albo stosując laserowy czujnik temperatury o odpowiednim zasięgu. Jeśli dodatkowo powiążesz to z pobraniem danych z podzielników to możesz udowodnić oszustwa, albo swoją tezę.

Sofronoff 2017-12-24

@11 
 
https://www.youtube.com 
 
Czy w swoim "bloku" też tam macie ? 
 
Zastanawiam się, zzy wynalazcy kamer termowizyjnych oraz laserowych czujników temperatury kiedykolwiek śnili, że Polak wykorzysta je do takich przyziemnych celów... ?

Nax 2017-12-27

Dla mnie cała ta sytuacja jest tragikomiczna. W mieszkaniu mieszka osoba zajmująca się zawodowo ciepłownictwem. Zajmujemy się tym od strony technicznej. Mamy faktyczne dane zużycia ciepła z całego bloku. Dochodzi tutaj sporo detali. Takie w miarę nowoczesne podzielniki odczytuje się zdalnie - radiowo w regularnych odstępach czasu. Suma takich pomiarów musi się zgadzać z faktycznym zużyciem z bloku. Do tego taki podzielnik mierzy przepływ wody w kaloryferze a nie temperaturę pomieszczenia. Nie da się więc tak łatwo oszukać. Ludzie kombinują inaczej. Zakręcają kaloryfery i otwierają łazienkę tam gdzie jest tylko rura i nie ma podzielnika. Mają wtedy odczyty zerowe i są grzani z części wspólnej. Ustala się też pewne współczynniki które mają teoretycznie rekompensować różnice pomiędzy mieszkaniami zewnętrznymi i tymi w środku grzanymi przez sąsiadów. No i te współczynniki firma która za to odpowiada może ustawić na niekorzyść niektórych mieszkań. No i teraz wiemy że jedne mieszkania w prl-owskim bloku mają wg spółdzielni charakterystyki nowoczesnych domów pasywnych a inne mają takie współczynniki że będąc na sylwestra w UK miałem największe zużycie ciepła w Polsce styczniu, kiedy mnie w domu prawie nie było. Nie chcę żeby to zabrzmiało jak narzekanie. Dałem się raz naciąć i tyle, następny rok pewno natnie się ten kto jeszcze o tym procederze nie wie. Piszę o tym żeby trochę rozjaśnić sprawę osobom którym taka wiedza może się przydać. 
Pozdrawiam.

Andrzej 2017-12-29

Nie słuchałem programu ale mam nadzieje, że nie było nic o nieruchomościach.Bo już z lodówki wyskakują.

100lec 2017-12-30

Nax- mam podobny problem- mieszkanie zewnetrzne, duże rachunki ,grzanie średnio, co propnujesz? dowiadywać się w spółdzielni jakie maja zasady naliczania opłat? mniej grzać i siedziec w dresach? wymienić okna na nowe? 
 
dzieki pozdro

Nax 2018-01-02

Tak jak napisałem wcześniej. My przez jedną zimę siedzieliśmy w swetrach w domu a dopłatę i tak mieliśmy po sezonie a największe koszty w miesiącu w którym nas w domu nie było. Próby zmiany współczynników nic nie dają ponieważ spółdzielnia posiłkuje się jako opinią biegłego opinią firmy która zakładała podzielniki a ta firma sama o sobie nie powie że liczy coś źle. Demokratycznie tez nie da się wiele zdziałać ponieważ zebrani razem mieszkańcy ogółem są zadowoleni ponieważ większość płaci mniejsze rachunki a tylko kilka mieszkań ma zawyżone rachunki i ich głosy przepadają. To co nam się udało to uzyskać od spółdzielni możliwość wyboru pomiędzy rozliczaniem z podzielników a ryczałtem i płaceniem większej ale stałej kwoty za ogrzewanie. To jest sensowne rozwiązanie również jeśli chcesz wynajmować komuś to mieszkanie i nie jesteś w stanie egzekwować za bardzo ile twój wynajmujący będzie zimą faktycznie grzał. Tak na prawdę jednak dopiero po tym sezonie grzewczym się okaże czy przejście na ryczałt było korzystne. Mamy też dokumentację z wygranej sprawy sądowej znajomego który miał dokładnie taki sam problem. Cała sprawa trwała jednak do teraz chyba z 10 lat i powoływanie niezależnego biegłego okazało się drogie. Zwrócili mu jednak wstecz niewłaściwie naliczane dopłaty. Przez ten czas uzbierały mu się jednak całkiem spore odsetki od niezapłaconych dopłat więc było o co się sądzić. Natomiast jeśli się nie zgadzasz z dopłatą ale jednak ją zapłacisz żeby cie nie straszyli komornikiem to spółdzielnia traktuje to jak zgodę na jej warunki. Taka sprawa jest trudna do wygrania sądowo.

wierny słuchacz 2018-01-03

Piter nie wdając sie w szczegóły teorematu regresji(sam Satoshi odnosił się do obiekcji z nim związanych po publikacji white paper bitcoina) pozwolę sobie tylko zauwazyć, że jak sam wspomniałeś - obecny system płatniczy nie jest oparty na żadnej wartości towarowej a jednak działa - w porówaniu z nim system płatniczy zabezpieczony kryptografią ma silne zalety i jak pokazuje rynek - jego wartość rośnie co potwierdza, że jest użyteczny mimo że mu tego odmawiasz.

Camilla 2018-01-09

Ja mam strasznie wysokie dopłaty do ogrzewania. Okej, w zimnym nie siedzę (ok. 22 st.), lecz jak porównuję rachunki ze znajomymi, którzy też mieszkają w bloku to u mnie wychodzi to strasznie słabo. Mam zamontowane podzielniki ciepła i trochę się tym zainteresowałam. Wpadłam ostatnio na materiał o tzw. "przekręcie podzielnikowym" (podlinkuję wam na dole) i sama nie wiem co o tym myśleć? To prawda? Czy moje rachunki mogą być tak wysokie przez to? Co myślicie? 
https://www.youtube.com

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Jak pędzić bimber (2) - wczoraj

Czy bańka już pękła? (8) - 8 dni temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 2 tygodnie temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 4 tygodnie temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 5 tygodni temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Nowy, legalny hazard (2) - 7 tygodni temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 2 miesiące temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 miesiące temu

Black Friday po polsku (4) - 3 miesiące temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 miesiące temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 4 miesiące temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 5 miesiące temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 5 miesiące temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 5 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 5 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 6 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 6 miesięcy temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 6 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 7 miesięcy temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 7 miesięcy temu


Wolnościowcy upadają (13) - 8 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 8 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 9 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 9 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 9 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 10 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 10 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 11 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 11 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 11 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 11 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 11 miesięcy temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (27) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 2 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 2 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 5 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Albumy drewniane od producenta Artkey - - 20.00
my home sprzątanie - - 20.00
Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt