Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
21:00
Jak i czym kogoś otruć? gość: Faraday007
Jutro
21:00
Jan Fijor: Przepraszamy, ale Janek podróżuje w takim miejscu, z którego nie może nadawać!
Słuchaj radia
Wydanie Główne (8)
dziś
Wywiad z terrorystą
Dziś Hugo z Martinem rozmawiają z Kamilem oskarżonym o terroryzm i z Markiem oskarżonym o rozpasanie alkoholowe. Jeden poległ, drugi wygrał...
ALBRECHT o nieruchomościach (3)
dziś
Zwiększamy skalę naszego działania
Dziesiątki nowych spotkań z inwestorami, miliony kapitału do zagospodarowania i międzynarodowe projekty inwestycyjne. Informacje o spotkaniach networkingowych znajdziesz na...
Programista Na Emigracji
dziś
Gruby kot nie poluje - o wypaleniu i stagnacji w rozwoju
Wpis na blogu do audycji: http://www.javadevmatt.pl/gruby-kot-nie-poluje/

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2010-02-03

Skąd się wzięła zaliczka na podatek?

Nadający: Jan Fijor

Poza tym rozmawialiśmy o tym, jak Kamil wydał 120 tys. zł, by obliczyć, że musi odprowadzić parę tys. podatku. Potem przeszliśmy do kwestii idiotyzmu dawania dotacji.
Pobierz [48 MB]

KOMENTARZE

Kuna 2010-02-04

Pierwsza połowa dzisiejszej audycji, była dla mnie troszkę nudna, bo mówione tam były dość oczywiste rzeczy. Jednak jeśli kogoś zainteresował ten temat, zamieszczę cytat z Bastiata: 
 
,,Gdyby wszystkie konsekwencje jakiegoś działania dotykały jego sprawcy, uczylibyśmy się znacznie szybciej. Zdarza się, że nasze działanie przynosi dobre, widoczne skutki, a komuś innemu złe, niewidoczne – a to sprawia, że jeszcze trudniej nam je dostrzec. Musimy wówczas czekać, aż zareagują ci, którzy ponoszą owe złe konsekwencje naszego czynu. Czasem czekać trzeba bardzo długo, przez co panowanie błędu trwa dłużej. Człowiek dokonuje czynu, który przynosi mu dobre konsekwencje równe 10 i złe konsekwencje równe 15 które rozdzielane są na trzydziestu innych ludzi, w taki sposób, że na każdego z nich przypada tylko ½. W sumie mamy stratę, więc koniecznie musi pojawić się reakcja. Jednak na reakcję będziemy czekać tym dłużej, im na większą ilość społeczeństwa rozłożyło się zło, podczas gdy dobro, będzie skoncentrowane w jednym punkcie.'' 
Frédéric Bastiat

Kruczek 2010-02-04

Rozmowa na koniec po audycji, która się nagrała jest najlepsza :D

Sebeq 2010-02-04

Genialne "after party" na końcu. xD Żonka Kamilowi chyba w kość dała na koniec hehe  
 
1 primo - Rozmowy ze słuchaczami się O.K, na tym to ma polegać, tak myślę. 
 
2 primo - prawie 200 setki słuchaczy na żywo + kilkaset odsłuchujących to moim zdaniem genialny wynik jak na niszowe radio wolnościowe. Więc Panie Janku warto to robić.  
 
3 primo - Audycja o zakładaniu firmy itp praktyczne porady powinny iść w każdej audycji. Np forma: Temat dnia + druga połowa porady itp. 
 
Pozdro!

Obława 2010-02-04

tylko ja mogę odsłuchać 6 minut nagrania ? co było dalej?

mm 2010-02-04

Super audycje. Jan i Kamil - ekstra prowadzą program. Podoba mi się to. O Martinie i Hugo rozpisywać się nie będę... Słucham Was od czasów Koczowiska Dekadencji, więc to mówi samo za siebie ;) 
Życzę dużo sukcesów i większej ilości słuchaczy/oglądaczy ;) 
 
Pozdrawiam !!!!!!!!!!

precelik 2010-02-04

Ja jak zwykle opóźniony i z nagrania słucham :) musże se jakiś budzik nastawić.  
 
Podciągnę temat Kamilowy.. powiem tyle dobijają mnie dopłaty unijne. Niby na innowacyjność itd. A one dosłownie zabijają innowacyjność. W tych dotacjach chodzi o to by innowacyjnie zdobyć kase, a nie o to by innowacynie działać.  
 
Jak trzeba wydac swoją własną kase z kieszeni to człowiek 10 razy sprawdzi, przemyśli itd. A w tych dotacjach to wygląda tak,, ma x zł i hmm... coś trzeba wymyślić by te x zł wydać (a to se kupie laptopa, przyda się, dokupię jeszcze aparat - jedno zdjęcie na stronkę wrzucę , moze jeszcze rzutnik, przeciez czasem moge komus prezentacje zrobić itd). 
 
Pokażcie mi ile firm z sukcesem wystartowało i działa z tych dotacji unijnych? (poza tymi które zajmują sie pisaniem wniosków?) 
 
Obecnie nawet nie znając nikogo z dobrym innowacyjnym pomysłem (a nawet i bez niego, ale z zapałem i pewnością siebie) można zdobyć kasę bez żadnych wniosków do żadnej uni czy tez bez żadnego urzędu. Wystarczy umowa z kims kto ma kase i ma w tym interes by nam się udało, a osób takich tysiące w tym kraju - wiele naprawdę szukać nie trzeba. I gwarantuje że taki jak to zwą 'anioł biznesu' nie da wydac kasy na rzutnik. On dobrze pokieruje kasą i dobrze doradzi, podzieli sie doświadczeniem... 
 
A taki urzędnik dajacy dotacje jakim sie doświadczeniem podzieli?

Paweł 2010-02-04

Skoro przez 4 lata pracy zawodowej zapłaciłem wszelkich podatków wielokrotnie więcej niż wynosi dotacja z urzędu pracy, to dlaczego miałbym jej nie wziąć jak zakładam firmę? Traktuję to po prostu jako zwrot CZĘŚCI zapłaconego przeze mnie haraczu. Oczywiście wolałbym go nie zapłacić, ale skoro musiałem, to przynajmniej staram się by jego część do mnie wróciła. Zwłaszcza, że taka dotacja to nie tylko pieniądze na zakup potrzebnych (i niepotrzebnych ;)) rzeczy na początku działalność - to również zejście z kosztów w pierwszych miesiącach. Bo wszystkie pieniądze które się z niej wyda to koszty, które można odliczać od podatku... :) No i VAT'u :)

Bartholomew 2010-02-04

Niestety, rzeczywistość jest dosyć ponura. Jestem etatowcem, bez większych perspektyw. Pracuję od 10 lat, żyły sobie można przy tym wypruć a i tak do pierwszego nierzadko brakuje. I co ja mam teraz zrobić? Mam świetny pomysł na biznes (taka kura samograjka), mam motywację i zapał - nie mam jednak KAPITAŁU. Nie mam, bo a) albo jestem niezaradny b) albo ktoś mnie okradł. Co do pierwszego, to jeszcze nie wiem, ale co do drugiego to mam pewność. Okradło mnie państwo, tak jak i okradło moich rodziców, jak będzie okradało moje dzieci. Co miesiąc oddaję mu 80% mojego dochodu otrzymując w zamian afery, korupcję, zadłużone szpitale i dziurawe drogi. ALE! Miesiąc miodowy po "szczęśliwym" złączeniu z naszymi nowymi bratnimi narodami trwa i wciąż jest szansa aby choćby częściowo odzyskać (zrekompensować stratę) to co zabierano mi do tej pory i będzie jeszcze zabrane.  
Uzyskanie dofinansowania do działalności gospodarczej jest dla mnie szansą na zapewnienie lżejszego życia mojej rodzinie (wypięcie się na dobroczynność socjalizmu). 
I choć zrobię to z pewnym obrzydzeniem, to jednak prawdopodobnie postaram się o te środki, które jak wyżej napisałem traktuję w pewnym sensie jako zwrot pożyczki jaką udzieliłem socjalizmowi.

precelik 2010-02-04

Paweł, Bartholomew - w pełni się z wami zgadzam. jak tylko macie okazji i szanse na zabawę z urzędnikami to brać ile wlezie.  
 
tylko traktowąć to jak własne i nie być za nic wdzięcznym temu kto dał dotacje - bo to ironizm!!! W kazdym razie i naprawde dobrze sie zastanowić na co wydać!!! 
 
U nas w Krakowie często na różnych wydarzeniach - inicjatywach jest napisane ufundował wojewoda małopolski, ufundował prezydent Krakowa imię nazwisko. Ja nie wiem jak to działa - nie wgłebiałem sie, ale chyba moją straszną naiwnością jest wierzyć że prezydent krakowa odłożył sobie coś z pensji i ufundował... 
 
Dlatego tez jak juz otrzymacie dotacje i poproszą was np. by na stronie www napisac że dzialacie z funduszy unijnych (bo widziałem kilka takich banerków na stronie) to dopiszcie skąd jest kasa na te fundusze. Kilka też takich tablic widziałem na różnych budynkach odnowiono z funduszy x. 
 
Bo to jest cały PR tego przedsięwzięcia, który robi dobrą otoczkę i kolejne urzędy. Zamiast napisac ufundowali obywatele w podatkach, tworzy sie podmioty dotujące.

precelik 2010-02-04

Powinnismy sobie przed kazdym urzędem, przed wszystkim co tzw 'państwowe', 'unijne', zarządać tabliczek 'Ufundowali podatnicy'. tymczasem jest zupelnie na odwrót... 
 
Dobra już cicho siedze...

JM 2010-02-04

Wszystko fajnie, tylko jak pozabijać tych wszystkich złych, przez których musimy tworzyć takie audycje?

marcins 2010-02-06

Do pooglądania i posłuchania P.Jana i P.Kamila zapraszam. 
"Kilka" filmów na viddlerze: 
www.viddler.com

kombajndosalatek 2010-02-06

Boże! 
ta para jest strasznie chaotyczna. 
Słucham 20 minut i nic konkretnego nie powiedzieli 
ciagle "yyyyyyyy" "eeeeeeeeee" "Aaaaaaaaaaaa" 
sorry- no disrespect, ale para Martin i Hugo jest 30 razy bardziej konkretna i dużo przyjemniej się slucha 
pozdro 600 ;]

t.rex 2011-11-20

@Bartholomew 
 
Znam z autopsji kilku takich etatystów, co to niby by chcieli, ale są "skazani" na pracę tam gdzie pracują, bo coś tam, coś tam... A prawda jest taka, że to "skazanie" wymślili sobie oni sami, a to ze względu na własną wygodę (dla mnie główna przyczyna), a to ze względu na jakieś kompleksy, a to ze względu na własną zarozumiałość, czystą głupotę czy też najzwyczajniej niewiedzę. Dlaczego tak piszę? Bo logicznie myślący człowiek, albo by gdzieś wyjechał do jakiejkolwiek innej płatnej pracy - by odłożyć kapitał, albo pogadałby z kimś, kto by ten kapitał mógłby mu na biznes wyłożyć, w zamian za np. udział w zyskach. Skąd wzięło się to powiedzenie "od pucybuta do milionera"? Ano na pewno nie od pisania smutów na forum, że "nie mogę". A teraz weź i pomnóż takich maruderów x200.000 i masz w kraju armię urzędników, którzy m.in. nic nie robią, tylko oszukują i okradają samych siebie, i przy okazji - a może i przede wszystkim - innych... Jakby było mało - etatyzm to samonapędzająca się machina, o czym pisze Parkinson w swoich prawach (polecam lekturę, jest krótka i dostępna w sieci) i jeżeli przyczyniasz się choćby w tym malutkim promilu do obecnej sytuacji, no to nie narzekaj, że jest jak jest i nie możesz założyć później biznesu. Najzwyczajniej: "sam bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie".  
 
------------- 
 
A co do audycji... Mała taka myśl, której nikt nie raczył poruszyć - Pan Fijor mówi przy marketingu, by nie dawać się manipulować i tak dalej... no O.K. - racja... ale to może działać tylko przy "marketingu pasywnym" - obrazki, hasełka, akwizycja... ale co z marketingiem, który do swoich celów używa właśnie ataku bezpośredniego, np. zapach (aromaty), światło, dzwięk (kłania się tutaj reklama podprogowa)? Jakby było mało, te techniki idą bardzo szybko do przodu, rozwijają się i zaczynają coraz bardziej ingerować w naszej prywatnej "przestrzeni powietrznej". Nie podpada to już przypadkiem pod jakiś rodzaj przemocy? Mamy podawać do sądu takie sklepy czy usługi? Mogłoby nam życia nie starczyć (o ile w ogóle wykrylibyśmy takie działania i potrafilibyśmy je komukolwiek udowodnić)... I to miał chyba właśnie dzwoniący na myśli...

t.rex 2011-11-20

@Bartholomew... jeszcze raz... 
 
sorry... przeczytałem twój post, coś sobie ubzdurałem, że jesteś "etatystą" (a chodziło o "etatowca") i napisałem komentarz, który troszkę w krytyce mija się z tematem.. w pewnej części przepraszam, ale w innej części ten tekst nawiązuje jednak trochę i do ciebie... no nic... może trafi to któregoś dnia i do jakiegoś zasmuconego własnym losem etatysty :)

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - 6 tygodni temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - 8 tygodni temu


Więcej audycji...
Jan Fijor - Najbogatsi ludzie rotują (15) - 2 miesiące temu

Jan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - 2 miesiące temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Nowe obywatelstwo Janka (5) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolny monopol (21) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (12) - 5 miesiące temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 6 miesięcy temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 8 miesięcy temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 9 miesięcy temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - On wcale nie mówi jak jest (30) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - ksiądz Zieba zlewaczal (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - 11 miesięcy temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - ponad rok temu


Jan Fijor - Pranie pieniędzy na dom (34) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - ponad rok temu


Jan Fijor - Illinois vs Oklahoma (20) - ponad rok temuKomu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jednak się walnęliśmy (12) - ponad rok temu


Jan Fijor - Super Kandydatka z PO (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - ponad rok temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - Same niedobre rzeczy (10) - ponad rok temu


Bierzcie zasiłki (31) - ponad rok temu


Jan Fijor - Podatek katrastrofalny (10) - ponad rok temu

Jan Fijor - Pomysły na biznes (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Wybory (19) - ponad rok temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - O Ameryce Łacińskiej (14) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (29) - 2 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 2 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 2 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 2 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 2 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 2 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 3 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 3 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 3 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 3 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 3 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 3 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 3 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 3 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 3 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 3 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 3 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 3 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 3 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 3 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 3 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 4 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 4 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 4 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 4 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 4 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 4 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 4 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 4 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 4 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 4 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 4 lata temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 4 lata temu

Jan Fijor - Długi (117) - 4 lata temu


Bogaty może dłużej (48) - 4 lata temu


Komentarze pomysłów na biznes (32) - 4 lata temu

Co Janek zrobił z ogórkami? (37) - 4 lata temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 4 lata temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 4 lata temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lata temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 5 lata temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 5 lata temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 5 lata temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 5 lata temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Rozmowy znad Turcji (44) - 5 lata temu

Jan Fijor - pośrednicy (23) - 5 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 5 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 5 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 5 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 5 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 5 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 6 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 6 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 6 lat temu

Portugalia (17) - 6 lat temu

Wy ćwoki (15) - 6 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 6 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 6 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 6 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 6 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 6 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 6 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 6 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 6 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 6 lat temu


Żona milionera (10) - 6 lat temu

Afryka Afryka (27) - 6 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 6 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 6 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 6 lat temu

Fijor w Californi (17) - 6 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 6 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 6 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 7 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 7 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 7 lat temuPaństwowe akcje (20) - 7 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 7 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 7 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00
WordPress Developer - - 39.00
Suplementi.pl - Odżywki i suplementy - - 20.00
Chwyty Gitarowe - - 30.00
Wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto - - 30.00
Montaz-Anten.PL - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt