Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
audycja odwołana
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (9)
5 dni temu
Życie w Hiszpanii dla początkujących
Janek opowiada, jak on i inni (liczni) Polacy urządzają sobie życie na Wybrzeżu Kwiatu Pomarańczy. O nieruchomościach, mediach, urzędach, przyrodzie, przedsiębiorczych imigrantach i...
Wydanie Główne (1)
wczoraj
Kontestacja ma juz 10 lat!
Z tej okacji trochę wspomnień od prowadzących i słuchaczy oraz plany na najbliższą przyszłość. Berlin - kontrola czynszów wbrew zasadom ekonomii. Libertarianie przejmą władzę na ......
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2018-03-28

Jan Fijor - Totalitaryzmek

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj Janek komentuje kilka nowych ustaw o istnieniu których się dowiedział podczas kilku godzinnego słuchania radia podnoszącego ciśnienie.

KOMENTARZE

kontestator 2018-03-29

Drogi Janku, właśnie chciałem kupić Reisefieber, ale na fijor.com nie można niestety płacić kryptowalutami!  
Czekam na umożliwienie dealu nam sekciarzom i zaprzestanie dyskryminacji.  
Precz z banksterką! 
Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję za audycje. Good job

Pcimek 2018-03-29

Unia Europejska, ład korporacyjny to twory totalitarne. Budowane w oparciu o globalizację i liberalizm, prezentowane fałszywie jako wolność dla wszystkich, będąc tak naprawdę realizacją wolności dla elit. Czyli 1:1 realizacja koncepcji Marksa. Działania PiS to pochodna założeń UE, które sprowadzają się do trzymania za mordę bydła na zasiłku.

darek 2018-03-30

Janku nie proszę żebyś uprzedził kiedy wycofać pieniądze z banków

jan M Fijor 2018-03-30

Pcimek, gdybyś się wczytał w Misesa, to byś wiedział, że człowiek tylko mówi, że działa w interesie innych. Człowiek zawsze działa najbardziej w swoim interesie. Politycy to też ludzie, tyle że słabego charakteru i lenie. Kłamią częściej, żeby nas znieczulić, oszukać, osłabić, i w efekcie bezboleśnie ograbić, W przeciwnym razie nie byliby w stanie przeżyć, a przynajmniej nie na poziomie, na jakim chcą żyć. O żadne elity nie dbają tylko o samych siebie. Jak każdy z nas. Różnica polega na tym, że oni nie płacą rachunków, a my płacimy. pozdr

Sofronoff 2018-03-30

Drogi JMF. Samo NIEUMYŚLNE uchybienie obowiązkowi złożenia deklaracji podatkowej (po prostu zapomniałem) w ustawowym terminie, jest wykroczeniem, które nie jest karalne. Pana adwokat winien to wiedzieć. 
Przykładowy wyrok poniżej: 
orzeczenia.nowysacz.so.gov.pl

Michał 2018-03-31

Link nie działa nie można posłuchać audycji. 
Prosze o poprawienie.

słuchacz 2018-03-31

Podcast nie działa.

jan M Fijor 2018-03-31

@5 to była deklaracja VAT, 2004 rok, stawałem na głowie, zapłaciłem adwokatowi 2500 zł i sprawa ostatecznie została umorzona. Wątpię, aby (w 2004 roku) prawdą było to co napisałeś. Sądzili mnie wszyscy aż się kurzyło. Wesołych Świąt!

marcin 2018-03-31

dlaczego nie można odsłuchać audycji???

Tomasz Tofil 2018-04-01

Kamil jak zwykle coś kombinuje i nie usłyszałem Fińskiej piosenki!! Panie Janku, a Pan trochę odpocznie, uwielbiam Was słuchać, ale sami wiecie jak jest... odnośnie tych leków na receptę to musiałbym znać nazwę i dawkę toff1@o2.pl, pozdrawiam serdecznie.

Bezimienny 2018-04-01

W co zainwestowałby Pan wolne 200 mln usd? Zaznaczam, że najważniejsze potrzeby są zaspokojone, a dochody z innych źródeł stabilne i wysokie. Chodzi mi o jakiś nowy pomysł na dochodowy biznes.

Pcimek 2018-04-02

Bezimienny w rewolucję w bantustanie leżącym na zasobach naturalnych. Najwyższa stopa zwrotu.

Sofronoff 2018-04-02

@ 7 JMF, jeśli sprawa została UMORZONA, to była lub stała się BEZPRZEDMIOTOWA. Proste. Żadna w tym zasługa "adwokata". Proszę sobie odpowiedzieć, czy aby nie chciał pana wydoić na kilku kolejnych rozprawach, "przeciągając"niejako postępowanie. I nie ma co tu "wątpić", bo Kodeks karny skarbowy nie uległ w tym obszarze jakiejkolwiek nowelizacji: wykroczenia nieumyślne nie podlegają penalizacji.

JMF 2018-04-02

Nie mam takich pieniędzy i nigdy nie miałem. Gdyby znał pomysł, pewnie bym go nie ujawnił. Można tylko gdybać. Złota Zasada jest taka: lepiej zainwestować w słaby pomysł z dobrymi ludźmi, niż w dobry ze złymi. Dlatego pewnie inwestowałbym w jakimś mądrym kraju (Singapur, Wietnam, Chile, Nowa Zelandia), w sektor tradycyjny, value oriented a nie growth. Tyle wiem, ale możemy ten temat przećwiczyć w kontestacji. Pogadam z Kamilem. pozdrawiam

jan M Fijor 2018-04-02

@12 Jeśli powiedziałem umorzona, to miałem na myśli jej zakończenie z powodu przedawnienia. O przedawnieniu poinformował mnie sam sąd. Z zachowania się sądu nie wywnioskowałem, że sprawa jest nieumyślna. Czy kara pieniężna jaka mi groziła, to nie jest penalizacja? Nie wiem o co chodziło Strgonowowi w tym komentarzu. Mniej więcej podobnie zachowywał się sąd w tej sprawie, widząc we mnie Wroga nr 1 ludu.

Tomek35 2018-04-02

Do słuchacza z Irlandii który chce wracać do Polski: 
Drogi kolego, czy aby dobrze się zastanowiłes nad tym powrotem do kraju dziadów? Jeśli słuchasz Kontestacji to zapewne znasz podstawy ekonomii, wiesz jak działa pieniądz, kredyt, wiesz dlaczego ludzie się bogacą bo wszak sam zdołałeś zgromadzić pokaźną kwotę oszczędności. Pomyślałes nad tym jakie to "magiczne siły" pozwoliły Ci zgromadzić 60k euro w ciągu paru lat życia na emigracji, podczas gdy większość Twoich rówieśników pracujacych na etacie w Polsce (którzy przecież nie zaczynali dorosłego od zera jak Ty w Irlandii) mają tylko kupę długów w postaci kredytów na nieruchomości i żadnych oszczędności??? 
Jeżeli mieszkasz obecie w kraju, który traktuje przeciętnego obywatela dobrze, nie ciemięży go koszmarnymi podatkami (dla kontrastu kwota wolna od podatku w PL to 3 tys zł w wariancie optymistycznym), panstwo które ma stabilne prawo, sprawiedliwe sądy i rozsądnych ludzi u władzy. Chcesz zamienić ten rozsądny kraj na Polskę, kraj dziadów?  
 
Mówimy o kraju który się zapożycza w niesamowitym tempie, gdzie rząd stanowi banda demagogów narodowo-socjalistycznych ekonomicznych od 2 lat wprowadzają komunę pod hasłami patriitycznymi. Naród jest już zbankrutowany, mimo że jeszcze o tym nie wie to radośnie podąża droga wytyczona przez takie potęgi jak Grecja czy Wenezuela. Może warto się raz jeszcze zastanowić i przemyśleć ta decyzję. Jaką przyszłość zgotujesz swojej rodzinie, dzieciom za te parę, paręnaście lat? Chciałbys patrzeć jak Twój własny syn czy córka musi wyjeżdżać za chlebem jak Ty za te paręnaście lat...

Hugo 2018-04-03

Przez 19 godzin była przerwa w dostępie do audycji.

Sofronoff 2018-04-03

@14 "Mniej więcej podobnie zachowywał się sąd w tej sprawie, widząc we mnie Wroga nr 1 ludu." 
 
Przepraszam, ale albo pan nie przeczytał podanego na tacy orzeczenia, albo jest przemęczony, albo jest po prostu... 
 
"Z zachowania się sądu nie wywnioskowałem, że sprawa jest nieumyślna" 
 
Jeszcze raz: jakiś ignorant prawny spod samiućkich Tater, pan na swoim folwarku, na którego nie ma żadnego bata, uznał niewinnego (ale upartego) człowieka winnym a wielkopańskim gestem odstąpił od wymierzenia kary. Oskarżony, na skutek apelacji (po naszemu - odwołania), dowiódł błędów poczynionych w swojej sprawie (najogólniej rzecz ujmując) oraz - parafrazując - że żadną łaską Rzeczpospolitej jest odstąpienie od wymierzenia kary w jego sprawie. Czego tu jeszcze można nie rozumieć...  
 
Jeśli postępowanie winno być umorzone z powodu przedawnienia wykroczenia, tym bardziej "adwokat" był na posiedzeniu sądu zbędny, ale z drugiej strony - tym bardziej "zachowanie sądu" wskazuje na kompletny brak choćby minimalnego przyłożenia się do sprawy. A znam takie, w których sprawozdawca - uwaga - nawet nie zapoznał się z treścią akt. Tu na zachowanie sądu nie warto zwracać uwagi i czegokolwiek wnioskować, bo na nich nie ma żadnego bata i mogą bezkarnie dowolne niedorzeczności orzec. Przecież o ukrócenie tej ich "niezawisłości" toczy się batalia PiS. Pardon: zamach.

Michał K 2018-04-07

80k miesięcznie czy rocznie w tej kalkulacji Janka?

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Rekordowo krótki odcinek (3) - 13 dni temu

Mocz to moc (7) - 3 tygodnie temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 5 tygodnie temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - 7 tygodni temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
O strajku nauczycieli (20) - 3 miesiące temu

Wady i zalety UK (13) - 3 miesiące temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - 4 miesiące temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 5 miesiące temu

Żydzi, nieruchomości i dolary (15) - 5 miesiące temu

Rynek złota w Polsce wciąż raczkuje (20) - 5 miesięcy temu

Pełzająca detronizacja dolara (2) - 5 miesięcy temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - 6 miesięcy temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - 6 miesięcy temu

Janka porady na nadwagę (13) - 6 miesięcy temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - 6 miesięcy temuJan Fijor - Delfin z torebką foliową (16) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce (9) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Listy (1) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - To wszysto leci w dół (8) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 9 miesięcy temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 10 miesięcy temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 11 miesięcy temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Złotówka nam leci w dół (6) - 11 miesięcy temu

Co zacząć, jak nie skończyć (7) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 11 miesięcy temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (42) - ponad rok temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - ponad rok temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - ponad rok temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - ponad rok temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (104) - ponad rok temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - ponad rok temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - ponad rok temu


Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 2 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 2 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 3 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 3 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 3 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 3 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 3 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 3 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 4 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 4 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 4 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (31) - 4 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 5 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 5 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 5 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 5 lata temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lat temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 5 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 5 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 6 lat temu

Ostro (64) - 6 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 6 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 6 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 6 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 6 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 6 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 6 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 6 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 6 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 7 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 7 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 7 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 7 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 7 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 7 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 7 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 8 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 8 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 8 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 8 lat temu

Portugalia (17) - 8 lat temu

Wy ćwoki (15) - 8 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 8 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 8 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 8 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 8 lat temu


Żona milionera (10) - 8 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 9 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 9 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 9 lat temuPaństwowe akcje (20) - 9 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 9 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Konrad - - 50.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Szkoła rysunku format studio kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Konrad Cała - - 50.00
jacuzzi ogrodowe, balia ogrodowa od producenta - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Art Car Nowy Sącz - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt