Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Kiedy można zabić intruza?
I jaka powinna być kara za zabójstwo. Legalna marycha nareszcie w Polsce - wiemy gdzie ją dostać. System punktowy w Chinach. Umowa wolnego handlu z Japonią. Biurwolandia.pl jako ebook....
Pomocnik wizjonera
przedwczoraj
9 sposobów na pozyskanie klienta
W ramach szkolenia "Tworzenie i rozwój firmy" Dla uczestników konkursu na najlepszy biznesplan "Firma na Start" jako członek Zachodniopomorskirgo Związku...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2018-04-10

Znajdź swojego alfonsa

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Gdzie lepiej sie rozliczać? Podatek PCC od kryptowalut. Kontrola na giełdach. Regulacje czy szara strefa? Podwójna prowokacja. Maluch+ Pensje i diety posłów. ZUS dla spółek.

KOMENTARZE

Marcin8051 2018-04-10

sp. zo.o. z większościowym udziałowcem ZUS linki do wyroków są w komentarzach. 
rejestracjaspolkizoo.pl

Sofronoff 2018-04-10

Mam wrażenie, że dzwoniący ws. odpowiedzialności członków rodziny za zaległości podatkowe słyszał dzwon, ale nie wie gdzie on... 
 
Szukaj przyjacielu po art. 111. Ordynacji podatkowej o odpowiedzialności członka rodziny podatnika za zaległości podatkowe wynikające z jego działalności gospodarczej

Sofronoff 2018-04-10

Za "niepłacenie" podatków w PL nie "zamykają".

rocco 2018-04-11

Wszystko pięknie panowie ale tylko w mówieniu. Chętnie zamknąłbym firmę w Polsce i nie płacił złodziejskich podatków, nie obawiał się ciągłych kontroli urzędników którzy regularnie mnie nachodzą choćby z sanepidu i innych służb "celno skarbowych" itp... Prowadzę sklep internetowy z suplementami diety dla sportowców. Wszyscy klienci za towar płacą przelewami bankowymi lub Payu itp... - jak w każdym normalnym sklepie internetowym. O bitcoinie 90% z nich nigdy nie słyszała, mało kto umie płacić kartą, przeniesienie firmy za granicę np. do Niemiec czy Czech wiąże się z dużymi kosztami przelewu nierzadko przewyższającymi cenę produktu. Likwidacja firmy i w dalszym ciągu przyjmowanie płatności na rachunek to kontrola urzędu skarbowego gwarantowana. Jeśli znacie jakieś rozwiązanie chętnie usłyszę poza biadoleniem itp...

Sofronoff 2018-04-11

@4 "Jeśli znacie jakieś rozwiązanie chętnie usłyszę poza biadoleniem " 
 
zamiast kolejny raz biadolić, proszę DOCZYTAĆ jak faktycznie funkcjonuje PayU a w kraju zorganizować WYRĘCZYCIELA (niekoniecznie zaraz prowadzącego DG) choćby zupełnie legalnie tzw. zaprzyjaźnionego studenta legalnie rozliczanego za każdą wysyłkę, którego zadaniem będzie jedynie TECHNICZNE sfinalizowanie/obsługa PANA transakcji (wysłanie towaru ew. poprzedzone przyjęciem należności za towar), niczym sprzedawca/inkasent w cudzym sklepie. Wszystko.

Rocco 2018-04-12

Po kilkudziesięciu - kilkuset wpływach podobnych kwot na konto studenta po 2 miesiącach jest na bank wzywany do urzędu skarbowego z zarzutem prowadzenia działalności gospodarczej bez rejestracji. Taki numer może by się udał jak jeszcze Skoki były poza systemem bankowym kilka lat temu nie teraz. Nawet nie zdaje Pan sobie sprawy jak ściśle banki współpracują z systemem. Żadnej tajemnicy bankowej już w Polsce nie ma. Sam się o tym przekonałem.

Sofronoff 2018-04-12

A na jakiej podstawie US ma wgląd ad hoc do konta bankowego ? To raz. Dwa - załóż pan swoje konto w PL, wydawaj pan dyspozycje lub doczytaj jak działa PayU. 
 
W kręgu zainteresowań US są podatki a nie fak prowadzenia DG, którą interesuje się Urząd Miasta/Gminy i ewentualnie ZUS. 
 
Do reszty tych klech sezonowych nie wiadomo nawet jak się odnieść... 
Kurteczka, że też pana jeszcze żaden ignorant prawny z takiego bądź innego urzędu nie rozsmarował na asfalcie... aż trudno czasami uwierzyć, jakie polscy "przedsiębiorcy" mają szczęście wobec powszechnego tam bezprawia (i przyzwolenia nań).

Rocco 2018-04-13

Sprawdziłem Payu i co? jest to Polska firma, aby się zarejestrować trzeba prowadzić działalność gospodarczą w Polsce i mieć konto firmowe na które przelewają pieniądze z płatności. Czyli pośrednik pomiędzy klientem a bankiem. To wszystko. Coś w rodzaju Poczty Polskiej w przesyłkach pobraniowych czyli żenada o zero prywatności. Czyli nadal żadnej konkretnej rady. Apropos. Skoro prowadzący Kontenstację to tacy światowi ludzie bo ja niestety nawet nie znam żadnego języka obcego mam dla was pomysł na Business. Otwieranie Spółek w rajach podatkowych wraz z kontami bankowymi + załatwianie pośredników w płatnościach w Polsce. To byłoby rozwiązanie problemów wielu przedsiębiorców. A co do tego że "na jakiej podstawie US ma mieć wgląd w konto bankowe" - a no na takiej że nieopodatkowane wpływy z nieznanych źródeł to podatek 70%. Nikt chyba nie jest na tyle GŁUPI żeby ryzykować. Czyli żadnej konkretnej porady tylko BIADOLENIE.

Sofronoff 2018-04-13

@ 8 "Sprawdziłem Payu i co?" 
 
ZNAJDŹ SWOJEGO {lepszego} ALFONSA 
 
"A co do tego że "na jakiej podstawie US ma mieć wgląd w konto bankowe" - a no na takiej że nieopodatkowane wpływy z nieznanych źródeł to podatek 70%" 
 
Chłopie, ponawiam pytanie: jak się z taką "wiedzą" uchowałeś przed lokalnym skarbowym kacykiem a tutaj podajesz jako "przed_się_biorca"....? to ja chciałbym wiedzieć

Grzesiek 2018-04-13

Pewnie restauracja sejmowa jest w dokumentach barem mlecznym i dostają dopłaty na 50% kwoty posiłków :D

Piter 2018-04-13

Pojechałeś ostro dzisiaj Hugo ) 
Ja się dziwię że taki kumaty ‘blacha” nie kuma o co chodzi.A chodzi o to że kryptowaluty (BitCoin) miał w założeniu być alternatywą dla tradycyjnych płatności. Alternatywa ta miała polegać na anonimowości i braku ingerencji ze strony państwa w to co ludzie sprzedają czy kupują. 
Docelowo za BitCoina powinno się dać normalnie żyć kupując wszystkie potrzebne do życia towary/usługi. 
Jak powszechnie jednak wiadomo kryptowaluty zostały zwłaszczone przez element spekulacyjny a dodatkowo nie stały się one codziennym środkiem płatności. Na styku Bitcoin/giełda/bank znika też anonimowość transakcji. A jeżeli od tych transakcji mamy płacić haracz to znika w ogóle sens 
używania kryptowalut (oprócz elementu spekulacyjnego). 
Oczywiście na wymianie kryptowaluta/$$$ zyskują rozmaite giełdy pobierające opłaty. Tyle że chyba nie o to chodziło aby oni zarabiali. 
Nie wiem kto tu zawinił ale po części sami wolnościowcy którzy zachłysneli się potencjalnymi wielkimi zyskami “inwestując “ w BitCoina. Zamiast skupić się na wymienialności tej “waluty” na dobra i usługi 
chcieli mieć z tego niezły zysk.A może i sposób na życie “nie robie nic a kasy mi przybywa”. Do tego doszła totalna krytyka aktualnego systemu monetarno/bankowego który de facto sam w sobie nie jest zły. Owszem płatność “plastikiem” pochłania 1% pieniędzy na obsługę ale gieldy kryptowalutowe nie są tańsze. Większość bezpośrednich płatności z konta na konto to koszt rzędu złotówki albo i wcale. Transakcje gotówkowe są w ogóle poza wszelką kontrolą. 
O co więc chodzi ? Ano o to chodzi że chcielibyśmy zarabiać nie płacąc tyle haraczu państwu. Jak to zrobić ? 
Wygrać wybory w opcji wolnościowej ) Łatwo powiedzieć a bardzo trudno zrobić. Ale jak ktoś powiedział “stańmy w prawdzie” i zmierzmy się z problem w realu. Bez karkołomnych konstrukcji typu kryptowaluty, blockchain itp. Bo to nie działa i nie będzie działać to są wszytsko półśrodki.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Magiczne szable i tarcze (1) - 8 dni temu


Kto zaorał Hugo? - 3 tygodnie temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 5 tygodni temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 8 tygodni temu

Więcej audycji...
Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 2 miesiące temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 3 miesiące temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 3 miesiące temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 3 miesiące temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 3 miesiące temu

Rozwody przez internet - 4 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 4 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 4 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 5 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 5 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 5 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 5 miesięcy temu


Zdrajcy sprawy (4) - 6 miesięcy temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 6 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 6 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 7 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 7 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 7 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 7 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 8 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 8 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 9 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 9 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 9 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 10 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 10 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 10 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 11 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 11 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 11 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 11 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 11 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (30) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - 2 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 2 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

KonTui - - 50.00
Best League of Legends Boosting service -... - - 20.00
Poznaj siebie - Psychologia i rozwój - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt