Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (2)
3 dni temu
Jan Fijor - Wizyta w Rumuni i kryzys w USA
Janek wrócił z ASBIROwego wyjazdu do Rumuni i opowiada o gospodarce tego kraju oraz o tym co go spotkało. Jak również ciekawe rzeczy dzieją się na rynku złota, ropy i giełdy w USA,...
Wydanie Główne
4 dni temu
Kto ukradł nam Marsz?
Kolejna nacjonalizacja. Czy odzyskaliśmy niepodległość? Władza centralnca vs lokalna. Cena cebuli. Nie chcą inwestycji i miejsc pracy. Gentryfikacja. Do kogo należy miasto?
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2018-05-03

Jan Fijor - Im większe dziadostwo tym większa flaga

Nadający: Jan Fijor

W Święto Flagi Janek zauważył bardzo ciekawą korelację, że im biedniejszy kraj tym bardziej obchodzi święto flagi.

KOMENTARZE

rafał kamiński 2018-05-04

Jankowi wszystko co jakoś się wiąże z patriotyzmem źle się kojarzy. Skoro ledwie od kilku lat obchodzimy święto flagi w naszym nieszczęśliwym kraju - to Janek już wie na bank - będzie / już jest ! : brud, syf i ubóstwo. Ciekawe jak pod tym względem widzi swoje Stany Zjednoczone.

jan M Fijor 2018-05-04

1, W USA zaczynają coraz uroczyściej czcić symbole narodowe. Trend ten widać coraz wyraźniej chociażby po tym, że gospodarka ma się z roku n a rok słabiej. Cześć dla flagi i innych symboli państwa odbija się na jakoś życia obywateli. Dlaczego USA miały by być wyjątkiem.  
2. nie mam nic przeciwko patriotyzmowi, chyba że staje się (a) PARTIOTYZMEM i jest stymulowany przez państwo, któremu nie wierzę bez względu na szerokość geograficzną Patriotyzm to miłość do ludzi/narodu, a nie do aparatu ucisku/redystrybucji.

Krzysztof 2018-05-04

Janek jest hipokrytą. Z jednej strony słusznie uważa że PL wydając na socjal jedzie po równi pochyłej tak jak w historii niektóre państwa Ameryki Południowej, z drugiej strony sam wyciąga rękę po socjal (pobiera emeryturę w PL). Dzisiaj co 3 złotówka ze wszystkich podatków w PL idzie na 9 milionową rzeszę emerytów przy ok. 15 milionach realnie pracujących. Wstyd Janek!!!

Piter 2018-05-04

Jednak patriotyzm w USA ma zupełnie inny wymiar niż w Polsce. Rzekłbym nawet bardziej komercyjny. Amerykanin chętnie wywiesza flagę i jest dumny ze swojego kraju bo...jest mu w nim dobrze. 
 
Patriotyzm w USA to znaczy dla amerykanina ; żyje w najlepszym kraju na świecie który daje mi największe możliwości rozwoju (zarobkowania). Nie ma wiele wspólnego z naszym polskim "męczennictwem" i martyrologią , celebrowany jest głównie wątek historyczny. 
 
Reasumując dla Polaka patriotyzm kojarzy się ze stratą , cierpieniem i męczennictwem. Dla amerykanina patriotyzm to życie w dobrobycie i możliwość realizacji swoich marzeń. Wywieszam flagę USA bo jestem happy a ten kraj jest cool.

Michał Szybownik 2018-05-04

Janku daj znać w audycji gdy książka "Koniec Polityki" będzie dostępna. Technologia blockchain może faktycznie rozwinąć ruch libertariański. Dziwię się, że obecnie potencjał jaki daje Bitcoin jest marnowany.  
 
Ludzie myślą, że można zarabiać tylko na spekulacji, kopaniu czy handlu narkotykami za usługami anonimizującymi. Mało komu przyjdzie do głowy, że można stworzyć np. wirtualną księgarnię, sklep z aplikacjami, tłumaczeniami itp. który będzie działał niezależnie od państwa. 
 
Idee libertariańskie są czysto teoretyczne. Nie słyszałem jeszcze o działającym biznesie z "normalnymi" usługami, który chciałbym wesprzeć. Technologia jest, społeczność również więc gdzie tkwi problem? Może ludziom pasuje obecny porządek świata?

Pcimek 2018-05-05

Właśnie o to chodzi aby wykończyć małych, zabrać ludziom gotówkę i wtedy padną ostatnie bariery przez marksistowskim rajem na Ziemi. W Chinach już testują elektroniczny indeks obywateli, który jest elementem cyfrowego nadzoru na całą aktywnością życiową człowieka. I tak more sny pisarzy S-F stają się rzeczywistością. Do zobaczenia w matriksie, w którym będziemy cytowali "Kapitał" Marska na wyrywki.

Elektryk-Kielczow 2018-05-05

Jimi Hendrix grał na Fender stratocaster

jan M Fijor 2018-05-05

@ Elektryk Gentleman Land Ulubioną marką Jimiego był Gibson Flying V, grał też często na LP i na wielu różnych Gibsonach serii SG, To były jego popisowe gitary.

Sławek 2018-05-05

A propo rajów podatkowych. Cejrowski ostatnio wysunął ciekawy pomysł, by kupić wyspę gdzieś na oceanie, a miejscowych przekupić możliwym obywatelstwem do UE, byśmy mieli swoją kolonie. 
 
Na przykład Holendrzy mają wyspę Auruba na Karaibach. PKB na osobę dwa razy wyższe niż w Polsce i co dla mnie najbardziej interesujące, Auruba ma wolny handel z UE. Teraz sobie wyobraźmy, rząd polski kupuje wyspę w Azji, miejscowym dajemy polski paszport i program 500+ ich język uznajemy za drugi urzędowy język w Polsce. Co się dzieje w następnej kolejności? Ano bogaci Chińczycy dowiedziawszy się, że pod ich nosem są drzwi na rynek europejski, zaczynają budować mnóstwo fabryk i zwozic swoich tymczasowych robotników z Chin lub Ukrainy i nasza nowa kolonia idzie śladami Hong Kongu w szybkim rozwoju. Chce tylko przypomnieć wysłanie kontyneru z Shanghaiu do Gdańska jest tańsze niż wysłanie z Warszawy do Paryża, ponieważ transport morski jest najtańszym transportem. 
 
Dla miłośników Liberlandu,dla mnie Liberlandem jest wyspa Lasqueti godzinę od Vancouver, nie ma tam państwowych szkół, policji, podatków, GMO, przymusowych szczepionek i zabierania dzieci rodzicom, nie ma też pieniędzy jest handel wymienny. Gość ma 83 lata zobaczcie jak zdrowo wygląda. 
https://youtu.be/prN8xW_e4A0

Endriu11111111 2018-05-06

@ JMF 
 
Produkcja gitar to chyba bezpieczne zajęcie, natomiast ostatnio trochę ostatnio trochę "niebezpieczną" branżą jest bycie prezesem firmy produkującej "czarne skrzynki" do Tupolewów: 
 
Nie żyje współtwórca firmy ATM 
stan35.neon24.pl

Tomasz 2018-05-08

Prosze zobaczyc jak ladnie protestuja niemcy przeciwko imigrantom, ciekawy performance 
 
https://www.bild.de

Bzymbzymk 2018-05-08

O tym jak polaki zorganizowały Holocaust 
https://bzymbzymk.wordpress.com/blog/

Bzymbzymk 2018-05-08

Jak polaki zorganizowały Holocaust 
https://bzymbzymk.wordpress.com/blog/

Endriu11111111 2018-05-09

Panie Janku Pan narzeka na Trumpa a tu proszę: 
 
Kim jest prezes FED i co zapowiada jego nominacja? 
https://independenttrader.pl/kim-jest-p ... nacja.html 
 
"[...] Większość zapewne pamięta, że z ratowaniem dużych, upadających instytucji finansowych mieliśmy do czynienia podczas ostatniego kryzysu finansowego. Wówczas, wobec takich gigantów jak Bank of America czy AIG zastosowano rozwiązanie nr 2, czyli bail-out. Miliony podatników zrzuciły się na ratunek, który pochłonął 800 mld dolarów (koszt kilkudziesięciu elektrowni atomowych). 
 
Co to wszystko ma wspólnego z obecnym szefem FEDu? Otóż Jerome Powell firmuje swoim nazwiskiem rozwiązanie nr 1, czyli stosowanie bail-inów.[...]". 
 
Trump rulez - odejście od socjalizmu - amerykanie będą musieli bardziej się skupiać na tym gdzie trzymają swoje pieniądze, bo już raczej nie będzie ściepy na bankrutów ....

darek 2018-05-15

Mam hitową informację na temat do następnej audycji. Rząd polski wpadł na pomysł sprowadzania do Polski startupów spoza Unii. Czyżby dotacje dla imigrantów chcących przyjechać rozwijać w Polsce biznes. https://biznes.radiozet.pl/Newsy/Emilewicz-Mamy-nadzieje-przyjac-do-Polski-ok.-60-start-upow-spoza-UE

Endriu 2018-05-20

No instalacja Judeopolonii idzie w najlepsze. 
 
Grzegorz Braun: "Minister Gowin powinien wisieć na latarni" #41 KONDOMINIUM News 
https://www.youtube.com 
 
Ech Panie Janku naganiałeś Pan na Trumpa, a ten wziął nas oficjalnie z pejsatymi za ryj ....

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Jan Fijor - Listy (1) - 13 dni temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 6 tygodni temu


Więcej audycji...


Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 miesiące temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 3 miesiące temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 3 miesiące temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Meczowe i życiowe sprawy (8) - 5 miesiące temu


Jan Fijor - A to lewak jeden (21) - 5 miesięcy temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 6 miesięcy temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Najprzyjaźniejsze miasta (8) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor mówi, że się zaczyna (41) - 9 miesięcy temu


Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 10 miesięcy temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 11 miesięcy temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 11 miesięcy temuJan Fijor - Święto Dziękczynienia (3) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolność (103) - ponad rok temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - ponad rok temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - ponad rok temu


Ryanair i LOT to naciągacze (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - ponad rok temuJan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - ponad rok temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - ponad rok temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - ponad rok temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 2 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 2 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 2 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 2 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 2 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 2 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 3 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 3 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 3 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 3 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 3 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 3 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 4 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 4 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 4 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 4 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 4 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 4 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 4 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 4 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 4 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 5 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 5 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 5 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 5 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 5 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 5 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 5 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 5 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 5 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 5 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 5 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 5 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 5 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 5 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 5 lat temu

Ostro (63) - 5 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 5 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 6 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 6 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 6 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 6 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 6 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 6 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 6 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 6 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 6 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 6 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 6 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 6 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 6 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 6 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 7 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 7 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 7 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 7 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 7 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 7 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 7 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 7 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 7 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 7 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 7 lat temu


Oburzeni (11) - 7 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 7 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 8 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 8 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 8 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 8 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 8 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 8 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 8 lat temu


Żona milionera (10) - 8 lat temu

Afryka Afryka (27) - 8 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 8 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 8 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 8 lat temu

Fijor w Californi (17) - 8 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 8 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 8 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 8 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 9 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 9 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Aby program był co tydzień, a podcast... - - 200.00
Prośba o wrzucanie podcastów na bieżąco - - 100.00
Nauka gry na gitarze - - 20.00
Naturalne kosmetyki Tiande - Sklep - - 20.00
nexty - - 10.00
valldek - - 99.00
Ogłoszenia dam prace - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt