Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Wspieraj KonteStację i dołącz do Kontest.CLUB
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
audycja odwołana, ByteEater rozłożony
Słuchaj radia
Wydanie Główne (9)
6 dni temu
Podatki należy płacić w Polsce - Michał Białek, szef Wykop.pl
A może jednak na Cyprze? ACTA2 i inne próby ograniczania Internetu. Jak będą działać tagi? Czy policja zna IP wykopowiczów? Początki Wykopu. Dramy. Prywatna vs publiczna służba zdrowia.
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Jakub Mazurkiewicz - Globalna platforma turystyczna
Założyciel Travvil globalnej platformy turystycznej. Stworzyli platformę turystyczną B2B2C opartą na blockchain jako uniwersalnych kanałach streamingowych związanych z otwartym systemem...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2018-07-10

Podatki należy płacić w Polsce - Michał Białek, szef Wykop.pl

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

A może jednak na Cyprze? ACTA2 i inne próby ograniczania Internetu. Jak będą działać tagi? Czy policja zna IP wykopowiczów? Początki Wykopu. Dramy. Prywatna vs publiczna służba zdrowia.

KOMENTARZE

Pcimek 2018-07-10

To dobrze, że Cypryjczycy płacą podatki na Cyprze, leczą starcze ciała na Cyprze, robią karuzele VAT-owskie na Cyprze i grzebią swoje zwłoki na Cyprze.

Piter 2018-07-10

Hugo cisnął gościa ale widać że nie doszedł do sedna sprawy. 
 
A sedno sprawy jest takie iż ludzie którzy odnieśli sukces finansowy nie są już zainteresowani wolnym rynkiem . Co więcej akceptują ingerencje państwa. Jest to całkiem logiczne rozumowanie. Zachowanie “status quo” jeśli firma się rozwija staje się priorytetem. Inaczej mówiąc radykalne zmiany mogą oznaczać 
spadek dochodów firmy; pojawienie się konkurencji czy zmiane aktualnej sytuacji…. A po co zmieniać coś jesli jest dobrze (dla nas) .  
 
Służba zdrowia jest niewydolna jak gość sam stwierdził. Ale to nie jego personalny problem bo w razie czego stać go na prywatne leczenie. Zwykły zjadacz chleba może czekać dwa lata 
na zabieg ale niech się cieszy że nie czeka czterech lat…A nie czeka aż tak długo dzięki takim jak on ; bo płaci wysokie daniny i działa w kraju ( 
A przecież w normalnym kraju zwykły zjadacz chleba mógłby mieć środki na prywatne leczenie, 
koszty zabiegów na wolnym rynku też mogłyby spaść kilkukrotnie… 
No właśnie koszty mogłyby spaść… czyli ktoś mniej by zarobił. Tak właśnie działa wolny rynek czy brak ingerencji państwa w gospodarkę.  
Wolny rynek jest takim batem na przedsiębiorców czyli zmusza ich do większej , wydajniejszej pracy . Profity odnosi konsument czyli każdy z nas bo każdy jest konsumentem. 
Ale nie każdy jest przedsiębiorcą takim już dorobionym. I w tym miejscu jest już konflikt interesów. Powstaje teoria “ może to pańśtwo nie jest takie złe jak MI jest w nim dobrze “. 
Reasumując propagowanie wolnego rynku wśród dużych biznesów to jak rzucanie grochu o ścianę. Zdecydowana większość z nich albo popiera aktualnie rządzące etatystyczne partie (PO, PiS, SLD itp) albo w ogóle nie interesuje się polityką. Wyjątki w tym towarzystwie zdarzają się bardzo rzadko . Jak na przykład Michael O Leary czyli CEO Ryanaira . Pare ciekawych rzeczy powiedział o wolnym rynku. Reszta to sieczka , nie warto tracić czasu na ich gadanie.

Pcimek 2018-07-11

Piter, ile Ty masz lat, że ciągle wierzysz w Baśnie 1001 nocy? Jaki wolny rynek? "Wolny rynek" to jest idea dla ubogich państw i zahukanych obywateli, po to aby pozwolili się grabić i wyzyskiwać korporacjom, które same w sobie są klasycznymi kołchozami. Czyli marksizm w stu procentach.

Rocco 2018-07-11

Dobra robota Hugo. Widać że gość martwi się tylko i wyłącznie o własną dupę. Jak likwidowano inne legalne biznesy w Polsce jak epapierosy, hazard ... to olewał to zupełnie i podlizywał się państwu. Teraz przyszedł czas na niego. Popieram ACTA 2 to dobry pomysł Unii żeby pozbyć się takich pseudo biznesmenów patriotów. No cóż trzeba będzie zamknąć portal i iść do "uczciwej pracy" na taśmie w korporacji. Ha ha ha ha. Przeniesienie w tym momencie działalności do raju podatkowego poza Unię - kontrola Urzędu Skarbowego i kont bankowych gwarantowana ;))

Rocco 2018-07-11

są 2 wyjścia: 
1. zamknąć firmę, 
2. podporządkować się Unijnemu prawu i też zamknąć firmę, 
APARAT SKARBOWY I NACISKU wie jak dobrać się do takich uciekających w popłochu za granicę przedsiębiorców. Jeśli podatnik przebywa w Polsce, ma tutaj rodzinę, dzieci, nieruchomość to oznacza że jego centrum życiowe znajduje się w tym właśnie kraju i należy tutaj płacić podatki. Jeśli prowadził wcześniej firmę w Polsce i nagle zamknie działalność i zarejestruje spółkę np. w raju podatkowym może się liczyć z tym że APARAT naliczy mu należny podatek plus karne odsetki tym bardziej że będzie miał jego wszystkie dane z wcześniejszej działalności. W przypadku Wykopu wszyscy już wiedzą kto jest właścicielem i ucieczka nic tu nie da. Co innego gdyby od razu założył spółkę w raju podatkowym i się nie ujawniał. NIE MA MOŻLIWOŚCI PŁACENIA PODATKÓW W POLSCE I DZIAŁANIA JEDNOCZEŚNIE ZGODNIE Z UNIJNYM PRAWEM JEŚLI ONO WEJDZIE W ŻYCIE. Przekonali się o tym boleśnie handlujący epapierosami w sieci.

darek 2018-07-11

Nie koniecznie trzeba firmę przenosić - można zamknąć w Polsce i otworzyć za granicą. A co do działania z zagranicy to Polska ma tu wielką tradycję: od Wielkiej Emigracji w 19 wieku w Paryżu po Paryska Kulturę i rozgłośnię Wolna Europa. Nawet armię polską tworzono wielokrotnie na uchodźctwie : legiony we Włoszech, armię Hallera i Armię Andersa itd. Pewno nie pierwszy i nie ostatni raz Polscy będą działać z zagranicy.

Marek 2018-07-11

Szacunek dla Gościa, który potrafi wprost powiedzieć, że podatki należy płacić w Polsce. Patriotyzm, to również płacenie podatków, bez uciekania poza granice. Dziękuję!

Patryk 2018-07-11

Służbie zdrowia w Polsce można by codziennie dowozić kilka wagonów szczerego złota i dalej by to nic nie zmieniło, bo to nie w ilości pieniędzy leży największy problem.

Piter 2018-07-13

Jeżeli państwowa służba zdrowia jest lepsza od prywatnej to idźmy już na całość… Zróbmy państwowe fabryki samochodów, rowerów, butów czy mieszkań. 
Nie rozumiem za bardzo dlaczego ludzie chcą państwowych usług medycznych , szkolnictwa a na codzień kupują rzeczy/usługi robione przez prywatne firmy… 
Albo coś jest lepsze albo gorsze - logika się tutaj kłania  
 
Młodsi pewnie nie pamiętają ale za “komuny” była państwowa fabryka samochodów FSO. Sztandardowym produktem były Fiaty i Polonezy . Na zachodzie znacznie lepsze prywatne 
fabryki produkujące Mercedesa, BMW czy Volksvagena. Tam samochód to był już standardem dla przeciętnego człowieka. A w PRLu samochód to był pewien luxus dla niewielu. 
I tutaj uwaga , samochody były na “talony” czyli zapisywało się do kolejki i po jakimś czasie kilku lub kilkunastu lat samochód trafiał do przeciętnego zjadacza chleba.W ramach socjalistycznej 
równości oczywiście czyli samochód dla każdego . Oczywiście byli równi i równiejsi czyli można było dostać “talon” na samochód od znajomego kacyka partyjnego. Albo kto dysponował twarda walutą kupić na “giełdzie” po rynkowych cenach. 
Ale teoretycznie przeciętny obywatel był uprawniony do nabycia pojazdu w jakimś tam czasie. 
 
Co wam to przypomina ? Ano właśnie państwową służbe zdrowia. Gwarantowane usługi w jakimś bliżej nie określonym czasie. Czyli kwintesencja socjalizmu. Mało produktów /usług ale masz coś 
gwarantowane tylko musisz czekać na swoją kolejke (nie wiadomo czy się doczekasz). I teoretyczna równość; każdemu się należy oczywiście. 
 
Następna konik lewaków czyli “pewne zabiegi medyczne są mega drogie i prywatnie dostępne dla niewielu”. Samochody przed wojną (II światową) też były mega drogie w Polsce - nie każdego było stać. Ale już w USA zwykły robotnik mógł kupić Forda . Z czasem to co było dostępne dla nielicznych stało się dostępne dla wszystkich - dzięki prywatnej inicjatywie. Oczywiście dzisiaj nie każdego stać na Ferrari czy Porsche ale na jakiś samochód go stać. A stać go dlatego bo fabryki samochodów są PRYWATNE a nie państwowe !  
 
To samo tyczy usług medycznych. Są drogie bo monopol ma państwo . Dzień w którym zostanie zlikwidowany monopol państwa na te usługi będzie pierwszym dniem w którym zacznie działać wolny rynek i ceny poszybują w dół. Nie trzeba być Einsteinem żeby to zrozumieć. Oczywiście nie będzie równości ale będzie więcej usług w niższych cenach czyli więcej uratowanych/wyleczonych ludzi. 
 
Nie za bardzo rozumiem ludzi którzy z uporem maniaka twierdzą że coś MUSI być mega drogie. To już było; samochody , komórki , loty samolotem to było kiedyś MEGA drogie dziś już nie jest. 
Żyjemy w czasach niesamowitego rozwoju techniki, nauki ale ludzie wierzą w SOCJALISTYCZNE zabobony które uniemożliwiają lepszy rozwój i lepsze życie. 
A do lewaków . Ogarnijcie się. Spójrzcie w co się ubieracie, czym jeździcie, co jecie , gdzie mieszkacie. Czy zrobiło to państwo czy prywatny biznes ? Czy chcecie mieć więcej produktów / usług czy mniej ? Czy wasza obłędna socjalistyczna ideologia ma nas pozbawiać prawa do lepszego życia bo ma być równość ?

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Zdrajcy sprawy (4) - 13 dni temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 4 tygodnie temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (5) - 5 tygodnie temu

Taxi zamiast PKS (4) - 6 tygodni temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
A może by się tak nie wcinać? (3) - 8 tygodni temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 2 miesiące temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 miesiące temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 miesiące temu

Zabić czy usunąć? (7) - 4 miesiące temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 4 miesiące temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 4 miesiące temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 5 miesiące temu

Jak pędzić bimber (10) - 5 miesiące temu

Czy bańka już pękła? (8) - 5 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 5 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 6 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 6 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 6 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 7 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 7 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 7 miesięcy temu

Black Friday po polsku (4) - 8 miesięcy temu

Nowy próg podatkowy (11) - 8 miesięcy temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 8 miesięcy temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 9 miesięcy temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 10 miesięcy temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 10 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 10 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 10 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 11 miesięcy temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 11 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 11 miesięcy temu

Kto będzie sądził Twojego mordercę? (3) - 11 miesięcy temu

O jedna wyplatę mniej (3) - 11 miesięcy temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (29) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 2 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 5 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 5 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lata temu


Jak kraść? (49) - 5 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 5 lat temu

MLM to ściema (67) - 5 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Serwis klimatyzacji - - 20.00
Arek - - 10.00
Kuba - - 10.00
Hogo, Martin pijcie piwo - - 10.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00
Mały brzdąc - - 12.00
Sklep Sport Partner - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt