Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (1)
dziś
O strajku nauczycieli
Garść przemyśleń i wspomnień Janka oraz długa rozmowa ze słuchaczem Pawłem.
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż RTV/AGD i zabawek - Łukasz Kusak |#481
Łukasz Kusak. Studiował Prawo i Administrację na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2004 roku jest właścicielem firmy Digison Polska, która jest polską spółką należącą do czeskiej grupy HP...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2019-02-19

Cejrowski - wolnościowiec czy protekcjonista?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Czy lepiej przepłacać za polskie produkty? Dopłata do elektrycznych pojazdów. Tragiczne skutki zakazu handlu w niedzielę. Hugo standuperem? Kogo warto przekonywać? LEM.

KOMENTARZE

Piotr_W 2019-02-19

Lubie Was. Slucham jeszcze od koczowiska. 
Merytorycznie i rozrywkowo super. 
Ale... 
Jakosc dzwieku do dupy. Przede wszystkim od strony Hugo. Od dluzszego juz czasu, nie da sie tego sluchac. Rwie. Poziomy glosnosci. Wieczne problemy techniczne. Osobiscie mam dosc. Domyslanie sie tego co mowicie jest meczace i irytujace. 
Patrze na takiego Krawca. Gosc z kasa na bakier, ale potrafi zapewnic dobra jakosc swoich audycji od lat. Noz kurw... mam dosc.

Jaro 2019-02-19

Dokładnie!! 
Kurcze już x razy pisałem w komentach że macie ogarnąć dźwięk, szepczecie do tych mikrofonów czy jak? Po załadowaniu audycji na fona przy odsluchiwaniu na sluchawach dousznych ledwie co słychać. To chyba nie jest kwestia tego radia bo np Fijora czy Byta słucha się b.dobrze.  
Ewidentnie w chu.a lecicie nic nie robiąc sobie z uwag słuchaczy. Ostatecznie chyba robicie to dla nas nie?? Jak macie problem z netem to miesieczny abonament na LTE zapłaćcie za 30 zeta i bedzie ok.  
Ale sie napisalem ale mnie poprzedni koment zmotywował żeby po raz kolejny napisac co mnie boli.  
Hugo jako szef ogarnij to bo już naprawde wstyd.

psycho 2019-02-19

gwiazdowski to ten, co chce sprowadzic do polski miliony niewolnikow z azji ?

Dominik 2019-02-19

à propos cejrowskiego: nie ważne czy się kupuje z zagranicy czy z polski, wymiana pieniężna między krajami musi się bilansować w dłuższym horyzoncie czasowym. 
 
Jak my coś kupimy ze strefy euro to strefa eur musi kupić coś u nas. inaczej ktoś zostanie z nadmiarem waluty. 
 
Tu nie ma ideologii tylko matematyka. Mało kto potrafi zrozumieć jakie to ma konsekwencje:  
 
Na cłach importowych tracą nasi eksporterzy. Jak my nie kupimy od chinczyka to chinczyk nie kupi u nas, bo będzie mu drogo - wysoki kurs walut.  
 
Przykład Norwegia i izrael: wysokie cła powodują (np 50-100%na samochody) powodują że ich waluty są drogie i zyski z eksportu maleją.  
 
Kurs walut próbuje zbilansować eksport i import: Utrudniasz import -> twoja waluta idzie w górę, bo nie chcą jej wymienić -> mało wyeksportujesz.

Jack 2019-02-19

Akurat tutaj Cejrowski ma rację - znaczna część kosztów to opłaty dla pracowników a praca jest opodatkowana na około 30%. Tak samo firma musi płacić podatki w Polsce, podatki od nieruchomości, podatki dochodowe - 19% itd. Gdyby to była inwestycja krajowa to ma sens bo te pieniądze wracają do budżetu państwa, jednak dal Warszawy to jest niekorzystne bo ta firma nie płaci tych wszystkich podatków do kasy miasta tylko do budżetu państwowego.

Kamil 2019-02-19

Jack, te pieniądze które wyjechały za granicę trafią do naszych eksporterów. Oni zapłacą swoim pracownikom i państwo i tak ściągnie te podatki. Podatkowo nie ma różnicy dla kraju.

Kamil 2019-02-19

Wystarczy wyobrazić sobie kraj w którym jest zakaz importu. Czy taki kraj może coś sprzedać za granicę? Nie, bo obcokrajowiec nie będzie miał złotówek. Polacy ich nie sprzedadzą bo za obcą walutę nic nie mogą kupić (zakaz importu) Kurs PLN w stosunku do innych walut będzie nieskończenie wysoki

Sofronoff 2019-02-19

Apropos Cerjowskiego. Zwrócił ktoś uwagę, jak Cerjowski w wypowiedziach o Trumpie, o Ameryce, o murach z Meksykiem, zupełnie przemilcza sprawę ustawy 445 JUST i zupełnie wygasza rozmowy zmierzające do wyeksponowania wpływu lobby żydowskiego w USA ? To proszę zwrócić. O Żydach cichosza, cichosza poza bzdetami ogólnikami w rodzaju "malutki naród", "malutkie państewko". Ale tym państewku na ukradzionej Palestyńczykom ziemi, które w kilkadziesiąt lat wypracowało sobie kilkaset milionów wrogów cichutko. Ten wasz rzekomy wolnościowiec, pan Cerjowski, widać wie, skąd wieje wiatr przyszłych zmian... i zajmuje pole position.

Pan Dzikus 2019-02-20

Jeszcze nie przesłuchałem tej audycji ale o Cejrowskim mogę się wypowiedzieć. Jest na lewo od Korwina, Brauna, Fijora ale na prawo od całej reszty. Gdyby rządził to Polska, mimo jego merkantylistycznych zapędów, byłaby jednym z najbardziej wolnościowych państw na świecie. Nie byłoby 500+, zasiłków dla bezrobotnych, służby zdrowia itd.  
 
Jak przypuszczam audycja nawiązuje do skrytykowania przez Cejrowskiego zakupu koreańskich tramwajów zamiast polskich.  
 
Napiszę to samo, co napisałem pod audycją Cejrowskiego o tym zakupie.  
 
Nie opłacało się kupić za 2,5 mld polskich tramwajów z następujących powodów.  
1. Państwowy transport ludzi to socjalistyczny wymysł i nie powinien istnieć. Każdy zakup tramwajów dla państwa jest nieopłacalny.  
2. Zakup tramwajów za 2,5 mld jest bardziej nieopłacalny niż za 2 mld. Jeśli ktoś kupuje tramwaje za 2,5 mld to znaczy, że ma tramwaje i nie ma 2,5 mld. Jeśli ktoś kupuje tramwaje za 2 mld to ma tramwaje i zostaje mu jeszcze 500 mln.  
3. Kupienie tramwajów od polskiego producenta drożej tylko dlatego, że to polski producent jest zachętą dla niego by dalej robił drogie i niekonkurencyjne tramwaje zamiast tanich. Ponieważ zakup jest finansowany z podatków to oznacza karę w wysokości 500 mln zł dla jakichś innych Polaków, którzy produkują dobre i konkurencyjne produkty. Słowem, karzemy porządnych producentów a nagradzamy nieudaczników. Jest to sabotowanie polskiej gospodarki.  
4. Mówienie, że należy zapłacić 2,5 mld Pesie zamiast 2 mld Koreańczykom bo wtedy te pieniądze będą pracowały w Polsce jest bzdurą. Jak zapłaci się 2 mld Koreańczykom to pieniądze też będą pracowały w Polsce bo Koreańczycy dostaną złotówki, które będą musieli wydać w Polsce. Jeśli zamienią je na dolary czy inną walutę to ten kto kupił te złotówki wyda je w Polsce.  
5. Jeśli mamy się bogacić to zawsze należy wybierać ofertę najkorzystniejszą bo to z najkorzystniejszej oferty odnosimy najwięcej korzyści. (Przyznam, że osobiście nie stosuję się ściśle do tej zasady i nie kupuję od Niemca bo brzydzę się tymi zbrodniarzami i szkodnikami).  
6. Pan Cejrowski doskonale wie, że należy kupować tanio a nie drogo i osobiście stosuje się do tej zasady szyjąc koszule w Bangladeszu czy innym kraju azjatyckim a nie w Polsce. Mimo to chciałby, by państwo nie stosowało się do tej zasady i marnowało publiczne pieniądze jeszcze bardziej niż marnuje.

Jurek Ogórek 2019-02-20

Czemu takie ciche są te audycje. Trzeba głośniki na maksa podkręcić żeby coś słyszeć. 
1. Wojtek Cejrowski jest bardziej wolnościowy niż tak chwalony przez was Gwiazdowski. Roberto mówi o usprawnianiu upraszczaniu prawa podatkowego ale ani słowa o obniżaniu podatków. Czyli pozmieniać wszystko tak żeby nic się nie zmieniło.  
2. Źli polscy wolnościowco-narodowcy mają czelność krytykować jedynie słuszne plemię żydowskie. Żydzi są idealni i święci. Nawet neutralny stosunek jest antysemityzmem. Kur.. trzeba krytykować buractwo i chamstwo nie ważne jaką ma nazwę i flagę. Czyżby poprawność polityczna opętała również kontestację. Dużo większymi nacjonalistami są żydzi niż Polacy. 
3. Widzę jeden argument za tym aby przetargi państwowe wygrywały rodzime firmy, mianowicie w takiej sytuacji państwo ma większe pole manewru w razie jakiegoś niewywiązania się z umowy.

wierny sluchacz 2019-02-21

Też pozdrawiam Kapitana Bożego Krawca

Adam T 2019-02-21

Nie lubię argumentu, że palacz powinien więcej płacić za służbę zdrowia. Przecież palacz to turbopodatnik - to chyba stwierdzenie kogoś z kontestacji? 
80% ceny papierosów to akcyza. Czyli paląc 1 paczkę dziennie płacimy dodatkowo 4380PLN podatku rocznie. Palacze zasilają budżet podobno 24mld zł rocznie. jeszcze mają dopłacać na służbę zdrowia? 
A propos: Ciekawe kiedy biurwolandia wpadnie na to, że rzucenie palenia oznacza wzbogacenie, które można opodatkować? Albo w ramach uszczelniania akcyzy każą płacić wyrównanie akcyzy po rzuceniu palenia ;)

darek 2019-02-22

Problem kupowania w Polsce czy za granicą można porównać do problemu, czy firma ma coś zlecić na zewnątrz, czy wyknonać sama. Jak się wykona samemu to też "pieniądze zostają w firmie" i niby ma być lepiej. Ale często zleca się komuś jednak - bo po co robić coś samemu jak można szybciej i taniej zlecić. Jest to kwestia efektywności. A nawet jak ktoś nie ma firmy to ma dylemat czasami, czy lepiej coś kupić, czy może zrobić samemu ? I znowu argument, że jak zrobimy samemu to przecież "pieniądze zostają w naszej kieszeni ". Ale z driugiej strony ta strata czasi i wysiłek. Czy lepiej samemu upiec ciastko, czy lepiej kupić w sklepie ?

Warto wiedzieć, jak jest. 2019-03-07

Adolf Hitler mawiał, że "podludziom" należy odebrać broń. 
A co na temat posiadania broni przekazał Polakom sam Chrystus Pan w czerwcu 2018r. ? 
 
https://cyprianpolakwiara.blogspot.com/2019/03/27-ii-1-iii-2019-przypomnienie-6-vi.html?m=1

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 2 tygodnie temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 3 tygodnie temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - 4 tygodnie temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 6 tygodni temu

ROI z obywatela (9) - 7 tygodni temu


Więcej audycji...

Czy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 2 miesiące temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 3 miesiące temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 3 miesiące temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 3 miesiące temu

Kiedy można zabić intruza? - 4 miesiące temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 4 miesiące temu


Kto zaorał Hugo? - 5 miesiące temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 5 miesięcy temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 6 miesięcy temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 6 miesięcy temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 7 miesięcy temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 7 miesięcy temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - 7 miesięcy temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 7 miesięcy temu

Rozwody przez internet - 8 miesięcy temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 8 miesięcy temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 8 miesięcy temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 9 miesięcy temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 9 miesięcy temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 9 miesięcy temu

Autostopem na Kitaj (2) - 9 miesięcy temu


Zdrajcy sprawy (4) - 10 miesięcy temu

Czy ceny nieruchomości w UK to bańka? (5) - 10 miesięcy temu

Czy istnieją niezależne media? (3) - 10 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 10 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 11 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 11 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 11 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 11 miesięcy temu

Dlaczego pracodawcy nie płacą pensji (6) - 11 miesięcy temu

Każdy w końcu umrze (2) - 11 miesięcy temu



Znajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu






Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu






O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu




A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temu



Twoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 2 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 2 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 2 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 2 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 2 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 2 lata temu




Lewak zmusza do picia wódki (9) - 2 lata temu



Chcę sprzedać nerkę męża! (36) - 2 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 2 lata temu

Warto być biednym (8) - 2 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 2 lata temu








Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu









Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu








Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temu















Bandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu





Jak unikać długów? (1) - 3 lata temu







Bluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu






Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu





Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu










"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temu



Po co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu




Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temu



Obalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temu







Czy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu









Idziemy palić opony pod sejm (9) - 5 lata temu









To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 5 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 5 lata temu



Korwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lata temu










Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lat temu





Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lat temu







Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lat temu






Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu








Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (30) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu





Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temu







Jak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu





Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temu







Czy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu






Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu




Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temu











Czy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu





Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu





Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu






Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu












ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu




Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu






Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temu



Nowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu





Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu






Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temu



Demaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temu



Bereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu




Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temu



Ta złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temu







Telewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu




Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu






Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu









Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu










ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temu



Tylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu





Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temu



Krzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temu







UE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kursy zawodowe Nowy Sącz Tisbud - - 20.00
Best League of Legends Boosting service -... - - 20.00
Zbychu z Rzeszowa - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Blog ZarabiajPrzez24 - - 20.00
Doradztwo energetyczne dla firm - - 25.00
Zagadki dla dzieci - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt