Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne: Musimy odwołać z powodu podróży poza strefę Schengen.
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza
dziś
Jak mieć nosa do nieruchomości
Na przykładach Washingtona, burmistrza Chicago, Mateusza Morawieckiego, Buffetta, własnym i znajomego z USA. A później o nieprzyjazności dla użytkownika, zwłaszcza w bankach, komentarz do...
Wydanie Główne (16)
10 dni temu
Film Sekielskiego bije rekordy
Crowdfunding pozwala robic dobre filmy. Targi pracy w UK. Koniec Wolności Słowa w Austrii. Pełna dekryminalizacja narkotyków w Meksyku.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-03-24

Prawniczek: O żesz ty biurwo!

Nadający:

Dziś o tym czy biurwa powinna być miła czy kompetentna oraz o wspólnotowym wyrzucaniu ludzi z mieszkań.

KOMENTARZE

Claude mOnet 2011-03-25

Słuchacz Artur nie wie, że prywatne urzędy są praktykowane w USA - konkurują ze sobą, tną koszty i jest git (chyba jest?). 
Nie mam teraz czasu na znalezienie konkretnych informacji na ten temat w moich przepastnych archiwach - ale inni słuchacze niech pomogą!

K.prez.S 2011-03-27

W czystym kapitalizmie sprawy mieszkań, bloków, własności i wszystkich spraw sąsiedzkich powinny wyglądać prosto: blok jako całość powinien być własnością jednego człowieka, który nim zarządza. Jeśli zaś takowego nie ma, to przynajmniej niech będzie własnością spółki, w której udziały mają sąsiedzi. Mieszkania własnościowe, to fragmenty przestrzeni tego bloku, które mimo iż są własnością jednostkowego właściciela, są zależne od ogółu. Blok jako całość dostarcza do każdego z mieszkań wodę, energię, gaz, internet, dojście przez klatkę schodową itd. - są to usługi, jakie właściciel bloku świadczy właścicielowi mieszkania. Może jednak przestać je wyświadczać, jeśli tylko zechce. A zatem jeśli ktoś hałasuje w bloku, właściciel bloku ma prawo odmówić świadczenia wyżej wymienionych usług, mimo iż mieszkanie wciąż pozostaje własnością właściciela. A jeśli nawet właściciel nie mieszka w swoim bloku i hałas nie dotyczy bezpośrednio jego, to przecież pozostali usługobiorcy mogą zagrozić zerwaniem umów i wymusić, aby odciął wodę czy prąd sąsiadowi, który im nie odpowiada (z jakiegokolwiek względu), aby w ten sposób wymusić na sąsiedzie odpowiednie zachowanie. W ostateczności, gdyby mieszkaniec bimbał sobie na brak wody i prądu, właściciel bloku ma prawo nie wpuszczać właściciela mieszkania na klatkę schodową oraz zaplombować drzwi do mieszkania od strony klatki schodowej. Wtargnięcie i zerwanie plomby byłoby już naruszeniem cudzej własności, czyli przemocą, czynem, za który można karać z moralnym uzasadnieniem. 
 
W ogóle takie rzeczy, jak poziom dozwolonego hałasu słyszanego na klatce schodowej i w innych mieszkaniach oraz jego rodzaj, powinien ustalać właściciel budynku z właścicielami mieszkania już na początku, w umowie dotyczącej korzystania z jego usług (nie wiem, jak to jest teraz i jak się dokładnie nazywa, po prostu piszę, jak ja to sobie wyobrażam, żeby było najlepiej). Umowa powinna też przewidywać kary w razie jej niedotrzymania, a sądy powinny być właśnie od tego, aby egzekwować kary przewidywane przez umowy obustronnie podpisane. Tak to sobie wyobrażam, że w idealnym państwie nawet jeśli właściciel bloku przewidzi karę w postaci zatańczenia makareny na golasa na klatce schodowej, to sąd również powinien być od tego, aby dopilnować dotrzymania takiej umowy. 
 
Ogólnie całe państwo powinno się opierać właśnie na umowach pomiędzy ludźmi, którzy sami wychodzą z inicjatywami i łączą się w grupy.

Dodaj komentarz...


Lubi pomagać ludziom.
Lubi gotować.
Lubi podróżować.
Lubi czytać.
Lubi dzielić się swoją wiedzą z innymi.
Lubi jak ludzie proszą mnie o pomoc.

Prowadzi audycję sądową Prawniczek

Inne audycje tego autora:


Odcinek o Niemcach (14) - 7 lat temu

Odcinek o Tańcu (8) - 7 lat temu

Więcej audycji...
Odcinek kuchenny (13) - 7 lat temuCzym jest małżeństwo? (32) - 8 lat temu

Inwigilacja czy coś więcej (8) - 8 lat temu
Bezdomni przedsiębiorcy (3) - 8 lat temu

Jak uciszyć sąsiada? (11) - 8 lat temu


Dlaczego nie lubimy Greenpeace (76) - 8 lat temuCała prawda o radarach (7) - 8 lat temu
Komisyjnii mordercy (2) - 8 lat temuŚlub za zgodą psychiatry (3) - 8 lat temu


Prawniczek o Grecji (13) - 8 lat temuCzego nie lubią sędziowie? (13) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Sklepikon.net - - 25.00
Mateusz z Kanady - - 100.00
Marcin z Jarocina - - 20.00
Voter101 - - 10.00
Marcin z Jarocina - - 20.00
Od Grzegorza - good job! - - 40.00
Czewez - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt