Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
konkurs & odc. o Terrym Goodkindzie, fantastyce pisanej przezeń i jej związkach z jego poglądami filozoficznymi z publicystą i kolibrantem Pawłem Tałajczykiem pod patronatem wyd. Rebis
Słuchaj radia
Wydanie Główne (8)
6 dni temu
Czy bańka już pękła?
Kto steruje ceną BTC? Czy kryptowaluty są pieniądzem? Dotacje dla twórców gier. Jak promować libertarianizm? Solidarność nie chce niskiego ZUS. Morderstwo przypadkiem. Wydaj BTC:...
Jan Fijor zaprasza (22)
3 dni temu
Jan Fijor mówi, że się zaczyna
Sytuacja w USA nie jest do pozazdroszczenia. To co Janek opowiada w audycji jako czarny scenariusz ziszcza się na drugi dzień w postaci rekordowych spadków i cen obligacji. W dzisiejszej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2011-06-01

Jan Fijor: Czy warto przewalutować kredyt we frankach?

Nadający: Jan Fijor

Dziś Jan Fijor objeżdża polityków za wizytę Obamy, wyżywa sie na celniku, a następnie doradza w kwestii kredytów we frankach szwajcarskich.
Pobierz [71,1 MB]

KOMENTARZE

dorota 2011-06-04

bardzo słabo słychać Janka :-(

Kamil Cebulski 2011-06-04

Ano jak mnie zabrakło to od razu gorzej Janka słychać :) Janku miałęśten gorszy mikrofon.

h. 2011-06-04

O Szwajcarii: www.wiadomosci24.pl

Piotrek 2011-06-04

A ja się wypytałem i wiem. Janek ma dwa mikrofony i czasem używa tego gorszego. Trzeba zadzwonić i po prostu powiedzieć, żeby zmienił. 
 
Szkoda katować się następnym razem ;D

Tomek 2011-06-05

Szwajcaria jest na 6 miejscu wolnorynkowości na świecie! Chile jest na 10 miejscu! Kontestacja powinna czasami przeanalizować aspekt demokracji bezpośredniej. Efektem takiej demokracji jest konserwatywne liberalne gospodarczo państwo! 
 
pl.wikipedia.org 
 
Nie ma monarchii, a ludzi popierają wolny rynek bo nie chcą durnego socjalu.  
 
Poczytajcie: 
 
www.demokracjabezposrednia.pl

Tomek 2011-06-05

Szwajcaria jest na 6 miejscu wolnorynkowości na świecie! Chile jest na 10 miejscu! Kontestacja powinna czasami przeanalizować aspekt demokracji bezpośredniej. Efektem takiej demokracji jest konserwatywne liberalne gospodarczo państwo! 
 
pl.wikipedia.org 
 
Nie ma monarchii, a ludzie popierają wolny rynek bo nie chcą durnego socjalu.  
 
Poczytajcie: 
 
www.demokracjabezposrednia.pl

fuks 2011-06-05

Na taki eksperyment jak demokracja bezpośrednia "stać" Szwajcarię, a nas nie. Podobnie Szwecję stać na socjalizm, a nas, dzięki Bogu, nie.

Tomek 2011-06-05

Nie kumam. Jak można kogoś nie stać na wolny rynek? Jeśli nie stać nas na wolny rynek to po co Kontestacja? Szwajcaria ma państwo tańsze od monarchii.

Tomek 2011-06-05

Nie kumam. Jak może kogoś nie stać na wolny rynek? Jeśli nie stać nas na wolny rynek to po co Kontestacja? Szwajcaria ma państwo tańsze od monarchii.

jan M Fijor 2011-06-05

Wolny rynek to najtańsza, najbardziej opłacalna forma istnienia gospodarki i społeczeństwa. Nie stać nas na rzady przedstawicieli, którzy nami gardzą, a także na interwencjonzim i socjalm, które są pochodną wiary w świętość demokracji pośredniej.  
Zwracamy na to uwagę po raz kolejny, Tomku, bo my raczej mamy sympatię do wolnego rynku a niechęć do demokracji, zwłaszcza przedstawicielskiej. 
 
Pozdrawiam

Blom 2011-06-06

jedna uwaga, służba celna to co innego niż straż graniczna

seku 2011-06-06

Janek zawsze mówi do nas jak dzieci :D. I przyznam szczerze że przy Janku czuję się właśnie jak dziecko :D

theone 2011-06-07

Trochę nie ogarniam podejścia Janka. Z tego co słucham audycji i trochę czytałem na temat Janka, to jest to człowiek, który jeździ po świecie. Mieszkał paręnaście lat w USA, tam się głównie dorobił... 
Tutaj nasuwa mi się pytanie... Skoro tutaj w Polsce jest tak źle (wnioskuje to ze słów nie pochlebnych, które padły m.in. w tej audycji jak i wcześniejszych na temat Polski) to czemu tutaj wrócił, tu żyje i narzeka? Nie lepiej było zostać w USA, gdzie ludzie są tacy super, podatki niskie, żyje się łatwiej itd? 
 
Sorry, Janku. Lubię Cię słuchać ale (według mojej subiektywnej opinii) za dużo narzekasz. Sam wiem, że nie jest tu łatwo i bardzo dużo trzeba zmienić ale czy takim narzekaniem?

seku 2011-06-07

Ja to widzę inaczej nieco. Nie widzę tego jako narzekania. Tak samo Martina nie widzę jak narzekacza. Raczej jako ludzi którzy domagają się szanowania swoich podstawowych praw, a nie traktowania ich jak złodziei/idiotów/kretynów/niedorozwiniętych nie potrafiących decydować o sobie baranów. W moim przekonaniu szacunek do siebie i innych to jednak ważna sprawa. A jak na ten przykład dzwonisz na infolinię jakiegoś banku a tam po 15 minutowym oczekiwaniu słyszysz że nie możesz zostać obsłużony bo nie znasz numeru bimbam, twoje dane to za mało i nr konta to także za mało, to zaczynasz się zastanawiać czy ktoś tu sobie z Ciebie jaja robi czy po prostu firma ta działa już jak zwykły urząd :D.  
Uważam więc że reakcja typu "nie będę szukał żadnych numerów bimbam, jestem waszym klientem i sami sobie go szukajcie" jest reakcją jednak człowieka dorosłego. Jak to się mówi mężczyzny. Chłopiec i dziecko odpowie wtedy : "dobrze poszukam i zadzwonię jeszcze raz" co będzie oznaczać: 
"przepraszam że żyje i że śmiałem do was zadzwonić bez numeru bim bam". 
 
Podobnie jest z urzędnikami sklepami, politykami. Jak ktoś ci mówi, że coś zrobi, a później robi coś dokładnie przeciwnego to: "politycy zawsze kłamią" nie jest właściwą odpowiedzią. Prawidłową odpowiedzią jest : ".... ty kłamco oszukałeś mnie nie przeprosiłeś. Plujesz mi w twarz teraz i jeszcze masz czelność pokazywać mi się na oczy?" 
 
Uważam że prawidłową reakcją oszukanych wyborców jest obrzucenie gościa jajami.  
 
Pozdrawiam

jan M Fijor 2011-06-07

@theone Przecież sam sobie odpowiedziałeś; skoro jest źle... 
Gdyby było dobrze, to bym nie przyjeżdżał. @Seku - kocham cię. Tak właśnie myślę. I mówię. I nie boję się tego, bo wiem, że mam rqcję. Żaden dupek nie ma prawa traktować nas źle, upokarzaći okradać. Szkoda, że theone tego nie czuje. 
 
pozdrawiam

theone 2011-06-08

Ależ doskonale zdaję sobie z tego sprawę, jak coś mi się nie podoba to, to zmieniam. Jeżeli jakaś firma dała d*py to nie korzystam z jej usług, a znajomym odradzam korzystania z niej. Przedstawiając rzeczowe argumenty. Nie narzekam, nie krzyczę, bo do racjonalnej części ludzi takie coś nie dotrze, a wręcz przeciwnie zniechęci. 
Politycy to zupełnie inna sprawa. Skończyły się te czasy (czy kiedykolwiek były takie?), że politykowi zależało na tym aby coś naprawdę zmienić, którym kierowały jakieś wyższe idee, a nie czubek własnego nosa...  
Nie czuję się oszukany, bo nigdy nie wierzyłem w te bajki o drugiej Irlandii. Głosowałem na kogoś zupełnie innego, można by rzec "gorsze zło". Jedynie wk**wia mnie fakt, jak oni wszyscy rozpie**alają "nasze" pieniądze i nas okradają poprzez nowe podatki. 
Co nie zmienia faktu, że trzeba działać, coś z tym robić, uświadamiać ludzi, a nie narzekać w stylu: "to jest złe, tutaj banda idiotów, a tam kretynów. Bagno, bagno, bagno, a my w gównie po uszy".  
 
P.s. Odpowiedziałem sobie sam? yhkm okey ;) 
 
Pozdrawiam ;)

jan M Fijor 2011-06-08

@theone czy ja tylko narzekam? Przecież wymiana myśli, do jakiej dochodzi na kontestacji to jest kontkretna wiedza, która wielu z nas otwiera oczy. Jak możesz coś zmienić jeśli nie postawisz diagnozy? A te wszystkie książki? Czy to jest narzekanie? Ty wierzysz, że dobrą wolą można coś w polityce naprawić, a ja ci mówię, że nie można. Dobra wola wobec nich to nasz wróg. To są ludzie cyniczni, niemądrzy (z niewielkimi wyjątkami), skorumpowani, nieuczciwi i niepotrzebni. I ja mam im dawać kredyt zaufania? modlić się, żeby się poprawili? Nie bądź naiwny. Zresztą ja nie narsekam na Polskę. Ja narzekam na swołocz i system, który wpędza nas w bagno. Polskę lubię, najlepszy dowód, że zamiast tłuc kasę w USA wróciłem i czuję się dobrze.  
Pozdrawiam

Rev 2011-06-08

Moze warto poruszyć w nadchodzących audycjach temat BitCoina? Jego wartość skoczyła od wczoraj o 30zł w górę. Byłbym bardzo ciekawe co Panowie mają na jego temat do powiedzenia. :0

jan M Fijor 2011-06-09

Bladego pojęcia nie mam, co to jest BitCoin. Może ktoś wie i poprowadzi audycje? pozdr

Kamil P. 2011-06-15

tez bardzo bym prosil audycje o Bitcoin, tez nie kumam tego chopciaz czytalem troche o tym.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 5 tygodnie temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 8 tygodni temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...


Jan Fijor - Święto Dziękczynienia (3) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolność (103) - 5 miesiące temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - 6 miesięcy temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Samoloty, Białoruś i UK (10) - 7 miesięcy temu

Ryanair i LOT to naciągacze (20) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Co tam Panie w Ameryce? (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - 9 miesięcy temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 10 miesięcy temu
Jak Fijor - Zlikwidowałem konto w banku (53) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - ponad rok temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - ponad rok temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - ponad rok temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - ponad rok temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - ponad rok temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - ponad rok temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 2 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 2 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 2 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 2 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 2 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 3 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 3 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 3 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 3 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 3 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 3 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 3 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 4 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 4 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 4 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 4 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 4 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 4 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 4 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 4 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 4 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 4 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 4 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 4 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 4 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 5 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 5 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 5 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 5 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 5 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 5 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 5 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 5 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 5 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 5 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 5 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 5 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 5 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 5 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 5 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 5 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 5 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 6 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 6 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 6 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 6 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 6 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 6 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 6 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 6 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 6 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 7 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 7 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 7 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 7 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 7 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 7 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 7 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 7 lat temu


Żona milionera (10) - 7 lat temu

Afryka Afryka (27) - 7 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 7 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 7 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 7 lat temu

Fijor w Californi (17) - 7 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 7 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 7 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 8 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 8 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 8 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Panel-pol - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów - - 30.00
najlepszy ranking - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
klimatyzacja centrum - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt