Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
21:00
Jak i czym kogoś otruć? gość: Faraday007
Jutro
21:00
Jan Fijor: Przepraszamy, ale Janek podróżuje w takim miejscu, z którego nie może nadawać!
Słuchaj radia
Wydanie Główne (8)
dziś
Wywiad z terrorystą
Dziś Hugo z Martinem rozmawiają z Kamilem oskarżonym o terroryzm i z Markiem oskarżonym o rozpasanie alkoholowe. Jeden poległ, drugi wygrał...
ALBRECHT o nieruchomościach (3)
dziś
Zwiększamy skalę naszego działania
Dziesiątki nowych spotkań z inwestorami, miliony kapitału do zagospodarowania i międzynarodowe projekty inwestycyjne. Informacje o spotkaniach networkingowych znajdziesz na...
Programista Na Emigracji
dziś
Gruby kot nie poluje - o wypaleniu i stagnacji w rozwoju
Wpis na blogu do audycji: http://www.javadevmatt.pl/gruby-kot-nie-poluje/

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2011-06-01

Jan Fijor: Czy warto przewalutować kredyt we frankach?

Nadający: Jan Fijor

Dziś Jan Fijor objeżdża polityków za wizytę Obamy, wyżywa sie na celniku, a następnie doradza w kwestii kredytów we frankach szwajcarskich.
Pobierz [71,1 MB]

KOMENTARZE

dorota 2011-06-04

bardzo słabo słychać Janka :-(

Kamil Cebulski 2011-06-04

Ano jak mnie zabrakło to od razu gorzej Janka słychać :) Janku miałęśten gorszy mikrofon.

h. 2011-06-04

O Szwajcarii: www.wiadomosci24.pl

Piotrek 2011-06-04

A ja się wypytałem i wiem. Janek ma dwa mikrofony i czasem używa tego gorszego. Trzeba zadzwonić i po prostu powiedzieć, żeby zmienił. 
 
Szkoda katować się następnym razem ;D

Tomek 2011-06-05

Szwajcaria jest na 6 miejscu wolnorynkowości na świecie! Chile jest na 10 miejscu! Kontestacja powinna czasami przeanalizować aspekt demokracji bezpośredniej. Efektem takiej demokracji jest konserwatywne liberalne gospodarczo państwo! 
 
pl.wikipedia.org 
 
Nie ma monarchii, a ludzi popierają wolny rynek bo nie chcą durnego socjalu.  
 
Poczytajcie: 
 
www.demokracjabezposrednia.pl

Tomek 2011-06-05

Szwajcaria jest na 6 miejscu wolnorynkowości na świecie! Chile jest na 10 miejscu! Kontestacja powinna czasami przeanalizować aspekt demokracji bezpośredniej. Efektem takiej demokracji jest konserwatywne liberalne gospodarczo państwo! 
 
pl.wikipedia.org 
 
Nie ma monarchii, a ludzie popierają wolny rynek bo nie chcą durnego socjalu.  
 
Poczytajcie: 
 
www.demokracjabezposrednia.pl

fuks 2011-06-05

Na taki eksperyment jak demokracja bezpośrednia "stać" Szwajcarię, a nas nie. Podobnie Szwecję stać na socjalizm, a nas, dzięki Bogu, nie.

Tomek 2011-06-05

Nie kumam. Jak można kogoś nie stać na wolny rynek? Jeśli nie stać nas na wolny rynek to po co Kontestacja? Szwajcaria ma państwo tańsze od monarchii.

Tomek 2011-06-05

Nie kumam. Jak może kogoś nie stać na wolny rynek? Jeśli nie stać nas na wolny rynek to po co Kontestacja? Szwajcaria ma państwo tańsze od monarchii.

jan M Fijor 2011-06-05

Wolny rynek to najtańsza, najbardziej opłacalna forma istnienia gospodarki i społeczeństwa. Nie stać nas na rzady przedstawicieli, którzy nami gardzą, a także na interwencjonzim i socjalm, które są pochodną wiary w świętość demokracji pośredniej.  
Zwracamy na to uwagę po raz kolejny, Tomku, bo my raczej mamy sympatię do wolnego rynku a niechęć do demokracji, zwłaszcza przedstawicielskiej. 
 
Pozdrawiam

Blom 2011-06-06

jedna uwaga, służba celna to co innego niż straż graniczna

seku 2011-06-06

Janek zawsze mówi do nas jak dzieci :D. I przyznam szczerze że przy Janku czuję się właśnie jak dziecko :D

theone 2011-06-07

Trochę nie ogarniam podejścia Janka. Z tego co słucham audycji i trochę czytałem na temat Janka, to jest to człowiek, który jeździ po świecie. Mieszkał paręnaście lat w USA, tam się głównie dorobił... 
Tutaj nasuwa mi się pytanie... Skoro tutaj w Polsce jest tak źle (wnioskuje to ze słów nie pochlebnych, które padły m.in. w tej audycji jak i wcześniejszych na temat Polski) to czemu tutaj wrócił, tu żyje i narzeka? Nie lepiej było zostać w USA, gdzie ludzie są tacy super, podatki niskie, żyje się łatwiej itd? 
 
Sorry, Janku. Lubię Cię słuchać ale (według mojej subiektywnej opinii) za dużo narzekasz. Sam wiem, że nie jest tu łatwo i bardzo dużo trzeba zmienić ale czy takim narzekaniem?

seku 2011-06-07

Ja to widzę inaczej nieco. Nie widzę tego jako narzekania. Tak samo Martina nie widzę jak narzekacza. Raczej jako ludzi którzy domagają się szanowania swoich podstawowych praw, a nie traktowania ich jak złodziei/idiotów/kretynów/niedorozwiniętych nie potrafiących decydować o sobie baranów. W moim przekonaniu szacunek do siebie i innych to jednak ważna sprawa. A jak na ten przykład dzwonisz na infolinię jakiegoś banku a tam po 15 minutowym oczekiwaniu słyszysz że nie możesz zostać obsłużony bo nie znasz numeru bimbam, twoje dane to za mało i nr konta to także za mało, to zaczynasz się zastanawiać czy ktoś tu sobie z Ciebie jaja robi czy po prostu firma ta działa już jak zwykły urząd :D.  
Uważam więc że reakcja typu "nie będę szukał żadnych numerów bimbam, jestem waszym klientem i sami sobie go szukajcie" jest reakcją jednak człowieka dorosłego. Jak to się mówi mężczyzny. Chłopiec i dziecko odpowie wtedy : "dobrze poszukam i zadzwonię jeszcze raz" co będzie oznaczać: 
"przepraszam że żyje i że śmiałem do was zadzwonić bez numeru bim bam". 
 
Podobnie jest z urzędnikami sklepami, politykami. Jak ktoś ci mówi, że coś zrobi, a później robi coś dokładnie przeciwnego to: "politycy zawsze kłamią" nie jest właściwą odpowiedzią. Prawidłową odpowiedzią jest : ".... ty kłamco oszukałeś mnie nie przeprosiłeś. Plujesz mi w twarz teraz i jeszcze masz czelność pokazywać mi się na oczy?" 
 
Uważam że prawidłową reakcją oszukanych wyborców jest obrzucenie gościa jajami.  
 
Pozdrawiam

jan M Fijor 2011-06-07

@theone Przecież sam sobie odpowiedziałeś; skoro jest źle... 
Gdyby było dobrze, to bym nie przyjeżdżał. @Seku - kocham cię. Tak właśnie myślę. I mówię. I nie boję się tego, bo wiem, że mam rqcję. Żaden dupek nie ma prawa traktować nas źle, upokarzaći okradać. Szkoda, że theone tego nie czuje. 
 
pozdrawiam

theone 2011-06-08

Ależ doskonale zdaję sobie z tego sprawę, jak coś mi się nie podoba to, to zmieniam. Jeżeli jakaś firma dała d*py to nie korzystam z jej usług, a znajomym odradzam korzystania z niej. Przedstawiając rzeczowe argumenty. Nie narzekam, nie krzyczę, bo do racjonalnej części ludzi takie coś nie dotrze, a wręcz przeciwnie zniechęci. 
Politycy to zupełnie inna sprawa. Skończyły się te czasy (czy kiedykolwiek były takie?), że politykowi zależało na tym aby coś naprawdę zmienić, którym kierowały jakieś wyższe idee, a nie czubek własnego nosa...  
Nie czuję się oszukany, bo nigdy nie wierzyłem w te bajki o drugiej Irlandii. Głosowałem na kogoś zupełnie innego, można by rzec "gorsze zło". Jedynie wk**wia mnie fakt, jak oni wszyscy rozpie**alają "nasze" pieniądze i nas okradają poprzez nowe podatki. 
Co nie zmienia faktu, że trzeba działać, coś z tym robić, uświadamiać ludzi, a nie narzekać w stylu: "to jest złe, tutaj banda idiotów, a tam kretynów. Bagno, bagno, bagno, a my w gównie po uszy".  
 
P.s. Odpowiedziałem sobie sam? yhkm okey ;) 
 
Pozdrawiam ;)

jan M Fijor 2011-06-08

@theone czy ja tylko narzekam? Przecież wymiana myśli, do jakiej dochodzi na kontestacji to jest kontkretna wiedza, która wielu z nas otwiera oczy. Jak możesz coś zmienić jeśli nie postawisz diagnozy? A te wszystkie książki? Czy to jest narzekanie? Ty wierzysz, że dobrą wolą można coś w polityce naprawić, a ja ci mówię, że nie można. Dobra wola wobec nich to nasz wróg. To są ludzie cyniczni, niemądrzy (z niewielkimi wyjątkami), skorumpowani, nieuczciwi i niepotrzebni. I ja mam im dawać kredyt zaufania? modlić się, żeby się poprawili? Nie bądź naiwny. Zresztą ja nie narsekam na Polskę. Ja narzekam na swołocz i system, który wpędza nas w bagno. Polskę lubię, najlepszy dowód, że zamiast tłuc kasę w USA wróciłem i czuję się dobrze.  
Pozdrawiam

Rev 2011-06-08

Moze warto poruszyć w nadchodzących audycjach temat BitCoina? Jego wartość skoczyła od wczoraj o 30zł w górę. Byłbym bardzo ciekawe co Panowie mają na jego temat do powiedzenia. :0

jan M Fijor 2011-06-09

Bladego pojęcia nie mam, co to jest BitCoin. Może ktoś wie i poprowadzi audycje? pozdr

Kamil P. 2011-06-15

tez bardzo bym prosil audycje o Bitcoin, tez nie kumam tego chopciaz czytalem troche o tym.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:
Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - 6 tygodni temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - 8 tygodni temu


Więcej audycji...
Jan Fijor - Najbogatsi ludzie rotują (15) - 2 miesiące temu

Jan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - 2 miesiące temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Nowe obywatelstwo Janka (5) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolny monopol (21) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (12) - 5 miesiące temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 6 miesięcy temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 8 miesięcy temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 9 miesięcy temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - 10 miesięcy temu


Jan Fijor - On wcale nie mówi jak jest (30) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - ksiądz Zieba zlewaczal (9) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - 11 miesięcy temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - ponad rok temu


Jan Fijor - Pranie pieniędzy na dom (34) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - ponad rok temu


Jan Fijor - Illinois vs Oklahoma (20) - ponad rok temuKomu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jednak się walnęliśmy (12) - ponad rok temu


Jan Fijor - Super Kandydatka z PO (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - ponad rok temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - Same niedobre rzeczy (10) - ponad rok temu


Bierzcie zasiłki (31) - ponad rok temu


Jan Fijor - Podatek katrastrofalny (10) - ponad rok temu

Jan Fijor - Pomysły na biznes (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Wybory (19) - ponad rok temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - ponad rok temu

Jan Fijor - O Ameryce Łacińskiej (14) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (29) - 2 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 2 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 2 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 2 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 2 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 2 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 3 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 3 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 3 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 3 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 3 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 3 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 3 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 3 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 3 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 3 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 3 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 3 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 3 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 3 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 3 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 4 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 4 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 4 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 4 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 4 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 4 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 4 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 4 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 4 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 4 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 4 lata temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 4 lata temu

Jan Fijor - Długi (117) - 4 lata temu


Bogaty może dłużej (48) - 4 lata temu


Komentarze pomysłów na biznes (32) - 4 lata temu

Co Janek zrobił z ogórkami? (37) - 4 lata temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 4 lata temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 4 lata temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lata temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 5 lata temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 5 lata temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 5 lata temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 5 lata temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Rozmowy znad Turcji (44) - 5 lata temu

Jan Fijor - pośrednicy (23) - 5 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 5 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 5 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 5 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 5 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 5 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 6 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 6 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 6 lat temu

Portugalia (17) - 6 lat temu

Wy ćwoki (15) - 6 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 6 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 6 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 6 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 6 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 6 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 6 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 6 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 6 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 6 lat temu


Żona milionera (10) - 6 lat temu

Afryka Afryka (27) - 6 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 6 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 6 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 6 lat temu

Fijor w Californi (17) - 6 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 6 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 6 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 7 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 7 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 7 lat temuPaństwowe akcje (20) - 7 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 7 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 7 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00
WordPress Developer - - 39.00
Suplementi.pl - Odżywki i suplementy - - 20.00
Chwyty Gitarowe - - 30.00
Wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto - - 30.00
Montaz-Anten.PL - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt