Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Wspieraj KonteStację i dołącz do Kontest.CLUB
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (4)
przedwczoraj
Jan Fijor - Syndrom Korwina
Zadzwonił słuchacz i zdiagnozował Jankowi syndrom Korwina.
Praktycznie o nieruchomościach (1)
wczoraj
Rynek nieruchomości w Walii - Marta Smith
Rozmawiamy z Martą Smith o rynku nieruchomości w Walii. Z nagrania dowiesz się m.in. jak wygląda rynek, w co Marta inwestuje, dlaczego dywersyfikuje swój portfel. Mimo, że działa na rynku...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-06-30

Jak kraść by nie zostać złapanym.

Nadający:

Dziś o tym, co widzą kamery w supermarkecie, oraz o tym ile jest rodzajów żebraków.

KOMENTARZE

dorota 2011-06-30

Prawniczek zmienił się w audycję doradzającą przestepcom? Wiesz Becia, że udzielając takich porad możesz stracić prawo do bycia protokolantem?

Jabollissimus 2011-07-01

Wcześniej wiedziałem, że tylko "nachalne" żebractwo jest wykroczeniem, a teraz... jestem załamany! 
Jak teraz zacznę śpiewać i z czapką do ludzi podchodzić, psiarnia będzie mogła na mnie napaść?! 
Jak ja lubiłem takie partyzanckie akcje. :(

darek 2011-07-01

@dorota 
Skoro panuje przekonanie, że pierwszy milion trzeba ukraść, to jest to poradnik młodego przedsiębiorcy. Czyli zgodnie z misją kontestacji ;-)

Jabollissimus 2011-07-01

Kraść - jak tak można! (I jeszcze doradzać, fuj!) 
Żebrać - przepraszam, do roboty nie łaska? 
Ale śpiew uliczny, czy coś podobnego - to jest jak najbardziej usługa! A teraz się dowiaduję, że nieeee. Idę się pociąć wieczkiem od konserwy!

szukaj 2011-07-01

Nie wiem do kogo kierowana jest ta tematyka audycji szczerze mówiąc...

zardah 2011-07-01

DO KONTESTATORÓW - najnowsze wieści o zakładaniu firmy w Polsce. 
 
Witam, 
 
Żeby nie zapomnieć, bo słyszałem tą informacje z łazienki. Słuchając eska rock, był czas na ogólne informacje ze Polski i co usłuszałem? - będzie wchodziła albo wchodzi(nie pamiętam) ustawa, która ogranicza formalność przy zakładaniu firmy. Nie trzeba wychodzić z domu, a wszystko się robi poprzez korzystanie z interentu. To zmniejszy dokumentacje i zamieni zaświadczenia na "OŚWIADCZENIA", ale zaznaczyli, że pod karną jurysdykcją, jeżeli ktoś skłamie podczas zakładania firmy(podawania danych itp.) przez interent.  
Wspomnieli, że to obywatel będzie miał więcej pieniędzy, bo za każde prawie zaśwadczenie się płaciło(dokumenty które są potrzebne do założenia firmy). Teraz gdy to będzie się robiło przez internet to nie będzie marnowania czasu i pieniędzy na zaświadczenia. 
 
KONIEC INFORMACJI :)

Chidor 2011-07-01

O, a może wspomnieli o tym, że przy założeniu firmy przez internet będzie wymagany podpis elektroniczny? Żeby zdobyć taki podpisik potrzepujesz sprzętu za około 150-300zł.

dorota 2011-07-01

Właśnie! Śpiewanie na ulicy to nie jest żebractwo! To jest pobieranie dobrowolnych opłat za usługę. O wiele fajniej jest na starówce w Toruniu, kiedy jest na niej kilku grajków. Jest weselej, można posłuchać dobrej muzyki - kto chce ten płaci. 
 
To że żebractwo jest karane, moim zdaniem jest dobre. Mam dosyć Cyganów tarasujących chodniki, napuszczających dzieci na litość, pokładających się po ulicach meneli. 
 
Ale kara za żebractwo jest głupia. Grzywna za żebranie to tak jak kara śmierci dla samobójcy. Równie skuteczna ściągalność kary... 
 
PS. Becia, u nas skazali protokolanta za kradizeż tonerów z sądu także uważaj! :P

gaianer 2011-07-01

Witam. Uwaga do zebractwa. Mieszkam w Rzeszy i to NIE JEST do konca tak, jak zapodal kolega o zebrakach i maszynach do przyjmowania butelek. 
Moze takie gdzies i sa. 
Ale u nas takowe istnieja tylko lokalnie. w konkretnych sklepach, ktore przyjmuja tylko SWOJE butelki, czyli posiadajace naklejki z odpowiednimi nadrukami. Obce butelki sa odrzucane. 
NIE JEST wiec to tak, ze mozna sobie pozbierac dowolne butelki po parkach i oddac za kase... 
CHYBA, ze w wiekszych miastach, ale nie wierze, bo KTO Mialby miec interes, zeby placic kase za dowolne OBCE smieci, zbierane po parkach i ulicach ?.. 
Wiec ostroznie prosze z opowiadaniem bajek, jak to gdzie indziej (niz w POlsce) jest cudownie i bosko :).. 
Pozdrowki.

dorota 2011-07-01

gaianer, bo się nie sprzedaje butelek w sklepach tylko w punktach skupu gdzie są od razu przetwarzane. tam biorą wszystko szkło czy metal, ale na wagę, nie na sztuki.

Becia 2011-07-01

ale na co mam Dorota uważać? protokolant, to jest mój zawód, ani stanowisko, więc nawet jak je stracę, to co? ja nic nie kradnę, więc za to skazać mnie nie można, co kradzież tonerów ma do mnie? i ja nikogo do kradzieży nie namawiałam. mówiłam tylko o tym na co zwracać uwagę, jak już się ma ochotę kraść ;)

dorota 2011-07-01

za podżeganie można.

TUL 2011-07-01

Kiedyś jak na trawkę nie było kasy, to się kradło kosmetyki po sklepach i koleżankom taniej sprzedawało ;) 
 
Ale to dawno temu :)

Becia 2011-07-01

Podżeganie – jedna z form popełnienia przestępstwa (forma zjawiskowa). Podżeganie polega na nakłanianiu innej osoby do dokonania czynu zabronionego (art. 18 § 2 kk). Podżeganie jest zawsze zachowaniem umyślnym, popełnić je można jedynie w zamiarze bezpośrednim, w formie działania (niemożliwe jest podżeganie w formie zaniechania). 
 
wg tej definicji z Wikipedii, to ja absolutnie nikogo nie podżegałam. jeszcze raz powtórzę nikogo nie namawiałam do kradzieży. czuję się niewinna.  
 
w tej sprawie jest za dużo wątpliwości, a jak wiadomo w państwie polskim wszelkie wątpliwości przemawiają na korzyść oskarżonej ;)

Paweł 2011-07-01

porady 'jak kraść', super... kurwa, może następny odcinek będzie 'jak gwałcić, żeby nie zostać złapanym?' :/ 
 
żenada

dorota 2011-07-01

Becia, no wiadomo.. Ale prokurator by się pewnei przyczepił do tego jak mówiłaś, że jak ktoś będzie chciał ukraść bułkę w wakacje to ma to zrobić tak i tak, itp :P 
 
Wiesz jak to jest z zawodami związanymi z wymiarem sprawiedliwości, jak by chcieli to by się doczepili do wszystkiego :P 
 
Mnie się ten odcinek nie podoba, zupełnie nie rozumiem celu. Lepszy byłby poradnik odwrotny. Poradnik dla sklepikarzy, na kogo mają zwracac uwagę jak kradnie, jak powinni ustawiać kamery żeby złapać cwaniaków którzy wiedzą jak się ukrywać itp. 
 
Taki poradnik by się przydał w kontestacji, dla sprzedawcow, jak wyłapywać złodziei w sklepie, na pewno masz taką wiedzę Becia. ;)

dorota 2011-07-01

no i skoro peję skazano za "wiecie co z nim zrobić" to i Becię by można :P

Becia 2011-07-01

właciwie, to nie mam wiedzy jak ustawiać kamerę by złapać złodzieja. i nie mówiłam jak ma się kraść. mówiłam tylko o tym na co zwracają uwagę ochroniarze w supermarketach. ale masz rację, jak kogoś chce się udupić, to art. zawsze się znajdzie ;)

dorota 2011-07-01

Po prostu bardzo dziwny temat sobie wybrałaś, jak na Kontestację. Jak widać nie tylko ja tak twierdzę. Myślę że większość użytkownikow kontestacji nie usprawiedliwiłaby kradzieży bułki w wakacje, bo się zapomniało pieniędzy i by była za obcinaniem ręki złodziejowi :P

Crzszman 2011-07-01

Audycja fajna, fajnie prowadzona, miło się słucha. Musżę w końcu zacząć słuchać na żywo ;) 
Ale nie podoba mi się temat. Jak można w ogóle o tym audycję prowadzić? Nie podoba mi się to...

Becia 2011-07-01

i teraz sobie sprawdziłam, że mówiłam o tym przez 5,5 min. audycja trwała 44 min 26 sek, więc trochę luzu ludzie.  
 
oglądałam jakiś czas temu dokument godzinny jak kraść samochody. i to w telewizji publicznej!  
 
a co do tego, że winnam zrobić poradnik dla sprzedawców, to niech każdy sprzedawca, który tego słucha sobie sam sytuację odwróci i widząc człowieka, który się zachowuje tak, jak ja mówiłam, że złodziej się zachowywać nie powinien, ściągnie go na bok i sprawdzi, a nuż to będzie złodziej i sprzedawca odzyska swoją własność.  
 
i nie mówiłam jak ktoś ma ukraść bułkę, tylko jak ma jej nie kraść ;)

Becia 2011-07-01

jeszcze raz powtórzę nie audycję, tylko 5,5 min audycji, ale co mi tam. mam dobry, prowokujący tytuł, więc muszę się liczyć z tym, że reszta audycji w ogóle nie zostanie zauważona. bywa.

Tailor 2011-07-01

To skandal!

baz63 2011-07-02

Bardzo niechlujny język, ("biorom piniondze", "piszom", "żebrajom", co to znaczy "czuła się uwłaczona?, "obiema rękoma"itp.), denerwujące mlaskanie, cmokanie. Wyłączam by nie cierpieć dłużej.

dorota 2011-07-02

wymowa przez "on" i "om" jest charakterystyczna we wschodniej cześci polski.

mlask 2011-07-02

@ dorota 
mlaskanie i cmokanie też ?

dorota 2011-07-02

zapłać Beci za lekcje dykcji, potem marudź. Albo nie słuchaj, nikt ci nie każe. Albo jeszcze lepiej, nagraj własną audycję, lepszą, bez ciamkania. Pokaż nam jak to się robi, mistrzu.

karzmir 2011-07-02

motor chcialbym ukraść, tak mi się strasznie podoba i wakacje są ale nie wiem ktore przewody złączyć żeby się odpalił bez kluczyka - możemy zrobić o tym następny odcinek bo chciałbym żeby wszystko skończyło się dla mnie dobrze?

mlask 2011-07-02

@ dorota (Pani obrończyni) 
 
"zapłać Beci za lekcje dykcji, potem marudź." co to za lewicowy tekst ? 
Zdecydowanie nie jestem 'mistrzem' dykcji i właśnie dlatego nie nagrywam swoich audycji. 
Za to jeśli miałbym to robić, popracowałbym nad denerwującymi nawykami... i pewnie też zainwestował w 'lekcje dykcji'.

Claude mOnet 2011-07-02

@dorota(25) 
 
Ja pochodzę ze wschodu i (jak mi się zdaje) tak nie mówię...

Eney 2011-07-02

Znam wiele osob ze wschodu, ktore tak nie mowia bynajmniej. Znam za to wielu ludzi z zachodu, ktorzy tak mowia, ale nie sa to z pewnoscia zadne autorytety w kwestii fonetyki. Ostatnio Kamil Cebulski podobnie komentowal swoje prymitywne bledy jezykowe - ze jest to wlasnie regionalizm. Troche pokory proponuje.  
Doceniam trud wlozony w tworzenie audycyj. I tym bardziej docenie rozwoj w sferze jezykowej.

Voter101 2011-07-02

#28 poszukaj sobie kursu włamywania się do różnych pojazdów na warezach i po prostu nie kradnij w biały dzień, ani na ruchliwych ulicach. ;)

Marek 2011-07-02

Jedna z najgorszych audycji w historii KonteStacji. Proponuję usunąć ją z archiwum i zapomnieć, że w ogóle powstała.

dorota 2011-07-02

sjp pwn 
 
. Końcówka -ą w wybranych formach deklinacyjnych  
W Polsce centralnej i południowej (Wielkopolska, Małopolska, Śląsk) końcówka -om w celowniku liczby mnogiej i końcówka -ą w narzędniku liczby pojedynczej rzeczowników żeńskich w wymowie wielu użytkowników języka nie są odróżniane. Obie końcówki mogą być wymawiane jako [-om], np. w wyrazach wodom (celownik liczby mnogiej) oraz wodą (narzędnik liczby pojedynczej). Wymowa ta ma charakter gwarowy, obecnie stanowi dość ekspansywną cechę regionalną, nie ma jednak wpływu na pisownię. 
Zawsze zatem piszemy literę ą w końcówkach

Kkk 2011-07-02

Mam takie małe pytanie do tej opowieści z kanarami. Wysiada gość z tego tramwaju, kanary z nim i mówią mu -pokaż dokumenty, a on że nie i stara się odejść, to oni mu zastępują drogę. W tej chwili gość czuje że ktoś ogranicza jego wolność, wyciąga gaz i tym kanarom w twarz, po czym spokojnie odchodzi. 
Można tak się zachować że jak ktoś Cię zatrzymuje i nie jest to policja/straż miejska, dać gościowi w twarz i odejść?

dorota 2011-07-02

Obecnie niestety nie. Najnowszą nowelizacją ustawy, kanary dostały uprawnienie do zatrzymania osoby, która podróżowała bez biletu. Wcześniej nie mogli tego zrobić, teraz niestety już mogą.

Filip Szarecki (Obława) 2011-07-03

właściwie to czemu niestety?

dorota 2011-07-03

Prawdopodobnie dlatego, że kanary to nie są wyszkolone służby ochrony tylko zwykli dresiarze którzy tylko szukają pretekstu żeby komuś ręce wykręcić? 
 
Widziałam już kilka sytuacji, gdzie ktoś z krzywo skasowanym biletem został powalony na glebe. Na szczęście kanarzy zostali zwolnieni, ale kolejni wcale nie są ostoją profesjonalizmu.

Libertariator 2011-07-04

Takie rzeczy w kontestacji... wstyd i żal... A do złodziei to się strzelać powinno!

Mateusz z Kanady 2011-07-05

@ Tailor: 
 
A twoja audycja pojawi sie wreszcie do sciagniecia czy nie?

Nevar 2011-07-07

Udzielanie porad jak popełnić przestępstwo to raczej pomocnictwo niż podżeganie ;) Jednak potrzeba by udowodnić, że ktoś faktycznie wykorzystał te radę do popełnienia przestępstwa oraz że Becia działa w zamiarze ułatwienia komuś kradzieży.

janek4dh 2011-07-08

Aktywni i potencjalni złodzieje i żebracy raczej nie słuchają podkastów. Świetny odcinek, tematy mnie zaskoczyły.

jalowiec 2011-07-09

No niestety początek audycji to całkowite "dno"....

darek 2011-07-12

Najlepsze jest prawo szariatu - obcinają łapę i spokój ze złodziejem, jestem za szariatem

darek 2011-07-12

Najlepsze jest prawo szariatu - obcinają łapę i spokój ze złodziejem, jestem za szariatem 
 
kokoo1978@o2.pl

Dodaj komentarz...


Lubi pomagać ludziom.
Lubi gotować.
Lubi podróżować.
Lubi czytać.
Lubi dzielić się swoją wiedzą z innymi.
Lubi jak ludzie proszą mnie o pomoc.

Prowadzi audycję sądową Prawniczek

Inne audycje tego autora:


Odcinek o Niemcach (14) - 6 lat temu

Odcinek o Tańcu (8) - 6 lat temu

Więcej audycji...
Odcinek kuchenny (13) - 6 lat temuCzym jest małżeństwo? (32) - 6 lat temu

Inwigilacja czy coś więcej (8) - 7 lat temu
Bezdomni przedsiębiorcy (3) - 7 lat temu

Jak uciszyć sąsiada? (11) - 7 lat temu


Dlaczego nie lubimy Greenpeace (76) - 7 lat temuCała prawda o radarach (7) - 7 lat temu
Komisyjnii mordercy (2) - 7 lat temuŚlub za zgodą psychiatry (3) - 7 lat temu


Prawniczek o Grecji (13) - 7 lat temuCzego nie lubią sędziowie? (13) - 7 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Sklepikon.net - - 25.00
Mateusz z Kanady - - 100.00
Marcin z Jarocina - - 20.00
Voter101 - - 10.00
Marcin z Jarocina - - 20.00
Od Grzegorza - good job! - - 40.00
Czewez - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt