Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Dziś
22:30
Kolejne Rozmowy w Nocy 19 Kwietnia 22.30
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
wczoraj
Twoje hasła są za słabe!
Naszym gościem jest Marcin Pieleszek - ekspert bezpieczeństwa IT. Jak zbudować dobre hasło, jak uchronić się przed fałszywym przelewem, czy warto używać VPN oraz o zabezpieczaniu danych...
Epicentrum
dziś
Odcinek wielobarwny
O kolorach, ich działaniu na człowieka i znaczeniach w różnych kulturach
Fakty i Mity
dziś
Luźno o tym jak to polskie elity intelektualne trzymają się z daleka...
Jak w tytule. Gorzkie żale o "dyskryminowaniu" wolnościowych książek.

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2011-08-17

Janek Fijor tłumaczy inwestycję w siebie

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj luźne tematy, ale chyba najciekawszym było to, że Janek wytłumaczył co dokładnie rozumie pod pojęciem inwestycja w siebie.
Pobierz [94,1 MB]

KOMENTARZE

Sławomir z zaścianka 2011-08-18

CO POETA MIAŁ NA MYŚLI? 
 
Zostałem wywołany do tablicy lub może sam nieświadomie się wywołałem, tym nie mniej przedstawiam list, tzn. email, o którym mówi Pan Jan od ok. 20-tej min. audycji i dalej go wyrywkowo cytuje, obszernie komentując. Tytuł wiadomości: 
 
Niech przemówi Poeta:  
Czesław Miłosz w „Rodzinna Europa” (w rozdziale Celnik) o zawodzie biurokraty:  
„[…]Jest to zawód pasożyta, któremu płaci się nie za to, co robi, ale za to, że jest w tym i w tym pokoju, za tym i tym biurkiem, od rana do południa. Co miesiąc otrzymuje pobory, nie związane jednak z żadnym pełnym dokonaniem, ale z miejscem w hierarchii. Żeby utrzymać to miejsce, musi zachowywać się w sposób przepisany, jakkolwiek jego aktywność ma za przedmiot nie tyle świat otaczający, ile tryby organizmu, którego jest częścią. 
[…]Podstawą wszelkiej biurokracji jest propaganda idąca od dołu do góry. Powinna ona uspakajać sumienie tych na szczytach, wytwarzając w nich pewność, że stoją na czele potężnej, sprawnie kręcącej się całości i że pieniądze są celowo wydawane. Rozkładając jednak te sumy na akty poszczególnych ludzi, okazałoby się, że przeważający procent banknotów przypada na ziewanie, drapanie się, picie herbaty i zawieranie zaczepno-odpornych przymierzy wymierzonych przeciwko innej mafii.  
[…]Pasożytnictwo biurokratów wynika z natury ich nieprodukcyjnych zajęć nie kształtujących bezpośrednio materii i nie powinni oni bardziej szczycić się swoim finansowym bezpieczeństwem niż prostytutki i celnicy w Judei za czasów rzymskich.  
Szybko powstało we mnie podejrzenie, że ogromna ilość ludzi utrzymuje się z zawodów nieuczciwych, wiedząc o tym w głębi serca i przez gorączkową ruchliwość starając się dowieść sobie i innym, że gdyby nie oni, kula ziemska przestałaby się obracać.”  
Sądzę, że powyższy cytat mógłby być mottem na stronie: www.biurwoland.pl  
Byłoby to na czasie, ponieważ rok 2011 jest ogłoszony Rokiem Miłosza – 100-lecie jego urodzin. (Ciekawe przez kogo? Czyżby przez ruchliwych biurokratów?)  
Chciałbym podkreślić, że Miłosz opisywał przedwojenną biurokrację, nie skażoną jeszcze sowieckim i komunistycznym piętnem. Moim skromnym zdaniem jest to ponadczasowa i ponadnarodowa analiza biurokracji, ukazująca w świetle prawdy jej nagą i szkaradną istotę.  
 
Jeśli wolno, chciałby zamieścić parę uwag do komentarza Pana Jana.  
1-o. Kluczowa sprawa. Uważam, że we wstępie, przedstawiona opina znajomego JF o Czesławie Miłoszu, rzutuje na niezrozumienie powyższego przesłania Poety i ukazuje, prawdopodobnie obojętne lub nawet negatywne nastawienie Pana Jana do niego, co również wnioskuję po uwadze, że nieuprawnieni nie powinni wypowiadać się na tematy ekonomiczne.  
Wyjaśnię tylko, że dzieło „Rodzinna Europa” jest w pewnym sensie autobiografią „wielkiego myśliciela XX wieku” ( za prof. B. Wolniewiczem ). W rozdziale „Celnik”, Czesław Miłosz opisuje swoje doświadczenia w roli biurokraty, poddając je syntezie filozoficznej.  
2-o. Np. zaprzeczenie myśli z drugiego akapitu. Na Litość Boską, Panie Janie, proszę odrzucić uprzedzenia i zastanowić się wykorzystując Swoje bogate doświadczenie i pokłady zdrowego rozsądku, którego Panu nie brakuje.  
Z skąd i dlaczego mnożą się przepisy biurokratyczne, utrudniające m.in. działalność przedsiębiorcom? Czy na górze „siedzą” wszechwiedzący twórcy tych ustaw, będący nadludźmi? Nie, to też zwykli ludzie, ale ich piekielna wiedza wynika z „propagandy idącej od dołu do góry”, tzn. podszeptów i wnioskowań dołów, że warto zmienić jakiś przepis, bo czujnie wykryto lukę prawną, wykorzystywaną bezwzględnie przez tych „złodziei” i „oszustów” kapitalistycznych.  
Powyższe uwagi są moją subiektywną oceną i oczywiście mogę się mylić.  
Salva reverentia, Sławomir z zaścianka.

Krzysiek 2011-08-18

Panie Janku, 
nie rozumiem tej awersji do złota czy srebra? Dlaczego uważa Pan, że jest ono drogie, to porównanie do lat '80 jest nie na miejscu ( ile wtedy w obiegu było pieniedzy a ile jest teraz?!) ! Przecież tacy sprawdzeni inwestorzy jak Jim Rogers, Mark Faber, Robert Kiyosaki, czy przedstawiciel Szkoły Austriackiej Peter Schiff od kilku lat inwestują jedynie w metale szlacetne i uważają, że są one nadal śmiesznie tanie (wobec ilości nadrukowanego papierowanego pieniądza w skali ostatnich lat). A złota nie trzeba trzymać w kilogramowych sztabach, można w uncjowych monetach, 1 gramowych sztabeczkach czy też srebrne monety, na czasy kryzysu są łatwo wymienialne. No i przede wszystkim inflacji się nie boją :) 
A miód dobra sprawa;)

Radek 2011-08-19

Złota nie potrzeba kupować fizycznie i trzymać w domu. Można je kupować w necie na tej oto stronie www.bullionvault.com płacić smieszne pieniądze za przechowywanie w skarbcu w zurichu, i też mieć możliwość sprzedaży naszego złota w każdej chwili po aktualnym kursie.  
A co do audycji zdziwił mnie ostatni słuchacz. Zadzwonił z jakiejś imprezy(hałasy w tle),niby pytał o radę ale to on chciał więcej radzić i ciągle chciał przerywać i gadać. Zagadka jak on zgromadził 200 tysięcy. Poziom intelektualny mierny. I na koniec te bzdury o miodzie :)

jan M Fijor 2011-08-19

Ja nie jestem przeciwnikiem złota, o ile ktoś ma dużo gotówki i chce ją w miarę skutecznie ochronić. jednakże do mnie piszą i dzwonią ludzie, którzy wszystko co maja chcą złożyć metale szlachetne. Skąd p[an wie, że Rogers czy Kiyosaki lokuje z złoto? Metale to nie znaczy akurat złoto czy srebro. O ile wiem Schiff lokuje w metale nieżelazne (nie-chińskie złoża). 
Jesli ktoś lokuje wzystko co ma w złoto, to w jaki sposób ma skorzystać z kryzysu? Kiedy zmieni złoto na gotówkę, za któłrą kupi tanią działkę w centrum Warszawy czy Londynu? Moje rekomednacje dotyczą możli9wości zarabiania na kryzysie, a nie chronienia kasy przed nim. To są dwie różne strategie. Skousen też jest wstrzmięźliwy co do złota. Jeśli już masz, trzymaj, ale z nowym złotem....dywersyfikuj. Mimo wszystko.  
 
pozdrawiam

kurekq1992 2011-08-19

Dzwoni facet do radia z pytaniem o inwestowanie w siebie, Jan Fijor próbuje mu odpowiedzieć na co on ciągle mu przerywa twierdząc, że to co mówi JF to "nie jest tak" - co za denerwujące zachowanie...

Krzysiek 2011-08-19

Dziękuje za odpowiedź Panie Janku. Będę musiał głębiej zapoznać się z poglądami Skousena, bo facet jest niesamowity. To prawda kryzys daje ogromne możliwości, ale tak czy inaczej uważam, że złoto i srebro jest i będzie przez następne lata hitem inwestycyjnym. Fundamenty do wzrostu ma wręcz wyśmienite - będzie recesja będzie rosło, FED uruchomi QE3 też będzie rosło :) A złoto można w każdej chwili sprzedać na skupie w NBP, a w czasie inflacji będą go serio potrzebować (szkoda, że wyprzedali wiekszość swoich zapasów). A taki Meksyk czy Korea Płd. kupują je na potęgę, bo wiedzą co się szykuje. 
 
Pozdrawiam serdecznie

mej 2011-08-20

Schiff w którymś wywiadzie twierdził, że inwestuje 50% środków w złoto.

Filip 2011-08-20

Kiedy będzie audycja o sądownictwie?? Bo pamiętam, że w którejś audycji Janku mówiłęś, że sądy też mogą być prywatne, a to jest kwestioa sporna wśród wolnościowców, temat by był ciekawy.

www.bienert.biz 2011-08-22

Pan Janek ma rację. Inwestycja w wiedzę jest najbardziej dochodowa. Sam tego doświadczyłem kiedy ponad 2 lata temu kupiłem w internecie kurs oszczędzania za ok. 500PLN. Zrobiłem wszystko tak jak kazał autor i stan moich oszczędności znacznie się zwiększył. Potem były kolejne kursy ,które przyniosły mi rozwój i kolejne pieniądze. Tak więc działa! 
 
Pozdrawiam: 
 
Maciej Bienert 
www.bienert.biz 
www.care24.pl 
www.beutschland 
www.adac24.pl

Daniel 2011-08-22

Miód ze Słowackiej granicy niewiele ma wspólnego z prawdziwym miodem.

jan M Fijor 2011-08-23

Zrobie ktoregos dnia audycje o prywatnym panstwie i wtedy mozemy pogadac o prywatnym sadownictwie. 
@Daniel, a co ty masz rpzeciwko miodowi ze Sslowacji? Slowacy to niegdys bycli najwieksi w Europie pszczelarze. Nie wiem czy nadal sa, zle miod jest przednio. U nas za to pszczoly wyginely. 
pozdrawiam

Emper 2011-08-24

No i miałem kupić zloto 2 tygodnie temu i nie kupiłem, a teraz żałuję!

Daniel 2011-08-26

@jan Kupiłem słoik takiego miodu na granicy całkiem niedawno i wydawało mi się, że był oszukany, daleko odstawał od tworów z zaprzyjaźnionej pasieki. Był gorszy nawet od tworów spotykanych w marketach. Niestety miód jest często podrabiany, a sprzedaż na granicy cechuje się takimi produktami, dotyczy to również alkoholi. Zapewne prawdziwy miód słowacki jest OK, niestety na granicy takiego nie widziałem.

Mike 2011-08-29

Czesc, chcialbym sie Was poradzic od czego zaczac nauke odnosnie finansow, inteligencji finansowej, gieldy. Jak do tej pory przeczytalem pare ksiazek Roberta Kiyosaki. Co dalej?

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 12 dni temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...

Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - 3 miesiące temu


Jan Fijor - Najbogatsi ludzie rotują (15) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Nowe obywatelstwo Janka (6) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Milion plus (17) - 5 miesiące temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 6 miesięcy temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 7 miesięcy temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - 9 miesięcy temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 9 miesięcy temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - 10 miesięcy temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 10 miesięcy temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - On wcale nie mówi jak jest (30) - 11 miesięcy temuJan Fijor - TRUMP (34) - ponad rok temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - ponad rok temu


Jan Fijor - Pranie pieniędzy na dom (34) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - ponad rok temu


Jan Fijor - Illinois vs Oklahoma (20) - ponad rok temuKomu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jednak się walnęliśmy (12) - ponad rok temu


Jan Fijor - Super Kandydatka z PO (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - ponad rok temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - Same niedobre rzeczy (10) - ponad rok temu


Bierzcie zasiłki (31) - ponad rok temu


Jan Fijor - Podatek katrastrofalny (10) - ponad rok temu

Jan Fijor - Pomysły na biznes (7) - ponad rok temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Wybory (19) - ponad rok temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 2 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (29) - 2 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 2 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 2 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 2 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 3 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 3 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 3 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 3 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 3 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 3 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 3 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 3 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 3 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 3 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 3 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 3 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 4 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 4 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 4 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 4 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 4 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 4 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 4 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 4 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 4 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 4 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 4 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 4 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 4 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 4 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 4 lata temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 4 lata temu

Jan Fijor - Długi (117) - 4 lata temu


Bogaty może dłużej (48) - 4 lata temu


Komentarze pomysłów na biznes (32) - 4 lata temu

Co Janek zrobił z ogórkami? (37) - 4 lata temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 4 lata temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 5 lata temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lata temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 5 lata temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 5 lata temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 5 lata temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 5 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 5 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 5 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 5 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 5 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 5 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 5 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 5 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 6 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 6 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 6 lat temu

Portugalia (17) - 6 lat temu

Wy ćwoki (15) - 6 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 6 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 6 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 6 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 6 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 6 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 6 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 6 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 6 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 6 lat temu


Żona milionera (10) - 6 lat temu

Afryka Afryka (27) - 6 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 6 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 6 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 6 lat temu

Fijor w Californi (17) - 6 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 7 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 7 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 7 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 7 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 7 lat temuPaństwowe akcje (20) - 7 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 7 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 7 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

klimatyzacja centrum - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00
WordPress Developer - - 39.00
Suplementi.pl - Odżywki i suplementy - - 20.00
Chwyty Gitarowe - - 30.00
Wypożyczalnia samochodów Odkryj-Auto - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt