Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Kup najbardziej niepoprawną książkę tego roku
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
ByteEater na leczeniu tabletkami ze skutkami ubocznymi uniemożliwiającymi prowadzenie audycji.
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (8)
5 dni temu
Jan Fijor - Wybory w USA i w Polsce
W ciagu tygodnia odbyły się wybory w Polsce i w USA i oczywiście trudno, aby Janek nie zabrał głosu w tej sprawie.
Nikt nas nie uczy jak sprzedawać
dziś
Odzwierciedlanie i zgoda z klientem w procesie budowania zaufania do...
To nie był łatwy odcinek, szczególnie w momencie, kiedy w słuchawkach pojawił się zarzut o to, że mam biblioteczkę dzieł nazistowskim w domu (a nie mam!).
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Kontest.CLUB - wspieraj KonteStację
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2011-09-05

Ile powinien zarabiać poseł?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Tomasz Lis postuluje, by parlamentarzystom podnieść drastycznie pensje.

KOMENTARZE

dorota 2011-09-06

Co do poglądu, jakoby ludzie nie chcieli głosować na pozapartyjnych. To jest prawda jeśli chodzi o sejm, w wyborach do samorządów jest często odwrotnie. W mojej małej gminie rządzą praktycznie sami bezpartyjni, a w powiecie mają powyżej 60% przedstawicieli. Dopiero w większych powiatach prowadzą partyjniacy.

:-) 2011-09-06

Moim zdaniem powinna być opłata za miejsce siedzące w sejmie w dni obrad parlamentarnych i opłata klimatyczna za uczestnictwo w komisjach. 
W stołówce na wiejskiej powinna być podwójna akcyza na alkoholu i wyjątkowo drogie ksero, co by za dużo ustaw po pijaku nie produkowali.

Witek 2011-09-06

Wsadzę może kij w mrowisko ale należy odpowiedzieć sobie na 1 ważne pytanie: 
-Gdybyś miał firmę (jako właściciel albo akcjonariusz a nie manager), oraz ta firma słabo się rozwijała,zadłużała, biurokratyzowała... Czy ogłosiłbyś że prezes i zarząd nie dostaną pensji żeby znaleźć fanatyków którzy miłują twoja firmę i będą nią DOBRZE rządzić za darmo??????

Łukasz 2011-09-06

@ Witek 
Jeśli firma się nie rozwija, a ja nie mogę tego zmienić, to pomyślał bym, czy nie wycofać z niej kapitału i nie zainwestować w coś innego.

Jagnella 2011-09-06

A ja bym dużo płaciła posłom. Po pierwsze posłów byłoby tylko 100 najwyżej. Zlikwidowałabym wszystkie przywileje, w tym immunitet poselski. Płaciłabym tylko za te dni, które spędziliby w miejscu pracy. Nie dawałabym żadnych dodatkowych emerytur za te 4 lata poselstwa. Dziś tego co oni wyprawiają nie można nazwać pracą dla kraju. I, co bardzo ważne, za picie alkoholu w czasie pracy, grozi wydalenie z pracy.

PeterP 2011-09-06

Za drugiej rzeczypospolitej funkcja senatora oraz ambasadora RP były tytułami zaszczytnymi i nie dość że osoba piastująca tę funkcję nie otrzymywała uposażenia to jeszcze musiała utrzymać swoją kancelarię. (Info za wykładami prof. W. Walkiewicza)

Bezimienny 2011-09-06

Można zwiększyć pensję posłom i senatorom 2 kadencji. Jak ich wybrano po raz drugi to znaczy że niby dobrze rządzili - a przynajmniej ludziom tak się wydaje.

Pinochet 2011-09-06

Gdy zadzwoniłem i mówiłem o sprowadzeniu pensyj posłów do poziomu umożliwiającego przeżycie miałem na myśli nie tyle średnią krajową (pojęcie to jest tak głupie, że aż śmieszne), co sumę 2000 - 2500 złotych. Jeżeli wyda się przepis mówiący wprost, że pensja parlamentarzysty jest równa średniej krajowej, to te hieny zrobią wszystko, żeby wynosiła ona kilkadziesiąt tysięcy. Z pozoru - genialne rozwiązanie. Niestety. Aby podnieść średnią pensję do - powiedzmy - 50 000 złotych posłowie nakażą dodruk pieniądza. Co z tego, że zarabiasz 50 tys. jeśli bochenek chleba kosztuje 300 złotych? 
 
Co do monarchii: król powinien mieć górę kasy. Jeżeli ma zastępować 460 spoconych (od czytania gazet) facetów, to niech zarabia 2500 zł pomnożone przez 460 posłów. Król jednak ze swojej pensji powinien organizować bale dla ambasadorów i głów państw a także spełniać swoje zachcianki (w granicach rozsądku, oczywiście). 
Król będzie potrzebował doradców, bo trudno aby ktoś znał się jednocześnie na ekonomii, wojsku i dyplomacji. Ekipa doradców niechaj liczy 6 głównych (każdy do innej dziedziny) plus 12 vicedoradców (nie zawsze ci główni doradcy mogą być obiektywni, a jeśli na trzech każdy będzie miał inne zdanie, to będzie musiał przekonać króla do swoich racji). Pensje dla nich jak dla ministrów, czyli bodajże kilkanaście tysięcy złotych, plus nagrody za wyjątkowo trafne decyzje - wysokość według uznania króla. 
 
Inny słuchacz (nie pamiętam pseudonimu, ale pozdrawiam) zaproponował anarchię. Jeżeli zaproponowane Wolne Miasto Gdańsk, Wolne Miasto Warszawa i setki innych wolnych miast będą zrzeszone w jako-taki organizm, na którego czele będzie stał nikomu nieznany dyktator, który ujawni się tylko w przypadku zagrożenia, to jestem skłonny coś takiego zaakceptować. Jeżeli ktoś czytał "Oko Jelenia" Andrzeja Pilipiuka, to tam niejaki Peter Hansavritson był tajnym wodzem Hanzy, która z pozoru była luźną organizacją, prawie anarchiczną - to taki mój przykład tajnego dyktatora. 
 
Pozdrawiam!

Voter101 2011-09-06

Ja w tej audycji zauważyłem niezłe poletko dla marzycieli. No kurde skrajny socjalizm nie wyszedł (komunizm) to ma skrajna "wolność" się udać (anarchia)? 
 
To tak jak to gadanie uprawiane przez niektórych Kontestatorów, że tylko broń wziąć i strzelać do takich o tam socjalistów z urzędów. Super, tylko mi smoków w takich opowieściach brakuje. I księżniczki, dziewicy oczywiście. 
 
A propo anarchizm proponowany przez kilka osób. Wy chyba naprawdę nie zauważacie naprawdę, że dookoła tej zapyziałej Polski znajduje się kilka innych krajów?  
Kraj bez państwowego wojska (a nawet policji) nie będzie w stanie się obronić. Już to widzę - na wyposażone wojsko ze strzelbami i tanimi karabinami będą wyskakiwać obywatele. A jeżeli pojawi się jakaś "armia", to pojawi się i władca (właściciel). I mamy powtórkę z rozrywki, czyli monarchię. 
 
Krótkowzroczność moi mili. Patrzycie tylko na to jakby to Wam fajnie było, ale to nadal bajki i takie gadanie, bo gadanie. Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem. 
 
Get real.

Voter101 2011-09-06

Ja w tej audycji zauważyłem niezłe poletko dla marzycieli. Skoro skrajny socjalizm nie wyszedł (komunizm) to czemu ma skrajna "wolnościowośc" się udać (anarchia)?  
 
To tak jak to gadanie uprawiane przez niektórych Kontestatorów, że tylko broń wziąć i strzelać do takich o tam socjalistów z urzędów. Super, tylko mi smoków w takich opowieściach brakuje. I księżniczki, dziewicy oczywiście.  
 
Uczepię się tego anarchizmu proponowanego (lansowanego) przez kilka osób na czacie i w audycjach: 
Wy chyba naprawdę nie zauważacie, że dookoła tej zapyziałej Polski znajduje się kilka innych krajów?  
Kraj bez państwowego wojska (a nawet policji) nie będzie w stanie się obronić. Już to widzę - na wyposażone wojsko ze strzelbami i tanimi karabinami będą wyskakiwać obywatele.  
A jeżeli powstanie jakaś "armia", to pojawi się i władca (właściciel). I mamy powtórkę z rozrywki, czyli monarchię.  
 
Krótkowzroczność moi mili. Patrzycie tylko na to jakby to Wam fajnie było, ale to nadal bajki i takie gadanie, bo gadanie. Gdyby babcia miała wąsy to by była dziadkiem.  
 
Get real. 
 
//Uhh, przydałaby się możliwość edytowania, bo nie z tego notatnika co trzeba przekopiowałem tekst i trochę to kiepsko teraz wygląda. :(

Daniel Piesto 2011-09-07

Członkowie Izby lordów nie mają pensji. Tylko tam jakieś zwroty za dojazdy.

Lord Blick 2011-09-08

Ja tam sobie sam zwracam... ;)

Crzszman 2011-09-09

Moim zdaniem, poseł powinien zarabiać medianę zarobków w Polsce. Powinien coś robić na serio (i to też powinien robić dobrze). Wtedy jestem za tym, żeby zarabiał medianę zarobków. Ze średnią, to może lekko za mało by było, a 10 tyś, to zdecydowanie za dużo.

Pan Dzikus 2011-09-15

W normalnym państwie Sejm zbiera się raz na rok by przyjąć budżet i przy okazji przegłosować jedną lub dwie ustawy. Roboty jest więc na jakiś tydzień, rocznie. Ponieważ żyjemy w państwie przeżartym głupotą i socjalizmem Sejm obraduje praktycznie bez przerwy i praktycznie bez przerwy wymyśla nowe głupoty uprzykrzając życie ludziom miłującym wolność.  
 
W normalnym państwie posłami i senatorami zostają ludzie zamożni. Tacy którzy zarobili full kasy, nie potrzebują więcej i chcą sobie poodpoczywać a przy okazji napawać się tytułem posła czy senatora jednej z największych potęg gospodarczych i militarnych na świecie. Oni nie biorą pieniędzy ukradzionych podatnikom bo posłowanie jest funkcją honorową, która przynosi prestiż ale nie kasę. Jak ktoś chce mieć prestiż to niech za niego zapłaci.  
 
Ponieważ Obszar Autonomiczny "Polska" nie jest normalny i długo nie będzie to trzeba coś zrobić, by do owej normalności go doprowadzić. Jednym ze środków powinien być sposób opłacania parlamentarzystów.  
 
Od dawna uważałem, że pensja posłów i senatorów powinna być powiązana z PKB albo ze średnią lub przeciętną zarobków. Ponieważ PKB można dowolnie manipulować to zostaje średnia lub przeciętna. Dopóki są podatki dochodowe to łatwo ją wyliczyć z deklaracji. Oczywiście nie mogą być brane pod uwagę pensje budżetówki bo parlament może je łatwo zmienić podnosząc w ten sposób pensje sobie. Po zlikwidowaniu PIT można przeprowadzać ankiety.  
 
Na początek proponuję coś takiego.  
 
PO - pensja osła czyli posła 
PS - pensja senatora 
PP - przeciętne zarobki w prywatnym sektorze 
PM - pensja minimalna 
 
PO = PP*10 - PM*20 
PS = PP*15 - PM*30 
 
Zaletą takiego wzoru jest to, że nawet mała zmiana w przeciętnych zarobkach jest sporym wahnięciem w zarobkach parlamentarzysty więc ma motywację by głosować za obniżaniem podatków i likwidowaniem biurokracji bo tylko to prowadzi do zwiększenia zarobków. Jeśli jest komuchem z gatunku głupich i nie cynicznych to oczywiście będzie robił na odwrót. Istnieje jednak szansa, że w końcu się nauczy co jest dla niego korzystne. Jeśli wszczepimy szczurowi dwie elektrody do mózgu - jedną do obszaru rozkoszy a drugą bólu i za każdym razem gdy szczur chce zjeść pszenicę będziemy pobudzali mu ośrodki bólu a gdy chce zjeść owies - rozkoszy w końcu się nauczy i będzie jadł tylko owies. Proste.  
 
Przydałoby się również włączyć do wzoru jakiś ujemny modyfikator biorący pod uwagę inflację i bezrobocie aczkolwiek z inflacją jest podobnie jak z PKB. Można sobie manipulować jej wskaźnikami niemal dowolnie.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:


Twój głos nic nie znaczy (6) - 3 tygodnie temuPolskie produkty mogą być gorsze (4) - 7 tygodni temu

Matka Boska Dotacyjna (8) - 8 tygodni temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...
Rozwody przez internet - 2 miesiące temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 3 miesiące temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 3 miesiące temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 3 miesiące temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 4 miesiące temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 4 miesiące temu

Autostopem na Kitaj (2) - 4 miesiące temu


Zdrajcy sprawy (4) - 4 miesiące temu


Czy istnieją niezależne media? (3) - 5 miesiące temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 5 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 5 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 6 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - 6 miesięcy temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - 6 miesięcy temu


Każdy w końcu umrze (2) - 7 miesięcy temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 7 miesięcy temu

Zabić czy usunąć? (7) - 8 miesięcy temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 8 miesięcy temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - 8 miesięcy temu

Aktywność zawodowa niemile widziana (9) - 9 miesięcy temu

Jak pędzić bimber (10) - 9 miesięcy temu

Czy bańka już pękła? (8) - 9 miesięcy temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 9 miesięcy temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 10 miesięcy temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 10 miesięcy temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 10 miesięcy temu

Nowy, legalny hazard (2) - 10 miesięcy temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 11 miesięcy temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 11 miesięcy temu

Black Friday po polsku (4) - 11 miesięcy temu

Nowy próg podatkowy (11) - 11 miesięcy temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - ponad rok temuTwoje hasła są za słabe! (6) - ponad rok temu

Niemcy cenzurują internet (4) - ponad rok temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - ponad rok temu


Wywiad z terrorystą (34) - ponad rok temu


Kto spekuluje masłem? (3) - ponad rok temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - ponad rok temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - ponad rok temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (29) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 2 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 2 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 3 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 3 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 3 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 4 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 5 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 5 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 5 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 5 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 5 lat temu


Jak kraść? (49) - 5 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 6 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 6 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 7 lat temu

Naloty na graczy (17) - 7 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 7 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 8 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 8 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 8 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 8 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 8 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 8 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 9 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 9 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 9 lat temu


O buncie informatyków (8) - 9 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

wierny słuchacz - - 20.00
Sklep sportowy sport partner - - 20.00
ZarabiajPrzez24.pl - - 20.00
Ogłoszenia dam prace - - 20.00
Bukmacherzy24 - - 40.00
Karol - chcę, żeby Martin wrócił ^^ - - 10.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt