Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
20:00
Firma na emigracji
Jutro
21:00
Wydanie Główne: Musimy odwołać z powodu podróży poza strefę Schengen.
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (2)
3 dni temu
Jak mieć nosa do nieruchomości
Na przykładach Washingtona, burmistrza Chicago, Mateusza Morawieckiego, Buffetta, własnym i znajomego z USA. A później o nieprzyjazności dla użytkownika, zwłaszcza w bankach, komentarz do...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Produkcja opakowań motoryzacyjnych - Mariusz Mszyca |#473
Mariusz Mszyca Przedsiębiorca. Od 20 lat zajmuje się sprzedażą. Z wykształcenia jest ekonomistą z dyplomem MBA Oxford Brooks University. Ukończył także studia z zakresu zarządzania,...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2010-03-29

Dlaczego nienawidzę Unii Europejskiej?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Podajemy wymagania unijne potrzebne przy produkcji kołków rozporowych i komentujemy likwidację polskiego biznesu jajczanego.

KOMENTARZE

EstEst 2010-03-30

Ja tradycyjnie zachęcę do wysłuchania kontestacyjnego przeglądu tygodnia, bo tym razem został połknięty przez zmianę czasu (był tylko o 10 rano): 
 
smp.if.uj.edu.pl/~kosiorowski/Kontestacja 
 
plik audycja29III.mp3 
 
 
Podążając za nową tradycją tytułów Kontestacyjnych zareklamuję, że jest dużo o seksie, przemocy i Unii Europejskiej. I oczywiście o tym, jak bardzo zadbani przez państwo jesteśmy.

Mateusz z Kanady 2010-03-30

... czyli trzeba sobie jednoznacznie zdac sprawe z przepisu ze bycie EUnuchem gwarantuje certyfikat potwierdzajacy obecnosc kolka rozporkowego przy rownoczesnym braku jaj....

Kreator z koczowiska :) 2010-03-30

Dla pani która dzwoniła - kredyt to forma niewolnictwa (nie można zmienić pracy bo może być tak, że nie spłaci się raty itd...) GDYBY BYŁ KAPITALIZM (hiszpania lat 60, Chile 80te, Tajwan) cena metra byłaby wiele niższa a po drugie wszystko jest tańsze gdy nie kontroluje wszystkiego łapa urzędnika. Można kupić chatę za gotówkę nie za kredyt!! 
 
Co do wikipedii HASŁO SALAZAR, DMOWSKI i FRANCO były dość kiepskie swego czasu obecnie są lepsze, ale wciąż są pewne WADY w nich wynikające z poprawności politycznej.

Kreator z koczowiska :) 2010-03-30

O CO DO SYSTEMU, niech hugo i martin wreszcie zrobią audycje państwo idealne wg liberałów, bo wielu ludzi może mieć takie odczucia jak pani JUSTYNA (krytykujecie a nie mówicie jak powinno być) 
 
W historii wiele razy były przykłady DOŚĆ LIBERALNYCH KRAJÓW i z historii można się uczyć w którym kierunku iść.

Słuchacz 2010-03-30

A ja pochwalę Panią z początku audycji za odwagę wyrażenia swoich poglądów n/t słuchowiska i pozostałych, brawo! Zachęcam również pozostałe Kobiety słuchające kontestacji do telefonowania i skype'owania. Bardzo miło usłyszeć czasem i tu kobiecy głos, szczególnie tak mile brzmiący jak słuchaczki, która zadzwoniła. 
 
@KREATOR z kontestacji ;) Myślę,że taka audycja potrzebuje silnego merytorycznie prowadzącego, a z całym szacunkiem podbudowa teoretyczna młodych prowadzących jest w/g mnie zbyt mała by móc JASNO nakreślić co byłoby inaczej i dlaczego oraz jakie skutki by to przyniosło w panstwie kapitalistycznym, którego większość z Nas chciałoby w Polsce dożyć. Ale takie podtsawy ma już Janek Fijor i jemu taką audycję bym polecił przeprowadzić. Niestety jednak jak wszyscy wiemy przedsiębiorcy to ludzie zapracowani i podobnie,a nawet w szczególności tyczy się to Janka, więc w najbliższym czasie bym na taką audycję nie liczył. 
 
Sam poleciłbym natomiast również zaproszenie do którejś audycji takich postaci jak np Janusz Korwin-Mikke, Stanisław Michalkiewicz czy Michał Marusik lub Waldemar Jan Rajca. Dzięki skype'owi nie musieliby nawet wychodzić z domu ,a gdyby zamieścili taką notkę na swoich blogach ,że wystąpią na żywo w kontestacji z pewnością przyciągnęłoby to słuchaczy,a i pytań pewnie by nie zabrakło.

Franco 2010-03-31

Korwin nie wypadł najlepiej w "Młodzi kontra". Bywało, że uciekał od odpowiedzi albo zbytnio uogólniał, uabstrakcyjniał. Można było merytorycznie odpowiadać w podobny sposów ale bardziej strawnie dla szarego widza.

Franco 2010-03-31

Czasem "nasi" politycy kłamią, że coś musi spełniać normy UE i chcą być jeszcze lepsi od Bruxeli. Kilkanaście lat temu zmuszono taxówkarzy do zamotowania kas fiskalnych w pojazdach. Tymczasem w Irlandii czy UK taryfy jeżdżą bez kas fiskalnych, ceny z A do B, z C do D itd. są stałe.

Franco 2010-03-31

Polski cukier ma wysoką cenę nie dlatego, że chronimy Polską produkcję tylko dlatego, że na ten produkt obowiązuje ogólnounijna cana minimalna.

Luke 2010-04-01

www.youtube.com 
 
 
Niemcy przeciw EU! są tacy :) trzeba się skumywać i spiskować hehe

Luke 2010-04-01

www.youtube.com 
 
 
Niemcy przeciw EU! są tacy :) trzeba się skumywać i spiskować ;]

Luke 2010-04-01

nie wiem czemu, nie wyswietla pelnego linku. 
 
Koncowka: /watch?v=no_Pv7McXVg&feature=player_embedded#

JM 2010-04-01

Mówienie jak powinno być - to już prawie jak program jakiejś partii, a coś mi się zdaje, że Kontestacja chce być taka trochę apolityczna. Walczyć o wolność gospodarczą, ale bez kłócenia się przy okazji o inne rzeczy, bo nie ma to teraz naprawdę sensu. Mnie się to podoba.

Ememensy 2010-04-01

Odbiegając od jakże interesującego tematu, opowiem wam pewną anegdotkę.  
Sytuacja miała miejsce dzisiaj rano jak odprowadzałem dziewczynę do pracy. Postanowiliśmy zrobić sobie żart na prima aprilis i wygrać milion w lotka ;->.  
Więc weszliśmy do jakiegoś sklepu z logiem lotto. Nie więdząc czemu maszyna do lotto stała na dziale monopolowym (wcześniej stała przy kasie z tego co dobrze pamiętam, ale to nie ważne). Podchodze do pani która była za ladą. W skrócie rozmowa wyglądała tak : 
- 2 duże poprosze (pokazując na maszyne do lotka)  
- Dowodzik poprosze  
- Zle mnie pani zrozumiała - chcę 2 duże lotki, a nie piwa 
- Dowodzik poprosze  
- na lotka ?  
- Lotek to hazard - jest zakazany tak jak alkohol.  
 
Pamiętam czasy gdy jako mały szczyl brałem od mamy 2 złote i mogłem za to kupić 2 duże lotki. A teraz ? Nie dość że 2 lotek musiałem zapłacić 3 razy więcej to to jeszcze trzeba pokazać dowód czy przypadkiem się nie ma 17 lat bo w tym wieku to można się uzależnić od hazardu ... sick  
Za kilka lat żeby kupić głupiego lotka będzie potrzebne zaświadczenie od psychologa że jest się w pełni zdrów i nie ma zagrożenia nagłego uzależnienia od hazardu. Nie wspominając o tym że lotka będzie można kupić tylko raz w miesiącu bo im częściej się gra w gry losowe tym większe prawdopodobnieństwo uzależnienia.  
A jak kiedyś kupie zdrapkę i ktoś zobaczy że daje ją dziecku (dla mnie rodzice kupowali czasami dla zabawy) to nie daj Boże już jakaś biurwa będzie mi chciała zabrać dziecko.  
 
Wiele razy mówiliście że o hazardzie w audycjach ale jak człowiek nie ma styczności z nim to nawet nie zauważa jak to się robi chorę.

Wojtek z Kutna 2010-04-01

@Słuchacz Sorki ale nie zgodzę się z Tobą. Kontestacja nie ma być "latającym uniwersytetem" tylko przestrzenią która pozwala ludziom WOLNYM w sposób WOLNY się wypowiedzieć. Prowadzący nie musi wiedzieć wszystkiego, w wolnej przestrzeni zawsze można się nawzajem uzupełniać. 
 
Co do UE: 
primo:  
Rośnie superpaństwo, które stopniowo zwiększa kontrolę i inwigilację ludzi. 
 
saecundo: Owo superpaństwo właśnie przejada swoje zasoby materialne (urzędy, urzędnicy, instytucję...) blokując swój własny rozwój 
 
tertio: Co do Polski, to odnoszę wrażenie że planiści z UE, zaplanowali rolę naszego kraju jako źródła taniej siły roboczej, i "kurortu" gdzie bogaci europejczycy będą jeździć do Polski (tak jak bogaci Chińczycy, jeżdżą do Tajlandii) 
 
Pozdrawiam wszystkich Euroentuzjastów :/

Sebastian 2010-04-01

@ Ememensy. sprawa wygląda jeszcze dziwaczniej, gdy weźmiesz pod uwagę fakt, że nie możesz sobie zagrać w pokera, czy w inne karciane gry, bo to hazard, a w totka już możesz mimo, że jest przecież tym samym..

Hodyn 2010-04-02

JKM go zniszczył!

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - 13 dni temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - 3 tygodnie temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - 4 tygodnie temu

Czy będą matury? (1) - 5 tygodni temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - 8 tygodni temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...
Flaszka prawem, nie towarem (1) - 2 miesiące temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - 3 miesiące temu

ROI z obywatela (9) - 3 miesiące temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - 4 miesiące temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - 4 miesiące temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - 4 miesiące temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - 5 miesiące temu

Kiedy można zabić intruza? - 5 miesięcy temu

Magiczne szable i tarcze (1) - 6 miesięcy temu


Kto zaorał Hugo? - 6 miesięcy temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 6 miesięcy temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 7 miesięcy temu

Studia nie mogą być dla wszystkich (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie rządzą nami strażacy? (2) - 8 miesięcy temu

Polskie produkty mogą być gorsze (4) - 8 miesięcy temu

Matka Boska Dotacyjna (9) - 8 miesięcy temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 9 miesięcy temu

Rozwody przez internet - 9 miesięcy temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 9 miesięcy temu

Podatki, które się opłacają? (3) - 10 miesięcy temu

RODO nie jest potrzebne! (2) - 10 miesięcy temu

Komu zabrać w pierwszej kolejności? (1) - 10 miesięcy temu

Wytrychy na cenzurowanym (4) - 10 miesięcy temu

Autostopem na Kitaj (2) - 10 miesięcy temu


Zdrajcy sprawy (4) - 11 miesięcy temu

Czy ceny nieruchomości w UK to bańka? (5) - 11 miesięcy temu

Czy istnieją niezależne media? (3) - 11 miesięcy temu

Nie bój się kontrolera skarbowego! (6) - 11 miesięcy temu

Taxi zamiast PKS (4) - 11 miesięcy temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 11 miesięcy temu

A może by się tak nie wcinać? (3) - ponad rok temu

Nie daj sie golić za muzykę (3) - ponad rok temu


Każdy w końcu umrze (2) - ponad rok temuZnajdź swojego alfonsa (11) - ponad rok temu

Zabić czy usunąć? (7) - ponad rok temu

Jak zostać Dworcem? (1) - ponad rok temu

Życie rodzinne kwitnie w kolejce. (5) - ponad rok temu


Jak pędzić bimber (10) - ponad rok temu

Czy bańka już pękła? (8) - ponad rok temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - ponad rok temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - ponad rok temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - ponad rok temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - ponad rok temu

Nowy, legalny hazard (2) - ponad rok temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - ponad rok temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - ponad rok temu

Black Friday po polsku (4) - ponad rok temu

Nowy próg podatkowy (11) - ponad rok temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - ponad rok temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - ponad rok temu

Za tanie linie lotnicze (8) - ponad rok temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - ponad rok temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - ponad rok temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - ponad rok temu


O jedna wyplatę mniej (3) - ponad rok temu


Wolnościowcy upadają (13) - ponad rok temu
A klientów mamy w nosie (1) - ponad rok temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - ponad rok temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 2 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 2 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 2 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 2 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 2 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 2 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 2 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 2 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 2 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (36) - 2 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 3 lata temu

Warto być biednym (8) - 3 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 3 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 3 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 3 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 3 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 3 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 3 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 4 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 4 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 4 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 4 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 4 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 4 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 4 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 4 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 4 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 4 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 4 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 4 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 5 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 5 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 5 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 5 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 5 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 5 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 5 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 5 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 5 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 5 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 6 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 6 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 6 lat temu


Jak kraść? (49) - 6 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (30) - 6 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 6 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 6 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 6 lat temu

MLM to ściema (67) - 6 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 6 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 6 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 7 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 7 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 7 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 7 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 7 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 7 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 7 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 7 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 7 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 7 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 7 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 7 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 7 lat temu

ACTA samo zło (87) - 7 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 8 lat temu

Naloty na graczy (17) - 8 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 8 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 8 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 8 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 8 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 8 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 8 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 8 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 8 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 8 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 8 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 8 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 8 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 8 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 9 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 9 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 9 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 9 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 9 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 9 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 9 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 9 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 9 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 9 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 9 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 9 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 9 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 9 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 9 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 9 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 10 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 10 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 10 lat temu


O buncie informatyków (8) - 10 lat temuUE powstała! (2) - 10 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Sklep bhp nowy sącz, tarnów - Volpex.pl - - 20.00
Meble i komody od producenta - Topeshop.pl - - 20.00
Blog o zarabianiu przez internet - - 20.00
Kursy zawodowe Nowy Sącz Tisbud - - 20.00
Best League of Legends Boosting service -... - - 20.00
Zbychu z Rzeszowa - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt