Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Jutro
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (8)
4 dni temu
Czy bańka już pękła?
Kto steruje ceną BTC? Czy kryptowaluty są pieniądzem? Dotacje dla twórców gier. Jak promować libertarianizm? Solidarność nie chce niskiego ZUS. Morderstwo przypadkiem. Wydaj BTC:...
AGENTOMASZ
wczoraj
Wieści Pominięte /// 710 - część druga - muzułmanie, Trudeau, trujące...
W drugiej części dzisiejszych Wieści Pominiętych w szóstym tygodniu 2018 toku przyglądamy się pedofilowi twierdzącemu, ze jest ośmiolatkiem, sprawdzamy jak wyglądają najnowsze...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Proste zwierciadło 2011-11-16

Mieczysław Burchert, v-prezes Kongresu Nowej Prawicy

Nadający: Krzysztof Maczyński

Inaugurujemy comiesięczne spotkania z VIPami. Po pierwsze zadajemy pytania z maili, po drugie, z czata, po trzecie te telefoniczne. Nad projektem pieczę objął Michał Lisowski. Prowadzi ByteEater.
Pobierz [81,3 MB]

KOMENTARZE

Marius 2011-11-17

Brawo ByteEater, ładnie poprowadzona rozmowa. Treściwie i bez zbędnych wątków. 
Liczymy na więcej.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-11-18

Hehe, Jabol nie wyciął gadki przed odcinkiem. Macie dodatkowy dżinks ;-). 
 
> Po pierwsze zadajemy pytania z maili, po drugie, z czata, po trzecie te telefoniczne. 
Nie do końca taki był zamysł. Na pierwszą część składały się pytania przygotowane przez redakcję (czyli w tym przypadku Michała i mnie), w drugiej zadaje się te przysłane w e-mailach, a część trzecia to rozmowy (Skype i telefon) ze słuchaczami. Czat cały czas gra zwykłą rolę, coś może z niego zostać powiedziane. Tym razem trzeba było się nad nim dokładniej pochylić, bo nikt nie dzwonił - pora niespodziewana i brak zajawki (czyli wśród następnych 2 audycji zapowiadanych na górze strony) pewnie się do tego przyczyniły. 
 
Z ciekawostek zakulisowych: walczyliśmy jakiś czas przed wejściem z podkładem, który, nawet przy ustawieniu 1 na 100 u Jabola, leciał za głośno. Ściszył więc go na sztywno w Audacity (dodatkowo jego intro - nie to intro KonteStacji - doklejając, zatem występuje ono tylko raz, a nie przy obu późniejszych powrotach do podkładu). Jak słychać, efekt został uzyskany aż zanadto. (O takich technikaliach oczywiście nie mówi się na antenie, ale komentarze czytają w większości insiderzy, więc się podzieliłem.) Takie początki. ;-P

nikodem 2011-11-18

Co powiedzielibyście na kampanię pod hasłem "Twój głos w wyborach uznano za nieważny". Jakby posumować procentowe wyniki tych partii, które nie weszły do sejmu, to mamy około 4% głosów ludzi, którzy nie będą mieli swoich reprezentantów! Głosy tych ludzi o niczym nie zadecydowały - są równoznaczne z głosami nieważnymi. Wszystko dlatego, że mamy jakieś dziwne progi i głosuje się na partie a nie na ludzi.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-11-23

No, próg wyborczy zdecydowanie znieść! Jak masz jakąś koncepcję, to zbierz ludzi i rób akcję! Może zacznij od napisania na KontestForum.

Mieczysław Burchert 2011-11-26

Nikodemie: 
Połowa Polaków nie wzięła udziału w wyborach. Pozostali głosowali na partie i programy jakie były dostępne, a nie na te na które chcieliby zagłosować. Większość ludzi głosujących na PO zagłosowało nie za PO a przeciw PiSowi i vice versa... 
Czym jest więc nie uwzględnienie opinii 4 czy 5% wyborców, skoro rządzić Polską będzie koalicja wybrana przez góra 20% Polaków?

Zbigniew Malec 2011-11-29

To tło muzyczne (czy inne deszcze) to nie jest najlepszy pomysł. To jest dość męczące, bo człowiek stara się wyizolować wiadomość z szumu. Gorąco bym was namawiał, żeby z tego zrezygnować.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-12-02

@Zbigniew Malec (6): No, jak się posłucha na słuchawkach, to ten podkład nie jest jednak tak cicho jak myślałem. Planuję go zmienić, bo ten bardziej pasuje do afterparty (został zresztą z takowych, bywających po „Audycji Mobilnych” oraz „Geek cloud”, poddany recyklingowi). Chyba że będzie więcej głosów za tym, żeby go w ogóle nie dawać (mało jest takich wyjątków wśród audycji w KonteStacji, np. „Konserwa”). A jako radę dla uniknięcia rozproszenia tym, którzy szczególnie go doznają (przy tej audycji i innych), polecam ustawić charakterystykę (wykorzystując equalizer) uwydatniającą mowę.

Zbigniew Malec 2011-12-02

ad. in vitro - jest to klasyczny przykład zakłamania pojęć. To nie jest metoda leczenia bezpłodności, ponieważ osoba poddana takiemu zabiegowi nie staje się na powrót płodna. 
Jeżeli chodzi o zmianę w metodzie o której wspominał prowadzący (Krzysztof, prawda? :) ), to chciałbym zauważyć, że to jest zmiana ilościowa, a nie jakościowa. Ciągle mamy do czynienia ze śmiercią dziecka spowodowaną ingerencją człowieka. Być może teraz nie przygotowujemy 10 zarodków z których wiemy, że 8 na pewno zabijemy, jednakże wciąż algorytm zawiera kolejne próby na kolejnych dzieciach. 
 
ad. forma wywiadu - rozumiem, że jest to stacja promująca pewien światopogląd gospodarczy (chwała wam za to), jednakże nie powinno się to tak bardzo rzucać w oczy (uszy). Pytania wydają się sugerować odpowiedź, a to nie jest dobre. Właściwie ciężko określić do kogo taki przekaz jest kierowany. Ludzie którzy interesują się tematyką wolnościową te rzeczy już wiedzą, natomiast dla tych, którzy dopiero z wolnością swoją przygodę zaczynają taka forma może być odpychająca. 
 
Co do odpowiedzi, widać, że Pan Mieczysław jest merytorycznie przygotowany do dyskusji i "nie ściemnia", jednak proponuję sprobować się bardziej wynurzać na tematy również pochodne. Przypominają się wywiady z JKM, w których na zadane pytanie odpowiada ściśle i na temat, często podkreślając jakiś idiotyzm w pytaniu: owszem, racja po stronie odpowiadającego, ale jednocześnie niezbyt sprytne zagranie, bo w ten sposób traci się okazję do przekazania treści. Podsumowując, trzeba wykorzystać pytanie maksymalnie, bo to jest okazja do przekazania treści (nie namawiam jednak do lania wody). 
Wywiad nie ma także zbytnio lini przewodniej, jest chyba głównie okazją do zadania pytań przez słuchaczy. Mylę się? Trochę szkoda, bo jak już mówiłem, trzeba takie okazje wykorzystywać maksymalnie i każdy wywiad i każdą wypowiedź trzeba traktować jako potencjalny "miecz" w naszej wojnie o normalność. 
 
Taki mi krytyczny post wyszedł, ale mam nadzieję, że nie będzie ona zniechęcająca. W ogóle patrząc na moją historię postowania tutaj, to na jakiegoś mega krytyka wchodzę.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-12-03

Tak, mam na imię Krzysztof. :-) Co do in vitro, to oczywiście nie leczy ono bezpłodności - sam używam takiego argumentu. Ale my tu nie o tym. Co do jednak zarodków nadliczbowych, to decyduje się bezpośrednio o ich śmierci. A gdy się wszczepia jeden, to ma on bodajże nawet większe szanse na zagnieżdżenie i prawidłowy rozwój niż większość zygot powstających in utero. Co nie znaczy, że metodę in vitro pochwalam. Co do formy, dziękuję za uwagi - akurat na pierwszy odcinek trafił się gość o poglądach mało odbiegających od misji przyświecającej tutejszemu medium; następnym razem warto w takich przypadkach dać znać przeciwnikom politycznym tudzież ideowym zapraszanej osoby, żeby przychodziły i dzwoniły, a przynajmniej na czacie próbowały ją zagiąć. Myśli przewodniej owszem, nie było zamysłem wprowadzanie. To goście są VIP-ami - zadaniem audycji jest zapoznanie słuchaczy z ich poglądami i działalnością, zatem dostają jak najlepsze warunki do ich zaprezentowania słuchaczom, którzy z kolei mają dogodną możliwość, żeby go skonfrontować ze swoimi pytaniami i komentarzami, zwłaszcza nieoczywistymi, nawet bardzo niewygodnymi. W następnym odcinku dwoje z niej skorzystało. Oby następował dalszy wzrost - zachęcamy!

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński vel ByteEater z Bielska-Białej – interdyscyplinarny freelancer, z wykształcenia informatyk, zarabia na życie w większości programowaniem i prowadzeniem szkoleń, a w mniejszości, jak chcecie wiedzieć, to się zapytajcie .

Oddolny aktywista i lider regionalnych wolnościowców, dziennikarz KonteStacji, prowadzi audycje Epicentrum oraz Proste zwierciadło, członek Stowarzyszenia Libertariańskiego.

Sam do siebie odnosi takie m.in. paradoksalne określenia, jak biblijny katolik, geek lubiący poznawać ludzi, buntowniczy tradycjonalista, logiczny marzyciel i anarchokapitalista.W audycji Proste zwierciadło chodzi, jak sama nazwa wskazuje, o niewykrzywiony obraz rzeczywistości, poglądów i działań ludzi oraz ich przyczyn. Prowadzący rozmawia, często z niebanalnymi gośćmi, a także ze słuchaczami, o wolności, polityce, rynku, zmienianiu świata oraz siebie, o ideach i motywacjach, są analizy, opinie, debaty. Wszystko jest możliwe, zwłaszcza to, czego się nie spodziewaliście usłyszeć w misyjnej audycji!

Konto bitcoin autora, na które możecie go docenić dowolnymi wpłatami: 1Kkjzpc2NZVeJLKPPwGFBb4H1geLEqMwj1.

Inne audycje tego autora:

Marks miał rację! (2) - 3 miesiące temu


Aborcja do lat 12, od 12 lat eutanazja (47) - 5 miesiące temu

Więcej audycji...
Bądź twórczy, przymieraj głodem (11) - 6 miesięcy temuWanderlust i nasz gust - 7 miesięcy temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 9 miesięcy temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - ponad rok temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - ponad rok temu

Polemika z Albertem Jayem Nockiem (2) - ponad rok temu

Prasówka z dobrych źródeł (2) - ponad rok temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - ponad rok temuOdcinek piekielny (6) - ponad rok temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - ponad rok temu


Politycy i pedofilia (5) - ponad rok temu
Jak bardzo Nowoczesna? (4) - 2 lata temu

Jak Żydzi robią biznes (5) - 3 lata temu
O Liberlandzie prawie wszystko (4) - 3 lata temu

Prohibicja to śmierć (7) - 3 lata temu
Anarchia! (14) - 3 lata temuPolicjantka lubi gaz (1) - 4 lata temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 5 lata temu

PrzeGoście (23) - 5 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt