Facebook
Podpis:
Numer GG:
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
TOR – ciąg dalszy
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (9)
4 dni temu
Jan Fijor - Oglądałem przesłuchanie Amber Gold
Dzisiejsza audycja poświęcona OLT oraz przesłuchiwaniom w sprawie Amber Gold.
Wydanie Główne (1)
6 dni temu
Podatek sprawia, że złe rzeczy stają się dobre
czyli o nowych jednorękich bandytach. Dudzie skonczyla sie cierpliwość! Nici z niskiego ZUSu. Ziobro i wolność sumienia?
Programista Na Emigracji
dziś
Retrospektywa z samodzielnego wydania książki „Junior Developer”
Materiał w formie wpisu na blogu: http://www.javadevmatt.pl/retrospektywa-z-samodzielnego-wydania-ksiazki/

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2017-06-22

Jan Fijor - Oglądałem przesłuchanie Amber Gold

Nadający: Jan Fijor

Dzisiejsza audycja poświęcona OLT oraz przesłuchiwaniom w sprawie Amber Gold.
Pobierz [55 MB]

KOMENTARZE

dezzibel 2017-06-22

Janku, odnosnie emigrantow i ich oszczednosci ktore moglyby byc sporzytkowane na biznesy w Place (jak sugerujesz pod koniec audycji. Nie tylko w USA, Polonia w UK, Skandynawii, Niemczech czy Holandii-wszedzie tam są odłożone grube miliardy euro, funtów czy koron. Problem nie leży w braku możliwości do inwestowania.  
To raczej sytuacja gospodarcza w Polsce, to jak kraj jest zarządzany i co si z tym wiąże perspektywy na przyszłość nie napawają optymizmem. Dlaczego emigranci z bogatych krajów mieliby zatem lokować pieniądze w cokolwiek w kraju dziadów? 
Pieniądze trzymane na koncie w USA nie będą bezpieczne- zgoda. Ale czy gdyby były w Polsce w jakimś biznesie czy nieruchomości to byłyby niby bezpieczniejsze??? W kraju gdzie wymiar sprawiedliwości został spacyfikowany i podporządkowany partii rządzącej ? Gdzie dziura budżetowa rozrasta się niczym rak w ostatnich stadiach choroby. 
 
Wielu emigrantów z Europy zachodniej chciało inwestować choćby w nieruchomości ale tu też jest strach bo obrót ziemia jest już znacjonalizowany to co.mialoby stanąć na przeszkodzie wladzy która zaczęła skonfiskowac nieruchomości od 'bogaczy' posiadających więcej niż 1mieszkanie żeby sprzedawać je na rynku i pozyskiwać środki na 500+, mieszkanie plus, loda+ i cokolwiek jeszcze wymyśli ta banda ekonomicznych demagogow. 
 
Swoje oszczędności już dawno wyplacilem z polskiego konta i wywiozlem za granice gdzie mieszkam. Nie zamierzam w Polsce lokować żadnych oszczędności bo po co inwestować w kraju który ma perspektywę rozwoju pokroju Grecji albo i Wenezueli...

Pcimek 2017-06-22

Zaraz po likwidacji Amber Gold powiedziałem, że ludzie powinni pozwać Tuska o utratę pieniędzy. Amber Gold było źródłem kapitału dla OLT. Zarżnięcie OLT oznaczało upadek Amber Gold. Inną sprawą Panie Janku jest związek Plichty z politykami PO. I wcale nie jest powiedziane, że Plichta prał forsę rozkradaną z budżetu państwa.

Piter 2017-06-22

Jakaś nowa teoria że Tusk "zarżnął" Amber Gold". Przecież Amber Gold to była wydmuszka, piramida finansowa. OLT oczywiście mogło być lub było realnym biznesem - mafie chętnie inwestują zarobione $$$ w legalny biznes...Jedno z drugim niewiele mogło mieć wspólnego. 
 
Natomiast bądźmy poważni gdyby Amber Gold inwestowało realnie w złoto to nie mogło na tym stracić ewentualnie mogli by wyjść na zero, Nagle okazało się że złota ni ma ... A kasa jaką ludkowie zapłacili za złoto gdzieś wyparowała. 900 milionów rozpłynęło się we mgle (może tej smoleńskiej) . 
Nawet dopuszczając wariant mega pesymistyczny że firma straciła 10% to gdzie jest 800 melonów ? Przypominam iż odzyskano niewiele góra 100 melonów. 
Prawdopodobnie takie przedsięwzięcie jak OLT miało na celu przedłużyć działanie tej piramidy finansowej już w realnym biznesie. 
Swoją drogą jak ktoś chce inwestować w złoto to powinien kupować SZTABKI złota a nie papiery ) Qórna jak w ogóle można być tak piramidalnie głupim aby przynosić pośrednikom czysty cash i zamieniać go na PAPIERY ? Raz że pośrednik zawsze weźmie swoją marżę dwa że dostajemy papiery a nie złoto. Pośrednik w takich biznesach nie jest do niczego potrzebny. No cóż biedni na tym nie stracili bo tacy nie mają kasy na inwestycje. Raczej osoby dobrze sytuowane które zarobiły kasę na tym na czym się znają i postanowiły wejść w świat "wielkiego biznesu". A tu dópa blada bo żeby wejść w ten świat trzeba mieć jakąś podstawową wiedzę na ten temat . 
Zresztą takich "modelów biznesowych" typu Amber Gold jest sporo w świecie MLM. Sprzedawanie papierów zamiast złota. Tyle że ich żywot jest znacznie krótszy bo nie mają oparcia w mafijnych strukturach państwa. Albo nie są tak bezczelni jak te z ambergoldu to jak ktoś powiedział "sqórwysyny mają rozmach" ) 
 
No nie wiem może jakieś kursy że "pieniądze nie biorą się z niczego " albo jakaś edukacja na poziomie podstawowym. Wiele nowobogackich wierzy w dogmat iż pieniądz robi pieniądz. Wydaje im się że to takie proste jak stosunek faceta z kobietą ) Głupota totalna i tyle co tu więcej mówić.

Piter 2017-06-22

@Pcimek to nie jest dobry model biznesowy ; okradanie udziałowców AmberGold aby inwestować w dochodowy biznes. A opowiadanie jakichś bredni że OLT było dobrą firmą to już jest szczyt hipokryzji. Bo mając tyle ukradzionej kasy można założyć dobrą firmę przynoszącą dochody i to nie jest wcale jakieś ewenement.  
To jest tak jakbyś kogoś napadł na ulicy wyjął mu portfel z kieszeni i "dochód" włożył w intratną wytwórnie parówek. 
Ludzie ogarnijcie się okradanie kogoś w szczytnych założeniach to jest prawdziwy bolszewizm. Tego się qórna nie robi i to powinien wiedzieć każdy przyzwoity człowiek. Chcesz robić biznes nawet bardzo ryzykowny ok ale rób za swoje. 
Mafia sycylijska prowadzi dzisiaj mnóstwo legalnych biznesów. No fajnie tylko komuś za to odcięto fiuta i włożono śledzia w gębę... Zarżnięcie OLT było tylko przyspieszeniem końca piramidy finansowej AmberGolgd czyli minimalizacją strat. Kto tego nie rozumie jest po prostu durny.

Łukasz 2017-06-22

Mogłem dzwonić ale nie chciałem Ci przerywać, jesteś jedyną osobą która patrzy w ten sposób na sprawę Amber Gold. Moim zdaniem w najlepszy sposób, najbardziej logiczny.  
 
Co do problemów wizowych, wiesz jaki teraz jest rygor aby wjechać turystycznie do USA? Trzeba pokazać że ma się kasę, że ma się coś tam, 1 wyjazd nie może być na długo (byłem 3 miesiące a miałem z tym duży problem)  
 
Wiesz już kiedy będziesz u Trumpa na audiencji?  
 
Chciałbym zobaczyć Cię kiedyś w jakieś reżymowej tv, gdzie logicznie niszczysz "elity"  
 
pzdr

Paweł 2017-06-22

@1 Się uśmiałem z tego: "W kraju gdzie wymiar sprawiedliwości został spacyfikowany i podporządkowany partii rządzącej ?" - po pierwsze: nie "wymiar sprawiedliwości", tylko 4 wymiar gówna; po drugie - niestety nie został spacyfikowany.

Pcimek 2017-06-23

@Piter 
Możesz nie wkładać w moje usta słów jakie nie wypowiedziałem? 
 
Amber Gold - OLT to był tandem. Między tymi firmami nikt nikogo nie okradał. Taki był model biznesowy. Amber zbierał kasę. OLT mielił kasę. Kwestia z zyskami czy bez. Jeżeli z zyskami to moralnie słabe ale okey. Jeżeli ze stratą to znaczy, że celem było pompowanie forsy na trzeci biznes. A więc bandytyzm.  
 
A co do Twojego wywodu. OFE brało prowizję za zaksięgowanie wpłaty 10%, potem 7,7%. Oferowało "zyski" na poziomie 2,5-4%. To był Amber Gold-OLT wymuszony ustawą. Ludzie płacąc prowizje płacili sobie zyski. 
 
Chcesz inny przykład. MOPSy. Płacimy podatki na pomoc społeczną, której klientami są zapijaczone męty. Potem te męty lądują w szpitalach na które my płacimy, czekając w wielomiesięcznych kolejkach. A kto zgarnia zyski? Firmy farmaceutyczne i lekarze.  
 
Takie przekręty w naszym nieszczęśliwym państwie to norma, dlatego gnoi się uczciwych i prostolinijnych.

Lork 2017-06-25

Janku. Wybierasz się może na spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem w ten piątek na Jackowie w Chicago?

Monika 2017-06-26

Janku, powoływanie się na autorytet Balcerowicza, którego "prywatyzacja" wyglądała tak - iż sprzedawał zakłady za bezcen ludziom umoczonym w komunistycznym systemie - jest dość chybionym pomysłem...

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Jan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - 3 tygodnie temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - 5 tygodnie temu
Więcej audycji...
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 2 miesiące temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - 4 miesiące temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - 5 miesiące temu


Jan Fijor - Najbogatsi ludzie rotują (15) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Nowe obywatelstwo Janka (6) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Milion plus (17) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 8 miesięcy temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 9 miesięcy temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 11 miesięcy temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 11 miesięcy temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - ponad rok temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - ponad rok temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - ponad rok temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - ponad rok temu


Jan Fijor - Pranie pieniędzy na dom (34) - ponad rok temu

Jan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - ponad rok temu


Jan Fijor - Illinois vs Oklahoma (20) - ponad rok temuKomu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jednak się walnęliśmy (12) - ponad rok temu


Jan Fijor - Super Kandydatka z PO (8) - ponad rok temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - ponad rok temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - Same niedobre rzeczy (10) - ponad rok temu


Bierzcie zasiłki (31) - ponad rok temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 2 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 2 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 2 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 2 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 2 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (29) - 2 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 2 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 3 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 3 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 3 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 3 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 3 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 3 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 3 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 3 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 3 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 3 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 3 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 4 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 4 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 4 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 4 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 4 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 4 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 4 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 4 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 4 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 4 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 4 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 4 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 4 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 4 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 4 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 4 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 4 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 4 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 4 lata temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 4 lata temu

Jan Fijor - Długi (117) - 4 lata temu


Bogaty może dłużej (48) - 4 lata temu


Komentarze pomysłów na biznes (32) - 4 lata temu

Co Janek zrobił z ogórkami? (37) - 4 lata temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 5 lata temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 5 lata temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 5 lata temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lata temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 5 lata temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 5 lata temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 5 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 5 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 5 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 5 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 5 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 5 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 5 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 6 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 6 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 6 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 6 lat temu

Portugalia (17) - 6 lat temu

Wy ćwoki (15) - 6 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 6 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 6 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 6 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 6 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 6 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 6 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 6 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 6 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 6 lat temu


Żona milionera (10) - 6 lat temu

Afryka Afryka (27) - 6 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 7 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 7 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 7 lat temu

Fijor w Californi (17) - 7 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 7 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 7 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 7 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 7 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 7 lat temuPaństwowe akcje (20) - 7 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 7 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 7 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Montaż Anten Warszawa - - 20.00
klimatyzacja centrum - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00
WordPress Developer - - 39.00
Suplementi.pl - Odżywki i suplementy - - 20.00
Chwyty Gitarowe - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt