Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
21:00
Gość Wydania Głównego o bezpieczeństwie w IT
Jutro
21:00
Odcinek wkurzający kreacjonistów: O datowaniu skał i skamieniałości
Słuchaj radia
Wydanie Główne (3)
6 dni temu
Niemcy cenzurują internet
pod pretekstem walki zmową nienawiści i fake news. Jaś Kapela skazany za przerobienie hymnu. PiS zapowiada obniżkę składek ZUS i podatek obrotowy. W USA można pokazywać cycki.
Zrozumieć Nieruchomości
dziś
Idea małych domów - czyli jak zbudować dom za 40 tys. złotych
Idea małych domów i możliwości jej realizacji. W skondensowanej formie wszystko Wam omawia Wojciech Zatuszek - autor projektu Zbuduj Sam Dom.
Nikt nas nie uczy jak sprzedawać
dziś
Bydgoski case Szymona, czyli jak należy kwalifikować klientów do...
Bydgoski case Szymona, czyli jak należy kwalifikować klientów do zakupu, zanim umówimy się z nimi na spotkanieMyMind to seria stworzona przez Kamila Cebulskiego, w której wyciąga obraz świata, jaki wyłania się z analizy badań statystycznych. Tak by prawdziwiej opisać rzeczywistość i odkłamywać mity. Wbrew politycznej poprawności.1. Praktyczne argumenty nt. posiadania broni


2. O religi państwowości

Dzisiaj o kulcie, który staje się coraz bardziej popularniejszy na świecie - państwizm - religia, czy choroba XXI wieku.


3. Historia i przyszłość gospodarcza Niemiec

Tym razem na warsztacie są Niemcy i ich historię gospodarczą. Wielki kryzys gospodarczy z największą na świecie hiperinflacją. Zniszczenia wojenne i cud gospodarczy lat 50. i 60.


4. Religia vs Bezpieczeństwo

Kto umie łączyć więcej kropek? Dzisiaj trochę o religii i bezpieczeństwie. Czy aby na pewno powinniśmy bać się imigrantów, coraz więcej osób obawia się o fale coraz częściej zalewające Europę. Podobno to sami chrześcijanie, więc czy powinniśmy się bać i zacząć zbroić?


5. Biblia vs Koran

Mam dla was mały eksperyment psychologiczny.
21 cytatów i Twoim zadaniem jest tylko odpowiedzieć czy cytat pochodzi z Biblii czy Koranu. Przygotuj sobie coś do pisania, i sprawdź ile zdobędziesz punktów :) Wątpię aby ktoś z was zdobył max. Powiem wam że sam często miałbym problem z poprawnym wskazaniem. Powodzenia!


6. Strategia rozrodcza r/K - Czyli jak wychować lewaka

Wśród wolnych ludzi, coraz popularniejsza staje się teoria obierania przez człowieka strategii rozrodczych. Niestety nikt do tej pory nie przetłumaczył żadnych ważniejszych pozycji z tego tematu, a nawet w Polsce coraz więcej ludzi o tym mówi. Postanowiłem więc dość dokładnie omówić wam tę teorię. Jeżeli ją poznacie dokładniej to będziecie mieć dość sporą szansę, aby wasze dziecko nie zostało lewakiem.


7. Dlaczego nie warto dyskutować z lewakami?

Wydanie specjalne dla wolnościowców, baza danych z konkretnymi argumentami przeciwko lewactwu.


8. Upadek Chile - kryzys gospodarczy

W 1970 w Chile do władzy doszedł komunista Salvador Allende który w przeciągu trzech lat doprowadził kraj do całkowitej ruiny. Roztrwonił wszystkie oszczędności kraju, znacjonalizował wiele firm i własności ziemskich. W tym okresie „ukradł” obywatelom ziemie o powierzchni porównywalnej do 1/3 powierzchni Polski. Co tam 500+ w Polsce, nie dorasta tym do Chile gdzie wprowadzono program Chleb+

W 1973 generał Augusto Pinochet przywódca junty wojskowej w czasie kryzysu gospodarczego potrafił zjednoczyć ze sobą wojsko i przy pomocy siły odsunął od władzy komunistę tym samym zaprowadzając porządek w kraju. Po jego dyktaturze w sklepach ponownie pojawiły się ugięte półki od masy towarów.

Generał nie tylko zmienił ustrój polityczny kraju, zrobił coś większego. Zmienił sposób myślenia ludzi, pokazał mi że wolność osobista działa i ludziom po prostu żyje się lepiej.

Dzisiaj Chile jest na 7 miejscu w rankingu wolności gospodarczych w kraju.


9. Polityczne różnice w budowie mózgu

W mass mediach próbują Ci wmówić że wszyscy jesteśmy tacy sami, mówimy i myślimy tak samo. Pomyśl tak na szybko, rozejrzyj się w około siebie, czy naprawdę tak jest?

Chodzi o to że się różnimy i to bardzo. Różnice są przeogrome, jeden jest mały, duży, już na pierwszy rzut oka to widzisz. To pomyśl o tym czego nie widać, jakie różnice są w nas samych, w budowie naszych mózgów. W samym procesie analizowania danych i faktów, każdy z nas wyciągnie inne wnioski na podstawie innych doświadczeń.

Nasz mózg fizycznie jest po prostu inaczej zbudowany. Skany mózgu mówią same za siebie. Naukowcy na podstawie skanu mózgu z bardzo dużym prawdopodobieństwem są w stanie powiedź czy głosujesz na demokratów czy republikanów.


10. Fidel Castro i rewolucja komunistyczna na Kubie

Fidel Castro, bojownik o wolną komunę na Kubie. Po dojściu do władzy doprowadził kraj do biedy. Znacjonalizowano wiele gospodarstw rolnych i ukradziono ludziom ich majątki, na które często pracowali całe życie. Kubańczycy z samochodów przesiedli się na jazdę na osłach.

W latach 50-tych, jeszcze za rządów Batista, Kuba cieszyła się trzecim najwyższym PKB na głowę mieszkańca w całym zachodnim świecie, miała jedną z najliczniejszych klas średnich na świecie. Zaliczało się do niej 1/3 obywateli.

Po przejęciu władzy przez Castro w 1959 i uciecze obecnego przywódcy Batista Kubie zaczęło doskwierać wiele problemów gospodarczych. Od samego początku rewolucji coraz więcej osób opuszczało Kubę. W latach 1960 znacjonalizował na Kubie wszystko co należało do amerykanów.

Był w stanie poświęcić całą Kubę tylko po to aby zniszczyć USA i aby zwyciężył socjalizm. Ideologia w nim była o wiele silniejsza niż przywiązania czy życie milionów ludzi. Można by powiedzieć że bardziej nienawidził amerykanów niż kochał Kubę.

W 1968 na Kubie zlikwidowano małą przedsiębiorczość, doprowadzając tym samym do spełnienia swojego największego marzenia castro, czyli wprowadzenia komunizmu. Zadeklarowano, że wszystkie prywatne, nawet najmniejsze przedsięwzięcia są nielegalne.

W latach 80. gospodarka Kuby ponownie znalazła się w tarapatach, miało to miejsce po spadkach rynkowych cen cukru i zdziesiątkowaniu zbiorów w 1979. Potrzebując pieniędzy Kuba rozpoczęła nieoficjalny handel sprzętem elektronicznym z USA prowadzony poprzez Panamę.

Upadek ZSRR zakończył etap korzystnego handlu z blokiem wschodnim, castro publicznie oświadczył, że Kuba weszła w „specjalny okres w czasie pokoju”. Racje benzynowe zostały znacznie zmniejszone, a wiele fabryk wykonujących mniej istotne zadania zamknięto. castro planował odwołać się do hodowli na wyłącznie własne potrzeby, uznał potrzebę reform które miały pozwolić kubańskiemu socjalizmowi przetrwać w świecie zdominowanym przez kapitalistyczny wolny rynek.

Czarna księga komunizmu szacuje że 16 tys. Kubańczyków zostało zamordowanych poprzez rozstrzelanie bez przeprowadzenia procesu. W sumie pod rządami castro śmierć poniosło około 100 tys. osób.

Podsumowaniem kariery castro są plutony egzekucyjne, złodziejstwo, niewyobrażalne cierpienie, bieda i zaprzeczenie prawom człowieka.

Puentując: Jeśli tylko komuniście zabraknie pieniędzy innych ludzi, przestaje być komunistą.


11. Dziewczyny, SEX, Dojrzewanie, Szczęście i Bogactwo

Konkretnie i rzeczowo dzisiaj o kobietach. Natknąłem się na bardzo ciekawe badania dotyczące rozpoczęcia aktywności seksualnej kobiet i jak to wpływa na dalsze życie kobiet. Jaki jest procent samotnych matek w zależności od ich „pierwszego razu”, nie jedną z was może to zdziwić.

Gdy zestawimy te wykresy razem, możemy z dużym prawdopodobieństwem określić kiedy dziewczynka staje się kobietą.


12. Rasowe różnice wśród ludzi

Jak to jest jeszcze człowiek nie został podzielony na osobne rasy ludzi, tylko wciąż się utrzymuje że jesteśmy wszyscy tacy sami? Na pierwszy rzut oka, możesz zobaczyć, że jest różnica pomiędzy kobietą i mężczyzną. Natomiast różnice pomiędzy człowiekiem czarnym a człowiekiem białym są aż 10x większe!

Kolejny odcinek #myMind, tym razem na temat różnic rasowych wśród ludzi. Masz ostatnią szansę aby wysiąść z tego helikoptera, za chwilę STARTUJEMY!

Możemy zaobserwować mniejsze różnice pomiędzy szympansami różnych gatunków niż człowiekiem czarnym i człowiekiem białym. Nawet różne gatunki goryli nie różnią się od siebie tak bardzo, jak ludzie pomiędzy sobą. Gdybyśmy używali tych samych miar dla ludzi co i zwierzą już dawno człowiek zostałby podzielony na przedstawicieli różnych gatunków lub podgatunków.

To teraz pomyśl co się stanie gdy różne gatunki ludzi się połączą i powstanie z tego taki mix, czyli gdy jeden z rodziców będzie np. żółty a drugi biały? Możesz pomyśleć że to dobrze, lecz nie jest tak do końca jak by mogło Ci się wydawać.

Czy wiedziałeś że nawet lekarze są rasistami? Nie przetłaczają krwi od osoby białej, osobie czarnej ponieważ często u takich osób występują później zaburzenia i reakcja obronna organizmu. Czyli możesz zabić człowieka jeśli podasz mu krew od człowieka innego gatunku.

W wielu źródłach możesz znaleźć informacje, że kolonie w Afryce to zło, wyzysk, ect. Natomiast gdyby nie kolonie, to czarni sami nic by nie wymyślili, ich postęp cywilizacyjny nie byłby w stanie dorównać postępowi białych. Nadal mieszkali by w szałasach i żyli z dnia na dzień. Gdy pojawiał się w Afryce biały, to przywoził ze sobą nie tylko broń ale i wiedzę oraz dorobek kulturowy. Dzięki temu kraje skolonizowane, bardzo szybko się rozwijały, ludzie mieli co jeść i mieli pracę. W książce "Chronology of science and discovery" jest spis 1500 najbardziej istotnych wynalazków w dziejach ludzkości i ani jeden z nich nie był wynaleziony przez człowieka czarnego.


13. Czerwona tragedia południowej afryki

Kolejny #myMIND, tym razem o RPA = Republic of South Africa. Dzisiaj będzie dużo o walce z komuną i dlaczego komuna to NIE działa. Przejdziemy chronologicznie dzieje RPA, od czasów powstania i panowania burów/(holenderskich chłopów) do czasów dzisiejszych i tego gdzie to wszystko zmierza. Rekord, 3h 10 minut #myMind o RPA, chyba zacznę się ograniczać bo inaczej skończę na całodniowych prezentacjach :)

UWAGA: RPA nie założyli czarni, założyli je Holendrzy z potrzeby handlowych. RPA idealnie nadawało się jako port handlowy po drodze do Indii.

Gdy Anglicy przejęli kontrolę nad całym RPA. Pozwolili osiedlać się czarnym na terenach zamieszkałych wcześniej przez burów.

Obraz tego co bolszewicy dokonali w Rosji docierał do Afrykanerów. Widzieli komunizm jako największe zło. Biali widzieli w sąsiednich krajach, co się stanie gdy komuniści dojdą do władzy.

Apartheid został wprowadzony w RPA jak obrona przed komunizmem. Nie był spowodowany problemem rasowym, chodziło o przetrwanianie białych, zachodniej kultury i stylu życia. Apartheid był odpowiedzią na coraz bardziej nasilający się komunizm. Pod panowaniem Apartheidu średni dochód czarnego mieszkańca podwoił się w 4 lata, między 1979 a 1983 rokiem.

Przed Apartheid biali stanowili 20% ludności dziś jest to zaledwie 9% ludności RPA i z roku na rok maleje.

Są traktowani nawet gorzej. Z 4 mln białych ludzi którzy teraz żyją w RPA, po wejściu ustawy rasistowskiej około 1 mln ludzi nie ma pracy.

Według ONZ RPA ma 11 najwyższy wskaźnik morderstw.

Ostatnie wybory w RPA wygrała ANC, komunistyczna partia z wynikiem 3/5 głosów. Jej opozycją jest partia która chce jeszcze większej komuny więc tynd nie jest zaciekawy.Jeśli jeszcze ci mało to zapraszamy do 5000+ audycji w KonteStacji >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt