Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Nie
20:00
Firma na emigracji
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (11)
6 dni temu
Życie w Hiszpanii dla początkujących
Janek opowiada, jak on i inni (liczni) Polacy urządzają sobie życie na Wybrzeżu Kwiatu Pomarańczy. O nieruchomościach, mediach, urzędach, przyrodzie, przedsiębiorczych imigrantach i...
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
Kontestacja ma juz 10 lat!
Z tej okacji trochę wspomnień od prowadzących i słuchaczy oraz plany na najbliższą przyszłość. Berlin - kontrola czynszów wbrew zasadom ekonomii. Libertarianie przejmą władzę na ......
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Fakty i Mity 2017-04-12

Alternatywy dla edukacji państwowej

Nadający: Krzysztof Zuber

Wady i zalety systemu bonów oświatowych. Pełna prywatyzacja edukacji. A może homeschooling?

Źródła:
Propozycję bonów oświatowych ze szczegółami opisują Friedmanowie w książce "Wolny wybór".
O homeschoolingu Janek wydał książkę "Edukacja domowa. Edukacja przyszłości".
Reportaż o zwalnianych nauczycielach: http://tiny.pl/g5lkm

KOMENTARZE

Sluchacz 2017-04-13

Problem tkwi całkowicie w czym innym. Rezygnacja z przymusowego centralnego egzaminu dla wszystkich dzieci doprowadziłaby do wykształcenia się setek dialektów na tyle różnych, że dogadanie się ludzi bez pośredników z różnych regionów było by niemożliwością. Zwykłe standardy np. nazw domen, system dziesiątkowy, miar, wag nie pochodzą z dołu od ludu tylko są arbitralnie narzucone z góry przez organizacje quasi-państwowe (mogące użyć przemocy gdy ktoś chce przy nich manipulować). 
Czysty rynek zawsze dąży do feudalizmu bo w interesie aktualnie posiadających nie jest uświadamianie mas, że mogą coś od życia oczekiwać poza de facto darmową służbą do grobowej deski. Dziecko nie mogące wyjechać kilkanaście kilometrów bez pozwolenia lokalnej szlachty/mafii samo z siebie nie jest w stanie wydobyć się z bagna bez pomocy kogoś silniejszego w tym przypadku państwa.

Paweł 2017-04-13

@1 Lepsze setki dialektów, niż wielki odsetek ćwierćinteligentów takich jak Ty Słuchaczu.

Bezimienny 2017-04-16

Na edukację jednego dziecka państwo wydaje około 1000 zł miesięcznie. Prywatne szkoły u mnie w mieście o bardzo wysokim poziomie edukacji kosztują 700-900 zł miesięcznie.

Sluchacz 2017-04-29

@3 Porównanie żeby miało sens i było uczciwe musi zakładać wszystkie czynniki. Szkoły państwowe nie mogą wybrzydzać i muszą przyjąć wszystkie dzieci nawet te niepełnosprawne umysłowo, a w prywatnych istnieje jakaś forma dyskryminacji.  
 
Gdyby te prywatne musiały zapewnić nauczanie wszystkim na danym obszarze to kosztowało by to więcej niż te 900 zł na osobę.

Dodaj komentarz...

Krzysztof Zuber

Jan Fijor
Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Krzysztof Zuber
Z Kontestacją działą od dawna, choć zakulisowo. Każde ograniczenie wolności sprawia mu ból fizyczny. Dlatego ciągle chodzi obolały. Póki co wie więcej niż potrafi powiedzieć, zobaczymy jak będzie jak potrenuje.

Prowadzą audycję prorynkową Fakty i Mity gdzie bronią kapitalizmu przed zarzutami lewicy. Starają się robić to w merytoryczny a jednocześnie ciekawy sposób. Jak się rozkręcą to może też będzie zabawnie.

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Telefonia Internetowa - - 30.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt