Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
21:00
Jan Fijor zaprasza
Dziś
22:30
Kolejne Rozmowy w Nocy 19 Kwietnia 22.30
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
wczoraj
Twoje hasła są za słabe!
Naszym gościem jest Marcin Pieleszek - ekspert bezpieczeństwa IT. Jak zbudować dobre hasło, jak uchronić się przed fałszywym przelewem, czy warto używać VPN oraz o zabezpieczaniu danych...
Epicentrum
dziś
Odcinek wielobarwny
O kolorach, ich działaniu na człowieka i znaczeniach w różnych kulturach
Fakty i Mity
dziś
Luźno o tym jak to polskie elity intelektualne trzymają się z daleka...
Jak w tytule. Gorzkie żale o "dyskryminowaniu" wolnościowych książek.

Audycja: Państwo Piesto 2017-01-09

Co Mnie Irytuje w Polskiej Giełdzie?

Nadający: Daniel Piesto

Co sądzicie o polskiej giełdzie? Większość spółek WIG20 jest państwowa. To chyba początek dłuższej serii krytyki Giełdy Państwowych Papierów Wartościowych.

KOMENTARZE

DanielPiesto 2017-01-10

Możecie śmiało komentować. Moim zdaniem Giełda to siedlisko zła i socjalizmu.

Judgement 2017-01-10

100% firm jest de facto państwowych. Nawet te prowadzące działalność czarno-rynkową lub mafijną robią to tylko dlatego, że penalizacja danej dziedziny życia automatycznie zwiększa marże produktu lub usługi. Sam koszt wyprodukowania np. narkotyku czy alkoholu jest śmiesznie niski. 
 
Mówienie o rynku mieszkań, w którym są setki pośredników wymuszonych prawnie i którzy zarabiają ponad przeciętnie, jako o rynku prywatnym jest co najmniej śmiesznie. Bez państwa wszyscy ci pośrednicy w dłuższej perspektywie wyrównali by do przeciętnej marży i nie mieli by co inwestować. Nie ma co kąsać ręki która karmi.

Judgement 2017-01-10

I wszystko już zostało wymyślone, więc zamiast inwestować w giełdę wystarczy skopiować metodę w jaki zawsze inwestowano. A ta metoda jest stosunkowo prosta: stworzyć modę.  
 
Obecnie jest moda stworzona przez Johna Rockeffelera juniora na bycie zdrowym (już samo powiedzenie że to tylko moda jest bluźnierstwem w głowie 99% ludzi) i za tą modę ludzie są w stanie zapłacić niemal każdą cenę włącznie z samosprzedaniem się w faktyczne niewolnictwo.

Andrzej 2017-01-10

"Mówienie o rynku mieszkań, w którym są setki pośredników wymuszonych prawnie i którzy zarabiają ponad przeciętnie, jako o rynku prywatnym jest co najmniej śmiesznie. Bez państwa wszyscy ci pośrednicy w dłuższej perspektywie wyrównali by do przeciętnej marży i nie mieli by co inwestować. Nie ma co kąsać ręki która karmi." - oszalałeś chyba - niby gdzie są jakieś "wymuszenia" prawne - każdy może zostać pośrednikiem

Krzysztof Stasiak 2017-01-11

Moim zdaniem, jeżeli zamierza się inwestować długoterminowo (czyli "inwestować" a nie "spekulować") to należy jak najszybciej spi...ć z polskiej giełdy. Obecnie mam akcje tylko jednej spółki z WIG20 i w ogóle polskiej giełdy. Niestety państwo jest znacznym udziałowcem tej spółki i wymusiło na niej kilka niekorzystnych moim zdaniem działań. M.in. wylata zbyt dużej dywidendy czy przymus kupienia nierentownych kopalni. Działo się to jeszcze za czasów poprzednich rządów. Kurs akcji oczywiście poleciał ok 50%. Przy braku stabilnego prawa nie ma co inwestować w polskie biznesy. Pod słabym fundamentem może się zawalić nawet najwspanialszy budynek. 
Wobec powyższego myślę, że należy inwestować na obcych rynkach w krajach o dużej wolności gospodarczej tj. np. australia, hong kong, singapur, nowa zelandia, kanada. Być może również USA o ile Trump zrobi tam porządek. Europy się boję ze względu na duży wpływ Unii Durnopejskiej. 
Pozdrawiam.

Pawel 2017-01-11

Witam 
moje doswiadczenie z giełdą od 1993 i wiem jedno ,nalezy być po stronie prywaciarza ,rozwijać biznes i wprowadzić go na gpw i wyciagnac kasę z DROBNYCH ,to jest gral giełdowy 
90% firm wchodzących na gpw po 3-8 latach albo bankrutuje ,albo jest - 50-90% 
oczywiście to jest dla lewaków 
a już namawiacze na AT ,że działa to już choroba rodem z casino

Agnieszka Piesto 2017-01-11

Jugement, dzięki za komentarz.  
W sumie to większość dużych spółek z GPW jest drenowana przez państwo, jako dobre źródło dochodu. Państwo nie ma żadnych środków własnych, najpierw musi zabrać je od obywateli: 
https://www.youtube.com 
Jeśli chodzi o pośredników, w sumie dobrego pośrednika, ze świecą szukać. Ja współpracuję z dwoma dobrymi pośrednikami.

Agnieszka Piesto 2017-01-11

Andrzej, dziękuję za komentarz.  
Żadne przepisy tego nie podciągną, jak ktoś jest dobrym pośrednikiem to sobie poradzi. Jak ktoś nie umie sprzedawać i pracować z klientem to na pensję nie zarobi i sam wcześniej czy później pójdzie do innej pracy.

Agnieszka Piesto 2017-01-11

Krzysztof Stasiak, nie sposób się z Tobą nie zgadzać. Z czysto patriotycznych pobudek, od czasu do czasu analizuję co się pojawia np. na New Conect, i liczę na perełkę technologiczną. W tym roku więcej spółek zrezygnowało z polskiej giełdy niż na niej debiutowało, w sumie to był pierwszy taki rok.

Agnieszka Piesto 2017-01-11

Paweł, dziękuję za komentarz. Zgadzam, się że najważniejsze to rozwijać swój biznes w perspektywie debiutu lub bez niego. Jak się dobrze temu przyjrzysz to nie zawsze opłaca się wejść na GPW, więcej zachodu i pokazywania się z każdej strony publicznie niż całego pożytku. Znam kilka dużych firm, które zrezygnowały z debiutu na GPW i skupiły się tylko na rozwijaniu biznesu.

Piotr 2017-01-11

Osobiście uważam, iż na giełdzie ktoś kto nie ma "państwowych" pleców nie ma szans. Przynajmniej w Polsce.

Agnieszka Piesto 2017-01-11

Piotrze, tak to jest ryzyko inwestowania w te spółki, liczy się informacja, na której zarabia się najwięcej. Przy zawieraniu tak wielu transakcji, wątpię czy będzie to sprawiedliwy przepływ informacji. Zatem powodzenia w inwestowaniu.

Dodaj komentarz...

Daniel Piesto

Daniel Piesto – Wspólnie z żoną zajmuje się poszukiwaniem inwestorów, absolwent prawa na KUL'u, współrealizuje projekt stworzenia instytucji finansowej, pasjonuje się nieruchomościami i wiecznie poszukuje sparing-partnerów do tenisa.

Prowadzi audycję Państwo Piesto o tym, jak skutecznie inwestować. Swoim subiektywnym okiem ocenia określone branże i tematy inwestycyjne.

Inne audycje tego autora:


PiO cz2 czyli Pytania i Odpowiedzi (3) - 3 miesiące temu


Więcej audycji...
Agnieszka i Remont Kamienicy (2) - 5 miesiące temu


Czy akcje Deutsche bank to okazja? (5) - 6 miesięcy temu

Jakie Meble Wybrać Na Najem (4) - 6 miesięcy temu
Zwiastun Patronite - 7 miesięcy temu

Czy home staging ma sens? (1) - 7 miesięcy temu

Frankowicze! Radźcie sobie sami (2) - 8 miesięcy temu

Państwo Piesto 51 - Podnajem (8) - 9 miesięcy temu

Kobieta ogarnięta finansowo #4 (1) - 10 miesięcy temu

Kobieta Ogarnieta Finansowo (4) - 11 miesięcy temu
Jak prowadzić budżet domowy - 11 miesięcy temuPaństwo Piesto 36 - AUTOMATYZACJA (4) - ponad rok temuPaństwo Piesto 31 - Pośrednik (5) - ponad rok temu

Państwo Piesto 30 - Ziemia Rolna (9) - ponad rok temu
Państwo Piesto 23 - Zysk a ryzyko (6) - ponad rok temu
19 - Budowanie Relacji (5) - ponad rok temu

Czy to jest kwantyfikowalne? (6) - 2 lata temuZacznij od NIE (2) - 2 lata temuZostan monarchista - 2 lata temu

10 metod w 3 minuty (2) - 2 lata temu

Najlepsze ubezpieczenie to... (11) - 3 lata temu

Oszczędzać czy zarabiać? (5) - 3 lata temu


Czas to pieniądz (4) - 3 lata temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt