Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Jutro
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne (8)
4 dni temu
Czy bańka już pękła?
Kto steruje ceną BTC? Czy kryptowaluty są pieniądzem? Dotacje dla twórców gier. Jak promować libertarianizm? Solidarność nie chce niskiego ZUS. Morderstwo przypadkiem. Wydaj BTC:...
AGENTOMASZ
wczoraj
Wieści Pominięte /// 710 - część druga - muzułmanie, Trudeau, trujące...
W drugiej części dzisiejszych Wieści Pominiętych w szóstym tygodniu 2018 toku przyglądamy się pedofilowi twierdzącemu, ze jest ośmiolatkiem, sprawdzamy jak wyglądają najnowsze...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2013-10-22

Czego student nie zrobi za darmo?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

Dziś o akcji "Nie robię tego za darmo" sprzeciwiającą się stażom i praktykom za darmo. I na koniec Hugo i Martin opowiadają o tym ile zarabiali.
Pobierz [136 MB]

KOMENTARZE

Corewin Rage/ 2013-10-22

Pojawiło się od groma opinii na antenie i na czacie, że za granicą łatwiej o staż / praktyki / pracę dla młodych.  
 
Powiedzcie mi tylko skąd się bierze tak duże bezrobocie wśród młodych w UK: 
 
cdn2.spectator.co.uk 
 
Dlaczego pracodawca w UK nie chce zatrudnić 23-latka za 500 funtów? Przecież pensja minimalna dla praktykantów (apprentice) w UK jest 2 razy niższa niż dla adults. 
 
Dlaczego Anglicy niechętnie korzystają z taniej siły roboczej jaką są młodzi / praktykanci?

Corewin Rage/ 2013-10-22

*Poprawiony link do wykresu: 
 
cdn2.spectator.co.uk 
 
Jak widać w UK bezrobocie młodych jest podobne jak w Rumunii. Skąd to się bierze?

Bonobotak 2013-10-22

Uhuhuuu ciekawe tematy i ciekawostki. Dosłuchałem do 8 minuty i wiem co jutro na słuchawkach poleci hi hiiii

Tomson 2013-10-22

@Corewin Rage 
Bo są rozpieszczeni i leniwi? Taką opinie słyszałem o młodych holendrach, że trochę trudniejszej pracy to oni nie ruszą...

RAdesign 2013-10-22

Mentalność "ważna jest ilość pracy" jest typowa także dla krajów azjatyckich dalekiego wschodu. 
W Japonii na przykład im więcej spędzasz czasu w pracy tym jesteś uważany za lepszego pracownika, drzemka przy klawiaturze to oznaka zaangażowania pracownika - tak bidulek pracował ciężko, że aż zasnął. 
Czyli Polska drugą Japonią ? Trochę wychodzi, że tak...

mgr inż. BlackEmperor 2013-10-22

Potwierdzam informacje zawarte w audycji. 
Na pierwszą bezpłatną praktykę zgłosiłem się sam po I roku studiów. Przez miesiąc uczyłem się administrowania siecią w małej firmie. Rok później ta sama firma zadzwoniła do mnie, gdy ich pracownik szedł na urlop. W ten sposób zarobiłem pierwszy 1000zł/mc co dla studenta było dużą kwotą :) 
Paradoksalnie nie przepiłem tych pieniędzy tylko przeznaczyłem na kurs motocyklowy. (Do dziś mi sie to przydaje, bo oszczędzam 30min-1h omijając krakowskie korki :) 
Mało tego umiejętności zdobyte w ciągu tych w sumie 2 miesięcy (głównie obsługa MsAccess) pozwoliły mi szybko awansować w obecnej pracy i cieszyć się stanowiskiem Starszego Inżyniera. 
 
Jeżeli jakieś knypy mówią mi teraz, że nie powinienem wtedy pracować za darmo to polecam, żeby się mocno palneli w łeb.  
 
Odmiennym zjawiskiem jest niestety częste nadużywanie praktykantów/stażystów do prac które przynoszą dochód firmie (np. praca przy taśmie produkcyjnej) i nie płacenia im za to. W takim przypadku rzeczywiście forma bojkotu może mieć sens, ale to już każdy we własnym zakresie powinien się zastanowić czy to co robi ma dla niego wartość edukacyjną.

Martin 2013-10-22

A może to i lepiej, kiedy stażystów się wykorzystuje do prac, które niewiele im dają. 
 
Stażysta musi się nauczyć, że ma zadbać o siebie i swój interes, a nie oczekiwać opieki od pracodawcy, jak to miał wcześniej w szkole i u rodziców. 
 
Widać to po samym języku: nawet w tej audycji padało sformułowanie, że "ktoś mnie nauczy". To jest rzeczywistość szkolna, gdzie aktywny jest nauczyciel, a uczeń jest bierny. 
 
W rzeczywistości jest odwrotnie: nauczyć się możesz tylko wtedy, kiedy to ty się uczysz od kogoś, a nie ktoś uczy ciebie. A w pracy to ty idziesz do klienta, a nie czekasz aż klient przyjdzie. 
 
To jest fundamentalna zmiana myślenia, która musi kiedyś zajść, żeby nieporadny życiowo student zmienił się w umiejętnego gracza na rynku pracy.

Grzegorz 2013-10-22

Bo praktyki na studiach są obowiązkowe. Biedaki muszą mieć papierek, a nikt im nie chce płacić za ich ciężką "prace". Na szczęście nim ten obowiązek się u mnie pojawił od dawna pracowałem w zawodzie :)

asiula 2013-10-22

z tymi praktykami to jest zlozony problem, bo rzeczywiscie studenci obowiazkowo musza je odrabiac. wiekszosc robi to byle jak, byle tylko miec papier, bo nie widzi wiekszego sensu w robieniu czegos za darmo, a i pracodawcy nie kwapia sie zeby placic, wiec te praktyki czesto sa totalna prowizorka, a nie normalna praca z wyznaczona iloscia obowiazkow czy braniem odpowiedzialnosci za projekty. czytalam tutaj praca.eniro.pl ze mlodzi to moze by i chetnie szli na takie staze i praktyki, ale badzmy szczerzy, gdyby pracodawcy docienili ich zaangazowanie i fakt, ze chca sie szkolic i poswiecaja wolny czas i wyplacali im jakas pensje, to i mlodzi by sie bardziej przykladali, bo poza kasa, zyskiwaliby jeszcze doswiadczenie, a to gwarantowaloby im w przyszlosci szanse na lepsza prace.

A. 2013-10-22

Jeżeli nie macie pracy, którą chcecie wykonywać to znaczy, że coś robicie źle i musicie bardziej ponapierdalać.

Corewin Rage/ 2013-10-22

@Tomson 
 
Holendrzy leniwi?! 
 
cdn2.spectator.co.uk 
 
Jak się to ma do wykresów, który pokazują, że w Holandii jest bezrobocie młodych na poziomie 10%, a w Polsce dla porównania sięga 28%? 
 
Młodzi Polacy do pięt nie dorastają młodym holendrom w praktyce zawodowej, nie wspominając już o Niemcach... 
 
A UK plasuje się pośrodku ze swoim 20% bezrobociem młodych, co jest katastrofą dla tego kraju - jeszcze 6 lat temu byli na poziomie Holandii. 
 
www.economicshelp.org

Michał 2013-10-22

Z bezpłatnymi praktykami i stażami sprawa jest złożona. Ja sam swoje praktyki studenckie (nie za darmo a za wpis, a potem jeszcze w następnym miesiącu zatrudnili mnie na część etatu) wspominam jako chyba najlepszy okres mojej kariery zawodowej. 
 
Są instytucje czy firmy w którym poszedłbym na bezpłatny staż, chociażby dlatego że ładnie wyglądałyby w CV. Ale z drugiej strony, jeżeli jakiś przedsiębiorca-cebulak co trzy miesiące zatrudnia nowych darmowych "Murzynów", którzy wykonują taką samą pracę jak normalni pracownicy, to przecież jest to patologia, nadużycie i zwykłe s...syństwo. 
 
Cóż, klika lat temu nawet dzwoniłem, że wolę sektę. Teraz też mniej boję się mafii... 
 
A o Wojewódzkiego niech się tak Martin nie martwi, bo się okazało, że to była cola. Pewnie sam to ustawił, żeby było o nim głośno. 
 
Rozumiem, że na KonteStacji jest teraz nowa moda jeżdżenia po studentach, ale co by nie mówić, Uniwersytet Warszawski jakoś jeszcze prezentuje wyższy poziom niż 90% istniejących na rynku g...wnianych prywatnych szkółek manikiuru i gotowania na gazie.

Kapitalizm Głupcze 2013-10-22

@Hugo 
 
Działa jeszcze twój portal ideoskop.pl

Michał 2013-10-22

O, i okazało się, że myślę tak samo jak bodaj Jacek Blacha. W kapitalizmie nie ma nic za darmo. Jeżeli pracodawca nie chce płacić stażyście parzącemu kawę, to niech sam ją sobie parzy. Ale nie rozumiem tych ludzi - najpierw idą na takie pseudopraktyki, a potem mają pretensje nie wiadomo do kogo, że są kijowe i w dodatku za darmo, zamiast rzucić je w cholerę. Ja myślałem, że ta akcja "Nie pracuję za darmo" wychodzi z założeń takich, jakie przyjmujemy Jacek i ja.

luki 2013-10-22

Justin Timberlake jest podobny do Huga :]

sprae 2013-10-22

W USA w najlepszych firmach z klasy średniej "uczeń" sam płaci za staż. Bo przechodząc praktykę w takiej firmie jest wart dużo więcej niż to co zapłaci.

Libertariator 2013-10-23

W Polsce do bezrobocia młodych nie liczą tych co już z kraju wyjechali, a wiadomo młodzi wyjeżdżają najliczniej. Jakby musieli zostać to by było gdzieś na poziomie Hiszpanii.

sprae 2013-10-23

Może trzeba założyć taki "odwyk" dla maminsynków i przerabiać ich na wilczych kapitalistów. 
Hugo z Kreatorem by prowadzili za pomocą biczów i ciężkiej pracy ;-D

mysz 2013-10-23

Tak mi się skojarzyła piosenka z klimatem audycji: 
 
www.youtube.com 
 
Sama na darmowych praktykach ani stażach nigdy nie byłam... bo kiedy uczelnia ich wymagała, ja już pracowałam w zawodzie od miesięcy. Ostatni rok moich studiów wyglądał tak, że rano jechałam na uczelnię, po powrocie jechałam do pracy i wychodziłam dopiero o 21-22, a całe weekendy spędzałam nad dyplomem. Czasem się zdarzało, że nie spałam do 4-5 nad ranem, bo musiałam skończyć projekt na zajęcia, które zaczynały się o 9.  
Było ciężko? No było. Ale teraz, niecałe półtora roku po skończeniu studiów, mam trzyletnie doświadczenie zawodowe i sześć tytułów nad którymi pracowałam w CV. Nauczyłam się też dużo więcej technicznych rzeczy niż podczas studiów. Robiąc coś, co bardzo lubię i co daje mi masę satysfakcji. 
 
I w tym myślę jest główny problem studentów - nawet nie lenistwo czy roszczeniowa postawa - oni nie mają bladego pojęcia, co chcieliby robić i czy w ogóle coś lubią i mogliby robić. Większość ludzi idzie na studia bo tak rodzice kazali, bo tak wypada, bo mogą sobie przehibernować kolejne 5 lat, bo nie mają innego pomysłu. A nie dlatego, że mają jakikolwiek plan na życie i umiejętności bądź zainteresowania, które chcieliby rozwijać. Najprawdopodobniej mają wbite do głów, że praca to najcięższy obowiązek życia, pasja to marnowanie czasu i nie mogą wynikać z niej żadne pieniądze, a ilość zer na wypłacie zależy od siły twojego poświęcenia dla pracodawcy, a nie przydatności. I tak samo traktują studia - ogromne poświęcenie, które samo w sobie zostanie docenione.  
 
I nawet nie uważam, że to ich wina, raczej rodziców nadal przekonanych jak w PRL-u, że ukończenie studiów zagwarantuje ich dzieciom lepszy start. Oraz państwowych szkół usiłujących wcisnąć wszystkich w jeden format, nie nagradzających za talent, myślenie i inicjatywę, ale za bierność, schematyczność i powtarzanie. 
Gdybym miała mniej fajnych rodziców, pewnie sama skończyłabym na "przyszłościowym" kierunku, nieciekawym zawodzie i traktowaniu talentu jako hobby po godzinach, a nie sposobu na utrzymanie się...

Wiesiek 2013-10-23

Tak w kapitalizmie należy znieść staże no i lekarz po otrzymaniu dyplomu stanie do stołu operacyjnego i przeprowadzi zabieg na Martinie tylko chyba ten zabieg nazywają sekcją.

Corewin Rage/ 2013-10-23

@Wiesiek 
 
A słyszałeś kiedyś o czymś takim jak certyfikat? Nie potrzeba państwowo regulowanych staży, aby istniał certyfikat potwierdzający umiejętności lekarskie - wystawiany przez prywatną organizację, która cieszy się zaufaniem społecznym. 
 
Ostatnio zaprowadziłem babcię do lekarza prywatnie to miał na ścianie wywieszone dyplomy i to mi wystarczy, aby go ocenić na pierwszy rzut oka - po kiego grzyba mi wiedzieć o jakichś stażach na których ten lekarz może zamiatać korytarze w szpitalach?

zib 2013-10-24

Pamiętam jak za Gierka w mediach pokazywano jak to tylko konkretny fach (i tu TV dawała wypowiedź faceta np. z łopatą) a nie studia ustawiają w życiu.

LordBlick 2013-10-24

@Wiesiek: No przecież każdy lekarz po zrobieniu dyplomu będzie pasjami się rwał do samodzielnych operacji, a pacjenci będą takowego adepta o to błagać na kolanach... 
Nie było regulacji i młody długo i skutecznie pomagał bardziej doświadczonemu i sławnemu, dopóki sam nie nabrał wprawy.

zib 2013-10-24

@19 mysz 
 
Gratuluję, jest to jeden z najciekawszych komentarzy jaki kiedykolwiek czytałem na forach. A jeśli słowo student zastąpimy słowem człowiek, słowo studia słowem życie, to prawie dajesz odpowiedź skąd w ludziach tyle beznadziei, nałogów i frustracji.  
Każdy z nas stoi przed zasadniczym pytaniem, co jest istotne w życiu i jakie jest moje powołanie. Tak naprawdę praca i edukacja to już tylko środki do realizacji, a nie cele.

Zwolan 2013-10-24

Cześć. Jestem studentem kierunku zamawianego (uczelnia dostaje kupę kasy z Unii Europejskiej). Każdy, kto wykaże się odrobiną wysiłku dostaje stypendium, którego wysokość jest ustalana na każdy semestr (od 700 do 1000 zł). Jeśli ktoś chce, może się zapisać na płatny staż i zarobić 2100 zł na miesiąc. Jak widać można trochę zarobić będąc studentem :)

Mateusz 2013-10-24

@Zwolan  
 
Ja też studiuję na kierunku zamawianym. Wybierając kierunek nie sugerowałem się tym, nawiasem mówiąc dowiedziałem się dopiero po wyborze, że jest on sponsorowany przez kochaną Unię. I gdy się o tym dowiedziałem bardzo mnie to zmartwiło, gdyż sądziłem, że spowoduje to istny wyścig szczurów oraz przyciągnie pazerne osoby. Jednakże jak później okazało się stypendium otrzymuje jedynie 11 najlepszych studentów na roku (gdzie na początku bylo nas ok. 220 teraz na 7 sem. ok. 130) czyli dość mały procent. Co spowodowało, że wyścig był łagodny - było dużo wzajemnej pomocy i wsparcia. Natomiast na drugim kierunku gdzie stypendium dostaje ok. 50 % studentów jest już całkiem inaczej.  
 
Choć w ramach ciekawostki, moja dziewczyna studiuje na tym samym wydziale na jeszcze innym kierunku i tam zawiść wśród studentów jest według mojej oceny najwyższa na wydziale. I co jest ciekawe że na moim kierunku jest 5% płci pięknej, na tym w którym ok 50% studentów dostaje stypendium jest 11%, a na kierunku mojej dziewczyny 40%, a kierunek nie jest zamawiany.  
 
Odnośnie płatnych staży, szczególnie tych płatnych z bUEeee, to mój brat studiujący informatykę, teraz rozpocznie jakiś tam staż, bardzo wysoko płatny powyżej 1000 zł, głupio cieszy się, że będzie dostawał kase za, już tutaj wspominane, parzenie kawy. Ale chyba nie o to chodzi... Zobaczymy jak to w jego przypadku będzie.  
 
W ten sposób jeszcze bardziej niszczy się młodych ludzi dając im kase za nic, a co gorsza dając im przekonanie, że są czegoś warci bo przecież mieli staż w renomowanej firmie  
 
pozdrawiam

Wiesiek 2013-10-24

Corewin Rage, jaka sztuką jest powieszenie sobie certyfikatu wydanego przez firmę Amber Gold Sp. z o.o z Koziej Wólki wydrukować potrafi gimnazjalista a szklarz oprawi to w złote ramki. Staże w okresie studiów miały za zadanie zapoznania studenta z przyszłą pracą dziś nie rozchodzi się o to by szkoły kształciły potrzebnych pracowników, lecz umożliwiły chałturę tak zwanej kadrze uczelnianej, która zarabia nawet na pisaniu prac.

Corewin Rage/ 2013-10-26

@27 
 
To ja nie chodzę do lekarza który dostaje certyfikat od Amber Gold tylko do tego, który dostaje certyfikat od uniwersytetu Stanford ;).  
 
Po co w takim wypadku staże finansowane przez państwo, jak prywatna uczelnia Stanford może wydawać certyfikaty szkoleń / praktyk / konkursów?

Młody21lat 2013-10-26

To wynika z nihilizmu. Dlaczego w szkołach katolickich tak się dobrze uczą i chcą się uczyć ? Bo są odporni na nihilizm.

Damian 2013-10-27

Co wy tam wiecie o świecie obydwaj (Hugo i Martin). 
W niemczech praktykanci mają 2900 zł na rękę 
za to że się uczą i podają śrubokręt,a za darmo to owy kierownik nauczyciel może dostać kopa w dupę od stażysty. 
A w Polsce jak skończysz robić u niego za darmo albo na stażu, to on cię kopie w dupę i bierze następnego za darmo, któremu pociska tą samą bajeczkę o trudnych początkach co tobie 
ty masz wiedzę, któro możesz se wsadzić w dupę, bo w innej firmie wymagają innych umiejętności.Będziesz z takimi się układać i słuchać jak nauczają, to będziesz coraz chudszy i coraz biedniejszy.

RAdesign 2013-10-27

Corewin, nawet nie wiesz jak banalnie jest wylansować nagrodę biznesową, a co dopiero wyrobić jakiś certyfikat. 
 
Trzeba by z 50 lat znachorstwa i masowych śmierci od błędów lekarskich (i tak teraz jest masa błędów) żeby ustalić jako taki prestiż niektórych certyfikatów. Po ilu to latach Stanford stał się sławny i prestiżowy, hę ? =)

Adrian 2013-11-20

Mysle, ze idea tworcow akcji Nie pracuje za darmo wynika z zawisci, ktora jest wynikiem braku wiedzy czy zrozumienia jak funkcjonuje swiat. 
 
Z punktu widzenia takiej osoby pazerny przedsiebiorca nie placi za staz tylko dlatego, ze nie chce. Dlatego dziwi mnie, ze nie wspomnieliscie, o potrzebie ustawy, ktora zakazywalaby darmowych praktyk i stazow.

Adrian 2013-11-20

Mysle, ze idea tworcow akcji Nie pracuje za darmo wynika z zawisci, ktora jest wynikiem braku wiedzy czy zrozumienia jak funkcjonuje swiat. 
 
Z punktu widzenia takiej osoby pazerny przedsiebiorca nie placi za staz tylko dlatego, ze nie chce. Wiec dlaczego taka osoba ma za darmo wzbogacac takiego wyzyskiwacza? Tfu! Dlatego dziwi mnie, ze nie wspomnieliscie, o potrzebie ustawy, ktora zakazywalaby darmowych praktyk i stazow.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Czy bańka już pękła? (8) - 5 dni temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 12 dni temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 4 tygodnie temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 5 tygodnie temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 6 tygodni temu

Nowy, legalny hazard (2) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
Złodzieje ciepła atakują (18) - 2 miesiące temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 miesiące temu

Black Friday po polsku (4) - 3 miesiące temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 miesiące temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 miesiące temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 4 miesiące temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 5 miesiące temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 5 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 5 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 6 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 6 miesięcy temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 6 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 7 miesięcy temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 7 miesięcy temu


Wolnościowcy upadają (13) - 8 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 8 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 9 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 9 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 9 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 10 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 10 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 10 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 11 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 11 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 11 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 11 miesięcy temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (27) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 2 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 2 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 5 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Albumy drewniane od producenta Artkey - - 20.00
my home sprzątanie - - 20.00
Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt