Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Niestety dziś Janek nie może prowadzić audycji.
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
wczoraj
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Pomocnik wizjonera
wczoraj
Zrób sobie fana! Krok #3 Jak zarabiać na swojej wiedzy
Ilu fanów masz? I nie chodzi mi o fanpage facebookowy. Chodzi mi o takich prawdziwych fanów. Tych którzy liczą się z Twoim zdaniem, śledzą Twoje ruchy, często komentują. Tego własnie...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Zrozumieć Nieruchomości 2018-02-04

Domy i budownictwo pasywne - Kamil Lesiuk

Nadający: Damian Kleczewski

Wywiad z Kamilem Lesiukiem o budownictwie pasywnym z punktu widzenia opłacalności, przyszłości i realiów w Polsce
Pobierz [45,2 MB]

KOMENTARZE

bartek 2018-02-05

Jeszcze lepszą opcją z domów pasywnych które są o niebo lepsze dla zdrowia są domy z "księżycowego drewna". Lecz to jest kosztowna sprawa :( polecam zagłębić temat

Damian Kleczewski 2018-02-05

@bartku, temat jest mi znany ale realnie nie ma z kim zrobić wywiadu o tej technologii bo będzie to egzotyczna wiedza. Są ludzie, którzy uczestniczyli w procesie budowy technologią Holz100 Erwina Thomy ale nie sa to osoby które moga temat przerobić na polskim rynku. Sam dla siebie też chciałem taki dom stawiać ale cena jest 3x wyższa od wysokiej jakości domu energooszczędnego i odpuściłem. Nie ma choćby jednej realizacji w Poslce. Miały być i ich kalkulacja przerosła inwestorów. Sam transport drewna księżycowego z Austrii (wyłaczny producent z certyfikatem) to koszty rzędu kilkunastu tys. euro. Sa to bardzo ładne, ekonomiczne i zdrowe domy ale na terenie Niemiec i Austrii w zasięgu 200-300km od miejsca ścinek drzew. Polecam książkę "Na długi czas" która jako jedyna kompleksowo tłumaczy o co w tym chodzi i daje wiele odpowiedzi na tajemnicze zagadninia drewna księżycowego. Na tą chwilę z punktu widzeania realnych działań inwestycyjnych jest to bardziej ciekawostka niż opcja do budowy w Polsce. Alternatywą są domy szkieletowe drewniane z odpowiednimi systemami i wykonaniem w zgodzie z naturą bez kleju i innych szkodliwych łączeń jakie wystepują w budownictwie tradycyjnym. Może o tym nagram kiedyś specjalny odcinek :)

Artur 2018-02-06

Na wiosnę zeszłego roku byłem na targach budownictwa domów drewnianych, były dwie firmy oferujące domy w technologii Thoma Holz. Dostałem wycenę domu 110 m2, ceny bardzo wysokie, w naszym regionie nie mające uzasadnienia. W maju zeszłego roku nie było u nas realizacji. Alternatywa o której piszesz Damian wymagałaby jeszcze pozyskania materiału w odpowiednim czasie :) Pytanie czy w Polsce można dostać drewno ścięte i przygotowane według tradycyjnej receptury. 
Jestem zainteresowany tematem, zachęcam do nagrania audycji :)

Piotr Niewiadomski 2018-02-06

@Kamilu: Bardzo fajny temat. Sam zacząłem patrzeć na różne projekty i googlowac pasywne domy. Mógłbyś rozwinąć temat paneli słonecznych i jak to wygląda prawnie. Czy w Polsce są dostępne już np. dachówki Tesli bądź czy można ze zwykłych paneli gromadzić energie w akumulatorach albo Tesli czy Webasto i wykorzystywać ja do własnego zakresu, czy jednak jest to nadal przymus i trzeba energie odsprzedać. Podsumowując kilka pytań: 
1. Czy są dostępne w PL dachówki Tesli i czy uważasz ze ma sens ich zastosowania lub czy lepiej zainwestować w panele słoneczne – korzyść vs. Koszt takich dachówek/paneli jaki i dachówki Tesli vs. panele? 
2. Czy używałeś przy jakiś projektach dachówki Tesli i jeśli tak to jakie wrażenia? 
3. Czy w każdym przypadku trzeba odsprzedać energie do ‘państwa’ czy można w jakimś specyficznym przypadku wykorzystać energie we własnym zakresie? 
I na koniec, czy mógłbyś polecić jakieś strony z projektami domów pasywnych? Wiem ze z gustami się nie dyskutuje, ale odwiedziłem kilkanaście stron z projektami domów pasywnych i szczerze mówiąc, po obejrzeniu przynajmniej z 60+ projektów nic mi się nie podobało (a to dziwny wygląd a to dziwny układ wewnątrz). 
P.S. Dzięki Damian za audycję – bardzo fajny temat poruszyłeś. 
Pozdrawiam 
Piotr.

Damian Kleczewski 2018-02-06

@Piotr Niewiadomski, dzięki za komentarz i rozbudowę tematu o kolejne pytania :) moge tylko dodać od siebie do Twoich pytań, że z tego co wiem to Tesla ograniczyła swój wyrób wyłącznie do terytorium USA ale może coś się zmieniło w tym zakresie. Nawet jeśli to poderzewam, że kosztsprowadzenia, ewentualne cło, zabiłoby ceną niejednego inwestora :) poczekamy co Kamil odpisze:)

Dodaj komentarz...

Damian Kleczewski


Od 2010 roku inwestor na rynku nieruchomości, autor książki: 'Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości', pasjonat zdrowego odżywiania i dobrej kuchni.
Więcej o nim: zrozumiecnieruchomosci.pl


Prowadzi audycję Zrozumieć nieruchomości o praktycznych i skutecznych sposobach inwestowania w nieruchomości oraz ciekawych i inspirujących wywiadach z ekspertami z branży.


Inne audycje tego autora:Jak wyposażać kawalerki? (6) - 4 tygodnie temu

Więcej audycji...


Rozruch inwestycyjny - część II (6) - 4 miesiące temu

Rozruch inwestycyjny - część I (7) - 4 miesiące temu

Subiektywna analiza rynku (2) - 4 miesiące temuOszczędzanie, aplikacje i inwestycje (6) - 10 miesięcy temu

ROZRUCH INWESTYCYJNY - 11 miesięcy temu

Amortyzacja nieruchomości (20) - ponad rok temu
Księgi wieczyste (12) - ponad rok temu

Inteligentne domy (6) - ponad rok temuJak szukać okazji inwestycyjnych? (4) - ponad rok temu

Kamienice (5) - ponad rok temu

Umowa dożywocia - ponad rok temuProgram Mieszkanie Plus (2) - ponad rok temu

Profesjonalny home staging (1) - ponad rok temu

Inwestowanie w zegarki i nie tylko (5) - ponad rok temuJak inwestować w strychy? (5) - 2 lata temuJak inwestować w garaże? (20) - 3 lata temu

ABC home stagingu (4) - 3 lata temu


Rozliczanie podatków od najmu (2) - 3 lata temu

Podcast powitalny (9) - 3 lata temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Rzeczoznawca Emun - - 20.00
Pożyczka pod zastaw mieszkania - - 20.00
Japonia - - 30.00
Okapy kuchenne Toflesz - - 20.00
Jacek Kopa - - 20.00
meble na wymiar wrocław - - 15.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt