Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Wydanie Główne
Jutro
21:00
konkurs & odc. o Terrym Goodkindzie, fantastyce pisanej przezeń i jej związkach z jego poglądami filozoficznymi z publicystą i kolibrantem Pawłem Tałajczykiem pod patronatem wyd. Rebis
Słuchaj radia
Wydanie Główne (8)
6 dni temu
Czy bańka już pękła?
Kto steruje ceną BTC? Czy kryptowaluty są pieniądzem? Dotacje dla twórców gier. Jak promować libertarianizm? Solidarność nie chce niskiego ZUS. Morderstwo przypadkiem. Wydaj BTC:...
Jan Fijor zaprasza (18)
3 dni temu
Jan Fijor mówi, że się zaczyna
Sytuacja w USA nie jest do pozazdroszczenia. To co Janek opowiada w audycji jako czarny scenariusz ziszcza się na drugi dzień w postaci rekordowych spadków i cen obligacji. W dzisiejszej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2017-01-26

Jan Fijor - Chcieli mnie pobić na inauguracji Trumpa

Nadający: Jan Fijor

Janek wrócił z Waszyngtonu i opowiada o inauguracji na prezydenta Donalda Trumpa w której brał udział.
Pobierz [61,4 MB]

KOMENTARZE

Kwiat126p 2017-01-27

No w końcu Janek się do muru przekonał! :) Jednak nigdy nie jest za późno dla Janka.

Szymon 2017-01-27

To teraz już wiem dlaczego tanie linie lotnicze zapowiadają wprowadzenie darmowych biletów. Lotniska im dopłacają do obsługi to będzie ich stać na rozdawanie biletów.

Adam 2017-01-27

Janek, naprawdę myślałeś, że dostaniesz się do Capitolu w czasie inauguracji DJT? Może chodziło o teatr Capitol we Wrocławiu? ;)

Piter 2017-01-28

I pomyśleć że kiedyś za komuny mały kawałek jakiegoś muru berlińskiego wywoływał takie kontrowersje ) Cały wolny świat w tym USA był wtedy mega oburzony i chyba nikt by nie przypuszczał że za ileś dekad USA wybuduje kilkaset razy większy mur. 
 
Generalnie zadziwia fakt iż USA nie potrafią sobie ułożyć normalnych dobrosąsiedzkich stosunków z ich najbliższym sąsiadem . Pytanie dlaczego ? Odpowiedź jest stosunkowo prosta ; USA są największym na świecie konsumentem narkotyków a Meksyk głównym ich dostawcą. Olbrzymia przestępczość w Meksyku to efekt wojen narkotykowych karteli między sobą i z władzami. Jeżeli jest popyt musi być również podaż a bogaci mieszkańcy USA są w stanie zapłacić za koke i inne specyfiki bardzo dużo. 
Oczywiście końca tej wojny nie widać bo wygrać ją nie sposób ale też nikt nie jest tym zainteresowany. Agenci DEA mają intratną pracę, politycy mają dodatkowe $$$ na walkę z narkotykami (i łapówki) , klienci w USA mają kokę a bosowie karteli i ich pomocnicy zbierają całą śmietankę.

Sofronoff 2017-01-29

@ 4 
 
"Cały wolny świat w tym USA był wtedy mega oburzony i chyba nikt by nie przypuszczał że za ileś dekad USA wybuduje kilkaset razy większy mur." 
 
Czy ty chłopcze naprawdę nie widzisz różnicy między murem w Berlinie wybudowanym przez komunistów, będącym jedynym działającym fizyczne narzędziem powstrzymującym wyrobników w sowieckim raju a murem w El Paso stawiającym tamę napływającemu szeroko rozumianemu syfowi z całej ameryki południowej ? Mur buduje zainteresowany - czujący zagrożenie. 
 
Kurwa mać, co za poziom nauczania historii...

Verde88 2017-01-30

@5 
W jednym i drugim przypadku mur zapobiegał ucieczkom z gorszego świata do lepszego. Ten syf, jak mówisz, często potem ciężko pracuje w domach bogatych amerykanów. 
Poza tym różnice oczywiście jakieś są... 
---- 
Kolejna kwestia: 
 
Ostatnia decyzja Trumpa dotyczaca zakazu wjazdu do Ameryki ludzi z krajów muzułmańskich to skandal. Znam sytuację studentów pochodzenia (!) bliskowschodniego, z obywatelstwami takich krajów jak Szwajcaria czy UK, studiujących na uczelniach z Ivy League, którzy albo zostali "uwięzieni" w USA (bo jak wyjadą, to już ich z powrotem nie wpuszczą. Oczywiście, nikt ich tam siłą nie trzyma.), albo nie mogą rozpocząć studiów. Przypadek bliskiej osoby - studia w USA opłacone, lokum z wpłaconą zaliczką, praca i mieszkanie w kraju wymówione, oczywiście wszystko zgodnie z amerykańskim prawem, wizy, CIA sprawdziło rodzinę pięć pokoleń wstecz - a tutaj nagle ten zakaz - o straconej kasie na bilety lotnicze nawet nie wspominam.  
Jest to działanie kompletnie idiotyczne - legalnie działający obywatele szyickiego Iranu są banowani, a tymczasem Saudi Arabia, która niemal otwarcie finansuje międzynarodowy terroryzm nawet nie jest wspomniana! Jestem kompletnie Trumpem zawiedziony. 
To tylko taki przykład tego, jak jeden kretyn u władzy może komuś zmarnować rok życia, dla swojej idee fixe. O "poważnych" decyzjach w rodzaju wychodzenia z wszelkich możliwych układów o wolnym handlu nawet nie warto pisać.  
---- 
Janek prowadzi doskonałe audycje, ale z niecierpliwością będę czekać na kolejne wejścia Agentomasza w tym temacie, ponieważ jako jeden z niewielu komentatorów nie postradał rozumu w tej kwestii (chociaż spodziewam się, że takich będzie coraz więcej, sam bowiem byłem oczywiście zwolennikiem Trumpa w kampanii wyborczej).

Sofronoff 2017-01-30

@ 6 
 
"W jednym i drugim przypadku mur zapobiegał ucieczkom z gorszego świata do lepszego." 
 
Oczami tłuszczy - tak. Tylko wschodni Niemiec lub Polak, Węgier, Czechosłowak nie wysadzał się w centrum Paryża, nie budował organizacji przestępczych, nie tylko terrorystycznych. 
 
" Ten syf, jak mówisz, często potem ciężko pracuje w domach bogatych amerykanów." 
 
I co z tego ? Przymusu pracy nie ma. Czy "bogaty Amerykanin", to jakiś dobry wujek ? Mur buduje, bez względu na to w którą stronę co i gdzie ucieka - każdy ZAINTERESOWANY. Polsce mur z Ukrainą nie był potrzebny, aby w polskich domach i sklepach pracowali Ukraińcy. Nie słyszałem też, aby tworzyli na potęgę organizacje przestępcze. Przynajmniej póki co. 
 
"Jestem kompletnie Trumpem zawiedziony." 
Kim jesteś zawiedziony? LEGALNIE wybranym prezydentem światowego mocarstwa ? 
 
Głosuj na Jarka, Donka, Ryśka lub Stefana i buduj (zaczadzony propagandą) raj nad Wisłą tak, aby tu napływali JUŻ wykształceni i zdrowi psychicznie obywatele Iranu, Etiopii, Bangladeszu, Afganistanu .... Bo póki co, spierdalają stąd nawet autochtoni.

Pzd 2017-01-30

Kamilu, no i co, jedna z najwiekszych platform bitcoinow padla, jak tam twoje zapewnienia, ze bitcoiny takie super. Nie glupio CI teraz?

Verde88 2017-01-31

@7 Tak, nie można być zawiedzony legalnie ("LEGALNIE") wybranym prezydentem mocarstwa? Patrze na to z perspektywy libertariańskiej oczywiście. Okazuje się, że to na tym forum rzadkość:) 
 
@8 A czemu ma być mu głupio? Przecież od zawsze pisało się o tym, że nierozsądne jest przechowywanie majątku na giełdach bitcoin bo co chwilę jakaś pada. Nihil novi sub sole. Jak masz dużo to robisz transakcję i spadasz w bezpieczne miejsce...

Sofronoff 2017-02-01

@ Verde88 
 
Zamiast zatem szlochać i zawodzić się zostań legalnie wybranym prezydentem libertariańskim. A do tego czasu ucz się przywództwa potęgi przez 2x duże Pe.

Verde88 2017-02-02

@10 Rozumiem, że gdyby wygrała Clintonowa, to byś mówił, że nie należy jej w żaden sposób krytykować, bo to legalnie wybrany przywódca światowego mocarstwa (tudzież potęgi przez 2x duże Pe)?

Sofronoff 2017-02-02

@ 11 dokładnie tak. A mieszkańcom Suwalszczyzny radziłbym się wynieść na jakiś bliżej nieokreślony czas, pod rygorem świecenia/fosforyzowania tak za dnia jak i w nocy. 
 
Ty buduj potęgę u siebie nie a nie skomlesz, że cię ktoś do własnego domu śmiałe nie wpuścić.

RAdesign 2017-02-03

@6 to nie jest "zakaz dla muzłumanów" 
 
jakoś mogą wjeżdżać ludzie z - Indonezji, Pakistanu, Indii, Bhutanu, Nigerii, Egiptu...czy wielu innych. A wymieniłem kraje z ogromną populacją muzłumanów, 
 
Indonezja bodajże ma największą populację muzłumanów na świecie.

Verde88 2017-02-03

@13 Oczywiście, przecież sam wymieniłem Arabię Saudyjską jako kontrprzykład.

PrzEMO 2017-03-24

Ostatnio robiłem sobie rezonans. 
W Radomiu na nfz dają terminy na luty 2018 rok, a jeśli masz go szybko zrobić to na styczeń 2018.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:Jan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 5 tygodnie temuJan Fijor - deformy podatkowe Trumpa (14) - 8 tygodni temu

Amerykański fiskus a Polacy (11) - 2 miesiące temu

Więcej audycji...


Jan Fijor - Święto Dziękczynienia (3) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 miesiące temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Zarobki i molestowanie (63) - 4 miesiące temu

Jan Fijor - Wolność (103) - 5 miesiące temu


Jan Fijor - Maile o start-upach (3) - 5 miesięcy temu

Jan Fijor - Doradzamy biznesplanom (5) - 6 miesięcy temuJan Fijor - Gdzie poszedł handel (1) - 6 miesięcy temu

Jan Fijor - Jak Trump kupował tanio (38) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Samoloty, Białoruś i UK (10) - 7 miesięcy temu

Ryanair i LOT to naciągacze (20) - 7 miesięcy temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 8 miesięcy temu


Jan Fijor - Co tam Panie w Ameryce? (3) - 8 miesięcy temu

Jan Fijor - USA, ekonomia i listy (5) - 9 miesięcy temu

Jan Fijor - Przeprowadzka do Chicago (29) - 9 miesięcy temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 10 miesięcy temu
Jak Fijor - Zlikwidowałem konto w banku (53) - 11 miesięcy temu


Jan Fijor - Roboty kradną pracę? (24) - ponad rok temu


Jan Fijor - A narzekam sobie dzisiaj (19) - ponad rok temuJan Fijor - O lewackim Hollywood (6) - ponad rok temu

Jan Fijor - Spotkam się z Trumpem (23) - ponad rok temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót z Białorusi (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Wolny monopol (22) - ponad rok temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - ponad rok temu
Jan Fijor - Oszukańczy Wolontariusz (18) - ponad rok temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - ponad rok temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - ponad rok temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - ponad rok temu

Jan Fijor - O palancie z Kontestacji (35) - ponad rok temu

Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - ponad rok temuJan Fijor - To Polacy Panie Kolonko (21) - ponad rok temu

Jan Fijor - TRUMP (34) - ponad rok temu

Dlaczego Janek nie kupił złota? (22) - ponad rok temu


Jan Fijor - Jak znaleźć sponsora (9) - ponad rok temu
Jan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 2 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 2 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 2 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 2 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 2 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 3 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 3 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 3 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 3 lata temu


Jan Fijor - O pisaniu książek (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - Franek (14) - 3 lata temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 3 lata temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 3 lata temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 3 lata temu


Jan Fijor - O wizycie Stockmana (16) - 3 lata temu

Jan Fijor - Złoto (9) - 3 lata temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 4 lata temu


Kierowcy LPG są dyskryminowani (13) - 4 lata temu

Wolny rynek — wprowadzenie (38) - 4 lata temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 4 lata temu
Jan Fijor - Emp@tia (5) - 4 lata temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 4 lata temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 4 lata temu


Słuchacz w długach (30) - 4 lata temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 4 lata temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 4 lata temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 4 lata temu

Bardzo smutny Janek (47) - 4 lata temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 4 lata temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 4 lata temu

Janek zbankrutował (20) - 4 lata temu


Blacha wie co mówi (37) - 4 lata temu

Fijor idzie w politykę (37) - 4 lata temu

Ostro (63) - 5 lata temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 5 lata temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 5 lata temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 5 lata temu

Czy istnieje strata społeczna? (24) - 5 lata temu


Czy alkoholik jest racjonalny? (61) - 5 lata temu


Czym jeździ milioner? (21) - 5 lata temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 5 lata temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 5 lata temu

Jan Fijor- Zmęczenie bogactwem (28) - 5 lata temu


Jan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 5 lata temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 5 lata temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 5 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 5 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 5 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 5 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 5 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 5 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 5 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 5 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 5 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 6 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 6 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 6 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 6 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 6 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 6 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 6 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 6 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 6 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 6 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 6 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 6 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 6 lat temu


Oburzeni (11) - 6 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 7 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 7 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (31) - 7 lat temu

Portugalia (17) - 7 lat temu

Wy ćwoki (15) - 7 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 7 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 7 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 7 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 7 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 7 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 7 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 7 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 7 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 7 lat temu


Żona milionera (10) - 7 lat temu

Afryka Afryka (27) - 7 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 7 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 7 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 7 lat temu

Fijor w Californi (17) - 7 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 7 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 7 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 7 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 8 lat temu
O "wygranych" na loterii (15) - 8 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 8 lat temuPaństwowe akcje (20) - 8 lat temu


Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 8 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 8 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Panel-pol - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów - - 30.00
najlepszy ranking - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
klimatyzacja centrum - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
Przeprowadzki Międzynarodowe - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt