Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Niestety dziś Janek nie może prowadzić audycji.
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
wczoraj
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Pomocnik wizjonera
wczoraj
Zrób sobie fana! Krok #3 Jak zarabiać na swojej wiedzy
Ilu fanów masz? I nie chodzi mi o fanpage facebookowy. Chodzi mi o takich prawdziwych fanów. Tych którzy liczą się z Twoim zdaniem, śledzą Twoje ruchy, często komentują. Tego własnie...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Wydanie Główne 2018-01-23

Nie kupujcie polskich produktów

Nadający: Marcin Hugo Kosiński

... chyba, że są lepsze - czyli o patriotyźmie w sklepie. Lot na Marsa odwołany przez Demokratów. Regulacje nagród i premii w prawie pracy. Niesprawiedliwe interpretacje fiskusa. Yamaha vs Harley.
Pobierz [111,5 MB]

KOMENTARZE

Pcimek 2018-01-23

Tak na marginesie. 
Słuchając anarchistów i Korwina (ostatnio) mam wrażenie, że te poglądy można zobrazować takim oto przykładem: wymordujmy wszystkich ludzi na ziemi, a zostawmy jednego mężczyznę o imieniu Adam i jedną kobietę o imieniu Ewa, a stanie się Raj.

cudak 2018-01-24

Ja chciałbym stwierdzić, że jak firma ma siedzibę w Polsce, to na pewno jest to firma Polska. Ba, nawet jak ma "Polska" w nazwie. A tutaj taki przykład takiej firmy: 
www.mapadotacji.gov.pl 
A to nie jedna taka firma.

Pcimek 2018-01-24

Podpowiedź do utyskiwań na kodeks pracy: rodziny polityków na państwowych posadach.

Sławek 2018-01-25

Przetłumaczenie to co powiedzieliscie na język słuchaczy. 
 
Jeżeli słuchasz codziennie the health ranger, który wspiera austriacką szkołę ekonomii, przekazuje wiedzę dzięki której poprawisz swoje życie, to absolutnie nie powinneś wpłacać na inne niszowe wolnościowe radia. Zawsze wybieraj produkt lepszy, tańszy, bardziej dostępny, nie ważne, że Mike Adams jest milionerem, a małe lokalne radia w Twoim sąsiedztwie nie mają środków by wypłynąć na szerokie wody, jeżeli Ty dzisiaj wpłacisz na amerykańskie radio, jutro jakiś Amerykanin wpłaci na radio z Twojego sąsiedztwa, tak działa ekonomia i to mówią liczby. 
 
Panowie przepraszam za ten atak personalny, ale inaczej wam nie wytłumaczę. Mieszkam w Kanadzie, każda firma, która ma Canada w nazwie automatycznie ma więcej klientów. Raz w życiu czekałem we fast foodzie 35 minut żeby zamówić i 10 żeby odebrać, była to filipinska światowa sieć Joly Bee w Seattle, oczywiście przez Filipińczyków dla których żadna inna sieć nie istnieje, podobnie jak Kanadyjczyk jada tylko w Tim Hortons. Przez polską mentalność nie mamy polskiego McDonalda. Każdy wokół rozumie potrzebę inkubatora dla małych firm, kto ten inkubator ma stworzyć jak nie lokalna społeczność, wszyscy to rozumieją za wyjątkiem Polaków.

cudak 2018-01-26

@Sławek: 
Chyba tytuł odnosi się do artykułu: gospodarka.dziennik.pl 
 
Nie chodzi o to, aby pod żadnym pozorem nie kupować tylko i wyłącznie bo "polskie", bo to jest głupie. Tak samo jak jedzenie w Joly Bee bo to "filipińskie". No bo nawet jeśli - to co mi po "polskim McDonaldzie" skoro on nie wypromował się na zaspokajaniu potrzeb klienta tylko na "byciu polskim"? 
 
A nawet jeśli - to masz sobie sieć Sfinx która - uwaga - jest "polska" w rozumieniu "działalność rozpoczęła w Polsce". To tak apropo "nieistnienia polskiego McDonalda". 
 
Ciekawe, ze AmRest założono we Wrocławiu i po dziś dzień ma tam siedzibę, więc AmRest jest "polski" w rozumieniu "ma siedzibę w Polsce", "rozpoczęto działalność w Polsce", zatem jedzcie w KFC czy BurgerKingu bo to też "polskie" - czy może jednak niekoniecznie polskie? A czy Starbucksy w Niemczech należące do AmResta są niemieckie, polskie, amerykańskie? I dlaczego? Wedel został wykupiony przez Japończyków i mam rozumieć że nagle został on Japoński? To też jest marka uważana za polską bo "rozpoczęto działalność w Polsce" a nawet "jest kojarzony z Polską". 
 
Jak widać, czasem nawet określenie czy coś jest "polskie" jest niemożliwe. Bo pod fasadą marki kryje się skomplikowana sieć zależności, własności, struktur firmowych, i tak dalej. Tak więc patriotyzm gospodarczy jest bez sensu, bo zanim kupie ziemniaki muszę spędzić 8 godzin zastanawiając się w ilu procentach są one polskie.

Pcimek 2018-01-27

Cudak 
 
Twój wywód dowodzi, że nie rozumiesz języka polskiego.  
Dla Ciebie polskie obozy śmierci to obozy śmierci na terenie Polski.Problem polega na tym, że obozy powstawały na terenie Niemiec i Generalnym Gubernatorstwie a nie na terenie Polski, Polski już wtedy nie było. 
 
Tak samo jest z chińszczyzną, która kamuflowana jest bełkotem: towar pochodzi z terenów UE. A tak na prawdę to jest stuprocentowa chińszczyzna. 
 
Określenie polskie jest oczywiste, dana rzecz, usługa czy wartość prawna pochodzi z terenu państwa polskiego. Nic tu skomplikowanego. Skomplikowane jest tylko ogłupianie ludzi w świeci globalizacji.

cudak 2018-01-27

@Pcimek: 
Nie rozumiem polskiego, bo implikujesz mi coś, czego nie powiedziałem. Nieładnie z Twojej strony. 
 
Mam rozumieć, że coś jest polskie jeśli jest organizowane przez polaków lub nadzorują polacy - zgoda. 
 
A do tej pory nie wiem czy KFC albo Starbucks, którego franczyzodawcą jest AmRest są polskie, niemieckie, amerykańskie czy jakie - AmRest jest polski bo ma HQ we Wrocławiu ale wykupili prawa do franczyzy, KFC i Starbucks jako marka powstałą w USA, a AmRest działa w 16 krajach w tym w Niemczech. Tak więc jakiś Starbucks w Niemczech, który należy do AmRest jest jaki - polski, niemiecki, amerykański a może chiński? Skoro na całym łańcuchu organizatorów jest wiele nacji z całego świata? Może ktoś mi odpowiedzieć bo dla mnie to nie jest oczywiste? Skoro właścicielem marki KFC i Starbucks w Polsce jest polski AmRest, to KFC i Starbucks są polskie. Czy jest coś czego nie rozumiem? 
 
Świat globalizacji jest skomplikowany - bo państwa są jak stare dinozaury które mają powolny czas reakcji i rządy nie rozumieją, że można robić "to samo" organizując na tysiąc sposobów - w tym tak, aby koszty działalności były jak najniższe, albo najbezpieczniejsze. Tak więc jaką narodowość daje organizacji działanie w 20 krajach przez 100 spółek i firm? 
 
Moja hipoteza jest taka, że określanie narodowości usług/produktów w dobie globalizacji jest bez sensu. A to dlatego, że narodowość jest zbyt powiązana z krajem działalności, a kraj pochodzenia obecnie może być wybrany - czy jeśli człowiek urodzony w Polsce zakłada firmę w UK, to jego firma jest brytyjska czy polska? Polska bo prowadzi polak czy brytyjska bo prowadzi w UK? Rozumiem że polska. Tak samo jak Starbucks w Niemczech który jest nadzorowany przez AmRest.

Pcimek 2018-01-27

Cudak 
 
Jeżeli Polak zakłada firmę w UK a działa w Polsce to jest to firma polska. A cały mechanizm nazywa się optymalizacją podatkową, co zapewne wiesz. 
 
W przypadku franszyzy sytuacja polega na wykupywaniu tego co nazywa się know-how. Czyli właścicielem marki jest właściciel know-how. Jeżeli chodzi o produkty, wszystko zależy od kraju pochodzenia. Taka ciekawostka z ostatnich dni. Morawiecki zaproponował marketom organizowanie dni polskich, a oni udając głupa stwierdzili, że większość produktów pochodzi z Polski. Na masę i ilość owszem, na wartość i zyskowność to mniejszość. I oczywiście Morawieckiemu chodziło wartość i zyskowność. 
 
Natomiast świat globalizacji jest banalnie prosty. Produkuje się tam gdzie jest taniej, sprzedaje gdzie jest drożej. Do tego dochodzi jeszcze fałszowanie towarów (najczęściej zaniżanie wagi oraz tzw. postarzanie), oraz pogarszanie jakości kosztem długoterminowości. Dlatego odczuwamy do na własnych organizmach: alergie, nowotwory, oporne szczepy bakterii. Patologią globalizacji jest korupcja oraz redystrybucja. Korupcja w postaci lobbingu, przetargów czy tzw. sądów arbitrażowych, w których narody zrównane zostały z korporacjami. Redystrybucja czyli państwowe dotacje do korporacji globalnych. Różne różniste, np. zapomogi rządu niemieckiego dla Lidla czy Kauflandu, tzw. projekty unijne, przetargi publiczne, strefy ekonomiczne, etc. 
 
Warto też przyjrzeć się tzw. liberalnej gospodarce, która na przykład w UK przyczyniła się do likwidacji górnictwa i pokrewnych, w zamian wyprodukowując kolejne pokolenia nieprzystosowanych do pracy, żyjących na zasiłku. I co ciekawe ta ekonomia prowadzi prostą drogą do tzw, wynagrodzenia podstawowego, a to jest już czysty marksizm. 
 
Także uważam, że wyśmiewanie się z ludzi, którzy chcą więcej produktów i firm polskich w Polsce, czyli przysłowiowego więcej cukru w cukrze, to jest robienie sobie na ręce i wcieranie w policzki. Oczywiście to nie może być takie ślepe i bezkrytyczne, ale należy dążyć do budowania własnego bogactwa a nie cudzego. A bogactwo narodu buduje się na produkcji a nie na handlu. Czego dowodzą Chiny.

cudak 2018-01-27

@Pcimek: 
 
Napisałeś "Jeżeli chodzi o produkty, wszystko zależy od kraju pochodzenia" 
 
Jest sobie fabryka LG w Mławie, składają m.in. telewizory. Nie wiem jak wygląda ich łańcuch dostawców więc nie wiem skąd są komponenty do TV, ale - produkt końcowy jakim jest TV jest z Polski bo w Polsce został wytworzony. O ile wiem, Mława jest w Polsce, a LG Electronics Polska ma siedzibę w Polsce, w Warszawie ul. Wołoska 22. Czy TV od LG jest polski? W końcu "made in Poland", firma odpowiedzialna za produkcje jest polska, HQ w Polsce, z "Polska" w nazwie. 
 
Nie produkuje się zawsze tam gdzie jest taniej - czasem jakość produkcji czy usług też ma znaczenie. Zysk jest celem zazwyczaj, a nie niska cena. Drobna różnica ale jednak. A Chińczycy przez kopiowanie mogą zabrać w przyszłości zysk, czy hindusi odebrać klientów przez kiepskie usługi IT. Tak, obie grupy są tanie. 
 
Samo "polskie firmy w Polsce" to za mało. One powinny być dobrze zarządzane, dobrze zaspokajać produkty klientów, i przede wszystkim - dostarczać dużo zysku. Zza PRL były prawie same polskie firmy w Polsce (nawet i państwowe) i brakowało papieru toaletowego. I było mnóstwo produkcji, więc sama produkcja nie buduje bogactwa. Jeżeli chcemy by Polska jako kraj był bogaty - bogactwem obywateli, to poprzez zbudowanie dobrze prosperującej gospodarki. 
 
A samo "zmuszanie się do kupna polskiego" jest bez sensu bo nie zmusza firm do bycia konkurencyjnym wobec zagranicznej konkurencji. Być może na niektórych polach się przegra - cóż, bywa. Ale z dławieniem gospodarki na pewno daleko się nie zajedzie. A swoją drogą - czy każdy kraj musi mieć produkcję wszystkiego? Jako alternatywę stawiam lokalną specjalizację. W końcu ludzie kupują iPhona nie dlatego bo jest amerykański, tylko bo jest "dobry". Nawet Japończycy, którzy mają przecież Sony, to wolą iPhona. 
 
Produkcja węgla w UK spada regularnie od około 1955, tak samo jak zatrudnienie: 
https://en.wikipedia.org/wiki/Coal_mining_in_the_United_Kingdom 
Moje rozumowanie: to dlatego zapewne, że zapotrzebowanie na węgiel spadło. W czasie wojny był potrzebny i to w każdej ilości (po wojnie też - odbudowa kraju, zabezpieczenie militarne). Więc zmuszono ludzi do wydobywania każdej ilości węgla, po wojnie zmieniła się m.in. technologia (w każdym miejscu, w tym też w kopalniach) - zatem węgiel i ludzie nagle przestali być potrzebny. Zatem postanowiono ludzi zatrudnionych w kopalniach - wyrzucić. A że państwo nigdy nie myśli na kilka kroków naprzód no to powstała taka patologia.

Pcimek 2018-01-27

Cudak 
 
No i praktycznie zgodziliśmy się. 
Mam jedno zastrzeżenie. Do specjalizacji. Państwo nie może sobie pozwolić na wąską specjalizację, za to całkiem rozsądne jest rozwinięcie jakiejś jednej unikatowej dziedziny, dającej przewagę konkurencyjną. 
 
PS. Z tym gadaniem o gospodarce niedoborów za PRL-u to nie jest do końca prawda. Gro produkcji wysyłaliśmy do ZSRR, a poza tym władza reglamentując towary trzymała w ryzach społeczeństwo. Jakość też nie była aż tak tragiczna. Ja do dzisiaj używam ręczników, obrusów czy pościelowego z tamtych czasów i zajeździć tego nie mogę.

Lutheran Hospital 2018-01-28

Jestem przedstawicielem Iowa Luterańskiego Szpitala w Iowa City w USA. Doznałem, aby kierownictwo szpitala mogło reklamować w Internecie, jak pracujemy i że rozpoczęliśmy ponownie rok na zakup i sprzedaż ludzkich narządów, np. nerki, Jeśli jesteś zainteresowany tą ofertą, skontaktuj się z nami pod poniższym e-mailem: Zrekompensujemy naszym darczyńcom sporą sumę pieniędzy i jesteśmy specjalistami od organów Chirurgia i jako dawczyni nie ma ryzyka w to. 
A to jest nasz e-mail: 
iowalutheranhospital@gmail.com 
Możesz również zadzwonić lub skontaktować się z nami pod adresem whatsapp +1 929 281 1248

Sławek 2018-01-28

Podajesz przykład iPhone ale to jest dokładnie potwierdzeniem, że Amerykanie są patriotami, w Stanach na ulicy 70% ludzi nosi IPhony, w Polsce może co dziesiątą osoba, czyli IPhone nie jest lepszy w Europie, gdyby Amerykanie nie kierowali się patriotyzmem podział rynku powinien być taki sam jaki jest w Europie. 
 
Pisałem wcześniej firma potrzebuje inkubatora gdy startuje, przyjaznego środowiska by się rozwijać. Elon Musk pochodzi z RPA ale też ma kanadyjskie obywatelstwo, dlaczego nie został w Kanadzie przecież jest wolny handel NAFTA ze Stanami? Myślę, że z tego samego powodu dlaczego Tim Hortons ma problemu na amerykańskim rynku, Amerykanie wspierają lokalny biznes, Tesla nigdy by się nie przebiła gdyby pochodziła z Toronto.  
 
Jeżeli kupujesz większość rzeczy za granicą, nastąpi spadek wartości złotówki czyli sprzężenie zwrotne, które będzie pobudzać eksport. Znam tylko jednego małego przedsiębiorcę, który eksportuje do Szwajcarii, z drugiej strony prawie każda duża fabryka jest eksporterem. Ponieważ duże korporacje mają sztaby prawników, tłumaczy łatwo im się w tym poruszać. Z pewnością większość rzeczy, które kupujesz z importu pochodzą od dużych korporacji. Więc świat, który promujesz, jest światem dużych korporacji. Czy to jest dobre dla gospodarki? Nie do końca, to małe przedsiębiorstwa są bardziej wydajne od dużych zbiurokratyzowanych molochów, dlatego większość z nas budując dom bierze lokalnych budowlańców, nie jakaś dużą Skanskę, jadąc do mechanika zazwyczaj wybieramy Pana Zdzisława zamiast serwisu producenta itd. 
 
Co w tym jest najciekawsze, piękno wolnego rynku polega na tym, że wolny rynek decyduje lepiej niż centralny planer, ludzie sami wiedzą co jest dla nich najlepsze, a połowa ludzi intuicyjne myśli tak jak ja, bo po prostu polski produkt nawet gdy jest nieco droższy to jest dla nich lepszy. Jeżeli właściciel mieszka blisko swojej firmy, jego dzieci chodzą do lokalnej szkoły, to oczywiście nie wybuduje szkodliwej dla środowiska fabryki baterii, sam siebie i swoich bliskich nie będzie truć, tego nie da się mierzyć pieniędzmi. Polski rolnik wciąż produkuje zdrowszą żywność niż kraje zachodnie. W Ameryce najdroższa, najbardziej rozchwytywana żywność pochodzi nie od Mosanto, idąc Twoim tokiem myślenia, ale od lokalnych Amiszów, którzy też niestety ale nie są eksporterami.

Tomasz 2018-01-28

Nazywanie pochodzenia nie ma znaczenia jesli klient wie czego chce, amerykanie maja iphone bo jest zrobiony dla nich, a ruskie to lubia bo chodzi im o szpan, polak jak chce szpanowac tez kupi a jak chce dobry produkt to wezmie tanszy i lepszy dla siebie. Made In... Bylo popularne w komunie jak nie bylo globalizacji, teraz licza sie inne niedostepne atrybuty jak jakosc i dlugotrwalosc. Z uslugami jest latwiej bo sie znamy i wiemy ze niemiec zrobi drogo a polak dobrze i tanio a jeszcze da rabat

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Program miesiąca
złoty!

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:

Jak pędzić bimber (2) - wczoraj

Czy bańka już pękła? (8) - 8 dni temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 2 tygodnie temu


Nie kupujcie polskich produktów (15) - 4 tygodnie temu

Pracodawcy dziękują Morawieckiemu (22) - 5 tygodni temu

Darmowa edukacja jest za droga! (2) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
Nowy, legalny hazard (2) - 7 tygodni temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 2 miesiące temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 miesiące temu

Black Friday po polsku (4) - 3 miesiące temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 miesiące temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 4 miesiące temu
Jak wynajmować mieszkanie za darmo? (2) - 5 miesiące temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 5 miesiące temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 5 miesięcy temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 5 miesięcy temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 6 miesięcy temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 6 miesięcy temu


Nie będę płacił za Twoje mieszkanie (19) - 6 miesięcy temu


Dlaczego nie warto wracać do Polski? (8) - 7 miesięcy temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 7 miesięcy temu


Wolnościowcy upadają (13) - 8 miesięcy temuW tym kraju wszyscy chcą Cię okraść (10) - 8 miesięcy temu

A klientów mamy w nosie (1) - 9 miesięcy temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 9 miesięcy temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 9 miesięcy temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 10 miesięcy temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 10 miesięcy temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 11 miesięcy temu


Wywiad z terrorystą (34) - 11 miesięcy temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 11 miesięcy temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 11 miesięcy temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 11 miesięcy temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - ponad rok temu

Trump chce zatruć płuca rodaków (15) - ponad rok temu


Chcę sprzedać nerkę męża! (27) - ponad rok temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - ponad rok temu

Warto być biednym (8) - ponad rok temu

Czy Kościół kradnie? (5) - ponad rok temu
Poprzez wódkę cenzurują sklepy (8) - ponad rok temu


Jednolite okradanie podatników (6) - ponad rok temu


Na chuja nam dzietność? (13) - ponad rok temuJak spożywać piwo publicznie? (1) - ponad rok temu


Polska skazała terrorystę (6) - ponad rok temu
Człowiek, który dostał po d... (5) - ponad rok temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - ponad rok temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 2 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 2 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 2 lata temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 2 lata temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 2 lata temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 3 lata temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 3 lata temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 3 lata temu


"Te wybory to przełom" (24) - 3 lata temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 3 lata temu

Hugo w Business Misji (6) - 3 lata temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 3 lata temuObalamy mity nt. energetyki (40) - 3 lata temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 3 lata temu

Idziemy palić opony pod sejm (9) - 3 lata temu

To mit, że trzeba płacić ZUS (10) - 4 lata temu


Możesz jeździć na gapę (10) - 4 lata temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 4 lata temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 4 lata temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 4 lata temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 4 lata temu


Dlaczego lepiej być debilem? (9) - 4 lata temuPracuje jeden dzień w tygodniu (18) - 4 lata temu


Przepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 4 lata temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 4 lata temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 4 lata temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 4 lata temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 4 lata temu


Co powinien spalić narodowiec? (61) - 4 lata temu
Czy wolno gwałcić publicznie? (17) - 4 lata temu


Ile dałbyś za dziecko? (25) - 4 lata temu


Jak kraść? (49) - 5 lata temu


Opodatkujmy rowerzystów (29) - 5 lata temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 5 lata temu

Jak zabić krowę? (46) - 5 lata temu


Czy należy płacić podatki? (24) - 5 lata temu

Jak wycenić dziecko? (9) - 5 lata temu

MLM to ściema (67) - 5 lata temu

Dupy z Wykopu (40) - 5 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 5 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 5 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 5 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 6 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 6 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 6 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 6 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 6 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 6 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 6 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 6 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 6 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 6 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 6 lat temu

ACTA samo zło (87) - 6 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 6 lat temu

Naloty na graczy (17) - 6 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 6 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 7 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 7 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 7 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 7 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 7 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 7 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (22) - 7 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 7 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 7 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 7 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 7 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 7 lat temu
Świat wg PARP godzina druga (7) - 7 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 7 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 7 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 7 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 7 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 7 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 8 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 8 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 8 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 8 lat temu

Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 8 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 8 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 8 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 8 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 8 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 8 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 8 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 8 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 8 lat temu


O buncie informatyków (8) - 8 lat temuUE powstała! (2) - 9 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Albumy drewniane od producenta Artkey - - 20.00
my home sprzątanie - - 20.00
Adam - - 50.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00
opinie.info.pl - - 20.00
Pracawsieci.net - - 20.00
Zarabianie przez internet - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt