Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
konkurs & odc. o Terrym Goodkindzie, fantastyce pisanej przezeń i jej związkach z jego poglądami filozoficznymi z publicystą i kolibrantem Pawłem Tałajczykiem pod patronatem wyd. Rebis
Jutro
21:00
Niestety dziś Janek nie może prowadzić audycji.
Słuchaj radia
Państwo Piesto
wczoraj
Super Na Żywo o Ryzyku i Inwestowaniu!
BONUS: KRYSTYNA PAWŁOWICZ Mówimy o ryzykach związanych z inwestowaniem w nieruchomości oczywiście.
Wydanie Główne
dziś
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: 2016-09-07

Obowiązkowy plik elektroniczny do urzędów skarbowych

Nadający:

Jednolity Plik Kontrolny spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Jak wszystko ma on swoje wady i zalety. Od stycznia 2017 będzie dotyczył ogromnej ilości z nas. Dlatego dziś fakty, zalety oraz wady związane z JPK. Koniecznie komentujcie, z czym dla Was wiąże się obowiązek wysyłania informacji do Urzędów Skarbowych.
Pobierz [11 MB]

KOMENTARZE

Ola z Rzeszowa 2016-09-12

Droga Justyno, dziękuję Ci za ciekawą audycję. Jak zapatrujesz się na kwestię znacznego wzrostu kosztów obsługi księgowej firm po wprowadzeniu JPK? Szczególnie interesuje mnie to w kontekście spółek z o. o.

justyna broniecka 2016-09-13

Współpracujemy z kilkoma biurami księgowymi i większość z nich korzysta z oprogramowania Optimy, Insertu lub firmy Sage. Z mojej wiedzy wynika, ze wszytskie te 3 systemy mają już moduły związane z JPK. Nie wiem, czym miałaby być spowodowana sugerowana przez Ciebie cena;). Dane powinny być księgowane na czas. JPK wbrew wszystkiemu będzie ogromnym motywatorem dla przedsiębiorców i dla biur księgowych.  
Myślę, że odnośnie wzrostu cen to jedyna rzecz to korekty z winy przedsiębiorcy - będą one powodowały konieczność ponowne sychronizowania tych plików i przesyłania ich do US. (najczęściej korekty wynikają z nie oddawania dokumentów na czas do biura rachunkowego). Więc jeżeli dokumenty będą oddawane na czas nie wydaje mi się, aby miało to jakiś znaczący wpływ na usługi księgowe.

Ola z Rzeszowa 2016-09-13

Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź. Myśląc o wzroście cen, miałam na względzie głównie następujący element wyjaśnienia Ministerstwa Finansów: "Każda z pozycji na fakturze powinna zostać odzwierciedlona w pliku xml w osobnym rekordzie umieszczonym w sekcji „FakturyWiersze”. Jeżeli przykładowo firma prowadzi działalność handlową, nawet niewielką, pozycji na każdej fakturze jest bardzo wiele. Interpretuję to w ten sposób, że dla biur rachunkowych będzie znacznie więcej pracy, tak też komentują to znani mi księgowi.

justyna broniecka 2016-09-16

Olu zgadzam się, że firmy handlujące wieloma przedmiotami będą pewnie zmuszone do negocjacji z biurem rachunkowym. Jednak jeżeli magazyn jest prowadzony w sposób właściwy to nadal wydaje mi się, że technicznie wszystkie dane są w systemie.  
Druga sprawa jest taka, że urzędu nadal nie mają sprawnego oprogramowania do obierania tych plików. Więc zanim zaczną ich używać minie jeszcze dużo czasu:)

Ola z Rzeszowa 2016-09-22

Oby było tak, jak piszesz, Justyno. Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź i czekam na kolejne nagrania. ;)

Przemysław Michalak 2016-09-29

Brakuje mi tutaj jednej wady. 
 
Co będzie jak dane z JPK wyciekną na dowolnym etapie. JPK zawiera zdecydowanie za dużo danych.  
 
Po co JPK od mikro przedsiębiorstw na ryczałcie czy karcie podatkowej? Co tam będą kontrolować?  
 
Nie tu trzeba szukać oszustw. Jakiś urzędnik który podpisał zwrot miliony VAT przy oszustwie poszedł do więzienia? Z dobroci serca urzędnicy podpisują takie zwroty VAT bez kontroli?

Dodaj komentarz...Justyna Broniecka-Klim i Anna Lindner-Grem są współwłaścicielkami firmy ReduTax Sp. z o.o. Ich misją jest edukacja przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Doświadczenia z jednej strony ukierunkowane na działy księgowe i finansowe, z drugiej na operacyjne zarządzanie oraz HR pozwalają im łączyć kompetencje oraz skutecznie pracować ze swoimi klientami, tak aby to oni mogli czuć się w swoim biznesie bezpiecznie. Ich firma rozpoczęła działalność w 2013, a dziś jest już rozpoznawalną marką.

Bardzo wielu przedsiębiorców kojarzy takie marki jak ZUS to nie MUS, czy ReduTax. Dziewczyny z Redutax często pojawiają się na różnego rodzaju wydarzeniach dla przedsiębiorców. Są fachowcami w swojej dziedzinie, a przede wszystkim posiadają otwarte umysły.Prowadzi audycję Po prostu biznes


Inne audycje tego autora:

Efektywny przedsiebiorca.mp3 - ponad rok temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Zegarki Zielona Góra - - 20.00
mobilevoip - - 30.00
Transport-Austria.eu - przeprowadzki Austria - - 25.00
Andrzej Misiewicz - - 20.00
Mateusz Krzysztof - - 20.00
Przekształcanie spółek - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt