Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Uprasza się o dzwonienie i podawanie haseł! Będzie zabawa, na tym ten odcinek polega. ByteEater zaprasza!
Jutro
21:00
Jan Fijor zaprasza (na żywo)
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (3)
5 dni temu
Jan Fijor - Komputery skomplikowały urzędy
Janek wzburzony przygodami w amerykańskich urzędach wspomina jak to kiedyś się załatwiało prosto różne rzeczy, a jak to wygląda dzisiaj.
Państwo Piesto
dziś
Ekipa Remontowa - Kogo Polecamy
Dla tych, którzy nie mogli posłuchać naszego na żywo podrzucamy go jeszcze raz. Opowiadamy jak współpracować z ekipą remontowo-budowlaną. Dlaczego warto zlecić zrobieni remontu...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Po prostu biznes 2016-09-07

Obowiązkowy plik elektroniczny do urzędów skarbowych

Nadający: Justyna Broniecka-Klim i Anna Lindner-Grem

Jednolity Plik Kontrolny spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Jak wszystko ma on swoje wady i zalety. Od stycznia 2017 będzie dotyczył ogromnej ilości z nas. Dlatego dziś fakty, zalety oraz wady związane z JPK. Koniecznie komentujcie, z czym dla Was wiąże się obowiązek wysyłania informacji do Urzędów Skarbowych.
Pobierz [11 MB]

KOMENTARZE

Ola z Rzeszowa 2016-09-12

Droga Justyno, dziękuję Ci za ciekawą audycję. Jak zapatrujesz się na kwestię znacznego wzrostu kosztów obsługi księgowej firm po wprowadzeniu JPK? Szczególnie interesuje mnie to w kontekście spółek z o. o.

justyna broniecka 2016-09-13

Współpracujemy z kilkoma biurami księgowymi i większość z nich korzysta z oprogramowania Optimy, Insertu lub firmy Sage. Z mojej wiedzy wynika, ze wszytskie te 3 systemy mają już moduły związane z JPK. Nie wiem, czym miałaby być spowodowana sugerowana przez Ciebie cena;). Dane powinny być księgowane na czas. JPK wbrew wszystkiemu będzie ogromnym motywatorem dla przedsiębiorców i dla biur księgowych.  
Myślę, że odnośnie wzrostu cen to jedyna rzecz to korekty z winy przedsiębiorcy - będą one powodowały konieczność ponowne sychronizowania tych plików i przesyłania ich do US. (najczęściej korekty wynikają z nie oddawania dokumentów na czas do biura rachunkowego). Więc jeżeli dokumenty będą oddawane na czas nie wydaje mi się, aby miało to jakiś znaczący wpływ na usługi księgowe.

Ola z Rzeszowa 2016-09-13

Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź. Myśląc o wzroście cen, miałam na względzie głównie następujący element wyjaśnienia Ministerstwa Finansów: "Każda z pozycji na fakturze powinna zostać odzwierciedlona w pliku xml w osobnym rekordzie umieszczonym w sekcji „FakturyWiersze”. Jeżeli przykładowo firma prowadzi działalność handlową, nawet niewielką, pozycji na każdej fakturze jest bardzo wiele. Interpretuję to w ten sposób, że dla biur rachunkowych będzie znacznie więcej pracy, tak też komentują to znani mi księgowi.

justyna broniecka 2016-09-16

Olu zgadzam się, że firmy handlujące wieloma przedmiotami będą pewnie zmuszone do negocjacji z biurem rachunkowym. Jednak jeżeli magazyn jest prowadzony w sposób właściwy to nadal wydaje mi się, że technicznie wszystkie dane są w systemie.  
Druga sprawa jest taka, że urzędu nadal nie mają sprawnego oprogramowania do obierania tych plików. Więc zanim zaczną ich używać minie jeszcze dużo czasu:)

Ola z Rzeszowa 2016-09-22

Oby było tak, jak piszesz, Justyno. Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź i czekam na kolejne nagrania. ;)

Przemysław Michalak 2016-09-29

Brakuje mi tutaj jednej wady. 
 
Co będzie jak dane z JPK wyciekną na dowolnym etapie. JPK zawiera zdecydowanie za dużo danych.  
 
Po co JPK od mikro przedsiębiorstw na ryczałcie czy karcie podatkowej? Co tam będą kontrolować?  
 
Nie tu trzeba szukać oszustw. Jakiś urzędnik który podpisał zwrot miliony VAT przy oszustwie poszedł do więzienia? Z dobroci serca urzędnicy podpisują takie zwroty VAT bez kontroli?

Dodaj komentarz...

Justyna Broniecka-Klim i Anna Lindner-Grem


Justyna Broniecka-Klim i Anna Lindner-Grem są współwłaścicielkami firmy ReduTax Sp. z o.o. Ich misją jest edukacja przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu. Doświadczenia z jednej strony ukierunkowane na działy księgowe i finansowe, z drugiej na operacyjne zarządzanie oraz HR pozwalają im łączyć kompetencje oraz skutecznie pracować ze swoimi klientami, tak aby to oni mogli czuć się w swoim biznesie bezpiecznie. Ich firma rozpoczęła działalność w 2013, a dziś jest już rozpoznawalną marką.

Bardzo wielu przedsiębiorców kojarzy takie marki jak ZUS to nie MUS, czy ReduTax. Dziewczyny z Redutax często pojawiają się na różnego rodzaju wydarzeniach dla przedsiębiorców. Są fachowcami w swojej dziedzinie, a przede wszystkim posiadają otwarte umysły.Prowadzi audycję Po prostu biznes - podcast ukierunkowany na bezpieczne prowadzenie biznesu pod kątem podatkowym, prawnym, księgowym oraz procesowym. Dowiesz się tu m.in. w jaki sposób wybrać formę prawną, jak optymalizować podatki, na co uważać podczas zatrudniania pracowników. Nasza audycja ma pomóc przedsiębiorcom w tym, aby czuli się bezpieczniej w naszym dość specyficznym kraju :). Znajdziesz tu nasze wypowiedzi, wywiady z gośćmi oraz dyskusje. Udanego słuchania.


Inne audycje tego autora:

Efektywny przedsiebiorca.mp3 - ponad rok temuWięcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

mobilevoip - - 30.00
Transport-Austria.eu - przeprowadzki Austria - - 25.00
Andrzej Misiewicz - - 20.00
Mateusz Krzysztof - - 20.00
Przekształcanie spółek - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt