Facebook
Podpis:
Numer GG:

Dziś
21:00
Gość Wydania Głównego o bezpieczeństwie w IT
Jutro
21:00
Odcinek wkurzający kreacjonistów: O datowaniu skał i skamieniałości
Słuchaj radia
Wydanie Główne (3)
6 dni temu
Niemcy cenzurują internet
pod pretekstem walki zmową nienawiści i fake news. Jaś Kapela skazany za przerobienie hymnu. PiS zapowiada obniżkę składek ZUS i podatek obrotowy. W USA można pokazywać cycki.
Zrozumieć Nieruchomości
dziś
Idea małych domów - czyli jak zbudować dom za 40 tys. złotych
Idea małych domów i możliwości jej realizacji. W skondensowanej formie wszystko Wam omawia Wojciech Zatuszek - autor projektu Zbuduj Sam Dom.
Nikt nas nie uczy jak sprzedawać
dziś
Bydgoski case Szymona, czyli jak należy kwalifikować klientów do...
Bydgoski case Szymona, czyli jak należy kwalifikować klientów do zakupu, zanim umówimy się z nimi na spotkanie

Audycja: Zrozumieć Nieruchomości 2017-04-18

Oszczędzanie, aplikacje i inwestycje

Nadający: Damian Kleczewski

Tym razem omawiam przydatne przedmioty, które oszczędzają zużycie mediów, chronią cześci wspólne przed zabrudzeniem a także podaję 2 gotowe oferty inwestycyjne na tacy
Pobierz [47,6 MB]

KOMENTARZE

Ola z Rzeszowa 2017-04-22

Damianie, bardzo Ci dziękuję za ciekawe nagranie i porcję wiedzy przydatnej nie tylko w związku z inwestowaniem w nieruchomości. 
 
Wiele osób popularyzujących tę tematykę zaleca posługiwanie się kredytem hipotecznym. Często w trakcie różnych wykładów na ten temat mówi się o tym, że lepiej kupić np. kilka mieszkań pod wynajem na kredyt hipoteczny niż jedno za gotówkę. 
 
W związku z tym nurtują mnie dwie kwestie. Po pierwsze, w teorii kredyt hipoteczny zaspokaja nasze indywidualne potrzeby mieszkaniowe. Jeśli takie lokale wynajmujemy, bo sami mieszkamy gdzie indziej, wygląda to raczej na inwestycję. Czy w związku z tym możemy spodziewać się jakichś problemów ze strony banków? 
 
Rzecz druga. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z inwestowaniem bierze pierwszy kredyt, pracując na etacie, a potem wcześniej czy później z tego etatu rezygnuje. Jak wiadomo, bank woli etat, nawet niskopłatny, od chociażby jednoosobowej działalności gospodarczej. Jeszcze gorzej przez banki postrzegane są mniej popularne sposoby uzyskiwania dochodów, np. ze spółek z o. o. Jak pod tym kątem postrzegasz późniejszą względem zaciągnięcia kredytu weryfikację zdolności kredytowej przez banki? Oczywiście mam na myśli sytuację, w której raty są regularnie płacone.

Damian Kleczewski 2017-04-23

Witaj Olu, 
musisz pamiętać, że kredyt to dzwignia tego biznesu i bardzo pomaga przyspieszyć inwestowanie, szczególnie na początku. Jednak aby wszystko było robione na odpowiednim buforze bezpieczeństwa, zakupione lokale muszą być w dobrych cenach. Bank nie robi problemu do czasu aż płacisz raty kredytu. Możesz starać się ze spokojem o 3-4 kredyty hipoteczne na własne cele mieszkaniowe (nawet jeśli lokale będą oddane inwestycyjnie pod wynajem), kolejne kredyty już są uwarunkowane od kilku czynników (nie tylko od zdolności) i jest je trudniej uzyskiwać, ale wszystko jest do zrobienia. Jeśli do momentu przyznania kredytu pracujesz na etacie i na tej podstawie bank oblicza zdolność, daje zgodę i wypłaca środki a następnie zrezygnujesz z pracy to nic się nie dzieje jeśli płacisz raty. Ważny jest też zapis w umowie czy aby bank nie będzie wymagał od Ciebie wpływu wynagrodzenia przez 30 lat. Jednak zwyczajowo przy takim zapisie jak będzie Ci wpływać na rachunek bankowy np 2000zł to jest to dla banku OK. Banki nie mają w interesie wypowiadać umów kredytu z tak błahych przyczyn, bo są to duże koszty dla nich i strata zysku z odsetek, pod warunkiem, że raty są regularnie płacone. 
W przypadku każdej wymienionej przez Ciebie formy prawnej pod kątem zdolności kredytowej inaczej bank będzie analizował zarobki. Dlatego najprościej uzyskiwać kredyty hipoteczne, bo są najtańsze na os. fizyczną dalej na DG a na spółkę zoo pozostaje jedynie kredyt inwestycyjny lub obrotowy na innych niż w dwóch poprzednich przypadkach warunkach (krótszy okres kredytowania, wyższy wkład własny, wymagana dłuższa historia spółki). Zdolność jest też czymś "odtwarzalnym" i jeśli masz kredyt już, spłacasz go regularnie a z czasem powiększą Ci się dochody to zdolność liczy się od nowa. Pamiętaj, że oferty banków też się zmieniają co miesiąc.

Dodaj komentarz...

Damian Kleczewski


Od 2010 roku inwestor na rynku nieruchomości, autor książki: 'Skuteczne sposoby inwestowania w nieruchomości', pasjonat zdrowego odżywiania i dobrej kuchni.
Więcej o nim: zrozumiecnieruchomosci.pl


Prowadzi audycję Zrozumieć nieruchomości o praktycznych i skutecznych sposobach inwestowania w nieruchomości oraz ciekawych i inspirujących wywiadach z ekspertami z branży.


Inne audycje tego autora:ROZRUCH INWESTYCYJNY - 4 tygodnie temu

Amortyzacja nieruchomości (10) - 2 miesiące temu
Więcej audycji...
Księgi wieczyste (12) - 3 miesiące temu

Inteligentne domy (6) - 4 miesiące temuJak umawiać klientów na najemców? (1) - 5 miesięcy temu
Jak szukać okazji inwestycyjnych? (4) - 6 miesięcy temu

Kamienice (4) - 6 miesięcy temu

Umowa dożywocia - 6 miesięcy temu


Jak sprytnie remontować mieszkania? (6) - 10 miesięcy temu

Program Mieszkanie Plus (2) - 11 miesięcy temu

Profesjonalny home staging (1) - 11 miesięcy temu

Inwestowanie w zegarki i nie tylko (5) - ponad rok temuJak inwestować w strychy? (5) - ponad rok temu

Jakie książki warto przeczytać? (3) - ponad rok temu


Jak inwestować w garaże? (18) - ponad rok temuO ubezpieczaniu majątku i siebie (6) - ponad rok temu

Zagrożenia na rynku inwestycyjnym (10) - ponad rok temu

ABC home stagingu (4) - ponad rok temu


Rozliczanie podatków od najmu (2) - 2 lata temu

Podcast powitalny (9) - 2 lata temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Pożyczka pod zastaw mieszkania - - 20.00
Japonia - - 30.00
Okapy kuchenne Toflesz - - 20.00
Jacek Kopa - - 20.00
meble na wymiar wrocław - - 15.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt