Facebook
Misja Grupa 5000+ audycji Kino Czat Kryzys? Napisz Broń
Podpis:
Numer GG:
strona główna Kontestacji Własna broń – zdobądź pozwolenie
Dziś
21:00
Niestety dziś Janek nie może prowadzić audycji.
Nie
20:00
Dziś "Firma na emigracji" na żywo!
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
wczoraj
Jak pędzić bimber
Słuchacz podaje przepis, kosztorys i radzi jak nie dać się załapać. Zarobki i premie posłów. Sklepy otwarte w niedzielę. Alkohol od 21 roku życia. Podatek cyfrowy. Prawo do psa.
Pomocnik wizjonera
wczoraj
Zrób sobie fana! Krok #3 Jak zarabiać na swojej wiedzy
Ilu fanów masz? I nie chodzi mi o fanpage facebookowy. Chodzi mi o takich prawdziwych fanów. Tych którzy liczą się z Twoim zdaniem, śledzą Twoje ruchy, często komentują. Tego własnie...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Własna broń - zdobądź pozwolenie
▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz
▸ Kontest.CLUB - wstąp i ucz się z nami

Audycja: Proste zwierciadło 2018-02-07

Serial „Continuum” – sztuka czy propaganda?

Nadający: Krzysztof Maczyński

To dzieło filmowe często jest przytaczane przez przeciwników wolnego rynku jako przykład tego, z jaką grożącą nam przyszłością należy walczyć. Okazuje się to jednak prostacką interpretacją, a na omówienie przedstawionych światów i odkrywanie głębszych przesłań zapraszam do posłuchania!
Pobierz [34,9 MB]

KOMENTARZE

Adam 2018-02-07

Polecam brytyjski serial SF "Black Mirror", który IMO najwiarygodniej pokazuje, jak będzie wyglądać przyszłość (ta za rogiem) homo sapiens. Bez ładnych lasek, podróży w czasie i głębszych przesłań. :-)

bollocks 2018-02-07

Ja tam Black Mirror nie polecam, może poza pierwszym odcinkiem pierwszego sezonu. Ten serial za kilka (dziesiąt) lat uważam totalnie się zdezaktualizuje i będzie traktowany jako śmieszne kuriozum. Połowa odcinków o tym samym, nieciekawe laski, no i z góry zakładają, że pełną świadomość człowieka można przenieść w elektronikę.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2018-02-09

„Black Mirror” lubię, jestem w trakcie oglądania w oryginale 4 sezonu. Poleciłem Hugonowi, też polubił. Głębsze przesłania to w nim akurat są. Zwykle nieodległa potencjalna przyszłość lub nawet teraźniejszość. Kobiety bywają tam różnej urody, no ale zauważcie, że nie z powodu olśnienia Lexą chwaliłem „Continuum”. Nie zgodzę się z Tobą w tej kwestii, bollocks, że aż połowa odcinków podejmuje bardzo podobne tematy, myślę, że to kwestia perspektywy, no bo jeśli drażni Cię, i na tym się skupiasz, że w niektórych wirtualizacja ludzkiego umysłu jest przyjmowana jako normalna rzecz, no to po prostu tego wymaga osadzenie fabuły przewidzianej na dany odcinek w świecie przedstawionym, i ja nie oczekuję, że mi wyjaśnią, w jaki sposób ta możliwość została osiągnięta, chyba że byłoby to dla owej fabuły lub przesłania jakoś szczególnie istotne. Co więcej, wszystkie odcinki spełnić się naraz raczej nie mogą, więc twórcy z góry zakładają, że część pozostanie jako kuriozum, gdy osiągniemy podobny poziom rozwoju technologicznego, ale według zgoła innego scenariusza. Czyż podobnie nie jest z „Back to the Future”, wciąż dobrym miniserialem (jak byśmy to dziś określili), pomimo że najdalsza ukazana w nim przyszłość, czyli rok 2015, już minęła i wyglądała inaczej?

bollocks 2018-02-11

Ok, może trochę przesadziłem z tym nie polecaniem, ale serial jest jak dla mnie ostro prze hypowany. Tam jest dużo więcej problemów, poważne dziury w skrypcie (a więc przedstawianym świecie, a możliwy realizm to jeden z filarów Black Mirror), nie dający się lubić bohaterowie, odczuwalna sztuczność bohaterów, dialogów lub przedstawianego świata. Z tego powodu bym nie porównał do klasyków sinematografii jak Back to the Future. Serial ma swoje momenty i bardzo dobre odcinki, ale z 4 sezonów jest ich pewnie kilka. 
 
Continuum jeszcze nie widziałem. A tu coś nowego: www.imdb.com

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński vel ByteEater z Bielska-Białej – interdyscyplinarny freelancer, z wykształcenia informatyk, zarabia na życie w większości programowaniem i prowadzeniem szkoleń, a w mniejszości, jak chcecie wiedzieć, to się zapytajcie .

Oddolny aktywista i lider regionalnych wolnościowców, dziennikarz KonteStacji, prowadzi audycje Epicentrum oraz Proste zwierciadło, członek Stowarzyszenia Libertariańskiego.

Sam do siebie odnosi takie m.in. paradoksalne określenia, jak biblijny katolik, geek lubiący poznawać ludzi, buntowniczy tradycjonalista, logiczny marzyciel i anarchokapitalista.W audycji Proste zwierciadło chodzi, jak sama nazwa wskazuje, o niewykrzywiony obraz rzeczywistości, poglądów i działań ludzi oraz ich przyczyn. Prowadzący rozmawia, często z niebanalnymi gośćmi, a także ze słuchaczami, o wolności, polityce, rynku, zmienianiu świata oraz siebie, o ideach i motywacjach, są analizy, opinie, debaty. Wszystko jest możliwe, zwłaszcza to, czego się nie spodziewaliście usłyszeć w misyjnej audycji!

Konto bitcoin autora, na które możecie go docenić dowolnymi wpłatami: 1Kkjzpc2NZVeJLKPPwGFBb4H1geLEqMwj1.

Inne audycje tego autora:

Marks miał rację! (2) - 4 miesiące temu


Aborcja do lat 12, od 12 lat eutanazja (47) - 5 miesiące temu

Więcej audycji...
Bądź twórczy, przymieraj głodem (11) - 6 miesięcy temuWanderlust i nasz gust - 7 miesięcy temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 9 miesięcy temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - ponad rok temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - ponad rok temu

Polemika z Albertem Jayem Nockiem (2) - ponad rok temu

Prasówka z dobrych źródeł (2) - ponad rok temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - ponad rok temuOdcinek piekielny (6) - ponad rok temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - ponad rok temu


Politycy i pedofilia (5) - ponad rok temu
Jak bardzo Nowoczesna? (4) - 2 lata temu

Jak Żydzi robią biznes (5) - 3 lata temu
O Liberlandzie prawie wszystko (4) - 3 lata temu

Prohibicja to śmierć (7) - 3 lata temu
Anarchia! (14) - 3 lata temuPolicjantka lubi gaz (1) - 4 lata temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 5 lata temu

PrzeGoście (23) - 5 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt