Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady 2011-11-24

Andrzej Burzyński - Pastor przedsiębiorca

Nadający: Kamil Cebulski

Andrzej jest pastorem, tym trudni się na codzień, inwestuje jednak w nieruchomości, ma kilka mieszkań, a także prowadzi własną firmę. Audycja jak zwykle o pieniądzach i biznesie, ale także trochę rozmyślań religijnych.

KOMENTARZE

Drakens 2011-11-25

I co powiecie Szanowni Słuchacze? 
Jest różnica między katolicyzmem i protestantyzmem? Chodzi mi o przedsiębiorczość. Chodzi o indywidualizm, kreatywość, wewnątrzsterowność zwykłych wiernych. Katolicyzm jest feudalny, protestantyzm bardziej kapitalistyczny, współczesny. Jest jedno miasto w Polsce, gdzie jest więcej protestantów niż katolików - Cieszyn. Jest to miasto bogatszych ludzi niż w innych miastach Polski. 
 
Nie chodzi o teologiczne w ścisłym sensie treści (chyba, że o ogólne teologiczne zasady - sola scriptura), ale o indywidualizm, wolność do własnych opinii i działań.

fuks 2011-11-25

Troszku tak, jakby powiedzieć, że skoro w Wiśle 80% mieszkańców to protestanci, to rozwój gmina zawdzięcza właśnie im ... powstrzymałbym się od takich ocen :)

Lutzky 2011-11-25

Bez wątpienia audycje Kamila są najbardziej przedsiębiorcze ze wszystkich na Kontestacji. Tacy goście jak Andrzej niezwykle inspirują i dają niezłego motywacyjnego kopa. Audycje Kamila to mało ideologicznego gadania i wiele przydatnych informacji. To jest świetne bo drugiej takiej audycji nie ma. Dziękuję i pozdrawiam :)

Krzysztof 2011-11-25

No religijnie to katolicy palili heretyków, a heretycy (protestanci) palili rude kobiety z kotami (czarownice). Różnica mała, ale zawsze. 
 
A co do audycji to bardzo użyteczna.

Drakens 2011-11-25

@fuks 
 
o 80% protestantach w Wiśle nie słyszałem, ale ja bym się nie powstrzymywał od takich hipotez (tak to bezpiczniej nazwę). 
 
Są to zjawiska dające dużo do myślenia, kraje bogatsze w Europie to kraje protestanckie (Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria, kraje skandynawskie) lub laickie (Czechy, Francja, Czechy na miarę postkomunizmu). Biedniejsze to kraje katolickie, jeszcze bidniejsze to kraje prawosławne. 
Jest i wyjątek: katolicka Austria. 
 
Podobne zjawisko jest w Dalekiej Azji: buddyzm mahajana - kraje bogatsze (np. Chiny, Japonia, Korea); buddyzm hinajana - kraje biedniejsze (Biram, Laos, Kambodża)  
+ Tybet (specyficzny buddyzm tybetański, fudalny jak hinajana, choć teologicznie to bardziej mahajana). 
Chiny natomiast to także, poza buddyzmem typ mahajana (buddyzm chan), taoizm (sprzyja przedsiębiorczości) ale i konfucjanizm (sprzyja feudalizmowi, współcześnie komunizmowi, który jest takim współczesnym feudalizmem), stąd mamy komunistyczne Chiny w krórych wewnętrznie rozwija się coraz bardziej kapitalizm. 
 
Powyższe tezy wymagały by szerszego wyjaśnienia, ale nie chcę nudzić. 
Nie jest to referowanie Maxa Webera, ani innej książki sam to wymyśliłem. 
 
Tak na koniec, nie przypadkowo, komunizm zapanował w Europie w prawosławnej Rosji a nie np. protestackiej Anglii, ani we Francji lub Niemczech, gdzie też odbyły się lewicowe rewolucje.  
Biorąc pod uwagę ideologię kounizmu skoncentorwaną na przemyśle i masach robotniczych (fabryki) to powinien on opanować kraje przemysłowe, a opanował kraj europejski rolniczo-fudalny, ale ideologia to jedno, a rzeczywistość realna społeczna i jej prawa to drugie. 
 
Religia = Kultura  
danego narodu.

Pakun 2011-11-26

Na pierwszy rzut oka, teoria o korelacji protestantyzmu z bogactwem wydaje się prawdziwa. Diabeł tkwi w szczegółach. 
 
Wielka Brytania, powiedzmy ok. Ale Niemcy nie są, i nigdy nie były protestanckim monolitem, nie były żadnym monolitem. Przykład, katolicka Bawaria. Państwa Skandynawskie jeszcze długo po przyjęciu protestantyzmu były dość biedne, więc to raczej nie ma związku. Francja najbogatsza była, gdy była w pełni katolicka. Im bardziej się laicyzuje tym jej pozycja spada. Sam dodam przykład katolickiej Belgi i protestanckiej Holandii, które są na dość podobnym poziome rozwoju gospodarczego.  
 
Na Dalekim Wschodzie się nie znam, ale wydaje mi się, że w  
Chinach liczy się przede wszystkim władza. Od czasów Mao religia się nie zmieniła, a wtedy jedli trawę. To samo w Korei, południe jest bogatsze nie przez różnice religijne. Podobnie w Japonii. Choć tego się akurat nie upieram. 
 
A Komunizm wygrał w Rosji raczej przez słabość rządu i pomoc pewnego polskiego Marszałka. Nie mówiąc już o tym, że ideologia komunizmu po tezach kwietniowych wyglądała już trochę inaczej. Ponad to teza o tym, że komunizm jakość się łączy z prawosławiem jest dość ryzykowna. Na Zachodniej Ukrainie chyba można za coś takiego dostać w mordę.

Pawinho 2011-11-27

Brawo Kamil,swietna audycja,kolejny swietny gosc. 
Szukam ksiazki ktora zmotywuje do dzialania. 
Jakas sugestia?

Marius 2011-11-27

Będzie pastor miał własną audycję?

LordBlick 2011-11-28

He, he spoiler przed wykładem na ASBIRO... ;)

Voter101 2011-11-28

Pan Andrzej prowadził zajęcia w Koszalinie, a ja kompletnie nic o tym nie słyszałem. Szkoda. :(

Drakens 2011-11-28

Pakun, religia nie jest jedynym faktorem. W Korei Północnej zapanował komunizm poprzez zbieg politycznych okoliczności, myślę o wpływie państw potężniejszych i po zawodach. Ale Południowa, w warunkach wolności nie musiała aż tak się rozwinąć, gdyby nie odpowiednia mentalność (kultura) narodu. 
 
Wpływ religii to nie wpływ krótkotrwały, na zasadzie, że zmieni się religia i pac. Jeśli zmienia się religia, to wpłynie ona na mentalność, kulturę, ale to są procesy, które trwają setki lat, tzn. po 70 latach masz jakąś zmianę, po 100 latach większą, po 200 latach jeszcze większą. A po 1000 lat... widzisz, że nadal są w kulturze pewne elementy religii, która była przed 1000 lat (tak jest w Polsce, nadal jest pogański lany poniedziałek, pogańskie malowanie jaj na wiosnę, z którym Kościół walczył w średniowieczu zaciekle, ale w końcu się poddał i zaczą te jeja święcić itd.). 
 
Katolicka Belgia to ciekawy antyprzykład, tak jak Austria. 
 
Są po prostu inne czyniki, ale to nie wyklucza religijno-kulturowego o którym piszę. 
 
Podczas rewolucji francuskiej władza też była słaba i podczas niemieckiej, a takie imperium komunizmu rozwinęło się tylko w Rosji. Czemu ideologia robotniczo-przemysłowa nie rozwinęła się w bardzo robotniczo-przemysłowym państwie (najbardzie na przełomie XIX/XX w. chyba takim była Anglia)? Bo ta ideologia to tylko gadanie, a mentalnie komunizm miał najbardziej podatny grunt w społeczeństwie prawosławno-fudalnym, a nie przemysłowo-protestanckim. 
Od rewolucji francuskiej Francja jest laicka, tak samo Czechy od sprawy Jana Husa. Wtedy zaczęły się w tych państwach procesy laicyzacji, a w takiej Polsce zaczęły się np. później. W Anglii protestantyzm (w tym także ludowy - ludowe sekty protestanckie) zaczą się od Henryka VIII, w Niemczech od Lutra (także ludowy - anabaptyści), w Szwaicarii od Kalwina - XVI w. 
 
To że w Chinach tak liczy się władza to właśnie konfucjanizm, ale jest też i taoizm, trochę buddyzmu mahajana i to daje Chińczykom pewien rys wolności ducha, ich kulturze.

Pakun 2011-12-04

Oczywiście, rozwój gospodarczy nie jest zależny tylko od religii. W małym stopniu, jeśli w ogóle. Nie ma na to przekonywujących dowodów. 
 
Rewolucja francuska została w końcu obalona interwencją z zewnątrz, a w niemieckiej rząd nie był aż tak słaby i miał poparcie armii. Z drugiej strony, gdyby nie armia sowiecka, Ukraina pewnie nie była by komunistyczna. 
 
Reformacja wygrała ostatecznie tam, gdzie miała poparcie polityczne. W Anglii walka trwała jakiś czas, a coś takiego jak Niemcy nie istniało ani za Lutra. Powstało znacznie później, i do dzisiaj nie jest religijnie spójne. Szwajcaria też jest podzielona. 
 
Nie wiem, jak wygląda historyczne bogactwo państw Azji. W Europie nie można zaobserwować większych korelacji między bogactwem a religią.

Antoni od zaopatrywania dentystów. 2011-12-10

Pan Andrzej mi bardzo zaimponował. Czyli najważniejsza jest pasja i wiara? Coś w tym jest. Ostatnie dwa lata w mojej firmie to wzrost kosztów i spadek sprzedaży. Rzeczywiście pasja i wiara mi pomogły. Listopad 2011 pobił rekordy. Uruchomiłem dodatkową sprzedaż internetową i portale społecznościowe. Może kiedyś spotkam pana Andrzeja... Antoni - od zaopatrzenia dentystów.

Dodaj komentarz...

Kamil Cebulski

Człowiek, który swoją przygodę z biznesem rozpoczął w wieku 17 lat, kiedy to założył swoją pierwszą firmę. W wieku 18 lat zatrudnił pierwszego pracownika, a rok później miał ich dziesięciu. W wieku 21 lat wydał książki w których opisał swoją drogę do sukcesu, które stały się bestsellerami. Prasa zaczęła nazywać go najmłodszym milionerem w Polsce.

W wieku 23 lat założył fundację promującą przedsiębiorczość, a kilka lat później szkołę biznesu ASBIRO, w której wykładają wyłącznie przedsiębiorcy.

Prowadzi audycję na żywo Świat Kamila C., w którym przeprowadza wywiady z biznesmenami.

Medale:

Prowokator miesiąca
brązowy
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Firma patentowa - Dawid Pijanka |#558 (1) - 4 miesiące temu
Byłem na Gender Fluid Poly Party (2) - ponad rok temu
O świętach #2 Tad Witkowicz (1) - 2 lata temu


Otwarcie Roku 2018/2019 (1) - 2 lata temuWojciech Siryk - Namzalezy.pl (4) - 3 lata temuMarta Marzec - Mój Dietetyk (1) - 4 lata temuGrzegorz Myszor- JakZagrac.pl (3) - 4 lata temuAdam Sulimski - Ekolog relacji (2) - 4 lata temuTomasz Grzelak - People Helper (1) - 4 lata temu
Religia vs Bezpieczeństwo (8) - 5 lat temuPatryk Borowski - Edengrad (3) - 6 lat temu


Biznes z PASJĄ - Q&A | # 02 (5) - 6 lat temu

Fundacja - Q&A | # 01 (3) - 6 lat temu


Damian Redmer - Rozwojowiec (6) - 7 lat temu
Maciek Gudan (3) - 7 lat temu

Kamil Kosior (14) - 7 lat temu
Sprawdzanie pomysłu na handel (11) - 8 lat temu

Z kasą fiskalną na wakacje (1) - 8 lat temu
Rusza ASBIRO w UK (5) - 8 lat temuJak schować majątek? (31) - 8 lat temu
Adam i firma turystyczna (13) - 8 lat temu


Łukasz Harazim - Klaun Hary (9) - 8 lat temu


Irena Borucka - Survival (15) - 9 lat temu


Tomasz Dąbrowski - Poligrafia (10) - 9 lat temu


Błażej Kozioł (6) - 9 lat temu
Marek Oko - odnawianie kamienic (12) - 10 lat temu
Krawiec, co szył reklamy (9) - 10 lat temu
Kamil, kobiety i sukces (8) - 10 lat temu

SKC#7 - Piotr Mazurowski (8) - 11 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

poradnik jak założyć firmę - - 20.00
borówka amerykańska wysoka sadzonki borówki - - 20.00
Sklep Colway - - 20.00
Wylewki samopoziomujące Mińsk mazowiecki,... - - 20.00
PROPOLIS UK - - 20.00
Borówka amerykańska sadzonki - - 20.00
Praca dodatkowa i dorywcza przez internet w... - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt