Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-11-25

Koniec marketingu, jaki znamy

Nadający:

Co marketingowcy mają wspólnego z dinozaurami? Nie, nie chodzi o wyłupiaste oczy i wyszczerzone zęby. Podobieństwo polega na tym, że specjaliści od marketingu, podobnie jak prehistoryczne gady, mogą zniknąć z naszego otoczenia. Zapraszamy na dźwiękową podróż od starożytności do czasów współczesnych. Paradoksalnie okazuje się, że nowoczesne narzędzia technologiczne pozwalają konsumentom wrócić do sposobów komunikowania się stosowanych przed wiekami, kiedy marketingowcy jakich znamy współcześnie nie byli nikomu potrzebni.

KOMENTARZE

Batou 2011-11-25

Opowieść o opowieściach to fragment historii z No Logo - faktycznie to się niektórym udaje ale nawet najlepsza opowieść nie zastąpi dobrego produktu. Działa ale niszczy to rynek z perspektywy klienta - coraz więcej firm obniża koszty produkcji co przekłada się na jakość produktu ale z drugiej strony musi pociągać za sobą zwiększanie środków na marketing tak produkowanego bubla - oczywiście jest to "w to mi graj" dla marketingowców bo sami nakręcają ten cyrk.  
Proponuję Panom posłuchanie swojej audycji - brzmi to śmiesznie i strasznie

Marius 2011-11-27

Snucie opowieści jest dobre dla kogoś kto ma emocjonalną więź z produktem, typu; rolnik na bazarku. 
W przypadku korporacji bierze się najemnych opowiadaczy którzy muszą opowiedzieć o produkcie masie przypadkowych ludzi; w tym większości nie zainteresowanych produktem. Nic dziwnego więc, że opowieści te są mocno szablonowe.

chrobacja.narod.ru 2011-11-27

Ciekawa audycja. Pisałem o tym magisterkę. Promotor uważał, że się mylę i twierdził. że ludziom najlepiej mózgi pierze TV, a szeptanka w internecie to dodatek. Jednak TV wydaje się już byc martwa - tylko jeszcze o tym nie wie ;-)

Godfather 2011-11-28

Audycja jest świetna, bardzo dobrze, że wreszcie online - wcześniej taki niedzielny słuchacz (aczkolwiek stały) jak ja, nawet o niej nie wiedział.

Dodaj komentarz...


Paweł Tkaczyk - zarabia na życie opowiadaniem historii. Prowadzi blog o budowaniu silnej marki. Zdarza mu się pisać książki (np. o grywalizacji czy zakamarkach marki), pisze do branżowych magazynów (jak „Brief” czy „Marketing w praktyce”) i doradza startupom jako mentor (np. podczas konkursu Startup Fest).

Wierzy, że silna marka to właśnie dobrze opowiedziana historia. Dlatego jego firma – MIDEA – pomaga klientom w snuciu ich opowieści, a w konsekwencji w budowaniu silnej pozycji rynkowej.

Marek Jankowski - Przez kilkanaście lat dziennikarz radiowy, od 6 lat przedsiębiorca. Właściciel firmy Atomedia Consulting, wydawca dwumiesięcznika "Branża Dziecięca". Absolwent studiów podyplomowych na wrocławskiej Akademii Ekonomicznej oraz Szkoły Trenerów Biznesu Moderatora.

Prowadzą audycję Mała Wielka Firma

Inne audycje tego autora:


Czego nie mówią (4) - 8 lat temu

Zatrudnianie blogera (2) - 9 lat temuMarka w social media (4) - 9 lat temu

Marka w social media (1) - 9 lat temu

Więcej audycji...
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wypożyczalnia samochodów Kraków - - 20.00
Wypożyczalnia samochodów Kraków - - 20.00
futszaK - - 50.00
Rea Card - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt