Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
4 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
przedwczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2010-04-26

Kim są ci kandydaci na prezydenta?

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Przyglądamy się osobom, które zarejestrowały Komitety Wyborcze, a o których nikt nigdy nie słyszał... no prawie nikt.

KOMENTARZE

Piotr (war) 2010-04-27

W następnych wyborach na prezydenta proponuje wystawić osobę, która będzie miała na imię i nazwisko "Żaden Z-Wymienionych-Wyżej". Myślę, że wygrała by w pierwszej turze ;P. 
 
Tak na poważnie przydała by się pozycja we wszystkich wyborach dla ludzi, którzy nie popierają żadnego pozostawionego im wyboru. Wtedy nawet ortodoksyjni anarchiści mogli by pójść na wybory. I Martin też :P.

dorota 2010-04-27

ja pójdę na wybory i napiszę wielkie DUPA na karcie wyborczej i to będzie mój głos

lxlxlx 2010-04-27

Ciekawa ilustracja idei Socjalizmu 
 
i39.tinypic.com

lxlxlx 2010-04-27

Teraz już wiadomo dlaczego Benedykt wydał "rozkaz"(że sie tak wyraże) aby ukrywać księży pedofilów: 
 
POLECAM NEWS: 
 
wiadomosci.onet.pl 
 
Legalny seks z 12-letnimi dziećmi? W Watykanie

Hodyn 2010-04-27

audycja fajna :D zróbcie ankietę/sondę na kontestacji.com na kogo zagłosujesz ^^

Luke 2010-04-27

www.moje wybory wg. społeczności wykopu 
 
 
Ave wolne media :)

Luke 2010-04-27

40% dla korwina z pośród 12,5k ludzi z wykopu

lxlxlx 2010-04-27

interia360.pl 
 
Fantastyczny artykuł pt. Najnowszy polski bohater narodowy - Mikheil Saakashvili! 
 
Jest to swojego rodzaju otrzeżwienie dla ludzi, którzy widzieli w Mikheil Saakashvili! kogoś nadzwyczajnego(bo przybył na pogrzeb Kaczynskiego)

lxlxlx 2010-04-27

nt. sondażu wykop.pl (A, pod koniec odezwa do Martina) 
 
Na drugim miejscu "Komorowski", co mnie jednakowoż cieszy. :) J 
jeżeli Komorowski ma takie poparcie wśród społeczności wykop.pl, to się nie dziwie dlaczego "ogólnie" ma takie poparcie. Dlaczego tak zaznaczam? Bo dużo ze społeczności wykop.pl to ludzie wypowiadający się w dobrym tonie nt. Pana Janusza :)  
 
Jeszcze bardziej cieszyłoby mnie, gdyby to Pan Janusz miał takie poparcie "ogólnie" jak Pan Komorowski. Mój głos będzie złożony na Komorowskiego, bo jak nie Pan Janusz to kto? A, nie będę czekał w nieskończoność jak Pan Janusz będzie miał 2%(ironia rozdzierana bólem) 
Ile to już Pan Janusz podchodzi pod głosowanie? 3...4, a może 5? Nas jest po prostu za mało i tyle.. a, może to wina opinii nt. Kandydata?(który często jest nazywany świrem i tak odbierany) 
 
A, nikt nie będzie świra pokazywał w TV w pierwszych rzędach, a czasami w ogóle w TV. 
Nie zależnie od tego czy się zgadzamy czy się nie zgadzamy z tym, iż Pan Janusz nie jest kreowany w mediach obiektywnie(on sam na to pracuje swoim zachowaniem), to nasze gadanie nie zastopuje lawiny jego przegranych w wyborach(to już 5 raz, czy 4? kiedy ma poniżej progu wyborczego?). 
Możemy się nie zgadzać z zachowaniem promocyjnym przez media, ale nasza niezgoda NIC NIE ZMIENIE DO JASNEJ CIASNEJ!  
Trzeba zmienić kandydata, bo on sam sobie pracuje na taką opinie. Będzie miał jeszcze 1000 razy 1% Pan Janusz jako postać w polityce wypalił się. 
 
Nie będę czekał, bo nie chce ponownie powtórki z rozrywki (czyt. Kaczynski), a wiem, że PO głosowało nt. ustaw wolnorynkowych, prywatyzacji itd. Nie jest to co prawda jak Pan Janusz, ale połową tego można nazwać. 
 
Ile razy już chcieliśmy aby wygrał Pan Janusz? (tyle ile startował i za każdym razem miał 1%(albo mniej)). Nie będę czekał na zliberalizowanie całościowe, bo się nie doczekam. A, jak jest okazja chociaż połowy, to biorę to. Nie będę po raz kolejny głosował na człowieka, który się po prostu wypalił. 
 
Pan Janusz jest człowiekiem z przeszłością negatywną w odbiorze(Hitler, Stalin, hajlowanie na wizji, wymachiwanie bronią na wizji, pluciem na znak dezaprobaty na wizji, niekontrolowanie się w rozmowach z drugim człowiekiem na wizji(obrażanie), sprowadzanie kobiet jako druga kategorie(chociaż tutaj jest naukowo udowodnione, ze nie maja predyspozycji do niektórych fachów jak mężczyzna, ale ważny odbiór)... itp..aa zapomniałbym o niepełnosprawnych). 
 
Pod jego banderą NIKT, ani nic nie wejdzie(tym bardziej on sam) 
Co nie zmienia faktu, że podpisy można zbierać aby był wybór i chyba też zacznę.. Zgadzam się z Martinem.. zbierać chociażby dla samego wyboru. 
 
 
Pan Janusz się wypalił = MARTIN! WCHODŹ NA POKŁAD. Wiesz jak szybko wybił się Olejniczak? a, jest młodym człowiekiem, to tym bardziej Ty zaistniałbyś szybciej. Jedynie co trzeba zrobić to... chcieć, a reszta przyjdzie sama.

Kreator z koczowiska :) 2010-04-27

lxlxlx już wiem dlaczego jesteś taki ciemny... SORRY 
to mój komentarz do krytyki Saakaszwilego. Chciałbym takich agentów we władzach Polski jak Saakaszwili. Obniżenie podatków, polityka antylewacja, obniżanie kosztów funkcjonowania państwa. A MY? Ciota komorowski który ani historia ani polityka zagraniczna a liberał jak z koziej dupy trąba. 
 
interia360.pl

Przemek Zaremba 2010-04-27

nie głosuje i dlaczego 
 
interia360.pl

Przemek Zaremba 2010-04-27

1. nie głosuje i dlaczego 
 
interia360.pl 
 
 
 
2. "0% z budżetu, 1% dobrowolnie": 
 
zarembaprzemek.blog.onet.pl

marcins 2010-04-27

lxlxlx ma zaprogramowany odruch Pawłowa, jak zresztą 90% ( jak nie więcej ) populacji, dlatego d***kracja to najgłupszy system rządzenia pogłowiem. 
"Demokracja to rządy hien nad osłami" za Arystotelesem.

lxlxlx 2010-04-27

@Kreator 
 
Nie potrafisz rozmawiać normalnie... jesteś coś al'a Kaczyński - tam gdzie my stoimy to solidarność, a tam gdzie oni...zomo heh :) 
 
Ale nie będę się zniżał do Twojej retoryki, bo ze mną wygrasz :) , a odniosę się jedynie do meritum: 
 
No tak, lepiej przypominać ciągle Historie i straszyć Niemcami, czy Rosją, tym bardziej Rosją w konwencji naszych czasów, gdzie nikt nie wstrzyna wojen, a jak Kaczyński wymyśli spot, kiedy to w TV PiS straszyło odebraniem ziem Polskich przez Niemcy pokazywaniem starej mapy - paranoicy. 
 
To było kiedyś i nikt nie będzie o tym zapominał, ale nie wolno przy tym uzupełniać wypowiedzi o obraz teraźniejszy, bo owy rozmówca po prostu będzie się posługiwał polityką strachu i paranoją jakby widział Niemca, czy Rosjanina kiedy sra. To się nazywa paranoja. 
 
Za 50 lat jak również będą tacy pomyleńcy, to głos będą mieli poniżej progu wyborczego, coś jak Korwin, ale nie będzie musieli jak Korwin ośmieszać się wypowiedziami, lecz tym co sobą reprezentują, czyli długotrwałą paranoją. 
 
Polityka zagraniczna - Właśnie dlatego m.in. Kaczyński upadł w społeczeństwie. Właśnie dzięki swojej polityce paranoidalnej :) 
 
Martin dobrze powiedział jak można się odnosić do przeszłości - nie grać nią politycznie, ale pamiętać owszem. A, pamięta ją każdy, a gdy się nią gra, to gra się nią polityką strachu, a jak było widać po Kaczyńskim, to długo taka osoba na niej nie pojedzie - rozwinięta paranoja. 
 
Zapomniałeś juz kiedy wymieniałem głosowanie,kiedy to PO głosowało nad ustawami wolnościowymi? - NFZ,emerytury, szpitale , RTV.. - masz zaniki pamięci? Jest lekarstwo - LECYTYNA. 
 
Tylko Komorowski z wespół z Tuskiem mogą je wprowadzić, inni zaś mają politykę pogłębienia socjalistycznej ideii jeszcze bardziej. 
 
Mówię tylko, bo Korwin ze swojej natury nie wejdzie.. do progu wyborczego.

lxlxlx 2010-04-27

Inaczej: 
 
Pamietaj przeszłość,ale żyj przyszłością.

Remol 2010-04-27

lxlxlx, czemu głosujesz na kogoś kto mniej Ci odpowiada? Zamiast poglądów zwracasz uwagę na sondaże i pijar. Wierzysz, że PO przez te dwa lata nie zrobiło nic dobrego jedynie przez to, że Kaczyński blokował ustawy? No proszę Cię, bez żartów.

Kreator z koczowiska :) 2010-04-27

ja nie do końca zgodzę się z Przemkiem, ale TEŻ wole być tym outsiderem i nie głosować na kogoś kto mi się nie podoba niż wybrać takie ścierwo jak PO. Ja zagłosuje na Korwina a w turze będę w RUMUNI na wakacjach (urlopie) i sajonara. Będę oglądal wulkany błotne albo kościoły-twierdze w transylwanii i mam w nosie czy wygra kaczyński czy Komorowski chociaż z 2 złego lepszy Kaczyński chociaż nie przyjmiemy EURO :P a EURO nienawidzę. 
 
do tematu: Służba zdrowia prywatna, ale najpierw likwidacja PiT, CIT, VAT 15% odczekać 10 lat aż się społeczeństwo wzbogaci, urzędasów wywalić połowę w międzyczasie i OSTATECZNIE PO PRYWATYZACJI EMERYTUR SPRYWATYZOWAĆ JAK NA TAJWANIE SŁUŻBĘ ZDROWIA. jak należy po kolei. Estonia też zaczynała kapitalizm od cięcia podatków i walki z budżetówką. 
 
PełO - POWIEM PO RAZ 11238615235 ZACZYNA tzw. "LIBERALIZMEK" OD DUPY STRONY. 
 
Korwin nawet był przeciwko reformie emerytur wg PO w 2008/9, bo umowa to umowa. Zmienić umowę na inną podobną w systemie prywatnym ale nie robić ludzi w CH...A JAK CHCIAŁO PO czyli okraść z tego co było odkładane 40 lat w formie zakłądów państwowych, przedsiębiortsw. 
To wszystko powinno się sprywatyzować i z tego jak w Estonii finansować ZUS a potem go zlikwidować i przejść na OFE i to prywatne nie przymusowe. 
 
Do jasnej cholery jak można mówić o liberalizmie jeśli myślicie gnojki tylko o własnym nosie - a wasz dziadek czy babcia harowali za PRL 40-45 lat bo tyle ludzie pracowali często i umierali jeszcze przed emeryturą. Oni nabudowali zakładów a to teraz Po i PiS też niestety wyprzedaje za 1% wartości 
LICYTACJA DO CH... K... J... MAĆ gwarantuje, że 90% zakładów pójdzie za 100% ceny jak sie zareklamuje dobrze licytację. 
 
Starczyło by na spłacenie ZUS i jeszcze na zalepienie dziury budżetowej! I na godziwe emerytury dla tych co te zakłądy budowali licząc, że ktoś dotrzyma UMOWY! prawo nie działą wstecz, ale platfusy i NEOliberałowie nie rozumieją tego co KONSERWATYSTA CZY LIBERAŁ ma we krwi! 
 
Chcecie reform, NIE DLA EURO, NIE DLA URZĘDASÓW, NIE DLA BIUROKRACJI. WYWALIĆ PITY DO KOSZA i to początek reform można później resztą się zająć. Biurokracja i urzędnicy to podstawowy problem a nie służba zdrowia czy edukacja - one najwięcej nie kosztują nas!

lxlxlx 2010-04-27

@Remol 
 
 
Zwracam uwage na realne szanse w stosunku do poprzednich lat. 
 
A, nadmieniłem pijar, niejako wspominając zachowanie osób zajmujących się polityką, ale tylko dlatego aby zaakcentować podejście socjologiczne wobec obywateli. 
 
80% tego co mówi Korwin w łatwy sposób może być zrealizowane pod opieką zaufanej osoby "ludu" (umyślnie w cudzysłowiu), niejako "opiekuna", "dobrej wróżki", której decyzyjne metody mają za zadanie przyswojenie nowego stylu życia. 
 
Można zadać sobie pytanie - dlaczego pomimo wydzwięku dla społeczeństwa jaki podał PiS wobec PO nazywając ich mordercami i przedstawiając najokrutniejsze scenariusze reform wyżej w komentarzu wymienionych ustaw?(wolnosciowych,prywatyzacyjnych) 
 
Warto sobie zadać to pytanie - warto sporzeć z innej perspektywy i zobaczy sie, że to nie logiczne frazesy, lecz osoba, kótra je kieruje ma siłe przebicia, a społeczeństwo może wówczas to przyjąć. Wyraz klucz "osoba zaufana". 
 
Tutaj nie ma nic wspolnego pijar w moim głoście oddanym na Komorowskiego, ale poprzez pijat PO, tudzież... Komorowskiego i Tuska jest możliwe wsprowadzenie w/w ustaw - pijar w tym kontekście, w kontekście przeprowadzenia ustaw, które nie miałby szans przeprowadzić Korwin ze swoim pijarem. Na tym to polega.

Kreator z koczowiska :) 2010-04-27

nie cierpiałem BILA CLINTONA ale on miał podobno tabliczkę w białym domu "EKONOMIA IDIOTO" i mimo bycia lewackim demokratą, podatków nie podniósł. 
 
Jeśli chce się robić reformy trzeba robić je z głową i DLA LUDZI a nie DLA KRAJU. mam w nosie gospodarkę - trzeba likwidować to co wkurza ludzi by sami chcieli robić kolejny krok. Regan, Pinochet czy Salazar nie zaczął liberalizmu od likwidacji służby zdrowia czy emerytur, tylko od podatków i porządku we własności żeby państwo i urzędnicy nie okradali ludzi. To biurokracja powoduje najwieksze straty u przedsiębiorców, czy inwestorów. Wlaśnie od PiT i CIT trzeba zacząć zmiany!

lxlxlx 2010-04-27

Kreator: 
 
Umowa to umowa, ale umowa dająca wybor placenia, bądź nie płacenia(albo na zasadzie konkurencji - wolny rynek). 
 
Wpierw PIT,CIT,VAT itd... - NIKT tego wpierw nie zrobi. Polityka małych kroków. 
 
Ja widze jedno rozwiązanie, które już wcześniej opisywałem. 
 
PO - poltyka małych kroków ku wolności(w/w ustawy nad którymi głosowano) 
 
PiS - socjalizm pełną gębą (swoją drogą, wiesz dlaczego oni nie chcą Euro? W ogóle nie z powodu finansowego(chociaż i utaj są rozbierzności eksperckie dotyczące plusów wprowadzenia Euro), ale stricto z powodów "NARODOWYCH" - bo zniknie złoty Polski.. POLSKI. Coś odebrane Polskosci, jako dobro narodowe - TAK TO ODBIERAJĄ.. jakby prywatyzacja ich mienia. W ogóle nie ma to nic wspolnego z ekonomią. 
 
Korwin - wypalił się.. juz 4, albo 5 raz startuje i nadal 1% i wprost proporcjonalnie ośmiesza sie w TV(dla nas to bedzie logiczne), ale dla na ogółu, który odbiera jego przenośnie/przykłady za negatywne odczucie. Z Korwinem można się jeszcze bawić wiele lat, ale w miedzy czasie "NIC" się nie zmieni. Można się z nim bawic do usranej śmierci. 
 
 
PS. Zauważyłem, że jestes bardziej Nacjonalistą niż liberałem :P (Kaczynski? To dopiero socjalizm pełną gębą)

lxlxlx 2010-04-27

A, co do historii to już mówiłem - wałkowanie ciągle o tym samym "mdli". Ja pamiętam, każdy pamięta, ale trzeba żyć dalej i najlepiej żyć w zgodzie.

ArnoldUPR 2010-04-28

Wielki kryzys Polske czeka tylko Tusk udaje Greka

Mateusz z Kanady 2010-04-28

Najpierw off topic, ze szczegolna dedykacja dla prowadzacych (PDF): www.teologiapolityczna.pl 
Just some food for thought

Mateusz z Kanady 2010-04-28

@ lxlxlx (8): swietny artykul, napewno ladniej wyglada jak oryginalnymi bukfami wydrukowany. Saakashvili to agent CIA i manipulant. No pewnie, jakby tylko dal neo-sowietom nalezna im przestrzen zyciowa i korytaz to by nic zlego sie nie stalo. Albo przynajmniej mogl sie dac otruc. Cale szczescie ze dzielny polkownik czekista mu pokazal. A on skubany nic sie z tego nie nauczyl i dalej cham lata w kolko is nawet sie rozbic nie raczy. Bezczelny jeden. Maci i maci i ten Gruzinski kij ciagle wklada w mrowisko histerycznego zblizenia bylego sojusznika z syberyjska dzicza. Jak smie przeszkadzac w tej poganskiej orgii pojednania nad trupem polskiego prezydenta. Prezydenta co pierwszy stanal w obronie Gruzji jak przyjaciele moskale umacniali swoja nalezna im strefe wplywow. Prostak jeden przyjaciol szanuje prawie tak jak ta wdzieczna Pinochetowi idiotka Thatcher.

Mateusz z Kanady 2010-04-28

"Pamietaj przeszłość,ale żyj przyszłością." 
"A, co do historii to już mówiłem - wałkowanie ciągle o tym samym "mdli". Ja pamiętam, każdy pamięta, ale trzeba żyć dalej i najlepiej żyć w zgodzie." 
 
Za Ziemkiewiczem Hemara cytuje: "Pokoj – z wami? Nigdy w zyciu!”

lxlxlx 2010-04-28

@Mateusz z Kanady 
 
O tym CIA, to nic nie wiadomo(ironia), dlaczego? Bo i w TV była o tym wspominajka swego czasu, więc coś na rzeczy być może i geneza jego odwiedzin i rozmów z naczelnymi USA, a w drugiej turze przyjazd do Polski jako ten najznamienitszy nasz sojusznik jest grubo przesadzone :) 
 
W #25 komentarzu Twój cytat nie nie jest zbieżny choćby w konwencji idei, którą się w moich posłużyłem, a która nie uwłacza, lecz przypomina, aby kolektywu nie robić, bo i czego są Ci młodzi winni. Tego sztucznie wytworzone strachu? 
 
Czy raczej nie? może lepiej przypominać i straszyć? Bić Niemca i Ruska, bo tak nakazuje Polska nowożytna tradycja wyznaczona przez pożal się Boże Kaczyńskich 21 wieku(parafraza do średniowiecza) 
 
A, może mamy być wobec nich podejrzliwi, bo jak ich dziadkowie zabijali i gwałcili tak i oni mogą? Genetycznie rozsiana nienawiść? A i nas daleko nie trzeba szukać w tym gąszczu nienawiści, bo jak wiadomo w bardzo ładny sposób mordowaliśmy całe wsie na ukraińskiej ziemi, to i oni może powinni mieć takowe na stawiennictwo wobec nas jak my wobec Niemców i Ruskich jednocześnie wykrzykując z megafonu - NIEMCY NAS BIJĄ!(kolektyw ujęty niemiłosiernie akcentuje w nas prymitywizm postrzegania)

Mateusz z Kanady 2010-04-28

@ lxlxlx, jestes naiwnym "pozytecznym idiota". Tak Ruska sie bac, i oslabiac na kazdym kroku. To jest zwykly instynkt samozachowawczy.  
 
Rosjanie sa inni. Czy ci sie to podoba czy nie, mentalnosc tej zapitej, wiecznie agresywnej, ciagle mieszajacej sie w biznes sasiadow dziczy jest zupelnie inna niz normalnych narodow. Rosjan porownac mozna tylko z Chinami i Islamem (Serbowie tez by chcieli ale brakuje im skali). Nie pieprz o kolektywie bo Rosjanie to zawsze super kolektyw. Oni Oni nadal sa zakochani w dyktatorze polkowniku KGB i nadal kochaja Stalina (prawie wygral tytol Ruska wszechczasow).  
 
Rosjanie tez sa jak krol Midas gowna. Nikt jeszcz na dluzsza mete nie zyskal na wspolpracy. To gowno trzeba patykiem jak najdalej odpychac i pomagac kazdemu co ma znimi problem. Jaki by on nie byl, gorszy od Ruska nie bedzie, a im Ruskie slabsze tym lepiej.  
 
W ostatnich wyborach 98% Rosjan glosowao na partje otwarcie totalitarne (Putinisci, pro-Putinisci, Komunisci, Zhirinovsky). Czyli jak bys strzelal do przecietnego Ruska to masz szanse 49 do jednego ze warto za spust pociagnac. Wszyscy poparli napad na Gruzje i dostaja masowych orgazmow jak widza nowe rakiety paradujace na placu czerwonym w rytm starego sowieckiego chymnu. 
 
O Nimecach nie wspominalem i nie bede poruszal tego tematu. Obecnie jak reszta Europy nie maja zadnego znaczenia na globalna skale i sa tak pograzeni w socjalizmie ze nie sa w stanie nikomu nawet blisko nich zagrozic.  
 
Belkot o CIA tez pomine. Masz polkownika KGB pod nosem at ty sie podejzeniami o wpolprace z CIA przejmojesz... zalosny jestes.

dorota 2010-04-28

"mentalnosc tej zapitej, wiecznie agresywnej, ciagle mieszajacej sie w biznes sasiadow dziczy jest zupelnie inna niz normalnych narodow. " 
 
zupełnie jakbym czytała opis polaków

dorota 2010-04-28

Poza tym od lat mieszkasz w Kanadzie, rosjanina pewnie w ciągu ostatnich 15 lat widziałeś co najwyżej w telewizji. Co ty o nich wiesz?

Mateusz z Kanady 2010-04-28

Tak tak tak Polakow ci to przypomina, mo pwenie bo Polacy inne narody pod butem chca trzymac. .. jak np? 
 
Tak przy okazji w Polsce bywam od czasu do czasu (wiesz latam najpierw nisko a potem wysoko a potem nisko i sie nic nie urywa) a z reszta jaka to roznica. Tych debili w dresach adidasa, oblanych tanimi perfumami, jezdzacych starymi VW to u nas dostatek.

dorota 2010-04-28

"Tych debili w dresach adidasa, oblanych tanimi perfumami, jezdzacych starymi VW to u nas dostatek." 
 
Znowu polacy? 
 
I nie, polacy nie chcą trzymać wszytkich pod butem, choć by chcieli, ale wpieprzać się w interesy ukrainy, gruzji, kosowa itp itd to robimy praktycznie codziennie.

Mateusz z Kanady 2010-04-28

No tak i roznicy w skali nie widzisz i to ze Polacy nie chca dominowac innych tez nic dla ciebie nie zmienia.

lxlxlx 2010-04-28

@Mateusz z Kanady 
 
Wątpię aby ktoś przed wyjazdem na pogrzeb komunikował się z USA, które jak wiadomo chce mieć wpływy wszędzie gdzie się da.  
Dla Ciebie to nie jest podejrzane, a dla mnie jest. Sama geneza przedwyjazdowa jest nie tyle co jednoznaczna, lecz wzbudza podejrzenia wobec tego co mu się zarzucało wcześniej(wysłannik USA), a o czym wspomina powyższy polecany przezemnie artykuł(a, co sam później nadmieniałem - USA - Saakaszwili). 
 
"Czyli jak byś strzelał do przeciętnego Ruska to masz szanse 49 do jednego ze warto za spust pociagnac." - krótkowzroczny Rusofob." 
 
Widze,że nie rozumiesz co się do Ciebie pisze jak ironicznie nakresliłem CIA. Nakreśliłem ironią, bo nie można grzmić werdyktami, kiedy się człowiekopiera na spekulacji, ale można zobaczyć ciąg wydarzeń i na tym jedynie się skupiam. 
 
 
Jeżeli wspominasz nt. Ataku: 
 
Przypomnij kto pierwszy wywalił rakiete na Abchazje? (pytyanie retoryczne :) ) 
 
Abchazja jest republiką, a na mocy międzynarodowej nadaje się jej emblemat autonomiczny wobec innych państw. Abchazja ma własny rząd, własną stolicę i kontrolowane przez władze Abchaskie władze. 
 
Podpowiem - jako pierwszy atak rakietowy był ze strony Gruzińskiej, a nie Rosyjskiej, który był skądinąd tłumaczony jako odbiór ziem. 
 
Niemcy? - Wydzwięk, który nakładał Kaczyński był szerszy, bo uderzał w Niemcy i Ruskich, jakby kolejnego dnia mieliby nas atakować, więc nie widze różnicy pomiedzy retoryką Kaczyńskich odnoszących się do Niemców i Ruskich - taka sama paranoja. 
 
Sledzac to co napisałeś i przeinaczając moje wypowiedzi, aby własne miały sens, można spekulować po tym, iż: 
 
- Masz pod nosem polkownika KGB  
- Czyli jak bys strzelal do przecietnego Ruska to masz szanse 49 do jednego ze warto za spust pociagnac 
- Rosjanie sa inni. Czy ci sie to podoba czy nie  
 
Nie.. to Ty jestes inny :) Pokroju ideologii słuchacza radia maryja. 
 
Analogicznie na Białorusi większość głosowała na Łukaszenke, chociaż wiadomo, że wybory zostały sfałszowane(nie, nie tylko ja tak mowie hehe.. ale i międzynarodowe ośrodki badań publicznych). 
 
Także, widząc Twoją jakże przenikliwą wiare w społeczeństwo Rosyjskie, które jak jeden mąż zagłosowało za Putinem, to Twoje przeswiadczenie zakrawa o tym zakrawa o śmieszność :) 
Kiedy to w Rosji rozbija się demonstrantów siłą, zabija opozycjonistów.. Gratuluje syntezy.. hehe.

dorota 2010-04-28
Mateusz z Kanady 2010-04-28

USA w odroznieniu od Rosji to nie monolit. Wplywy USA w oroznieniu od wplywow Rosji to nie rak i syphilis. Drzazga, belka te sprawy.  
 
"krótkowzroczny Rusofob."  
Pozyteczny idiota.  
 
"Jeżeli wspominasz nt. Ataku: " 
Propagande z Kremla slyszalem ad nauseum ad infinitum.  
Masz, udlaw sie: www.michaeltotten.com zanim zaczniesz znowu belkotac sprawdz autora.  
 
"Nie.. to Ty jestes inny :) " 
Na pewno jestem od ciebie inny. Nie ludze sie i nie imponuja mi madrosci elit z ambony. Ty wyraznie z roskosza tazasz sie w tym co GW przekazuja jako moralny absolut ... skoda tylko ze to wszystko gowno.  
 
"Analogicznie na Białorusi większość głosowała na Łukaszenke, chociaż wiadomo, że wybory zostały sfałszowane(nie, nie tylko ja tak mowie hehe.. ale i międzynarodowe ośrodki badań publicznych). " 
No a Rosyjskie raczej nie byly, nikt nie protestowal ... bo to bydlo, z reguly, przewaznie, kocha Putina.  
 
"Kiedy to w Rosji rozbija się demonstrantów siłą, zabija opozycjonistów.. " 
Szkoda tylko ze zabija sie ich przy poklasku durnego motlochu. I ze oppzycja nie totalitarna mniej niz 2% dostala chociaz glosowac mogl na nia kazdy.  
 
A tak w ogole to ty teraz raptem sie zgadzasz ze Putin nie jest ok? Ze moze trzeba na niego uwazac? No zartujesz. Gubisz sie politycznie poprawny mydlku. No jak, toz przeciez caly czas dowodzisz ze Ruskie sa ok. A tu nagle zabija sie opozycjonistow? Niemozliwe. I co? Nadal sie chcesz histerycznie jednac? Bo tak Michnik kazal i powiedzial ze jak myslisz inaczej to oszolom jestes?

lxlxlx 2010-04-28

@Mateusz z Kanady 
 
Znowu przeinaczasz, ale to już Cie zaczyna indentyfikować :) 
 
"Propagande z Kremla slyszalem ad nauseum ad infinitum. " 
Ciekawe jest to, że wiele mediów mówi nt. pierwszego ataku Gruzinskiego. To co podałeś to również media, chyba, ze te "prawdziwe" media, a to co innego hehe.. 
 
"Na pewno jestem od ciebie inny."  
Nie widze odnosnika do ktorego moglbym sie odniesc. 
 
"I ze oppzycja nie totalitarna mniej niz 2% dostala chociaz glosowac mogl na nia kazdy. "  
Ty mnie wyrażnie nie czytasz. Dalej ignorujesz przykład z Białorusi, bo i w Rosji wybory dla ośrodków opinii nie były transparentne. Więc jak niby mogła, gdy na Białorusi również mogli i zapewne tak było, tylko z jedną różnica, że fakt możliwości głosowania nie jest argumentem nt. faktu jego modelowania,czyli manipulacji w ośrodkach wyborczych. I to również było w Rosji(a, i o tym mówili) 
 
Nie stawiam kolektywu jak Ty, Jak mówiłem we wcześniejszych komentarzach, których jak widze zignorowałeś, albo co gorsza nie zrozumiałeś, odnosze się do społeczności, którą zarysowuje Kaczyński, a społeczności Niemieckiej, czy tez Rosyjskiej nie można przydzielić Putina, czy Hitlera. 
Były wypowiedzi internautów Rosyjskich, jak również w telewizyjnym przekazie, kiedy to społeczność Rosyjska wypowiadała się względem Kaczyńskich jednoznacznie, mianowicie, że są Rusofobami(nie martw się, gorszymi niż Ty :) ), ale również wiedzą, że nie wszyscy są jednakowi w Polityce, tudzież w Polsce. Z wypowiedzi zwyklych internautów, czy odczucia społecznego w Rosji (były komentarze), że w ten sposób odznaczył się jedynie Kaczynski(pjastując dwa urzędy) wespół z PiS'em. 
 
Idąc Twoim tokiem rozumowania, równie dobrze można nakreślić kolektyw w Białorusi i napisać/powiedzieć, że 90% społeczności było za Łukaszenką, co oczywiście jest wierutną bzdurą. 
 
Aby dobitnie przedstawić, abyś mógł zrozumieć: 
 
Społeczeństwo Rosyjkie Putin  
Społeczeństwo Białoruskie Łukaszenka

lxlxlx 2010-04-28

Społeczeństwo Rosyjkie "nie są równie" Putinowi  
Społeczeństwo Białoruskie "nie są równi" Łukaszence 
 
P.S System komentarzy nie uzwględnia (strzałek), dlatego kolejny.

lxlxlx 2010-04-28

Powiem więcej odnosnie ataku Gruzji na Abchazje: 
 
Ośrodki medialne rozmawiały z przedstawicielami władzy ówczesnej Gruzji(podczas feralnego atau na Abchazje), jaki Ci, którzy zainicjowali atak. I co ciekawe, to nie mowili nic ponadto co ja wyzej, odnosili się jedynie do zgodnego z założonym przez nich prawem możliwości ataku na Abchazje.

lxlxlx 2010-04-28

Jako kontrargument na pierwszy atak. 
 
P.S Przepraszam za ilość komentarzy, zaktualizowała mi się strona.

lxlxlx 2010-04-28

OGLĄDAŁ SIĘ? Niesamowita propaganda..  
 
Tytuł - Solidarni 2010(wszystkie odcinki są na YouTube) 
 
www.youtube.com 
 
Martin, zobacz ten film. Jest odwrotnością do tego waszego reportażu 
 
Dla mnie jest to kampania wyborcza. Wiele bylo komentarzy takich, że wyemitowanie tego dokumentu było kiełbasą wyborczą i niestety musze sie z tym zgodzic. 
Obiektywne byłoby to, gdyby puscili ten film po wyborach. 
 
A, poslanka PiS'u.. "nie wolno zamykać ust obywatelom" - no tak.. nie wolno, bo wiadomo, że będzie to niesione medialnie(pro PiS)

lxlxlx 2010-04-28

Miało być - OGLĄDAŁ KTOŚ?

Remol 2010-04-28

Prośba mała - nie wrzucaj sześciu komentarzy pod rząd. Dziękuję.

lxlxlx 2010-04-28

@Remol 
 
Wiem, że to dziwnie wyglada, ale jak pisalem odswiezyla mi sie przegladarka, przepraszam, a innym razem zobaczylem cos i chcialem sie z wami tym podzielic, jak np: ten film. W kazdym badz razie jak wyzej napisalem i teraz napize, przepraszam.

Io 2010-04-28

Masz wizje wyborów? Co z tym zrobisz? Za dwie godziny jade wesprzec pan Janusza i nie wazne jest dla mnie ile bedzie mial procent.

Mateusz z Kanady 2010-04-29

"znowu przeinaczasz, ale to już Cie zaczyna indentyfikować :) " 
 
i znowu: 
 
" Ty mnie wyrażnie nie czytasz." 
 
i jeszcze: 
 
"Jak mówiłem we wcześniejszych komentarzach, których jak widze zignorowałeś, albo co gorsza nie zrozumiałeś, " 
 
Sloneczko zejdz na ziemie i nie staraj sie wykladac to moze bedziesz warty uwanego czytania. Ciezko przeinaczac co pozbawione jest tresci. A rozumiec? Zozumialem, mimo tego ze to co piszesz czyta sie jak podejzanie mokra Gazete Wyborcza podniesiona z podlogi w publicznym kiblu. Krecisz sie jak piskoz bo liczysz na to ze twoje michnikowskie gromy w koncu zrobia wrazenie. Moze na salonach kulturalnych pierdzieli "Rusofob" jest obelga. Dla mnnie to komplement. 90% tego co plodzisz mozna swobodnie pominac bo poza orgromem bezpodstawnego samozadowolenia z grafomanii to nic tam nie ma. Dotarlo? 
 
Spoleczenstwo Ruskie to wlasnie Putin w tym samym sansie w jakim spolecznestwo niemieckie w poznych latach trzydziestych to byl Hitler, czy tez nie tak dawno spoleczenstwo polnocno vietnamskie to byl Ho Chi Minh i powoli odzwierciedleniem spoleczenstwa Venezueli staje sie Chavez. Zdecydowa wiekszosc Ruskich albo otwarcie kocha Putina albo go aprobuje. I tak w Rosji bylko zawsze (Iwan Grozny, Piotr Wielki, Caryca Kurwa, Stalin etc). Ruski zniesie kazda zniewage i upodlenie ze strony zadzacego nim tyrana tak dlugo jak dlugo ten tyran obiecuje im wielka matuszke rosije co kazdemu gotowa jest wpier****.  
 
Opozycja w Rosji do Putina jest owszem to przede wszystkim komunisci i Zhirinovsky. Poraz kolejny dla Ruskich liczy sie tylko mozliwosc zgnojenia innych nie wazne jak bardzo sami przy tym cierpia. Nie-totalitarna opozycja w Rosji jest minimalna nie dlatego ze Putin ich morduje tylko dlatego ze nie maja oni prawie zadnego wsparcia w zapitym spoleczenstwie. Jak jeden Rusek tlumaczy drugiemu ze Rosja jest tylko jednym z wielu narodow i nie ma misji dziejowej zadzenia polowa swiata to butelka Stolicznej albo bimbru (posta oczywiscie) przez ryj zarabia.  
 
Poza tym ciekawe dlaczego roznice pomiedzy naczalstwem i pospolstwem sie raptem zacieraja jak Tusk z Putinem sie sciskaja tak szczerze ze nie do konca wiadomo "czy to jest milosc czy to joz kochanie". Toz przeciez dzieki ich rozumnej polityce Polacy i sowiety to znowu bracia. Czyli Putin to nie spoleczenstwo chyba ze akurat pasuje zeby nim byl. No albo to albo slawione przez ciebie spolecznestwo raczej w niego bezkrytycznie wierzy i poslusznie reaguje na kazdy ruch.  
 
O tym co sie wydarzylo w Gruzji link dostales, kwestje przez ciebie poruszane, kto co kiedy mowil sa dokladnie wytlumaczone...

EstEst 2010-04-29

Mateuszu, lxlxlx - może byście dyskusję przenieśli na jakieś gg, czy maila? Albo powstrzymajcie się od osobistych docinków i obelg - to nie to forum.

Mateusz z Kanady 2010-04-29

@EstEst, sorry juz bede grzeczny. Zreszta swoje powiedzialem i zainteresowany odpowiedzia nie jestem.  
 
No nie moge sie powstrzymac. Ostatnia rzecz i czysto merytorycznie. lxlxlx specjalisto od Gurzji jeden, raz za razem Abkhazia z Ossetia ci sie mieszaja...

lxlxlx 2010-04-29

@Mateusz z Kanady 
 
Pierwszy dłuższy akapit to epitety, drugi zaś zaczyna zaczyna przypominać odnośnik, lecz jest to zwykła subiektywna opinia, co może utwierdzić w przekonaniu, iż rozwijasz się miarowo hehe.. 
 
Na usta ciśnie się zasłyszany wszem o wobec slogan - "my jestesmy tam gdzie wtedy a oni tam gdzie stało zomo". Idealnie pasowałoby w konwencje Twojej jakże zacnej retoryki :) 
 
Moze na salonach kulturalnych pierdzieli "Rusofob" jest obelga.Dla mnnie to komplement. - dla Radia Maryja zapewne również. 
 
"Spoleczenstwo Ruskie to wlasnie Putin w tym samym sansie w jakim spolecznestwo niemieckie w poznych latach trzydziestych to byl Hitler,......" 
Jest to subiektywne odczuce, zwłaszcza w ustach kogoś, kto odgórnie skreśla każdego ruska jedynie z powodu nieszczęścia byciem ruskim określającego się stereotypami, które ładnie wplatają się z zachowaniem naszego byłego "wodza" Lecha Kaczyńskiego, który własnymi czynami jedynie potwierdza gatunek Polaka Twojego pokroju - bo czy nie został wybrany większością?(podpowiedz - ironia) :) 
 
"Nie-totalitarna opozycja w Rosji jest minimalna nie dlatego ze Putin ich morduje tylko dlatego ze nie maja oni prawie zadnego wsparcia w zapitym spoleczenstwie." 
Hop hop...(z oddali wołanie) wróć do rzeczywistości... 
Nikt nie będzie pomagał, kiedy rząd gra nie fer(czyt. zabija/grozi/bije). Kiedy prokuratura jest wyznacznikiem prawa kierowanego zwłaszcza przez FSB. Kiedy to Federalne służby bezpieczeństwa współpracują z przestępcami, czy też przystępcy wyznaczają kogo zabić, a FSB, które jest państwowe dokonuje wyznaczone wyroki. Niektórzy z wydziału wypowiadali się na ten temat, lecz nie ujawniono tego publiczne,chociaż wysyłano materiał do TV. Można to znaleść w internecie. Dlatego niektórzy odeszli, bo już nie wiedzieli komu służą i dlaczego wykonują wyroki(nie tak to sobie wyobrażali). Teraz się obawiają o życie. 
 
Nie dlatego, że społeczeństwo jest oschłe i obojętne, bo dobrze im się żyje, lecz dlatego, że panuje strach. 
 
 
"Toz przeciez dzieki ich rozumnej polityce Polacy i sowiety to znowu bracia. Czyli Putin to nie spoleczenstwo chyba ze akurat pasuje zeby nim byl." 
Nie przez ściskanie heh.. lecz zachowanie w chwilach dla nas tragicznych(katastrofa). Zachowanie społeczeństwa, które było oceniane wszem i wobec, a które jak widać było w mediach, Polaków zaskoczyło. Chociaż wiele osób oceniało Kaczyńskiego(jak w/w) jako rusofoba, który zginął. Dlatego też się dziwili, że jest aż taka pomoc. 
 
Jak Martin, czy Hugo mówił - nie będą popierać kogoś kto Cie okrada, czy też ogranicza Twoją wolność. Tak jak społeczeństwo rosyjskie nie będzie za bardzo żałowało osoby, która z założenia stawia negatywny kolektyw wobec ich samych(społeczeństwa rosyjskiego). Jest to dość logiczne postępowanie. Nie widze w tym sprzeczności. W ten sam sposób zraziliśmy do siebie naród Niemiecki, gdyż ród Kaczyńskich nie ograniczał się do jednego, lecz dwóch narodów, którymi straszył, co też zauważyły światowe media(niedawno było o tym na necie) w negatywnym ujęciu jego osoby i jego możliwego(mam nadzieje, że przegra) przyszłego następcy, którego(Jarosław) oceniają jeszcze gorzej.

lxlxlx 2010-04-29

@Mateusz z Kanady 
 
"lxlxlx specjalisto od Gurzji jeden, raz za razem Abkhazia z Ossetia ci sie mieszaja..." 
Oj wybacz, przestaw sobie wobec tego nazwy, a reszte zostaw jak było - było trudne? :)

lxlxlx 2010-04-29

@Mateusz z Kanady 
 
A, wobec nagonki poprzez wypowiedzi prezydenta(jako wyznacznika ogółu - o czym pisałem wyżej ironią) na naród rosyjski, to myślisz, że ich zachowanie wobec nas jest dość dziwne? Ja sądze, że to "akcja-reakcja". Podjudzanie jeszcze bardziej dodaje smaczku temu stereotypowi. 
 
P.S Przepraszam za mnogość komentarzy. Postaram się zawierać od razu wszystko w jednym.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2010-04-29

Właśnie usłyszałem, że Kreator się waha między Jurkiem a Korwinem. Ja podobnie, i nawet na obu zbieram podpisy! A Morawiecki porządny człowiek, jednak się nie zna - chciałby państwowo popieranej dystrybucji bogactwa i magicznego budowania jedności narodowej. Poczytajcie program gospodarczy Prawicy Rzeczypospolitej, bo jest całkiem liberalny.

Mateusz z Kanady 2010-04-30

@lxlxlx  
(48) Skoro obioecalem ze bede grzeczny to ignoruje w calosci, nic nowego w tym politycznie poprawnym przedruku z wyborczej o przyjaciolach Moskalach i tak tam nie ma. 
 
(49) "Oj wybacz, przestaw sobie wobec tego nazwy, a reszte zostaw jak było - było trudne? :)" 
No niestety ale to nie jest take latwe. Fakt ze je mylisz oba okregi juz podwaza twoje tezy. Co gorsza nawet jak ci o tym przypomnialem jest ci wszystko jedno. Twoja odpowiedz demsakuje brak elementarnej wiedzy zarowno na temat histyorycznych uwarunkowan jakie doprowadzily do napadu sowietow na Gruzje jak samego napadu. Uczepiles sie pierwszej Gruzinskiej rakiety i wiecznie cytowanej, wyjetej z kontekstu wypowiedzi Gruzinskiego generala (tej z 7-go o przywracaniu pozadku konstutucyjnego w Osetii). Tak naprawde to ty nie wiesz co sie kiedy jak i gdzie wydarzylo. Ignorance is bliss. 
 
(50) akcja-reakcja powiadasz. Szkoda tylko ze jedynie ta syberyjska dzicz jest wedlyg ciebie uprawniona do reakcji. A ci wwszyscy co sa i byli przez Ruskich krzywdzeni to powinni skakac z radosci jak tylko Ruski sie do nich usmiechnie, na chwile gwalcic przestanie i sloik z wazelina zaproponuje. 
 
Jak ktos Ruskich nie lubi to jego wina, jak Ruscy go nie lubia to tez jego wina.  
 
A jak ktos nie ma zludzen ze neo-sowiecki imperialism jest sila przewodnia i laczaca ta holote to oszolom. A jak ktos sie preciwstawia Ruskim naciskom i wpieprzaniu sie w polityke Polski, Czech, Moldawi, Ukrainy, Gruzji, Krajow Baltyckich, Armeni, Azerbejdzanu, Kirgistanu etc, to Rusofob.

lxlxlx 2010-04-30

@Mateusz z Kanady 
 
No tak, nie ma to jak sie uczepic słowa, kiedy ktoś sie tlumaczy z wystrzelenia rakiety i zainicjowania wojny słowami, które zakrawają o śmieszność, zwłaszcza, że komisja niezależnych ekspertów ze szwajcarską ambasador Heidi Tagliavini. Rozpoczął gruziński ostrzał ciężką altylerią miasta Cchinwali (stolicy Osetii Południowej) w nocy z 7 na 8 sierpnia 2008 roku. 
Oczywiście Gruzini mówią, że to Ruscy już wcześniej szykowali się do wojny, a Gruzini z racji prewencji wysłali ciężką altylerie (wspaniale..) Prewencji na wcześniejsze manipulacje, prowokacje itd...etc. 
Gdyby każdy na prewencje reagował jak Gruzja, to ludzie chodziliby po ulicach ubieraliby sie tak, aby nie zrobić krzywdy drugiemu człowiekowi, a w domu tylko za doraźnym nadzorem policji mogliby użyć noża do krojenia bułki. Gdyby jednak nie bylo tkij restrykcji to w co 3 kraju byłaby wojna domowa, bo zachowanie skłania do planowania zbrojnej "inwazji". 
A, jeszcze inaczej - radio Martina i Huga, juz dawno byloby zamkniete, bo czasami tutaj slychac nietuzinkowe twierdzenia w jaki to sposob można przejąć rząd Polski. 
Jest to oznaką paranoi. 
 
 
Ad(50) 
W ten sposób można bagatelizować wszystko. Gdyby zachowywali się wobec nas nie wporządku, mimo, że my zachowujemy się fer, wówczas nie stosowałbym takiej retoryki. 
Uprawiasz polityke, która traci argument w momencie dostawienia do argumentu sytuacji w innym kraju. Piszemy o Polsce, chyba wiesz co to Polska? 
 
Mówie o naszej sytuacji wobec Rosji, a nie Rosji wobec innych krajów. I w tej sytuacji to Kaczyński podjudza strasząc atakiem, który się rozpocznie jutro przez Ruskich i Niemców. Taka retoryka nie może uprawnić nas do zmiany stosunków z Rosjanami, czy Niemcami. Społeczeństwo Rosyjskie widząc co robi Kaczyński jest uprawnione do tego aby tak reagować.  
 
Przecież nie mówisz,że deszcz pada, gdy ktoś Cie opluwa, tylko dlatego, że jego pra dziadek wybił iles tam osób(skądinąd, pradziadkowie Polscy wybili wsie na ukrainie i jeszcze się tym szczycili), to trzeba na wnóczka spoglądać podejrzliwie jakby nas chciał zadzgać. 
 
Nikt nie będzie miał dobrych stosunków, kiedy jedna ze stron z założenia swojej rusofobi stosuje agresywną i negatywna wobec innego narodu retoryke. Nie możemy zobaczyć innego podejścia sąsiada, kiedy nie zmienimy naszych stosunków, a wystarczy zmienić podejście. 
Jeżeli zaś po zmianie podejścia będzie tak samo, to będę widznił ruskich, ale jak na razie jest to wina Kaczyńskiego i klubu PiS. 
W wielku wywiadach była mowa jedynie o Kaczyńskim, a w dobrym, bądź stonowanym tonie o Tusku, a i wypowiedzi zwyklego społeczeństwa była podobna. 
Nie można porównywać się do innych krajów, kiedy to Polska(prezydent Kaczynski - jako ten wyznacznik Panstwa) staje się taką dla innych krajów taka sama Rosja co my dla Rosjan.

Mateusz z Kanady 2010-04-30

Nie mozesz patrzec na polityke Rukich w stosunku do Polski bez patrzenia na polityke Ruskich w stosunku do innych sasiadow. Gdzie sowieci wsadzaja lapy tam sie robi syf i trzeba to gowno jak najbardziej odpyhcac. Sowieci na ulicy kochaja Putina jak zreszta wszystkich innych tyranow. To wszystko na ten temat. Ruski to rak i trzba go usuwac i pomagac innym co maja ten sam problem bo jak nie, to was wszystkich po kolei zezra. Nie mam ochoty sie powtarzac zwlaszcza ze ty ich kochasz obojetnie co zrobia. Stockholm syndrome. 
 
Jezeli chodzi o Gruzje. To Gruzinski ostrzal Cchinwali (nie znam Polskiej pisowni w prasie zachodniej to chyba Tskhinvali) zdaniem Ruskiej propagandy stworzyl 2000 trupow. Czerwony Krzyz doliczyl sie 44. I z tym ostrzalem bylo jak i z reszta wojny. Smoke and mirrors – maskirowka. 
 
Co wiadomo na pewno: 
 
W tygodniach poprzedzajacych Ruska inwazje Ruskie samoloty regularnie naruszaly Gruzinska przestrzen powietrzna i zestrzelily kilka Gruzinskich bezzalogowcow.  
 
Ruskie sil pokojowe w Abkhazi i Osseti zostaly wzmoscnione elitarnymi jednostkami spadochroniazy i sil specjalnych.  
 
Bandy paramilatnych Czeczencow, Inguszy, Abkazow, Kozakow itd zaczely etniczne czystki pod bacznym okiem ruskich sil pokojowych. Od czasu do czasu pomagalo im Ruskie lotnictwo. To dzialo sie w Osseti na pare dni przed tym co Sowieci zadeklarowali poczatkiem wojny.  
 
Masowo rowniez zaczelo sie rozdawanie Ruskich paszportow. Kto chcial dostawal. I juz Rosjanie byli zaangazowani bo bronili swoich obywateli (Zeby dostac passport w Rosji trzeba czekac miesiacami).  
 
Tak samo w Osseti, Gruzinskie wioski (nie oddzialy) byly pod ciaglym ostrzalem. Ostrzalem z broni ciezszej niz dozwolona w ramach porozumien pokojowych i jakiej na pewno nie mogly posiadac etniczne Oseckie bojowki. Zeby nie prowokowac wojny odzialy Gruzinskie byly pod scislym rozkazem unikania konfrontacji. 
 
Gruzini wyslali odzialy na polnoc, i przezucali nastepne z ganicy z Abkhazi w odpowiedzi na Sowieckie kolumny pancerne przekraczajace Kaukaz. Na drodze bylo Tskhinvali, skad cywile zostali ewakuowani a paramilitarni ochotnicy plus ruskie sily pokojowe byly doskonale umocnione. Po morderczym Gruzinskim ostrzale czerwony krzyz znajduje az 44 trupy.  
 
Pierwszy kontakt odzialow gruzinkich z ruskimi byl na terenie Osseti na polnoc od Tskhinvali gdzie gruzinscy spadochroniaze zostali zrzuceni zeby powstrzymac sowieckie natarcie. Odzdzialy przedzierajace sie przez Tskhinvali mialy do nich dotrzec. Zosdtaly zatrzymane przy wsparciu ruskiego lotnictwa. Spadochroniazy wytlukli do sotatniego Ruscy.  
 
I wtedy przyszlo drugie Ruskie uderzenie przez Abkahazje i ucieczka armi Gruzinskiej w kieunku stolicy.  
 
 
No a teraz cofnijmy sie pare lat wstecz. Czym sa Abkhazia i Ossetia. Dla sowietow te okregi pelnia w Gruzji ta sama role co Nagorno-Karabakh w Azerbejdzanie czy Transnitria w Moldawi. Sa stalym uzasadnieniem mieszania sie i paralizowania sasiadow. Ruscy wykozystuja je aby uniemozliwic sasiadom oderwanie sie od neo-sowieckiego imperium.  
 
Abkhazia, w 1991 60% obywateli ro Gruzini, abkahazow bylo okolo 20%. W tym roku wybuchla podsycana przez krempl wojna domowa ktora trwala trzy lata (Gruzini nie byli oczywiscie bez winy). Na koncu wojny (1994) utrzymaly sie tylko dwie Gruzinskie enclawy. Reszte wyczysczono. Do dzisiaj cwierc miliona Gruzinow zyja jak uchodzcy we wlasnym kraju. Rowniez na koncu wojny Gruzini maja noz na gardle i zostaja zmoszeni do pozwolenia na stacjonowanie w Abkjhazji sowieckich sil pokojowych. 
 
Ossetia, wojna 1991-94 nie omijja Oseti ale tu Gruzini nie daja sie wypedzic – po czesci dlatego ze do dzis w Gruzji zyje wiecej Osetow niz w samej Osetii. Ostatnia wojna to tylko kontynucja procesow zapoczatkowanych przez Kreml w 1991... A ty zyj przyszloscia. 
 
Co przebiega przez terytorium Gruzji na poludnie od Osetti? Jedyny gazociag na trasie wschod zachod ktorego nie kontroluja Ruskie.  
 
Radze zebys przeczytal: 
www.amazon.com 
 
Jak nie napiszesz nic sensownego to juz nie bede odpisywal.

lxlxlx 2010-05-01

@Mateusz z Kanady 
 
"Nie mozesz patrzec na polityke Rukich w stosunku do Polski bez patrzenia na polityke Ruskich w stosunku do innych sasiadow."  
Idąc tym tokiem myślenia powinniśmy nienawidzieć USA, bo atakuje kraje muzułmańskie tylko dlatego, że znalazł sobie domniemaną przyczyne jaką jest wytwarzanie plutonu do konstrukcji bomb atomowych, mimo to, nie wycofali wojsk(a,ile to już lat?). Jednak Kaczyński nie jest konsekwentny w tej retoryce uciśnionych rycerzy walczących w obronie bezbronnych. Konsekwentny jest, ale konwekwetny w wybiurczości, co uwadacznia jego hipokryzja.  
A, moze jest mu to na reke, bo ginal muułmanie, a nie chrzescijanie? Dopiero po fakcie Kwasniewski, Miler i inni zajeli stanowisko mowiace o porażce decyzyjnej. 
 
Dlaczego w Rosji mało kto wychodzi wy protestowac? Dlaczego w Rosji mało kto sie sprzeciwia,a widac jedynie tych pro Putinowskich? bo gdy wyjdzie demonstracja to zwijana zostaje w kilka chwil. Z tej samej przyczyny dla ktorej agenci FSB chcieli odejsc ze służby, bo nie wiedzieli komu już służą i dlaczego jest lista na ktorej sa osoby(niewygodne) do zlikwidowania. Dalej tego nie widzisz, nie widzisz strachu, ktory zaakcentowałem, a ktory powoduje takie reakcje i Taki Twoj odbiór. 
 
Gdy piszesz, że "Sowieci na ulicy kochaja Putina jak zreszta wszystkich innych tyranow." - to uświadamiasz mnie, że w ogóle mnie czytasz i jak mantre wygłaszasz własne tezy, nie kto co napisze. Bo gdybyś przeczytał i zobaczył geneze, która przedstawilem, to zobaczylbys troszeczke w innym świetle naród Rosyjski. 
 
"Stockholm syndrome" - ja widze u Ciebie syndrom ignoranta, bo ignorujesz to co pisze,piszac "ta sama teze" co we wczesniejszych komentarzach. 
Rownie dobrze ja moge pisac, a Ty "Na ulicach popieraja putina", po czym znowu pisze, a Ty "na ulicach popieraja putina", kiedy znowu pisze, to Ty "na ulicach popierja putina" - sorry, ale tak romawiac nie bedziemy. Jesteś pełnokrwistym zaślepionym rusofobem(i nie jest to komplement). 
 
A, jeżeli chodzi o Gruzje i jezeli jest tak jak piszesz, to ok, jest to złe, ale jak mowilem - światowe media, ktore miało rowniez swoich korespondentów relacjonowały to troszeczke inaczej. Ale faktem jest, iż Rosja zestrzeliwała samoloty bezzałogowe. Można się domyślać jedynie, że robiły to pod pretekstem szpiegowania, po czym Rosja wzmocnila(jak pisales) swoje sily myslac, ze zniszczenie bezzałogowca jest etapem zwiadowczym. Poczatkiem czegos nowego(gdybanie). 
Tak, czy inaczej, relacje z miejsca byly różne.Kazda ze stron mogła generalizować, ubarwiac. Rosyjska, jak i Gruzinska. 
 
Odnosnie Gruzji: 
Jestem daleki od wynaturzeń czerwonego krzyża, kiedy to zaraził HIV'em i żółtaczką ok. 20.000 tysiace osob, po czym musieli wplacic jako kare 1.2 mln na fundacje transfuzji(iironia losu), i kary 4 tys symbolicznej z racji tego, ze sa fundacja. 
W Polsce w tych pojemnikach czerwonego krzyża, ubrania, ktore sa zbierane, byly odspredawane, a nie oddawane dla biednym(rowniez bylo o tym glosno) 
 
Gruzja podpisała rozejm z południową Osetia, po czym ją złamała. Dla mnie to jest zabawne, zeby podpisywac rozejm z Łodzią,jeżeli Łódź nalezy do Polski. Nie dziwne pozniej,ze Osetia chciala byc niepodległa. Ale, ze Gruzja później napadła na Osetie, to złamała owy rozejm. 
 
Odnosnie wygnania Gruzinow z Osetii - był taki sobie nacjonalista Gruzinski "Zwiad Gamsachurdia", pierwszy prezydent w demokratycznej Gruzji. Wołał "Gruzja dla Gruzinów", a pozniej ktos na czele "jeźdzcow"(jakas takaorganizacja Gruzinska, ktora notabene zrobila pucz swego czasu) wszedl do Osetii krzyczac "Gruzja dla Gruzinow". Osetyjczycy jednak pogonili i przyokazji wygoniono duza ilosc Gruzinow(tysiace). 
 
Podałeś książke, więc ja również Tobie podam :) 
 
ksiegarnia.korwin

Mateusz z Kanady 2010-05-01

Tylko w odniesieniu do Gruzji, reszte ignoruje: 
 
Gruzja zostala zmoszona przez Ruskich to uznania Osseti w 1994 roku. Wtedy sklonczyla sie w Gruzji fianansowana przez kreml wojna domowa. I w ten sposob Ruskie utrwalily tam swoja obecnosc. Powtarzam wiekszosc Ossetow do dzisiaj zyje w Gruzji poza granicami Osseti.  
 
Na mocy porozumien pokojowych z 1994 Gruzini mieli swiete prawo latac nad Ossetia, to nie bylo szpiegowanie. Ruskie samoloty bojowe natomiast nie mialy prawa tam sie pojawiac (tak samo jak Gruzinskie nie mogly operowac nad polnocna Ossetia). A juz na pewno Ruskie nie mialy prawa strzelac do samolotow Gruzinskich. 
 
Nie tylko czerwony krzyz nie znalazl w Tskhinvali 2000 trupow, nikt ich poza prawda.ru nie widzial. Ruscy nawet nie opoblikowali listy ofiar. Ciekawe dlaczego? Prosze wskaz jedno naoczne potwierdzenie z niezaleznych od Kremla zrodel?  
 
Na mocy porozumien pokojowych nikt w Osseti nie mogl stacjonowac broni o kalibrze powyzej 80mm. Kilka Gruzinskich wsi zostala zrownana z ziemia ogniem artlerri polowej 120mm (mozdzieze, bardziej parawdopodobne) lub 122mm (haubice) juz 6-go. Wiec jezeli od salwy artyleryjskiej mierzymi poczatek wojny to zaczeli ja Ruscy a raczej ich paramilitarni sprzymiezency. I to pomijajac fakt ze od Gruzinskiego ostrzalu zginelo kilka osob w odroznieniu od kilku wsi.

Mateusz z Kanady 2010-05-01

Zapomnialem dodac, re: Zviad Gamsakhurdia tak oczywiscie, poeta, idiota i morderca, wygnany z Gruzji zmarl (albo popelnil samobojstwo) w Czeczeni przed koncem wojny domowej (92 albo 93, napewno przed podpisaniem jakichkolwiek trkatatow pokojowych). Jak pisalem wczesniej w wojnie domowej 1991-1994, Gruzini nie byli bez winy. Co nie zmeina faktu ze Zviad prowadzil tylk jedna z frakcji i to ta ktora rowno z Abkazami i Ossetami tepila innych Gruzinow i zostala wygnana z kraju.

max 2010-05-22

lxlxlx = naczelny spamer kontestacji ;) jak nie jakością, to ilością ;) 
myślenie takie same jak jego komunistyczno-"liberalnej" ukochanej partii ;)

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 3 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 5 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 5 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 7 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 7 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesięcy temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 6 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 9 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu


Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - 2 lata temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 9 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt