Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Wydanie Główne 2010-05-06

Przeżywają orgazm na widok PiS

Nadający: Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta

Skąd to nagłe poparcie dla Kaczyńskich? Przypominamy, co zrobili, gdy rządzili...

KOMENTARZE

Kreator z koczowiska :) 2010-05-06

plakaty WŁALA: znalazłem w bólach wersje soft z miasta: 
 
en.wikipedia.org (CENTROPRAWICA) 
plakat: 
img.ihned.cz 
 
a liberałowie bodajże antysocjalistyczny plakat: 
lh3.ggpht.com

Kreator z koczowiska :) 2010-05-06

Te czeskie dinozaury (wersja soft, bo przy drodze stała lepsza z mordami polityków jeszcze) i opluwanie się to jest PRAWDZIWA polityka a nie słodkie miłości. 
 
Polityką miłości nie załatwi się umów międzynarodowych. Niemcy nas wystawią pierwszych w razie kryzysu a my jak będziemy frajerami damy się. Tu trzeba żelaznej pięści. Póki co poza Korwinem chyba nikt jej nie ma. 
 
Jarek chociaż będzie upierdliwy dla UE dlatego jest mniejszym złem niż potulny komorowski.

lxlxlx 2010-05-06

@Kreator z koczowiska :) 
 
Teraz mam już pewność. Jest w Tobie więcej nacjonalizmu, niżeli liberalizmu.  
 
Bo, jedyny alternatywny kandydat na prezydenta oprócz Korwina to Komorowski,bo bedzie wspolpracowal z Tuskiem. 
 
Nawet KORWIN powiedział w tym wywiadzie, że jest mu bliski ideologicznie Tusk, bo jest liberałem jak on dodając, że różnią się jedynie tym, że Korwin jest bardziej konserwatywny. Daje do myślenia, prawda? O żadnym innym w ten sposób nie powiedział. 
Ale Korwin również nie jest nacjonalistą jak Ty, może dlatego chwali Tuska, bo i Korwin nie ma takich zapędów nacjonalistycznych jak Ty? (retoryczne pytanie) 
 
Nie ważne, że nie wprowdzi tego co PO, ale ważne aby być upierdliwym. Można zrobić szambo socjalistyczne, ale ważne jest aby być "POLSKA DLA POLAKOW!". Bardziej się nadajesz na młodzieżówke LPR.

AlienStalker 2010-05-06

@lxlxlx 
 
Ale z Ciebie burak. :) 
 
JKM juz nie raz mowil o Tusku, nawet wiele razy. Przytaczasz jedno konkretne zdanie, pomijajac juz drugie mowiace o tym, ze w tej partii on swoich pogladow NIE REALIZUJE. Myjesz uszy? ;)

AlienStalker 2010-05-06

Hmm...przepraszam za uzyte slowo burak, ktore moglo kogos urazic, ale nie to mialo na celu. Tym okresleniem czesto podkreslam osoby ktorych poglady mnie rozsmieszaja. ;)

Mateusz z Kanady 2010-05-06

Jako burak, cham i rusofob czuje sie obrazony ze porownales lxlxlx do mnie.

marcins 2010-05-06

@AlienStalker wybaczam, zdarza się :) 
 
@ tępy gnomie lxlxlx,  
Właśnie twoi "liberałowie" z PO przegłosowali kolejną "liberalną" ustawę, która niewątpliwie zbliża nasz kraj do najbardziej przodujących w liberalizmie w historii świata państw, mianowicie III Rzeszy i ZSRR, tzw."Ustawę o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie". 
wiadomosci.onet.pl

Kreator z koczowiska :) 2010-05-06

"bliski ideologicznie Tusk" HAHAHAHAHHAHAHAHAHaha aż mnie palce bolą od pisania haha. 
 
KLD to (cytując komentatorów WPROST z wczesnych lat 90) wywłoka rzucająca na lewo i prawo hasłami liberalnymi a głosująca za najbardziej socjalistycznymi ustawami. 
 
Kto założył PO?? - WSI i byli komuniści - oni udają liberałów a mają tyle wspólnego z niskimi podatkami co dupa z trąbą. Płażyński odszedł z PO bo znał od podszewki ten KAŁ. 
 
Polityka to jest na Tajwanie gdzie sie krzesłami rzucaja politycy czy w Japoni gdzie pięściami walą po mordach. To jest polityka a nie udawanie. 
Polityka była w I i II RP w III po 1992 polityka nie istnieje jako sztuka. 
W I RP za poglądy się szablami stawało w II RP wyzywano się z mównicy a na scenie byli nacjonaliści, liberałowie, monarchiści i konserwatyści a teraz kto? SZMATY SAME. 
 
Kaczkę mogę jakoś tolerować z bólem bo chociaż Polak i ułomnie ale usiłuje coś zrobić dla kraju. Ale za co mam szanować kogoś kto NIC NIE ZROBIŁ a do tego będzie zdradzał nasz kraj! Mam sie cieszyć z przyjmowania dyrektyw UE co wykonczyło Grecję - DYREKTYWY I SOCJALIZM to to co w Polsce PO nam zafunduje. Skoro podatków nie obniżyli od 3 kadencji jak istnieją. A byli za BECIKOWYM oraz ZA 500zł haraczu od 10 letnich aut rocznie 
...i za tym samym co PiS czyli podniesieniem składek na zdrowie to WTF???? Wole Jarosława z tego zestawu debili. Chociaż nie chciał becikowego i obniżył podatek z 19% do 18%. 
 
Dodam, że większość PO nie poparła obniżenia podatku dla posiadających dzieci (dzieło LPR & PiS) oraz nie poparła ustawy LPR i Prawicy RP ostatniego dnia poprzedniej kadencji o likwidacji całkowitej lub chociaż częściowej PiT i CIT. 
 
Moje poglądy to nie nacjonalizm to chłodna kalkulacja. Ojciec płacił całe życie na świadczenia których nie dostanie bo PO sobie tak ubzdura. Korwin chociaż proponował coś w zamian by z prywatyzacji finansować ZUS i służbę zdrowia w okresie przejściowym od socjalizmu do kapitalizmu. 
 
I kto tu chce rewolty CHYBA LXLXLX na swojej twarzy jak przyzna się przed 1000 wkurzonych emerytów na ulicy co popiera :P

Skała 2010-05-06

A co do jingla to w Kontestacji jest cenzura. A raczej czasem bywa. :)

elPablo 2010-05-07

Kilka uwag: 
1) BECIKOWE ZAWDZIĘCZAMY PLATFORMIE WŁAŚNIE!!! :) Nie piszę więcej, chcecie się dowiedzieć więcej to poszukajcie w necie! 
2) Liczba tych, którzy dostali się na aplikację adwokacją nie ma znaczenia - bo wzrośnie liczba tych, których uwalą później!!! Kolega prawnik, będący na aplikacji właśnie kiedyś mi to wyjaśnił 
3) Jak miałem 16 lat to byłem mniej więcej na waszym poziomie intelektualnym - tragedia panowie, na prawdę - muszę do was zadzwonić w najbliższym czasie. 
4)PO to partia, która stoi murem za statusem quo w tym kraju - tj. za zakonserwowaniem tzw. kapitalizmu kompradorskiego. 
5) Jedyną zaletą PiSu, ale za to bardzo mocną, jest to, że jest bardzo nielubiany przez ludzi, którzy czerpią z tego systemu największe korzyści i KTÓRZY NIGDY NIE DOPUSZCZĄ DO TEGO, ŻEBY W POLSCE ZAPANOWAŁA WOLNOŚĆ 
6) Pamiętajcie, że w Radiu Maryja, mimo wszystko, dopuszczono do głosu takiego liberała jak Michalkiewicz. W Gazecie Wybiórczej czy mediach związanych z ITI jest to NIEMOŻLIWE - BO ZASTĄPIENIE KAPITALIZMU KOPMRADORSKIEGO KAPITALIZMEM ZWYCZAJNYM BYŁOBY NARUSZENIEM ŻYWOTNYCH INTERESÓW RZĄDZĄCEJ NAMI PO 89 ROKU SITWY (i będącej w posiadaniu tych mediów) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
 
NA PRAWDĘ PANOWIE ŻAL D*** ŚCISKA JAK SIĘ WAS SŁUCHA :(

lxlxlx 2010-05-07

(Napisane jest merytorycznie i bez wulgaryzmów - jak zwykle. Zwłaszcza polecam przeczytać tekst POD Kreatorem - WYJAŚNIONY PROBLEM "PODATKÓW", który tak ochoczo manifestuje) = POLECAM PRZECZYTAĆ i wyrobić sobie własną opinie. 
 
@AlienStalker 
 
NFZ,emerytury,szpitale i RTV - faktycznie mało w tym liberalizmu :) Gdy się będzie głosowało na PiS, wówczas będzie można wymienić....... oj.. już :)  
Także z dwojga złego lepsze posunięcie czegoś do przodu niż stanie w miejscu. I tutaj widze liberalizm PO jako alternatywe Korwina. 
Myje uszy, zdrowie mam dobre :) Wątpie aby takie ustawy podeszły pod głosowanie, gdyby nie Tusk(właśnie ze swją małą.. acz w nirktórych sektorach jednak dużą liberalnością) 
 
@Mateusz z Kanady 
 
Nie przypominam sobie, bym Cie od buraków wyzywał. 
 
@marcins 
 
Przypomnę jedynie,że takie uprawnienia już były - wypowiadałi się na ten temat. Teraz jedynie doprecyzowali. Co się zmieniło... niewiele, albo i nic. Po prostu, już to stosowali. 
 
@Kreator z koczowiska :) - MANIPULACJE Kreatorka :) 
 
Wiesz, jeżeli ten niby agent będzie udawał liberała pod przykryciem głosowania nad ustawami,to ja nie mam nic przeciwko Jeżeli Ty masz coś przeciwko, to bierz odpowiedzialność za głos. Ty dalej płaczisz, a ja nie. Jednak jak mówiłem - szkoda, że człowiek nie bierze odpowiedzialności za swoje czyny(demokracja - dupokracja cytując klasyka). 
 
I nie cytowałem z lat 90,ale z dzisiaj :) 
 
"Kaczkę mogę jakoś tolerować z bólem bo chociaż Polak i ułomnie ale usiłuje coś zrobić dla kraju." - jakbys tak mogl wymienić oprócz tego co powiedzieli w audycji, czyli tak naprawde nic nie zrobili i Martin jak i Hugo zgadzają się z tym razem. 
 
Mówisz tak o becikowym jakby PiS za tym nie było, a później stawiasz na tym samym poziomie podatek od 10-letniego samchodu o ktorym jedynie GADAJĄ, bo nie został wprowadzony i nie zostanie. Gdyby chcieli to zrobić, to już dawno zrobiliby, więc nie bij pjany gdzie jej nie ma. 
 
Przeciwko becikowym było mniejszość PO i większość SLD - a, reszta była ZA(jak się nie trudno domyślić PiS). Mało tego... hasłem wyborczym PiS'u był tekst - "becikowe dla wszystkich". 
A, dlaczego mieliby podpisywać dla posiadających dzieci? Parafrazując, była taka mieścina, gdzie chcieli wprowadzić podatek za kawalerstwo :) 
 
GENEZA ZNIESIENIA PODATKU 
Akcja była taka: PiS miało sobie program, w którym chwaliło się hasłem 18&32%. Problem w tym, że poza hasłem, nie bardzo ciągnęli się do wdrożenia tegoż. W takim razie PO, chcąc zrobić PiSowi na złość, powiedziała: "pomożemy!" i zgłosiła projekt PiSu. Za projektem głosowało PiS i PO. Wyobraź sobie, co by było, gdyby PiS nie zagłosował za (łatwo to sobie wyobrazić - PiSu by już po prostu nie było). Inne kluby były przeciw. PiS po prostu MUSIAŁO poprzeć ten projekt. PO - nie, tylko mogło. I mogło go nawet nie zgłaszać, a wtedy w ogóle żadnej obniżki by nie było. Dlatego też twierdzę, że zasługa w obniżce jest u PO. Co prawda nie jest to formalnie poprawne, ale tak to właśnie z realpolitik wygląda - nie liczą się deklaracje, tylko czyny. A czyny były takie, że to właśnie PO zawdzięczamy obniżkę podatków. 
 
 
REASUMUJĄC: 
 
Becikowe: 
Mniejszość PO było PRZECIWKO i większość SLD(reszta była ZA - PSL,PIS,SAMOOBRONA I LPR) 
 
Podatek od samochodu: 
GADANIE(skądinąd już kilka dobrych lat - można zobaczyc w google odkad ten pomysł powstał). Gdyby chcieli już dawnoby wprowadzili. 
 
z 19% do 18% 
Wyżej napisałem geneze.. PiS? eeee 
 
Obniżenie na Dzieci: 
Ja nie widze w tym nic złego - co rowniez przedstawił Marin, kiedy wspominal, ze to nie uczuciwe 
 
"Moje poglądy to nie nacjonalizm to chłodna kalkulacja" 
Twoje chłodne kalkulacje to STEK KŁAMST 
 
Ponadto PO głosowało nad ustawami wolnościowymi, ktore już nie raz i nie dwa wymieniałem, a w tym służbe zdrowie, którą wymieniasz :) 
 
Tutaj przypomne słowa Martina - liczą się czyny. Ja jestem tego samego zdania.

lxlxlx 2010-05-07

Dodatek: 
 
"Podatek dochodowy uchwalono za rządów PiS. PiS NIE miało większości. To PO zgłosiła projekt ustawy. To dzięki głosom PO projekt przeszedł." 
 
Możemy mówić.. co kto zrobił, a nie jakie kto miał pomysły? Bo równie dobrze można mówić o mieszkaniach,które miało wybudować PiS.. mówić..to dobre słowo w tym kontekście znaczeniowym.

AlienStalker 2010-05-07

@lxlxlx 
 
Widze ze strasznie ciezko do Ciebie dotrzec. Posuwanie czegokolwiek do przodu pod rzadami PO nie ma zadnego sensu, bo przod liberalny ktory Ty chcesz widziec w PO, w tym miejscu nie istnieje. Patrzysz tez tylko na wlasny podworek, nie biorac pod uwage tego ze Polska nie jest juz niepodleglym panstwem i nie ma prawa robic tego co chce robic - a pod rzadami PO juz na 100% nie zrobi nic wlasnego tylko bedzie realizowac dyrektywy. Jak to ktos kiedys gdzies madrze napisal/powiedzial - Tusk dostaje orgazmu odbierajac kolejne dyrektywy z UE. 
 
Czytales w ogole program PO kiedys? Jak bardzo madrze na czacie i w trakcie audycji powiedzial sluchacz, wybor pomiedzy PiS a PO, to jak wybor pomiedzy gangrena a cholera. 
 
Widzenie w PO alternatywy dla Korwina jest nie tylko obraza dla Korwina, ale takze dla kazdego myslacego czlowieka. 
 
PS. Bawiles sie moze kiedys w polityke gdziekolwiek? eRepublik, Politika? Jest to slabe, ale jednak jakies wprowadzenie w te mechanizmy. 
 
PS2. www.mmszczecin.pl 
 
Zyjemy w takim systemie ze takimi z pozoru idiotyzmami mozna obejsc wiele przepisow. W sumie i tak korzysta madrzejszy i ten ktory kombinuje - wiec z lewackiej rownosci nici. ;)

lxlxlx 2010-05-07

@AlienStalker 
 
Nie ma sie do czego merytorycznie odniesc... zaczynasz spamować. 
Powtórze się: 
Liczą się CZYNY! Pomysły będą się liczyć, wtedy, kiedy zamienią się w czyny! NIE WCZEŚNIEJ. Tylko poprzez czyny możemy weryfikować naszego "pracownika" o ktorych juz nie raz mówiłem .

AlienStalker 2010-05-07

@lxlxlx 
 
Heh. Dobre. :) 
Nie masz sie do czego odniesc, bo nie pozostawiam miejsca na Twoja bezsensowna paplanine. I tyle. Przydala by Ci sie tez redefinicja pogladu na okreslenie - SPAM. 
 
No nic, nie mam sily na Ciebie juz, poczytam ksiazke. Niestety przez takich jak Ty, uwazajacych ze PO jest partia Liberalno-Konserwatywna, a PiS prawicowa - bedzie jeszcze w Polsce dlugo jak jest. Trzecia grupa niszczaca Polske wedlug mnie jest "a moj glos sie nie liczy". 
 
Takim jak Ty ciagle jest potrzebna kolejna i kolejna kadencja zeby sie przekonac ze Ci ludzie nic nie zmienia. (i nie chca zmienic) Ile jeszcze tych kadencji i ile lat Ci bedzie potrzebnych?

Mateusz z Kanady 2010-05-07

"Nie przypominam sobie, bym Cie od buraków wyzywał. " 
 
A kto powiedzial ze wyzywales? Slonko, wybacz ze ci ta brutalna prawde obnaze ale ktos kiedys mosi to zrobic, otoz: nie wszystko wokol ciebie sie obraca. 
 
" Liczą się CZYNY! " 
 
Jak naprzyklad przeglosowanie ustawy o porywaniu dzieci przez biurwy. Tak tak prtzeszla poprawka ze teraz biurwy nie moga tak o porywac... chyba ze bardzo chca. A o ile sie nie myle prostaki z PiSu glosowaly przeciw.

lxlxlx 2010-05-07

@AlienStalker 
 
Mowisz, że nie istnieje, mowisz, ze to dla pijaru, mowisz, ze ktos przyrownal PiS i PO, mowisz, ze obraza Korwina jest porownywanie do niego PO(skądinąd zaznaczałem wielokrtonie, ze to połowiczne, więc nie kłam) 
 
Do czego można się odnieść? 
Spamujesz, poniewaz gdy ktoś odpowiada komuś, toTy tego nie widzisz, nie odnosisz sie do tego, a wrecz odwrotnie, piszesz to samo. Jak już wcześniej sie do tego odnosłem. Odnieś się merytorycznie, tak jak ja odpowiadam, czy tez mi odpowiada @Kreator. To już mi się z nim lepiej rozmawia, wlasnie z w/w powodow, które Ciebie od niego różnią. Już niech poleci z tymi agentami, ale w większości można się odnieść. I taka jest różnica.

lxlxlx 2010-05-07

@Mateusz z Kanady 
 
Poprawka, która praktycznie nic nie zmienia. Jak było wcześniej, tak jest teraz. Powtarzam, wypowiadali się na ten temat. Oczywiście tutaj mam troche odmienne zapatrywanie niż PO, bo nie można zweryfikować tego czy dziecko jest matretowane jak po siniakach(ktore również mogło nabić sobie samemu) - trudność weryfikacji.  
Ale jak już wspomniałem - to nad czym głosowali, było już wcześniej.

Mateusz z Kanady 2010-05-07

Wiec teraz mieli okazje zeby z tym walczyc – no przeciez nikt juz im nie przeszkadza, toz to teraz mialy byc wreszcie zmiany. A oni re-afirmuja stare i jakze ochydne. Podczas gdy chamy z PiSu bronia wolnosci.

lxlxlx 2010-05-07

@Mateusz z Kanady 
 
Owszem, masz racje w tym aspekcie. Idąc w konwencji "kościelnej", mają grzech "bierności", jak było tak jest. Nie podnieśli, ani nie znieśli. W tym aspekcie się z nimi nie zgadzam i w tej kwestii masz racje.

AlienStalker 2010-05-07

@lxlxlx 
 
Np. do pytan ktore skrzetnie pomijasz. ;] 
 
To z kim Ci sie lepiej rozmawia nie jest moja kwestia, moim celem nie jest to aby Tobie sie lepiej ze mna rozmawialo, tylko zeby przekazac swoj poglad w sposob oczywisty, a nie poparty teoriami i wymyslami ktore przedstawiasz i starasz sie nieudolnie argumentowac. Przeczytaj moze od poczatku cala dyskusje, zobaczysz kto tu ciagle kreci. :P

Mateusz z Kanady 2010-05-07

To wiecej niz grzech biernosci. Grzechem biernosci bylo by nie przyjscie na glosowanie. Oni sie jednoznacznie zdeklarowali gdzie stoja jezeli chodzi o relacje panstwo-obywatel. A tak mieli zmienian jak realna opozycja przestala istniec.

dorota 2010-05-07

kiedy było pis to przynajmniej nie podnosili podatków.

dorota 2010-05-07

i jak to liberalnie PO zreformowało NFZ? Tak, ze jak chcę iść do przychodni poza miejscem zamieszkania to muszę ZA KAŻDYM RAZEM brać zaświadczenie z ZUS-u że ZUS mi pozwala korzystać ze śwaidczeń? :D (kiedyś wystarczyło przynieść książeczkę którą się zawsze ma w domu)

dorota 2010-05-07

I wybacz lxlxlx, ale PO nie miało zamiaru zmieniać tej ustawy. Chcieli poczekać do końca kadencji by ją przyklepać bo wiedzieli że Leszek ją zawetuje a SLD i PiS będą przeciwko i ustawa upadnie. Leszek umarł, to antywolnościowe ustawy PO można spokojnie wprowadzać. 
 
Następna będzie cenzura internetu, potem nowe podatki.

dorota 2010-05-07

a martin gada głupoty. jeżeli JAKIEJKOLWIEK obniżka podatków jest wprowadzona to należy się cieszyć.

lxlxlx 2010-05-07

@AlienStalker 
 
Takowe najpierw musza istniec, a retoryka, ktora sie poslugujesz ukrywa Twoje pytania :) 
Wcześniej pytałeś, bądź używałeś stwerdzeń do ktorych mona sie odniesc, a teraz od jakiegoś czasu nie ma ani jednego, ani drugiego. 
 
Tak jak Tobie napisałem wyżej - niby do ktorego mialem sie odniesc? Do stwierdzen, ze to hanba porownywac PO do Korwina? - eeeeeeee? 
 
@Mateusz z Kanady 
Wyolbrzymiasz teraz(delikatnie przesadzasz). Byłoby poważne, gdyby zmienili na gorsze niz było, a jest tak naprawde jak było. To jedynie bierność i jeden ich minus. 
 
@dorota 
W, którym miejscu PO podniosło podatki? Gadać można wiele. Gdyby chcieli to juz dawnoby przechneli. Liczą się CZYNY, bo w słowach Jarek był dobry, kiedy obiecywał iles tam mieszkań, ale to nie znaczy, że je wybudował. 
 
Ludzie, dlaczego stosujecie retorykę, która mówi, że słowo = czyny. NIE.. w polityce, to bardzo gruba granica. Bo gdyby chcieli, to by przepchneli, jak np: posądzane przez PiS ustawe o RTV, która według ich oceny było napisane na kolanie. I tak jest we wszyskich partiach - jak chca coś zrobić, to oni to zrobią, jeżeli tego nie robią to jedynie o tym gadają i tyle. 
 
"Następna będzie cenzura internetu, potem nowe podatki." 
Tak, a pozniej słoń wyjdzie z szafy. Rozlicza sie po tym co zrobią, a nie co gadają, bo gadać można dużo i nic nie robić. 
 
"ale PO nie miało zamiaru zmieniać tej ustawy" 
Mało mnie obchodzi, czy zrobili to bo chcieli sie podlizać, obchodzi mnie jednak, że ktoś inny to zablokował i uniemożliwił reformy. Jeżeli uniemożliwił owe reformy, tzn, jest wrogiem tego. 
 
Więc albo przyłączasz się do ustawy, albo indentyfkujesz się jako wróg owej ustawy. Krótka piłka. Po czym innym ich rozliczać, jak nie po głosowaniu? Ty rozliczasz ich po tym o czym gadają, a ja po tym co robią, bo gadanie nie da mi chleba, a jak ktoś jest przeciwko reformom, po których żyłoby się lepiej, to jest wrogiem tego i uniemożliwia mi łatwiejsze życie. 
 
Chcieli zamienić w spółki handlowe. A, NFZ zreformowac w sposob prosty - Szpitale dostaja kase w zaleznosci ile jest pacjentow, a zeby bylo duzo to konkuruja z innymi placowkami, bo inaczej staja sie nierentowne.Wówczas szpitale staraja i są dla ludzi, a nie ludzie dla szpitali.

lxlxlx 2010-05-07

Jeżeli ich podlizanie miałoby ułatwić mi w jakimś sektorze publicznym zycie, to jestem za. Niech sie podlizują. 
 
Jeżeli zas Ty sie z tym nie zgadzasz, to płać dalej, a, ja bede placił mniej. I mało mnie bedzie obchodzilo,że Ty placisz - stwierdze wówczas, że nie byłaś pijana podejmując decyzje o głosowaniu na kogos innego, ktpory takiej możliwosci nie ma. 
 
No ale.. jak juz wspomnialem wyzej po iles tam kroć razy - szkoda, ze człowiek nie bierze odpowiedzialności za swoje czyny. Inaczej wówczas byscie gadali. A, tak dryfujemy po abstrakcji.. człowiek mniej emocjonalnie sie do tego odnosi, bo nie za bardzo go to dotyka, a SZKODA!

Remol 2010-05-07

Jedna rzecz mnie w tym wszystkim boli - kogo nie spytam to mówią że zagłosowaliby na Korwina, Napieralskiego czy kogo tam jeszcze, ale w ostateczności jest tak jak było w wyborach parlamentarnych. Ludzie zagłosują albo przeciw Bronkowi (czyli na Jarka), albo przeciw Jarkowi (na Bronka). Chore to wszystko jest, nie dość że ludzie nie będą głosować zgodnie ze swoimi poglądami, to nie głosują ZA ale PRZECIW czemuś.

lxlxlx 2010-05-07

Bo jak nie można mieć wszystkiego, to chociaż można mieć jej część. A, gdy się zagłosuje na kogoś kto nie ma szans i tym samym odbierzemy głosy temu, kto ma tą naszą część, to wejdzie osoba, ktora jeszcze zaostrzy procedury mając własny elektorat. 
 
Skala od 0 do 5 
Więc jeżeli nie moge mieć 5, to chociaz wezme 2.5, niż 0(powtórka z rozrywki),a co gorsza moze byc -2. Tak, czy inaczej bedzie tak samo, albo gorzej, a tak moze byc troche lepiej, jak nie może być najlepiej.  
Jeżeli wolisz 0, albo -2 to ok.. nie ma problemu, ale ja chce miec 2.5, bo wiem, ze jak bede glosowal w sensie chcenia 5, to zawsze bede mial 0, albo -2.

Remol 2010-05-07

Jak chcę coś co w skali jest na 5 to wybieram to co jest na 5 a nie na 2, bo może nie wyjść. Przez takie myślenie właśnie nie ma żadnej liczącej się alternatywy.

lxlxlx 2010-05-07

Może nie wyjsc? Tutaj nie ma "moze" :) Wskazujesz jedynie swój ideologiczny popęd i nic więcej. Głos realnie zmieniający w tym kontekście, to głos na Komorowskiego, dlaczego? we wcześniejszych komentarzach napisałem. 
 
To jest właśnie problem. Człowiek może spuścić się ideologicznie, bo i tak nie wezmie za to konsekwencji w stosunku do uzyskania tych 2.5. Ja naprawde nie miałbym nic przeciwko,zeby ktoś realizował się ideologicznie w sensie "albo calosc, albo nic", ale tylko wtenczas, kiedy wezmie za to odpowiedzialnosc(konsekwnecje wyboru). A, takowych nie ma, wiec mozna sobie gadac o ideologii, zwłaszcza, kiedy jeden z nich jest skazany na porażke.

lxlxlx 2010-05-07

Równie dobrze moge glosowac na Ciebie, bo jestes mi bliski ideologicznie(przypuścmy). Jaki to ma sens w stosunku do częściowej "realnej" zmiany? NIE MA SENSU. Bo częściowa realna zmiana "jest", a ideologia zostaje ideologią pośród kółka wzajemnej adorcaji. Takie spijanie sobie z dzióbków(nienawidze tego określenia .. bleee) a potrzeby spełnenia się ideologicznego, chociaż może mieć część tego spełnienia, to woli całość albo nic, jak rozkapryszone dziecko,a dlaczego? Bo jak dziecko nie bierze konsekwencji swoich poczynań

dorota 2010-05-07

Gdyby każdy głosował na tego kandydata, którego POPIERA a nie PRZECIWKO temu kandydatowi, którego NIE popiera, to wyniki wyborów mogłyby być wielokrotnie bardzo zaskakujące.

AlienStalker 2010-05-07

@lxlxlx 
 
1. Czytales w ogole program PO kiedys?  
2. PS. Bawiles sie moze kiedys w polityke gdziekolwiek? eRepublik, Politika? Jest to slabe, ale jednak jakies wprowadzenie w te mechanizmy.  
3. Takim jak Ty ciagle jest potrzebna kolejna i kolejna kadencja zeby sie przekonac ze Ci ludzie nic nie zmienia. (i nie chca zmienic) Ile jeszcze tych kadencji i ile lat Ci bedzie potrzebnych? 
 
Oto kilka z pytan ktore pominales. ;)

Remol 2010-05-07

lxlxlx, jeden Twój głos realnie niczego nie zmieni (no dobra, zmienia wyniki może o około jedną tysięczną promila), więc nie mam pojęcia czemu wykazujesz logikę głosowania na Korwina jako błędną, skoro nasze dwa głosy w obliczu 20 milionów (stawiam, że taka będzie ilość głosujących) to małe ziarenka na plaży. Jeżeli widzę Korwina jako szansę na zmiany to wybieram jego, a nie szukam alternatyw wśród tych, których wybiera reszta. Wybieraj według swojego interesu a nie tylko szukaj rozwiązania u tych, kogo jest więcej. Przez takich jak Ty Korwin ma duże uznanie w internecie, ale w wyborach zawsze jest tylko dwóch wyraźnych kandydatów "no bo i tak on nie zbierze za wiele głosów a kaczki/bronka to ja nie chcę". Wolę dążyć do maksimum niż zadowalać się ochłapami kosztem innych, bzdurnych idei.

Tailor 2010-05-07

Z Korwinem jest tak, że on lubi popisywać się swoim intelektem, sarkazmem i ogólnie taki z niego jajcarz że hoho... Szkoda, że jest to plucie w twarz tym wszystkim jego oddanym zwolennikom, np. temu człowiekowi (zapomniałem imienia), który sam zebrał 800 podpisów. Ludzie się starają a on to ma w dupie. 
 
Boję się też, że jak zostanie prezydentem, to poleci do USA i dosra Barakowi Obamie tak, że tamtemu w pięty pójdzie, potem nazwie jakąś partię bandą gnid i na koniec odstawi show które będzie transmitowane na cały świat, a Polska stanie się jeszcze bardziej Disneylandem z myszką Mikke na czele.  
 
A wystarczyłoby bardziej skupić się na programie i unikać robienia z siebie takiego showmana z IQ 300, który potrafi każdemu dosrać.

lxlxlx 2010-05-07

@AlienStalker 
 
Ad 1. Tak (WIPU rowniez) 
Ad 2. Nie, nie gralem w gry, ale interesuje sie polityka - jestem na bierząco. I można to ładnie przeanalizować 
Ad 3. Trudno nie czekać, kiedy widzi się,że PO głosuje za ustawami wolnościowymi, tylko przeszkadzają im inne partie polityczne. Dlatego gdy występuje okazja aby uszeregować Prezydenta i premiera jako jedno ciało, to jak najbardzie jestem ZA, poniewaz wówczas będą mogli wprowadzić to nad czym głosowali, a nie tylko gadal, bo i to mogli wprowadzic, ale jednak nie wprowadzili, tak jak Jarek z budową mieszkań, której nie widać. CZYNY. 
 
@Remol 
Jest to błąd myślowy, ponieważ nie oscyluje w prawdopodobieństwie wygranej Korwina, bo tu nie ma prawdopodobieństwa, jest przegrana. I jeżeli człowiek uważa się za lierała, to zagłosuje za Komorowskim, aby nie wygrał socjalizm.  
Nie wiem dlaczego nie widzisz tego tak bardzo, może dlatego,że az tak Ci to nie przeszkadza(moze z przyzwyczajenia, nie wiem) i możesz czekać aż Korwin bedzie miał prawdopodobny wynik, który umożliwi mu nie tyle co wejście, lecz dopiero walke, bo jak na razie leży i śpi w swojej utopii. 
 
Problemem jest brak odpowiedzialności, której nie ma i dlatego ludzie realizują swoją ideologię w pełni głosując na Korwina(rownie dobrze moge oddac glos na Ciebie - ma to sens? tylko taki, ze sie zrelizuje ideologicznie).Wówczas ideologia jest dla samej ideologii. Mówić, bo jak się mówi to jest fajnie. 
 
Paradoksalnie sam Korwin mowił, że ludzie ockneliby się może wtedy, kiedy straciliby pieniądze na rzecz swoich wyborów, bo jak na razie nic nie tracą dlatego tego nie widzą i to jest smutna prawda. Ale tu jst kolejny paradoks, bo Korwin mówi jedno, a parafrazując to jemu można zarzucić takie działanie, które nie lubi, bo...(spójrz niżej) 
 
Zacytuje @Tailor 
"A wystarczyłoby bardziej skupić się na programie i unikać robienia z siebie takiego showmana z IQ 300, który potrafi każdemu dosrać." - i to wystarczy, nic więcej, ale on już jest tak wypalony, że boję się, że i to juz nie pomoże.

lxlxlx 2010-05-07

Inaczej można powiedzieć, że ktoś nie zagłosuje na Komorowskiego(wespół z Tuskiem), bo daje 2.5, a nie 5 jak Korwin, który nie przekroczy progu. A tenże osobnik chce miec 5, albo w ogole, wiec karą będzie nie 2.5, ale 0, albo -2. Woli 0, albo -2, niz z dużym prawdopodobienstwem 2.5, bo 5 napewno nie bedzie. 
 
(Biorąc odpowiedzialność)  
W konsekwencji wybierze 0(na pewno), albo gorzej -2(nie wiaodmo co im strzeli do łba), niżeli 2.5. 
 
Nie rozumiem takiego podejścia.

Remol 2010-05-07

Też nie rozumiem Twojego podejścia. Wybieram to, co mi odpowiada najbardziej i tyle. Jak będę miał do wyboru tylko opcję pośrednią i zerową, to oczywiście wybieram mi najbliższą. Twoim tokiem rozumowania to zagłosować na Jarka, bo na Bronek może przegrać, a głosu szkoda marnować. Bez sensu.

lxlxlx 2010-05-07

@Remol 
 
No to teraz się popisałeś.. 
(powtórze się) 
Jest to błąd myślowy, ponieważ nie oscyluje w prawdopodobieństwie wygranej Korwina, bo tu nie ma prawdopodobieństwa, jest przegrana. - rozumiesz? Już wielokrotnie o tym pisałem. 
 
"Twoim tokiem rozumowania to zagłosować na Jarka, bo na Bronek może przegrać, a głosu szkoda marnować. Bez sensu." 
To już naprawdę.. jakbyś mnie w ogole nie czytał. 
 
Nie zagłosuje na Jarka, bo jest socjalistą pełną gębą, a, na Komorowskiego z wcześniej wymienionych już powodów(NFZ,emerytury,szpitale,RTV).  
Wole mieć 2.5(Komorowski), niż 0(Kaczynski), bo 5(Korwin) nie bede miał. Głos na Korwina jest zmarnowany, bo głosujesz na kogoś jedynie aby być w porządku ze swoją ideologią(taka zabawa) tak jak ja mogena Ciebie głosować, równie produktywne byłoby to co głos na Korwina, która mówi(jak już wcześnej wyraziłeś retoryką) albo całość, albo nic.

Remol 2010-05-07

@lxlxlx 
 
Z aktualnie rosnącym jak burza poparciem dla Kaczyńskiego to nie jest do końca takie pewne, czy będziesz miał nawet te swoje 2.5, więc lepiej od razu głosować na tego kto ma wygrać, bo inne głosy to zmarnowane głosy. W ogóle to powinni brać tylko 4 kandydatów z największą ilością zebranych podpisów, bo reszta to tylko nieliczący się ochłap. Nie opieraj swojego wyboru na jakimś rachunku poparcia dzielonego przez spójność z poglądami w skali 1-5, bo w ten sposób nigdy nie wybierzesz tego, kto Ci w pełni odpowiada i ciągle będziesz musiał się zadowalać półśrodkami. Jestem przekonany, że przez taki tok myślenia JKM traci około 2-3% poparcia na rzecz PO-PiSu. 
 
Jakby Korwin był prezydentem miałbyś pewność, że wszystko co przejdzie przez jego ręce jest na piątkę, a tak ryzykujesz wejście jakichś bubli które mogą wprowadzić zamieszanie w życie codzienne. Na razie PO nic dobrego nie zrobiło mimo, iż mogło - tak jak mówisz - stosować politykę małych kroków w celu stopniowego uwalniania gospodarki od państwa, ale tak się nie stało, woleli świadomie rozbijać ustawy w głosowaniach albo wetach. Jakby chcieli, to by mogli, ale woleli mówić że nie mogą bo prezydent zły blokuje wszystko, a jak nie on to opozycja. Nie wiem ile PiS zrobił dobrego przez dwa lata, ale o PO to naprawdę bardzo niewiele dobrego można powiedzieć (jedynie brak szkodzących działań w czasie kryzysu i pandemii, co akurat każdy głupi by umiał).

lxlxlx 2010-05-07

@Remol 
 
Akapit 1.  
Aby wizualnie to przedstawić. Dlaczego wciąż upierasz się, że jedynie pisze nt. większości? Ty mnie nie czytasz... 
 
Nie zagłosuje na 0, wiedząc, że Kaczyński 0 miał wcześniej(albo -2). Jeżeli nie ma alternatywnego kandydata, to głosuje na tego, który miałby jakąś szanse wygrać i jednocześnie miałby chociażby 2.5 moich poglądów jak Komorowski.  
Dwa razy już powtórzyłeś, że idę tokiem większości..otóż NIE. Dlaczego więc mówie, że zagłosuje na Komorowskiego, który ma szanse wygrać, a nie na Kaczyńskiego? Przeinaczasz. 
 
"więc lepiej od razu głosować na tego kto ma wygrać" - MANIPULUJESZ 
Mój głos jest uzależniony od prawdopodobieńswa wygranej kandydata, który jest ZALEŻNY od przedstawianych sobą(1%), jak również tym jak głosuje(bo można mówić wiele) poglądów. 
JEST TO NIEODZOWNE.. pisze już trzeci raz..  
 
Nie! i jeszcze raz NIE!.. Pisałem jedynie nt. głosowania ,a, to czy ktoś owe głosowanie zablokuje, to już inna strona ryciny.. INNA!! 
Jakby chcieli to by mogli - odnosze to do głosowania!! FAKTYCZNEGO GŁOSOWANIA!! Mogło zrobić, ale im zablokowali!! ehh.. Teraz jest szansa, bo będzie Komorowsi wespół z Tuskiem i nie będzie blokowania. Więc teraz gdy zagłosują za ustawą to ona przejdzie, bo Komorowski podpisze. Nie będzie wetował ustaw wolnościowych jak PiS,czy w ponownym glosowaniu SLD. 
 
"woleli świadomie rozbijać ustawy w głosowaniach albo wetach." 
Kto robijał? Oni głosowali. Tak jak z inicjatywy PO weszła ustawa o zmianie podatku na lżejszy(#Komentarz 11) i PiS, SLD mogli odrzucić, tak jak to robili teraz z innymi w/w ustawami, które poszły pod głosowanie. 
 
To co kto zrobi.. jest uzależnione od większosci parlamentarnej.. to nie jest jakieś hop siup, to nie jakas bajka i magiczna różdzka. Gdyby PO miało większosc, to ustawy weszłyby. Dopiero teraz jest SZANSA. 
 
P.S Ale Ty strasznie przeinaczasz.

lxlxlx 2010-05-07

Zapomniałem napisać wyraz Akapit 2 heh.. a, tak bedzie, ze to wzystko do jednego heh.. a, jest do dwóch :)

Kreator z koczowiska :) 2010-05-07

skoro bawimy się w chcenie i utopię (ja mówiłem o tym co przegłosowano) 
 
500zł haraczu (to był wymóg UE) przeszedł przez SEJM o ile mi wiadomo utknął w senacie i zawrzało w internecie na stronach motoryzacyjnych i wogóle zawrzało to już do tego pomysłu nie wracają - ALE PAPIER STWORZONO Z TĄ USTAWĄ! czyli liczy się na minus dla PO 
 
liberalna PO cd...-  
mieli obniżyć podatek Belki nie było nawet o tym mowy w ławach sejmowych - NAWET NIE PRÓBOWALI. PiS to o czym mówiłem przegłosował lub był ZA. W tej sprawie PO nie głosowało nawet nie stworzono nawet 1 kartki papieru tej ustawy anulującej PODATEK SZMATY BELKI 
 
PO natomiast ochoczo kontynuowało prace nad zmianami w służbie zdrowia zaczęte przez soc-PiS - i oczywiście chcieli podnieść składki, ALE 
ale rozwlekło się i rozeszło po kościach bo nie dosyć, że planowano podnieść składki nie było by nic w zamian a wręcz miało być dużo mniej refundowane i na NFZ. To sorry jak mniej to i mniej płacić skoro liberałowie na to bym się zgodził. "MAŁE KROCZKI" lxlxlx ku normalności co roku kilka świadczeń mniej i kilkadziesiąt ZŁ mniej z pensji brane - to popieram ale PO tak nie planowało. ZMIANY WG PO kilkadziesiąt zł więcej a kilka świadczeń mniej - WTFuck???? 
 
o innych rzeczach wielu rozumnych ludzi już tu napisało wystarczy poczytać tutaj komentarze na temat "liberałów z PO" nie będę powtarzał o IPN, agenturze, polityce miłości i chapania dyrektyw z UE jak bułgarska zdzira przy drodze, próbie podnoszenia podatków i kontynuacji średnich ustaw zaczętych przez PiS które teraz jako sukces PO będą pokazywane. 
 
PS. Każda obniżka podatków jest dobra i te:  
6%-3% rentowe made by PIS 
i te anulowanie 0-18% PIT dla dzietnych made by LPR&prRP&PiS 
i te 19%-18% PiT dla pozostałych made by PO-PiS-LPR 
 
ja teraz chcę 0% PiT dla każdego Polaka czy to kur... takie trudne? lepiej grzebać w NFZ oczywiście bo medialne i "liberalne" podobno. 
Liberalne by było gdyby mi oddali 400zł miesięcznie i sam sie lecz wtedy się zgadzam! 
...A ojcu z prywatyzacji rekompensatę za 30 lat płacenia na kasy chorych itp. By miał te kilkaset tysięcy na leczenie potencjalnych chorób jak się starzeje!

Kreator z koczowiska :) 2010-05-07

(ja mówiłem o tym co przegłosowano) 
MIAŁO BYĆ: 
(JA MÓWIŁEM O TYM CO GŁOSOWANO) - czyli kto co poparł siedząc na stołku i głosując. 
 
Dodam jeszcze super wolnościową ustawę z niedawna (BEZ POPRAWEK HAPNIĘTĄ PRZEZ GŁOSOWANIE) ODBIERANIE DZIECI RODZICOM - przeszło bo komorowski podpisał - TARAAA :) jaka wolnośc ehhh ktoś wspominał tutaj jak RZESZA & ZSRR w jednym head'n'sholders 2in1

ArnoldUPR 2010-05-07

"liberalne" PO to cenzura internetu, odbieranie dzieci rodzicom "bo w domu bylo brudno i nie ma lodowki", prawo jazdy na SKUTERY (!), coraz wieksza przymusowa skladka zdrowotna, najwiekszy w historii dlug publiczny - tak mozna wymieniac BEZ KONCA. za chwile pewnie odezwie sie lxlxlx z Mlodych Dupokratów (albo Młodych Degenerató) ze "to wszystko wina opozycji"...

mkp 2010-05-07

Będzie to mój pierwszy komentarz na tej stronie, mimo że od... dłuższego czasu słucham audycji i czytam komentarze z tego miejsca w sieci (i możliwe, że będę stałym bywalcem). 
 
Remol, a co chcesz zrozumieć w podejściu lxlxlx? Jeśli nie jest jedną z osób od prób kierowania opiniami (jak to ktoś już kiedyś określił, chyba na tej stronie "PO ma ludzi sterujących/kontrolujących opinie w internecie"), to jest statystyczną osobą, myślącą bardzo podobnie jak spora część ludzi głosujących, czyli "oddam swój głos na czołowych kandydatów, którzy "spełnią" część rzeczy/obietnic moich faworytów", bo wiadomo, to jest "logiczne" podejście do sprawy ;) (słowo "spełnią" zostało celowo wzięte w cudzysłów, wiadomo chyba dlaczego, nie urodziliśmy się wczoraj). 
 
lxlxlx, odpowiadając na pierwszy komentarz Remola pod tą audycją, który można by zatytułować "Co mnie w tym wszystkim boli", utwierdzasz mnie w przekonaniu, że niestety z takimi ludźmi, tego kraju nie da się "uzdrowić". Według Twojego toku myślenia, to taka osoba jak Pan Korwin nigdy się nie wybije na poziom, w którym będzie mógł "walczyć" o wymieniane stanowisko, właśnie ze względu na takie podejście, jakie przedstawiasz (od dłuższego czasu, w komentarzach, przypominających bardziej reklamę, którą próbuje się przebić własne/ich korzyści). Według swojego prywatnego modelu podziału, należysz do drugiej grupy wyborców (masz też nieco z pierwszej), która niestety jest zależna od pierwszej, co jest jednym z powodów zastoju lub pogrążania kraju. Przedstawię ten podział, by wiadomym było o co chodzi. 
 
 
I grupa wyborców - wybiera "uczuciowo" = kandydat jest dla nich "bliski", odczuwają z nim jakąś więź (pod wpływem np. PR, manipulacji lub ogółu socjotechniki, wykorzystywanej podczas wyborów). Widzą jedynie to co im się pokaże, nie zastanawiając się nad tym czego im nie pokazano. Podatni na sugestie (możliwe, że nie potrafią samodzielnie myśleć i "wierzą" we wszystko co się im powie/zasugeruje). Niektórzy nazywają ich "lemingami" ;) 
 
II grupa wyborców - wybiera w sposób "logiczno-statystyczny" = kandydat wybierany ze względu na rozmiar "poparcia" (słupki sondażowe, statystyki opiniotwórcze itp.). Jest to "logiczne", ze względu na "siłę" kandydata i uzasadnioną procentami możliwość wygranej. Problem w tym, że kandydat "promuje się" dzięki pierwszej grupie, która z logiką ma niewiele wspólnego i daje się wodzić za nos. Ta grupa może być mylona z trzecią grupą. 
 
III grypa wyborców - wybiera w sposób "analityczno-badawczo-obserwacyjny" = kandydat wybierany poprzez "ocenę po obserwacji". Grupa ta bada i obserwuje poczynania kandydatów, nie tylko w sferze politycznej, ale i prywatnej (jeśli to możliwe). Konfrontuje porażki i zwycięstwa, wady i zalety, przeszłość i teraźniejszość życia kandydatów. Grupa ta bierze pod uwagę wszystko, co może być istotne do "nakreślenia" osoby kandydata najbliższego ideałowi człowieka, mającego zajmować dane stanowisko i tym samym znacznie poprawić sytuację w kraju. Ludzie z tej grupy nie idą na kompromisy w stylu "lepszy rydz, niż nic". 
 
IV grupa wyborców - czyli "bierni" = nie wybierają nikogo i nie wiadomo dokładnie dla czego. Albo stracili chęci do udziału w wyborach, albo nie widzą nikogo sensownego/właściwego (mogą być z pierwszej lub trzeciej grupy) lub jest to czymś innym podyktowane. 
 
 
Odnosząc się do ogółu Twoich komentarzy lxlxlx (miałem wcześniej to zrobić, ale się powstrzymałem, bo byłoby bardziej dosadnie i zahaczało o rynsztok wypowiedzi), które jak dla mnie nie są rozmową -jak to gdzieś określiłeś-, a usilną próbą przekonywania do wyboru danego kandydata (przypomina mi to agresywną reklamę produktu, mającą na celu skłonienie potencjalnych nabywców do szybkiego wyboru tegoż produktu, a ja jakichkolwiek reklam w ogóle nie trawię i mnie takowe denerwują). A więc z mojej strony i na dzień dzisiejszy i stan faktyczny, jesteś według mnie w błędzie, twierdząc że oddanie władzy i to całej, w ręce jednej partii jest dobre. Nie, nie jest to dobre i stanowczo nie dla tych ludzi, którzy "spiknęli się" w tą partię. Dopóki rządzący (jak i cała poselska gawiedź) będzie chora na umyśle i patrzyła tylko na własne korzyści (patrząc na nas jedynie jak na dojne krowy), dopóty będę (przynajmniej na razie) za równowagą w ich szeregach. Lepiej gdy na wolności są dwa wściekłe psy walczące ze sobą, niż jeden, który miałby mnie zagryźć na śmierć. Dla tego też, gdyby Komorowski zostałby prezydentem, a tym samym PO zdobyłoby (w zasadzie) pełną władzę, partia ta zaczęłaby się zachowywać jak "małpa w fabryce bananów", ponieważ (niestety) władza kompletnie ogłupia (i tak już idiotycznie postępujących posłów). Także mimo wymienionych przez Ciebie argumentów "za" (nie przypominam sobie byś coś "przeciw" pisał, jedynie porównania między JKM, a BK-PO), nie jestem skłonny zmienić swojego stanowiska/myślenia. Pokazujesz jedynie kilka krótkowzrocznych pozytywów, zapominając o tym "co by było, gdyby" (jeśli się nad tym ostatnim zastanowisz, to chyba zrozumiesz dlaczego nie można o tym zapominać) i że te kilka pozytywnych chęci, czy prób wcielenia w życie (ale zablokowanych przez opozycję ;)), "wiosny nie czyni" i pełen wachlarz możliwych/przyszłych poczynań partii u pełnej władzy (w zasadzie nikt by im nie podskoczył, olewać by każdego mogli) byłby (co jest bardzo prawdopodobne) brzemienny w skutkach dla kraju, jak i jego obywateli. Poza tym PO już pokazała "rogi", choćby (chyba najgłośniejszą, ale nie jedyną) ustawą cenzurującą (do której chcieli/mieli już wrócić przed wyborami, za sprawą pewnego pana, też z PO - ale coś o tym się szybko cicho zrobiło, nie wnikam dlaczego i czy się to nie panoszy z pieczątką "ściśle tajne - nie pokazywać publicznie"). 
Także nie powinieneś się dziwić temu, że komentarze innych są negatywnie nastawione na to co piszesz, jak również na Twoją osobę. W zasadzie cały czas powtarzasz jedno i to samo (nie sądzę by to zadziałało jak "kłamstwo wielokrotnie powtarzane, staje się prawdą"), sądzą chyba że w końcu to do kogoś dotrze i ten ktoś przejdzie na Twoją stronę. Jak na razie wychodzi Tobie tylko zrażanie ludzi do swojej osoby (wynika to z komentarzy i -jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie- dawanych minusów). 
Więc na koniec, zaprzestań tej propagandowej reklamy kandydata (nawet jeśli nią nie jest, ale tak wygląda), głosuj na kogo chcesz i daj dokonać własnego wyboru innym (na tym podobno "wolność" polega), ponieważ każdy chyba wie jaki dany kandydat jest (a jak nie wie, to może się sam -w jakimś stopniu- dowiedzieć) i ma lub miał będzie (wyrobione) zdanie o nim. I jak to się czasem mówi "nie próbuj Wisły kijem zawracać" ;). 
 
Pozdrawiam

Eyjafjallajökull 2010-05-07

PiS off!!!

Vimes 2010-05-07

Becikowe to nie do końca PIS a tu jest ładne podsumowanie rządów braci. www.youtube.com

Mateusz z Kanady 2010-05-07

Biore tylko jeden komentaz off topic, Tailor powiedzial o Korwinie:  
 
"Boję się też, że jak zostanie prezydentem, to poleci do USA i dosra Barakowi Obamie tak, że tamtemu w pięty pójdzie, potem nazwie jakąś partię bandą gnid i na koniec odstawi show które będzie transmitowane na cały świat, a Polska stanie się jeszcze bardziej Disneylandem z myszką Mikke na czele. " 
 
Oh jak by to bylo piekne. Czyba bym dostal spontanicznego orgazmu. A dlaczego demokratom (msciwym zdrajcom) nie przysrac? Przynajmniej amerykanska prawica by to docenila a oni nadal szanuja i lubia Polske, Oczywiscie oni nie maja za bardzo pojecia co sie w Polsce dzieje ale widza Polske jako zdradzonego i odephnietego sojusznika (tak samo jak UK, Honduras, Gruzje, Kanade, Kolumbie – kogokolwiek kto wspolpracoewal z poprzednia administracja...). Polska nie ma nic do zyskania na dobrych ukladach z demokratami. Z republikanami moze byc roznie, demokraci natomiast Poslki nienawidza. Dla nich Polska jest niewygodna plus oni czuja instynktowna niechec do Poslkich pro-Amerykanskich sympati – oni sami Ameryki nienawudza i daza do jeje oslabienia. A tak pozatym to jak nawiedzeni dyktatorzy z Venezueli, Nicaragui czy tez Boliwi pluja na Odumbo to on grzecznie slucha i obiecuje poprawe.

ArnoldUPR 2010-05-08

OTO CENZURA ONETU: 
"Witaj czas_na_upr, 
 
Komentarz nadesłany przez Ciebie do forum: 
wiadomosci.onet.pl 
został usunięty ponieważ zawiera uwagi skierowane do redakcji Onetu. Jesteśmy za nie bardzo wdzięczni. W takiej sytuacji prosimy o kontakt z Redakcją - [email protected] 
 
Dziękujemy za skorzystanie z naszych usług. 
Onet.pl 
 
ABC Forum - forum.onet.pl 
 
Treść komentarza: 
 
Co włączę Onet to tylko Komorowski i Komorowski... 
 
A gdzie inni kandydaci?

Michał Łabuś 2010-05-08

wiadomosci.gazeta.pl 
 
Nikt już nie chce latać do Rosji:)

Tailor 2010-05-08

@Mateusz z Kanady 
 
Może masz trochę racji, przynajmniej coś by się działo, nasza polityka nie byłaby tez taka mdła i nijaka, poza tym szanuje się ludzi, którzy idą pod prąd a nie są miękkimi pipami. Tyle, że prezydent powinien być jednak dobrym dyplomatą, a nie satyrykiem. Gdyby Korwin zaczął na spokojnie i inteligentnie polemizować z Barakiem krytykując socjalizm i przedstawiając alternatywne rozwiązania, inni nie mieliby pretekstów do tego aby nazwać go "nienormalnym" albo "psychopatą". Tak uczynił ostatnio jakiś poseł PiS i wiadomo, ze ludzie się z tym zgodzą, jeśli Korwin pozostanie dalej sobą w 100%. Ten człowiek jest po prostu nie zdolny do dialogu i dyskusji. co do wypalenia, nie dziwię się mu, tyle lat się stara coś zwojować, a wyniki słabe. Wydaje mi się, że ludzie go oceniają zbyt powierzchownie. Który to święty mówił: "nie patrz jak mówi, tylko co mówi!" ?

Kreator z koczowiska :) 2010-05-09

wiadomosci.wp.pl 
 
czy cokolwiek dało nasze "kontestowanie" w tej sprawie no nic PO przyjęło tą ustawę bez poprawek niemal. Czysta radziecka ustawa wpieprzająca się w życie prywatne ludzi. 
KOMOROWSKI NIE I KONIEC! takie jest moje zdanie jak ktoś ma inne niech sobie ma ja będę argumentował, że w tym przypadku "mniejsze zło" 
to klon-DŻAROSŁAW chociaż też mi jest daleki bardzo ideologicznie.

ArnoldUPR 2010-05-09

zaglosuje w 2 turze nawet na samego diabla, byle nie na Komorowskiego - czlowieka UB i WSI. robi sie nam w Polsce druga Rosja - Tusk-Putin / Komorowski/Miedwiediew; KGB/WSI...

Dulka 2010-05-10

Jedna kwestia: zwróciłem uwagę na ten pierwszy MINUS na liście prowadzącego, minus w rządach PiS-u. Owszem nowelizacja ustawy o ruchu drogowym była za rządów PiS, ale warto pamiętać że "za rządów" nie oznacza, że ta konkretna partia odpowiada absolutnie za wszystko. Rząd owszem cały jest danej partii ale Parlament NIE! To chyba truizm, czyż nie? A ustaw nie wprowadza rząd, tylko Parlament, wiec należałoby sprawdzić jakie partie głosowały za tą nowelizacją a które przeciw. Trzeba trochę pogrzebać za tym, no ale to właśnie praca dziennikarza. A akurat tak się składa, że partia PiS rzeczony przepis palenia świateł mijania przez cały rok - zaskarżyła do Trybunału Konstytucyjnego, więc tak jakby twierdzenie, ze wprowadzenie tego jest ich minusem, trochę, delikatnie pisząc - dziwnie - brzmi.

Hugo 2010-05-11

Marzec 2007 
Prezydent Lech Kaczyński podpisał w środę nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym, która zobowiązuje kierowców do jazdy z włączonymi światłami mijania przez cały rok, przez całą dobę - poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Dodaj komentarz...

Marcin Hugo Kosiński i Marek Zemsta


Libertarianin. Przedsiębiorca. Dziennikarz.

Właściciel radia KonteStacja. Od ponad 12 lat, propagator wolności słowa, nieszablonowego podejścia do własnego życia i kreatywnej edukacji.

Założyciel newslettera Ideoskop.pl mówiącego o niebabalnych pomysłach na biznes, które ktoś gdzieś wdrożył w życie oraz platformy edukacyjnej Edukatorium.pl dla osób przedsiębiorczych.

A do tego jeszcze bloger w Kosinski.IT

Prowadzi audycję na żywo Wydanie Główne od której się wszystko zaczęło. Jest wciąż główną pozycją rozgłośni. Niebanalne tematy i ciekawi goście. W poniedziałki o 21.00


Medale:

Prowokator miesiąca
złoty!
Inne audycje tego autora:

90% Kontestacji będzie zaorane (1) - przedwczoraj


Kolory Kwarantanny Narodowej (3) - 2 tygodnie temu


Czy można protestować w kościele? (4) - 4 tygodnie temu

Unikaj szpitali (7) - 5 tygodni temu

Pościg za ludzmi bez maski (1) - 6 tygodni temu

Więcej audycji...
25 lat i 48 mln kary do zaplaty (2) - 7 tygodni temu

Nauczyciele uciekają (6) - 8 tygodni temuNiskie podatki już były (15) - 3 miesiące temu

Czy trzeba nosić maseczki? (13) - 3 miesiące temu

Male i duze państwa autorytarne (4) - 4 miesiące temu


Strzelać czy resocjalizować? (2) - 4 miesiące temu

Mieszkania za 50% ceny (1) - 4 miesiące temu


Nie bedzie nowych podatków! (2) - 5 miesiące temu

Bitwa o wozy rozstrzygnięta! (4) - 5 miesiące temu

Młodzi Gniewni o wyborach - 5 miesięcy temu

Czy LGBT to ludzie? (5) - 5 miesięcy temu

Dotacji w lipcu nie będzie (1) - 6 miesięcy temu

Czy policjanci się wstydzą (1) - 6 miesięcy temu

Nowy (nie)podatek od smartfonów (3) - 6 miesięcy temu

Gazem w przedsiębiorców - 6 miesięcy temu

Węgiel jest święty (1) - 7 miesięcy temu

W co mają inwestować normiki? (12) - 7 miesięcy temu

W szpitalach nie ma kolejek (4) - 7 miesięcy temu

Zagrajmy w grę (2) - 7 miesięcy temu

Turkmenistan pokonał wirusa! - 8 miesięcy temu


Jestem na kwarantannie! (1) - 8 miesięcy temu

Dlaczego nie warto #zostawaćwdomu? (5) - 8 miesięcy temu

Jak zarobić na koronawirusie? (2) - 9 miesięcy temu

Kupujcie makaron - coronavirus u bram (2) - 9 miesięcy temu


W Niemczech bieda! - 9 miesięcy temu

Nauczyciele zarabiają za mało! (2) - 10 miesięcy temu

Bądź patriotą, nie umieraj na rozkaz (6) - 10 miesięcy temu

Byle by przeżyć (2) - 10 miesięcy temu


Bezpłatna komunikacja może być droga (4) - 11 miesięcy temu


Rząd Cię szybko uzdrowi (1) - 11 miesięcy temu

Idzie drożyzna (2) - 11 miesięcy temu

Polacy nie zasługują na prywatność? (1) - 11 miesięcy temu

Muzeum z najwyższej półki (1) - 11 miesięcy temu

WK nareszcie wchodzi na giełdę! - 11 miesięcy temu

Kiedy ojczyzna wzywa! (2) - ponad rok temu


Hugo zostaje kurem domowym (3) - ponad rok temu

Kto nas będzie leczył? (4) - ponad rok temu


Polską rządzą emeryci i rolnicy (6) - ponad rok temu


Siłownia w domu i w zagrodzie (6) - ponad rok temu

Francja wprowadza ACTA2 (3) - ponad rok temu
Czy to koniec wolnego Hong Kongu? (1) - ponad rok temu

10 groszy za indyka (1) - ponad rok temu

YT wciąż jest najlepszy? (3) - ponad rok temu

wRealu24 niesłusznie skasowane! (3) - ponad rok temu

Oddaje500plus chellange! (13) - ponad rok temu


Kontestacja ma juz 10 lat! (2) - ponad rok temu

Bodnar broni zbrodniarza? (2) - ponad rok temu

Uwaga urzędniczy bełkot (3) - ponad rok temu

Lobby alkoholowe znowu wygrało (4) - ponad rok temu

Czy wolnościowiec może brać 500+? (12) - ponad rok temu

Film Sekielskiego bije rekordy (18) - ponad rok temu

Korki drogowe nie są takie złe (3) - ponad rok temu

Seks w krzakach czy w samochodzie? (2) - ponad rok temu

Czy będą matury? (1) - ponad rok temu


Wydanie specjalne w pociagu PKP (2) - ponad rok temu

Homoseksualiści do wiezienia (3) - ponad rok temu

Flaszka prawem, nie towarem (1) - ponad rok temu

Niech już nas w końcu skażą (12) - ponad rok temu

ROI z obywatela (9) - ponad rok temuCzy Taśmy Kaczyńskiego to lipa? (4) - ponad rok temu

Bezrobotni zostana abstynentami (4) - ponad rok temu

Czy Adamowicz musiał zginąć? (9) - ponad rok temu

Emigranci psują nasze dzieci! (7) - ponad rok temu

Kiedy można zabić intruza? - ponad rok temu

Magiczne szable i tarcze (1) - ponad rok temu


Kto zaorał Hugo? - ponad rok temu

Kto ukradł nam Marsz? (1) - 2 lata temu


Twój głos nic nie znaczy (6) - 2 lata temu
Matka Boska Dotacyjna (9) - 2 lata temu

Ile kosztuje dzwon? (4) - 2 lata temu

Rozwody przez internet - 2 lata temu


Jedzenie można wyrzucać (6) - 2 lata temu


RODO nie jest potrzebne! (2) - 2 lata temu


Wytrychy na cenzurowanym (4) - 2 lata temu

Autostopem na Kitaj (2) - 2 lata temu


Zdrajcy sprawy (4) - 2 lata temu
Taxi zamiast PKS (4) - 3 lata temu

Jedna miska na 10 kobiet (6) - 3 lata temu


Nie daj sie golić za muzykę (3) - 3 lata temu


Każdy w końcu umrze (2) - 3 lata temuZnajdź swojego alfonsa (11) - 3 lata temu

Zabić czy usunąć? (7) - 3 lata temu

Jak zostać Dworcem? (1) - 3 lata temuJak pędzić bimber (10) - 3 lata temu

Czy bańka już pękła? (8) - 3 lata temu

Małżeństwo się nie opłaca (20) - 3 lata temu

Nowy, legalny hazard (2) - 3 lata temu

Złodzieje ciepła atakują (18) - 3 lata temu

ZUS nie chce 5 mld (2) - 3 lata temu

Black Friday po polsku (4) - 3 lata temu

Nowy próg podatkowy (11) - 3 lata temu

Wszyscy jestesmy zlodziejami (5) - 3 lata temu


Koniec polskich spółek w UK? (1) - 3 lata temu

Za tanie linie lotnicze (8) - 3 lata temu

Jak omijać kontrolę państwa (9) - 3 lata temu

Kto blokuje zakup kryptowalut? (5) - 3 lata temu

Ile zapłacisz za nowe seriale (5) - 3 lata temu


O jedna wyplatę mniej (3) - 3 lata temu


Wolnościowcy upadają (13) - 3 lata temu
A klientów mamy w nosie (1) - 4 lata temu

Za co lubię Unię Europejską (18) - 4 lata temu

Czy wziąłbyś order? (22) - 4 lata temuTwoje hasła są za słabe! (6) - 4 lata temu

Niemcy cenzurują internet (4) - 4 lata temu

Do apteki dopłyniesz wpław (7) - 4 lata temu


Wywiad z terrorystą (34) - 4 lata temu


Kto spekuluje masłem? (3) - 4 lata temu

Czy Asbiro to sekta? (12) - 4 lata temu

Czy chciałbyś tyle zarabiać? (15) - 4 lata temu
Lewak zmusza do picia wódki (9) - 4 lata temuChcę sprzedać nerkę męża! (45) - 4 lata temu


No to nacjonalizujemy hazard (4) - 4 lata temu

Warto być biednym (8) - 4 lata temu

Czy Kościół kradnie? (5) - 4 lata temu
Na chuja nam dzietność? (13) - 4 lata temu

Polska skazała terrorystę (6) - 4 lata temu
Do czego prowadzi socjalizm? (5) - 5 lata temuBandyta, ale polski bandyta (13) - 5 lata temu

Urzędnik przy każdym dziecku (7) - 5 lata temu

Jak unikać długów? (1) - 5 lat temuBluzgi, bluzgi, bluzgi... (20) - 5 lat temu

Znamy wyniki wyborów (21) - 5 lat temu


Majonezowi mówimy NIE (16) - 5 lat temu

Koniec z handlem dziećmi (10) - 5 lat temu

Ujawniamy prawdziwego trolla (3) - 5 lat temu


"Te wybory to przełom" (24) - 6 lat temuPo co mieszkać w Polsce? (11) - 6 lat temu

Hugo w Business Misji (6) - 6 lat temu
Jak nie płacić mandatów? (4) - 6 lat temuObalamy mity nt. energetyki (43) - 6 lat temuCzy alimenty powinny istnieć? (29) - 6 lat temu
Możesz jeździć na gapę (10) - 6 lat temuKorwinowsko i emigracyjnie (14) - 6 lat temu


Dlaczego tutaj jest tak drogo? (13) - 7 lat temu

Górnicy mordują ludzi (19) - 7 lat temu

Wolni ludzie się nie żenią (12) - 7 lat temuPrzepracowała 17 lat w ZUS-ie (23) - 7 lat temu


Czy Owsiak kradnie? (26) - 7 lat temu

Czy Żydzi są terrorystami? (18) - 7 lat temu


Jak zabrać 15 milionów? (42) - 7 lat temu


Jak wygrać 24 MacBooki (17) - 7 lat temu
Ile dałbyś za dziecko? (25) - 7 lat temu


Jak kraść? (49) - 7 lat temu


Opodatkujmy rowerzystów (32) - 7 lat temu

Ja zawsze chcę pić... (18) - 7 lat temu

Jak zabić krowę? (46) - 8 lat temuJak wycenić dziecko? (9) - 8 lat temu

MLM to ściema (67) - 8 lat temu

Dupy z Wykopu (40) - 8 lat temuCzy Polacy to kapusie? (44) - 8 lat temu


Kontestatorskie życzenia (6) - 8 lat temu
Czy na taką partię czekamy? (30) - 8 lat temuCzy rolnicy nas okradają? (43) - 8 lat temu

Jak manipulują media? (12) - 8 lat temu


Nietypowe lekarstwo na kaca (5) - 9 lat temu

Korporacje są wyzyskiwane! (23) - 9 lat temu


Wódka czy panienki? (19) - 9 lat temu


Jak nie płacić mandatów? (12) - 9 lat temu


Martin: Jak rzuciłem etat? (27) - 9 lat temu

Gdzie są nasze pieniądze? (13) - 9 lat temu

Squatter przejmuje audycję! (44) - 9 lat temu


Jak się wykańcza firmy (6) - 9 lat temu


Panie, jak protestować? (31) - 9 lat temu

ACTA samo zło (87) - 9 lat temu
ZUS jako partner biznesowy (13) - 9 lat temu

Naloty na graczy (17) - 9 lat temu


Wieczór powyborczy (61) - 9 lat temu

Wręcz przeciwny tygodnik (46) - 9 lat temu
Ile powinien zarabiać poseł? (14) - 9 lat temu


Cała prawda o szczepieniach (22) - 9 lat temu

Nie bądź Jeleniem! (12) - 9 lat temu


Przemyt to grzech! (39) - 10 lat temu

Sześciolatki do szkoły? (68) - 10 lat temuNowe podatki Unii Europejskiej (23) - 10 lat temu

Krągły fetyszyzm (38) - 10 lat temu


Frondo, nie idź tą drogą! (31) - 10 lat temuDemaskujemy manipulacje TVN (31) - 10 lat temuBereta LIVE 2/2 (68) - 10 lat temu

Bereta LIVE 1/2 (33) - 10 lat temuCzy lasy powinny być prywatne? (40) - 10 lat temu

Świat wg PARP godzina druga (7) - 10 lat temu


Dziękujemy ci Platformo (27) - 10 lat temu

Czy Windows jest zbyt drogi? (56) - 10 lat temuTa złodziejska prywatyzacja (36) - 10 lat temuTelewizja śniadaniowa (20) - 10 lat temu


Prawa posiadaczy broni (4) - 10 lat temu


Oszustwa na fotoradarach (6) - 10 lat temu


Jak robią nas w balona (33) - 10 lat temu
Czy media kłamią? (38) - 10 lat temu


Rób, do cholery, dzieci! (11) - 11 lat temu

Prawo do bycia skontrolowanym (1) - 11 lat temu
Dlaczego zarabiasz tak mało? (66) - 11 lat temu

KonteStacja pisze książkę (65) - 11 lat temu


ZUS emigruje do USA (15) - 11 lat temuTylko tutaj nie ma cenzury (32) - 11 lat temu


Jak ukraść dziecko? (9) - 11 lat temu

cHWDP reaktywacja! (12) - 11 lat temu

Martin o PKP w TVN (4) - 11 lat temuKrzyże w szkołach??? (23) - 11 lat temu

Wymyślamy partię idealną (5) - 11 lat temu


O buncie informatyków (8) - 11 lat temuUE powstała! (2) - 11 lat temu

Pilot pierwszego sezonu (5) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Wiercenie studni głębinowych Gorlice, Nowy... - - 20.00
Przemyslaw Teterycz - - 20.00
Blog technologiczny Wirtualny wojownik - - 20.00
wypełnianie płatnych ankiet na eankiety.pl - - 20.00
Agencja pracy Gorzów - Praca jako opiekun... - - 20.00
wypożyczalnia samochodów victoria nowy sącz - - 20.00
Montaż Anten Warszawa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt