Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
3 dni temu
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
wczoraj
Sprzedaż online - Basia Piasek |#567
Basia Piasek Przedsiębiorca z 17 - letnim doświadczeniem w roli lidera i 10-letnim doświadczeniem korporacyjnym. Ostatnie 7 lat przeznaczyła na rozwijanie swoich firm, w których...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2011-12-07

Co 12 minut TV zrobiło z Jankiem

Nadający: Jan Fijor

Janek wrócił z wyprawy na wschód i włączył telewizor. Całe 12 minut ...

KOMENTARZE

Emper 2011-12-08

Ciekawa audycja. Najbardziej lubię gdy odpowiadacie na pytania z emaili.  
 
Co do inwestowania w złoto to w tej chwili złotówka jest za słaba. Porównajcie sobie wykresy złota w stosunku do USD i w stosunku do PLN. kursyzlota.pl 
 
Jeśli złoty się umocni to wtedy złoto prawdopodobnie spadnie.  
 
Chyba, że ktoś może bezpośrednio kupić za USD, wtedy można się zastanawiać.

Witek 2011-12-08

Teraz też jest promocja na mieszkania w sumie..

Pierdek 2011-12-08

Witaj Janku, milo znow slyszec Twoj glos. 
Ciekaw jestem Twojej opini na temat inwestowania w zloto ale dlugoterminowo. Powiedzmy ze bede kupowal co miesiac kilka gram zlota przez nastene 30lat.

mlask 2011-12-08

Mam nadzieję, że cokeman już na stałe się wyniósł. 
a apropo "własności twardej" i "miękkiej": 
i.imgur.com

jan M Fijor 2011-12-08

Będziemy kontynuować temat inwestowania. Zastanowimy się także, co robić ze złotem.  
 
pozdr

Maciej AR 2011-12-08

Pierdek - moim skromnym zdaniem zloto to dośc bezpieczna przechowalnia pieniedzy z mozliwym zyskiem - patrząc na siłe nabywczą.  
 
A Janka też lubie słuchać bo mówi coś zupełnie innego niż slyszę dookoła i dzięki temu mozna sobie porównać takie różne podejście i stworzyć wlasną opinie na jakiś temat. Dzięki Janku! ;)

radek1 2011-12-08

Moim zdaniem audycja Jan + Kamil jest dużo lepsza niż Jan+Cokeman. Ostatnie audycje Jan plus Cokemen były jakieś słabsze. Jakieś wypalenie nastąpiło, znużenie. Brak energii. Nuda. A z Kamilem wrócił dawny żar i ciekawy przekaz od Jana. Myślę ,że Cokeman powinien badać te różniste teorie. Ale może niech bada o innej porze i gdzie indziej. Niech poszukuje świętego grala aby połączyć socjalizm z liberalizmem. Ale może nie w środy o 21-szej.

Jacek 2011-12-08

Popieram zdanie przedmówcy, że duet Jan + Kamil jest najciekawszy w odbiorze. 
 
Pozdrawiam

Cokeman 2011-12-08

Przecież to już dawno jest znalezione: 
 
liberalis.pl 
 
Jak znajdzie się ktoś kto może mnie zastąpić w realizacji z Jankiem to odejdę. Jakoś jak zaczynałem to były pozytywne reakcje, jeszcze 2 tyg temu jak o złocie gadałem też było OK. Nagle zaprosiłem kogos kto troche polewaczył i już lud wściekły i krzyczy Cokeman WON.  
 
Pragne tylko powiedzieć, że to, że mnie nie było to była wcześniej sprawa ugadana między Jankiem i Kamilem. To iż napisałem do Janka, że jestem lewakiem to był wyraz pewnej uczciwości. Chciałem grać w otwarte karty i żeby Janek nie zdziwił sie nagle, że nie dość, że go o agenture oskarżają to jeszcze, że współpracuje z lewakami. Żaden akt rozpaczy na który trzeba się leczyć. No ale przykre jest jeśli każdego kto ma inne poglądy chcemy wysyłać do lekarza. A podobno tylko etatyści są za przymusowym leczeniem. To ja wolę być lewakiem niż etatystą. To są jednak odrębnie różne sprawy. Wolnorynkowy socjalizm istnieje i stanowi ciekawszą krytyke etatyzmu niż niejedne odmiany libertarianizmu: 
cia.media.pl

LesbijskaMewa666 2011-12-08

Uważam, że duet p. Janek plus Cokeman byłby ZDECYDOWANIE ciekawszy niż opcja obecna, ale tylko w sytuacji, gdyby audycja przybrała formę sensownej dyskusji, nie zaś przemądrzałych monologów. Na to jednak nie ma co liczyć, więc osoba współprowadzącego jest mi w zasadzie objętna.

L 2011-12-09

Odnoszę wrażenie, że rzucając na wstępnie ten tekst o Cokemanie, pan Fijor chciał się asekurować. Jak sam przyznał, nie przesłuchał audycji, w których Cokeman sam rozmawiał z goścmi. Na wszelki wypadek więc ośmieszył swojego prowadzącego, aby potem móc powiedzieć "Własnie mowiłem, że powinien się leczyć."  
Dziwne, ze audycje samego Cokemana były dużo popularniejsze niż ta, najnowsza, z panem Fijorem i drugim prowadzącym. Widocznie mimo kilku głosów opowiadających się za obecnym zestawem prowadzących, wiele osób jednak woli, gdy prowadzi Cokeman. 
Panie Fijorze, skoro nie chce się pan dogadywać z Cokemanem, co nie jest trudne, a woli żartować sobie z niego za jego plecami na antenie, to jasne jest, ze wszelki kłopoty z tą współpracą wychodzą od pana. A szkoda, bo audycja nie jest warta takich prymitywnych problemów.

DanielPiesto 2011-12-09

Z Cokemanem bylo warto podnosic dyskusje bo sie czlowiek czegos uczyl, mógł kogoś przekonać a nie tylko wszyscy kiwają głowami. Poczujcie w sobie ducha kontrarian bo inaczej zrobi sie homogeniczne kółko a'la KNP. A Janek nie obrażał przecież nikogo tylko skomentował jego rezygnacje.

Jaskiniowiec 2011-12-09

@L 
Ja wolę coś, co mogę wykorzystać w życiu niż 15 godzinę wałkowania dogmatów. 
 
Cieszę się z powrotu Kamila.

Cokeman 2011-12-09

Jaką rezygnację? Przecież Janek miał ugadaną sprawę z Kamilem na tę środę i nic nie mówił, że rezygnuje. Co ciekawe to dzień wcześniej sam dzwoniłem do Janka by to potwierdzić i wszystko jest nagrane, że to był zwyczajny deal i moje lewactwo nie ma nic do rzeczy dlatego nie kapuje po co te gadki o wysyłaniu mnie do lekarza. 
 
Chęć rezygnacji dopiero tu wyraziłem dowiadując się co ludzie pisali na czacie i tutaj. Radio jest dla słuchaczy a nie dla mnie. Nie chcecie dyskutować to nie zmuszam. Warto dodać, że jak realizowałem z Jankiem to nie wciskałem żadnych lewicowych elementów bo nie ja byłem prowadzącym przecież. Raz zaprosiłem porządnego kulturalnego gościa który pogadał ze mną o lewicy libertarianskiej (nie etatystycznej) i już dym. 
 
Co do homogenicznego kółka to niestety prawda jest. Wystarczy jeden przypadek: 
cokeman2007.blogspot.com 
 
Nie wiem jak to było z popularnością ale przez dluzszy czas ta audycja była wyżej niż teraz. Ale nie wiadomo jak z ilością pobrań.

jan M Fijor 2011-12-09

Żadnego spisku nie ma. Raz bedę prowadzić z Kamilem, innym razem z Cokemanem. Są tematym, w których Kamila czuje bardziej, i są takie, w których mogę się poznęcać nad Cokemanem. W moim wieku sadyzm, to sama rozkosz.  
 
pozdrawlaju

jan M Fijor 2011-12-09

Żadnego spisku nie ma. Raz bedę prowadzić z Kamilem, innym razem z Cokemanem. Są tematy, w których Kamila czuję bardziej, i są takie, w których mogę się poznęcać nad Cokemanem. W moim wieku sadyzm, to sama rozkosz.  
 
pozdrawlaju

sekai 2011-12-09

Osobiście większość audycji mi się nie podoba, są mało wartościowe, mówicie o rzeczach którymi można zajmować się na starość (jak powinna wyglądać własność prywatna) jak bym słuchał prof. miodka o wyższości ź nad dź, najwięcej miesza cokeman - przeteoretyzowałeś, słuchaj nie trzeba czytać ekonomi aby odnaleźć się w kapitalizmie, mnie nie obchodzi teoria jak podzielić las, mnie obchodzi moja własna wolność, i będę o nią walczył z każdym nawet z misesem. Najbardziej to mnie dobija fakt ze każdy zakłada iż musi być ktoś kto rządzi, a dlaczego każdy sam nie może sobą rządzić. Nikt nie wybierze dla mnie lepiej niż ja sam, nie obchodzi mnie to że lewakom nie podoba się kapitalizm, mi się podoba między innymi dlatego że jest dla tych którzy lubią coś robić, wymusza na innych uczenie się szacunku do pracy i wysiłku drugiego człowieka. Wymusza na wszystkich odpowiedzialność za siebie, tam gdzie ludzie sami wybierają na co pójdą ich podatki, np w mieście, bardzo chętnie zrzucają się na szpital na szkołę. Jakos tam nie potrzeba aparatu władzy, a patologiczne jednostki bedą zawsze, a najlepszy dla nich miejsce to obozy pracy, niech kopią rowy w myślą zasady kto nie pracuje ten chodzi głodny, ja nie lubię wchodzic w takie tematy utopijne bo zaraz bym obił mordę myszce miki albo rozbił tv, to że jeszcze wytrzymuje w tym głupim kraju zawdzięczam tylko temu że mogę poświecić cała uwagę na pracę i naukę (na własny pożytek). 
 
Cokeman jeśli chcesz zrobić coś pożytecznego załóż firmę zacznij być produktywnym człowiekiem - to ci te wszystkie lewactwo przejdzie...

Cokeman 2011-12-09

Ale czy znecanie sie nad Cokemanem nie naruszy formuły audycji? 2h wcześniej w każdą środę jest audycja gdzie można sobie powalczyć - KontestArena. Twoja audycja niech zostanie w formie opisowo-doradczej. Walka lewica-prawica w audycji Janka to kompletnie chybiony pomysł i dlatego m.in nie robiłem audycji z Triksterem na żywo bo byłby większy ogień niż kiedyś w BSK czy w konserwie z okazji Smolenska. A tu nie o to chodzi by w audycji bądź co bądź reprezentatywnej odwalać jakieś orki. A poza tym nic to nie da bo skoro nikt nie postuluje jakiś państwowych zamordyzmów to byłaby to kłótnia o szczegóły na zasadzie czy wolny rynek jest fajny bo służy przedsiębiorczości(Mises) czy też jest fajny bo robotnikom jest lepiej(Tucker) albo jest fajny bo pobudza oddolną współpracę zamiast panstwowych wypaczen(Abramowski). Albo czy uzasadniamy własność bezprzedmiotowymi aksjomatami czy też pewnymi społecznymi umowami(bo kto ma czuwać na aksjomatami jeśli nie ludzie?) I tak można bez końca ale chyba nie u Janka ale prędzej u Skały i Wojtka. 
 
Dopóki Janek i Hugo nie znajdą lepszej osoby aby mnie zastąpić na stałe to zostaję i będę realizować. Na lewackie oranie nie ma za bardzo co liczyć tutaj bo słuchacze stanowią homogeniczne kółko przy których KNP oraz hardkore'owi libertarianie czy ultralewacy są bardziej otwarci na dyskurs - wiem bo sprawdzałem.

seul 2011-12-09

Dość już prawackich ataków na Cokemana i wymaga nie wiadomo czego! Nie wiem dlaczego wszyscy mają do niego pretensje.. gdyby nie on nie byłoby w ogóle audycji albo była powtórkowa.. 
 
Nie dość, że gość robi na wolontariacie, całkowicie za darmo, to jeszcze pretensje, że zrobił jedną (!), nietypową (!) audycje...

Hodyn 2011-12-09

Cokeman jest tylko realizatorem, i jego poglądy nie wpływają na audycje. Odcinek z Triksterem to nie było wychwalanie socjalizmu czy zamordyzmu, jak może sobie pomyśleć jakiś prawicowiec, który nie przesłuchał audycji. 
 
Lewicowość Cokemana to po prostu wolnościowość.

sekai 2011-12-09

Tak dziękujcie że w ogóle Tusk wami rządzi bo co by było gdyby go nie było, i że bierze tylko wypłatę dla zwykłego premiera, Cokeman mam ci do powiedzenia tylko tyle, według mnie jesteś teoretykiem oderwanym od rzeczywistości, przez to jesteś nie wiarygodny, kiedyś u Hugo był taki klient jak ty, co prowadzi forum filozofów ekonomi - w czasie kiedy prawdziwy rolnik sadzi ziemniaki i zbiera doświadczenie życiowe, wy na podstawie swoich domysłów i fantazji - będziecie kazać mu robić coś co według was będzie dla niego lepsze, jak dla mnie to jest zamknięta komuna, zrozumcie może wreszcie, że każdy jest za siebie odpowiedzialny sam czy mu to się podoba czy nie, za wszystko przyjdzie mu zapłacić nawet za marnowanie czasu na filozofie biznesu kiedy inni podejmują działania i zbierają plony.... zrób coś a potem powiedz jakie były tego skutki to zacznę cie słuchać

Hodyn 2011-12-09

Sekai kto temu rolnikowi ma kazać coś robić? Jeżeli myślisz, że My, lewicowcy jak seul, Cokeman i Ja mamy zamiar coś komuś rozkazywać, to jesteś w błędzie.

Cokeman 2011-12-09

No jasne bo kazdy kto tu nadaje czy tez byl gosciem to mega rekin na rynku i ekspert ze hej. A jak nie praktykowal to nie ma prawa głosu. W ogole kij w nery Martinowi i Hugo za to ze osmielili sie gadac o szkole i edukacji bo przeciez nie są nauczycielami wiec co to za ludzie kurde. Albo taki Jabol - student na panstwowej uczelni i kabareciarz a na komune wrzuca. Normalnie skandal. Oczywiscie jak Janek gadal o gejach a gejem nie jest to tez nie ma prawa nic mówić bo niby jak? Wszyscy sa niewiarygodni a trolle typu sekai czy mlask to ludzie mega-wiarygodni. Slychac o nich w komentarzach makroekonomicznych, prowadza blogi o gospodarce, zarabiaja krocie ze nawet Kamil wymieka. Proponuje zrobic jeszcze system kwot. Audycje prowadza tylko ci co zarabiaja powyzej 10000 miesiecznie. Komentarz kosztuje 200zl a wejscie na czata 20zl. Przedsiebiorczych na to stac. Reszta won a nie gadać. Kto nie pracuje ten niech zamknie ryj!

sekai 2011-12-10

WIDZISZ JEDNAK DOBRZE MNIE ZROZUMIAŁEŚ, teraz możesz w końcu wsiąść się za coś poważnego (w realnym świecie zamiast wyobraźni) a potem możesz się podzielić swoim doświadczeniem, o ile będziesz miał jeszcze na to siłę, tym się właśnie różnią ludzie czynu od ludzi marudzenia, ja nie mam czasu na gadanie o tym czego się naczytałem, a czas który mam wolny poświęcam na dokształcanie się przez praktykę... ale fajnie jest czasem urwać minutę z życiorysu i przypomnieć komuś że jedyną monetą mającą wartość jest to co zrobiłeś a nie to co powiedziałeś, jeśli 10 tys. to dla ciebie dużo ludzie na bazarach mają więcej - warto się od nich uczyć....

Martin 2011-12-10

To jest dalej jedna z moich ulubionych audycji w tym radiu. I to, jak wysoko jest w rankingu pokazuje, że większość słuchaczy podziela moje zdanie. 
 
Oby tak dalej i oby co tydzień!

Cokeman 2011-12-10

Sekai - z takim poziomem inteligencji to ty w praktyce malo osiagniesz i to szczegolnie na bazarze 
 
Martin - ciesze sie. Uwazasz ze sie sprawdzam jako realizator?

Piotr z Leeds 2011-12-10

Wg mnie każda z osób prowadzących jest inna i wnosi coś nowego do audycji. Janek lubi opowiadać i robi to perfekcyjnie, Cokeman ma dużą wiedzę ekonomiczną, a Kamil ma ciekawe przemyślenia i ciekawe doświadczenia biznesowe. 
 
Ataki na Cokemana są bezpodstawne bo np. audycja o inwestowaniu w złoto była naprawdę dobra i dużo się zniej dowiedziałem. Natomiast audycja o prywatności była klapą, przynajmniej dla mnie bo nic zniej nie zrozumiałem. Preferuję tematy bardziej praktyczne niż polemizowanie.

sekai 2011-12-10

Cokeman więcej osiągnąłem mając już 15 lat niż ty osiągniesz przez całe życie, to że się ciskasz świadczy o tym że zdajesz sobie sprawę że jesteś zwykłym teoretykiem, na dodatek mało rozgarniętym - gdybyś posiadał charakter dojrzałego człowieka, zastanowił byś się nad moją krytyką i janka, przypadek sprawił że słuchałem ostatniej audycji - ja też nie wiem czemu ma służyć miękka własność a czemu twarda - co to za pierdoły, mówiłem już weź się za coś w realnym życiu - mów o tym co zrobiłeś, a nie to co przeczytałeś. Jeśli czegoś tak prostego nie rozumiesz, to powinni wypisać cie z Mensy... 
 
Zdanie Martina mnie nie obchodzi, tym bardziej że go nie słucham i nie zamierzam, to że motłoch głosuje na tuska nie sprawi że zacznę go słuchać a tym bardziej szanować. Nie obchodzi mnie co robią inni i co im się podoba....

LesbijskaMewa666 2011-12-10

I co Ci, Szanowny sekai, z tych wszystko pieniędzy? Do grobu tego nie zabierzesz, a świat i tak zapamięta Cię jako lekko ociążałego umysłowo bufona i buca.  
 
Nażresz się porządnie kiełbachy raz czy drugi? Gratulacje.

Hodyn 2011-12-10

sekai to jakiś naburmuszony bogaty kapitalista, co ci z tych pieniędzy jak nie potrafisz myśleć?

sekai 2011-12-10

Powiem wam tyle dla mnie wartościowe są audycje Hugo np. o broni palnej, Kamila z przedsiebiorcami takimi jak ja, żyjącymi na ziemi a nie w mediach, Janka i Muturi o nieruchomosciach oraz Czerwona Pigułka alternatywa dla Recepty Jedynki oraz Diet Doctor inside & out - ale reszta panowie wy wszyscy to chodnikowi folozofowie i zagubieni lewacy oszukani przez kwasniewskiego.... jakbyście mieli robotę i nie utrzymywali was rodzice po tym jak dobiliscie 40 nie mielibyscie czasu siedziec tutaj i pisac waszych głupot, jak tak nienawidzicie kapitalizmu to po co tu zaglądacie ???????

nikodem 2011-12-10

Mi osobiście podobały się audycje Coke'a i Janka. Pierwszy ma dużo wiedzy teoretycznej z najróżniejszych źródeł a drugi bogate doświadczenie życiowe, dlatego idealnie się uzupełniają. Cokeman we własnych audycjach lubi uciekać w filozofię, co mnie nudzi, ale Janek skutecznie sprowadza go na ziemię.  
Coke jako realizator sprawdza się doskonale. Liczę na to, że jeszcze usłyszę Janka i Cokemana razem. 
 
A tak z innej beczki. Kamilu, czy masz już złoto zakopane kilkanaście kroków od wybranego drzewa, tak jak kiedyś zapowiadałeś?

LesbijskaMewa666 2011-12-10

I to jest kolejny argument za zniesieniem podatków. Są sobie takie chujki, co zostają biznesmenami, bo pazerność na kasę i wizja obżerania się codzień dobrą kiełbachą jest u nich pochodną kompleksów małego fiutka. I w socjaliźmie im się wmawia, że płacą do "wspólnego kasy" więcej niż inni (chuja płacą, bo podatki są przerzucalne - inna sprawa), że tam kogoś niby "utrzymują", i tam sobie chujek jeden z drugim podbudowuje w ten sposób ego. A kapitaliźmie chuj by z tego było. Jebać socjalizm.  
 
W kapitaliźmie jak taki zakompleksiony, bogaty chujek mi wparuje mi do mojej przyczepy kempingowej, to mogę mu odjebać jaja z dubeltówki, jeśli będę miał taki kaprys. A w socjaliźmie to nawet moje sto złotych nie jest warte tyle, co takiego chujka sto złotych, bo on za tysiąc przekupi sobie policjanta albo urzędnika i taki policjant albo urządnik już sprawi, by moja stówa nie była warta nic. Jebać socjalizm. 
 
I w ogóle kto tu mówi, że kapitalizm jest zły? Chujki są złe i to niezależnie od systemu. W kapitaliźmie tylko reszta jest wobec nich na sprawiedliwej pozycji. 
 
A sekai, tak w ogóle, jak nie umiesz czytać (i SŁUCHAĆ nawet) ze zrozumieniem, to po chuj w dyskusji zabierasz głos? Idź tam lepiej w swoich biznesach ODNOŚ KOLEJNE SUKCESY, by ci znów nie flaczał, jakby czasem przyszło co do czego.

sekai 2011-12-11

Fakt od razu widać że jesteś biedakiem, w sensie poziomu intelektualnego przede wszystkim, na szczęście Tusk wam się już dobiera do dupy a ja dawno już przestałem karmić takie pasożyty jak ty - raz pomagałem takiej rodzinie z 10-ciorgiem dzieci, dziś ta rodzina to siedlisko bezmyślności - wszystko bezrobotne, nikt nie może tam skończyć gimnazjum, rozmnażają się już w wieku 14 lat, picie i ćpanie (wiem bo pieniądze przekazywałem księdzu żeby wspomagał takie "potrzebujące rodziny") - Janek ma racje żeby takim jak wy dać tylko kopa w dupę, jak już Tusk do reszty zrujnuje ten kraj a ty Lesbos666 będziesz polował na zgniły jogurt ze śmietnika, bardzo miło mi będzie sobie przypomnieć - jak kończą takie jednostki jak ty....

Hodyn 2011-12-11

Uważaj na swoje słowa panie prezesie sekai, pewnego dnia jak przegniesz to przyjdziemy po twoje grube kapitalistyczne cielsko, zabierzemy ci twoja "własność" i podzielimy między siebie. 
 
Kapitalizm jest zły, bo pozwala takim sekaiom zarobić dzieki zmowie z panstwem na biedzie innych, a potem pomiatać nami. 
 
Na wolnym rynku do niczego bys nie doszedl obrażająć innych ludzi. 
 
Mises pisał: "Mówiąc o nowoczesnych przywódcach przemysłu i szefach wielkich przedsiębiorstw na przykład, nazywają ich ,,królami czekolady” lub ,,królami bawełny” czy ,,królami samochodowymi”. Używanie takich nazw dowodzi, że ci ludzie nie widzą praktycznie żadnej różnicy między nowoczesnymi kierownikami przemysłu a feudalnymi królami, książętami lub lordami dawnych czasów. Ale różnica faktycznie jest bardzo wielka, bo współczesny król czekolady wcale nie rządzi, on służy. On nie panuje nad zdobytym terytorium, niezależny od rynku i swych klientów. Król czekolady – lub król stali, król automobilowy i każdy inny król nowoczesnego przemysłu – zależy od przedsiębiorstwa, które prowadzi i od klienteli, której służy. Ten ,,król” musi utrzymywać dobre stosunki ze swoimi ,,poddanymi” – konsumentami; traci swoje ,,królestwo” natychmiast, gdy nie jest w stanie dać swym klientom lepszej usługi mniejszym kosztem niż inni, z którymi konkuruje." 
 
Teraz jesteś królem czegoś tam, ale pamiętaj, przyjdzie dzień sznura i na takich jak ty, tłustych kapitalistów, którzy dzieki zmowie z państwem wyzyskują nas - lud pracujący, znajdzie się sznur.

sekai 2011-12-11

Dzięki Hołdyńiu dzięki takiej motywacji łatwiej odbierać nadzieje pracownikom i zatrzymywać ich wypłaty - wiesz tak w ogóle to wszyscy przedsiębiorcy na tej planecie pochodzą z rejonów casjopei i mają czułki jak u mrówek o kurde wydało się dlaczego Kamil nosi długie włosy - no bynajmniej zamierzamy wam zmienić atmosferę na spalinową UPSS wydało się a może to tylko wynik wąchania przez ciebie budaprenu - może jesteś na detoksykacji i pod nieuwagę pielęgniarki zakradłeś się do komputera, na twoim miejscu zwiewał bym stamtąd za nim pan doktor przepisze ci elektrowstrząsy... hehehe wiedziałem że ta kontestacja przyciąga odpaly ale nie wiedziałem że jest was aż tyle .......

Cokeman 2011-12-11

sekai - ile zarabiasz na tych chamskich komentach? Jeśli jest na tym kasa to proponuje abys w najblizszy wtorek wystapil u Kamila i powiedzial jak wejsc w ten dochodowy byznes. Jeśli nie ma na tym kasy to........... 
 
Zaorane

jan M Fijor 2011-12-12

Hodyn, Lesbijska mewa wy nie rozumiecie słów Misesa, które holdyn cytuje.Zeby zostac biznesmenem trzeba słuzyć ludziom, i to nie byle jak, lecz nalezycie. Biznes to sluzba, za którą konsumenci - nabywcy uslug.dobr dostarczanych przez biznesmena temu ostatbiemu placą tyle, ze jest bogaty. Im więcej masz, tym lepiej służysz. Czy to się lewactwu podoba, czy nie. Problem w tym, że lewacy to też konsumenci. Dobrowolnie płacą za chleb, rowery czy fryzjera, a mimo to nier są zadowoleni z tego, że kupują dobry chleb czy są ładnie ostrzyżeni. Odsyłam do Bastiata: co widać, i czego nie widać.  
 
pozdrawiam 
ps. Cokeman pokaż klasę i przyjmij cudze opinie z godnością. To nie są opinie personalne, lecz dotyczą poglądów.

Cokeman 2011-12-12

Hodyn nie rozumie slow Misesa ktore zacytowal? To ze lewacy to tez konsumenci to dobrze. Przyjmuje opinie na siebie i teksty mowiace zeby Cokeman odszedl traktuje powaznie

jan M Fijor 2011-12-12

Cokeman przestań histeryzować i użalać się nad sobą. Bądź mężczyzną. Jeśli ktoś się z tobą nie zgadza w jakiejś sprawie, to nie znaczy, że chce cię pognębić, skopać, wykończyć. To jest normalna dyskusja. Jednym się podobasz, innym nie podobasz.i to jest jedyny fakt. Żadnego spisku przeciwko tobie i twojemu radio nie ma.  
 
pozdrawiam

Cokeman 2011-12-12

Odsyłam do komenta nr 4 i nr 7. O to mi chodzilo.

Hodyn 2011-12-12

Bardzo dobrze rozumiem cytat Misesa. Taki system jaki on opisuje, gdzie król służy konsumentom jest na wolnym rynku, natomiast obecnie takie cyniczne cwaniaczky, co obrażają i wyzywają innych od biedaków jak sekai zarabiają dzięki powiązaniom z państwem.  
 
Bo nie wyobrażam sobie jak sekai może zarabiać na wolnym rynku obrażając i wyzywając ludzi.

Claude mOnet 2011-12-12

@Hodyn 
 
A skąd wiesz, że w ogóle zarabia jakiekolwiek pieniądze? Może mieszka z mamą i kotem jak Jarek K. - no i co najważniejsze pobiera jej emeryturę. ;) 
 
Sekai to zwykły troll, który u mnie w audycji w komentach też rozwalał, kopał i podku....ł ludzi. Szkoda na niego czasu...

LesbijskaMewa666 2011-12-12

Ależ nawet na wolnym rynku, takim jak w średniowiecznym Izraelu czy na Dzikim Zachódzie, zawsze znajdą się ludzie, którzy chamstwo i prostactwo tolerują, i są gotowi chamom czy prostakom zapłacić. Mam podejrzenie graniczące z pewnością, że takich (tolerancyjnych) nawet jest większość. 
 
Kapitalizm niczego więc w tym zakresie nie wyklucza. Większość przedsiębiorców, jakich znam i którzy wcale nie działają na rynkach bardzo przez państwo regulowanych, to właśnie chamy i prostaki, ludzie ze wsi i małych miast z kompleksami pochodzenia.

sekai 2011-12-12

CLAUDE klaunie, możesz się pozorować na następce Bernatowicza, ale każdy rozsądny człowiek wie że masz paranoje, i co najmniej 5 innych osób oprócz mnie ci to próbowało uświadomić, wszyscy zdecydowali już dawno że trzeba pogodzić się z twoim kalectwem umysłowym, powiedz mi lepiej czemu mieszasz poważne zagadnienia z pseudonauką i newage - zdecyduj się - albo wierzysz w Newtona albo w Osho..... Miałem paru takich znajomych jak ty, do dzisiejszego dnia jak ty mają zmarnowane życie....

sekai 2011-12-12

Lesbo i Nandyniu - dlatego że ta niedokończona strona, nie wkleja moich komentarzy a ja nie mam czasu jak wy się tutaj żalić. Więc tak używając waszego języka, to powiedzcie mi to w twarz miernoty - grozić to wy możecie swoim matkom, jakbyście pyskowali mi w twarz dostalibyście po prostu w mordę, Janek juz wam wytłumaczył że nie macie zielonego pojęcia o missesie, a tym bardziej o przedsiębiorczości... Moje doświadczenie nauczyło mnie że wśród biednych ludzi (jest najwięcej nienawistnych, niedouczonych, fałszywych, leniwych, kłamliwych i użalających się nad sobą ludzi), kiedyś pomagałem takim bo wychodziłem z założenia że nikt im nie pomaga, ale kiedyś jeden znajomy dziennikarz uświadomił mi że warto pomagać tylko tym co najpierw pomagają sobie, nie czekają na pomoc tylko sami biorą się do roboty, a dlaczego warto im pomóc bo tego nie zmarnują....

sekai 2011-12-12

Cokeman - naucz się wyciągać z krytyki naukę dla siebie, nikt nie jest doskonały a jeśli ktoś mi wytyka błędy (najpierw sprawdzam czy robi to z przyzwyczajenia ze wszystkimi, czy może chce mi pokazać moje wady na które sam nie zwróciłem uwagi). Musisz znać swoją wartość, ale by ją poznać trzeba wystawiać się na upokorzenia, ocenę innych ba ostrą krytykę, długi itd. dopiero potem poznasz swoje zalety i wady, kiedy wiesz że poradziłeś sobie z rzeczami które innych prowadzą do samobójstwa czy zostania bezdomnym, nikt ci tego nie podważy bo dobrze wiesz na co cię stać...

sekai 2011-12-12

Myślę że te gamonie co tu grążą wieszaniem kapitalistów, to rdzenne komuchy którym zachciało się kasy i myślą że gdzieś tu ktoś wygada się jaki to jest kod do matrixa... więc muszę was obedrzeć z tych złudzeń, was od przedsiębiorców różni jedynie charakter, człowiek przedsiębiorczy to taki który lubi coś robić, jest z natury pracowity i ceni ludzi według pracowitości, są inteligentni i bystrzy ponieważ ciągle lubią się uczyć, lubią spotykać i poznawać ludzi i to powoduje że z natury są uprzejmi, dopiero w zetknięciu z takimi tłukami jak wy uczą się - że nie można dopuszczać każdego do swojego otoczenia, wiecie dlaczego przedsiębiorcy mają własne mieszkania i samochody - bo mają siłę charakteru której nie jesteście w stanie ogarnąć, nie oglądają piłki, nie siedzą cały dzień w barze - mają ogródek w którym uprawiają warzywa aby jeść zdrowiej i taniej , jeżdżą rowerem , oszczędzają , czasem przez dwa lata pracują aby zobaczyć pierwszy zysk, marzną na bazarach i w blaszanych budach - kiedy wy grzejecie dupy przed TV... zresztą żaden z was gamoni nie zasłużył na więcej mojego czasu

Cokeman 2011-12-12
sekai 2011-12-12

Cokeman czyli Człowiek-Ch... 
 
Od jakiegoś czasu wkurwia mnie niejaki ''Cokeman'' [ moim zdaniem odpowiedniejszą dlań ksywą byłoby ''Cockman'' ], któremu niestety Kelthuz użycza miejsca w swoim radykalnym libertariańskim ''Radiu Żelaza'', a to z powodu niesłychanej wręcz arogancji i tępoty tego chama - moja tolerancja skończyła się ostatecznie, gdy w ostatniej audycji wyszło zeń szydło czy raczej randystowskie ścierwo z cuchnącego wora : gość  
 
HAHAHAHAHA 
 
papierowy

Hodyn 2011-12-12

sekai, jesteś typowym nowobogackim chamem. 
 
Obrażasz wszystkich w około, gadasz, że nie mamy pojęcia o przedsiębiorczości, misesie, nie znając nas. Prowadzisz wycieczki personalne do mOneta, mnie, Cokemana, LesbijskiejMewy666, nie widzisz, że wszyscy starają ci się pokazać, twoje ograniczone patrzenie na świat? 
 
Ludzie nie dzielą się na: Bogaci-mądrzy Biedni-głupi, znam wielu głupich nowobogackich pajaców (do których się zaliczasz), którzy nie mogą nawet myć stóp ludziom biedniejszym, ale mądrzejszym.

Cokeman 2011-12-12

Sekai - dzieki za ten link. Z takim artykulem moge uderzac do wszelkich lewackich srodowisk pokazujac jak bardzo moge zniszczyc prawaków psychicznie. Normalnie mega wypas!!!!!!!!!1111JEDENJEDEN!!!1

actus 2011-12-13

Nie chcę być źle zrozumiany, ale przeczytawszy i przesłuchawszy całą dyskusję, a zwłaszcza odnośniki z tekstu Sekai do wypowiedzi Cokemana i tekstów na jego blogu, mam wrażenie, że ten człowiek (Cokeman) nie ma bladego pojęcia o twórczości Marksa i Engelsa. 
 
Tak się zastanawiam, czy pomysł Sekai na zwulgaryzowanie wypowiedzi, nie jest jedynie skutecznym sposobem na zwrócenie uwagi na intelektualną mierność Cokemana. 
 
Dla zachowania higieny umysłu, zrobię sobie miesięczną przerwę od słuchania audycji Jana Fijora - a co mi tam: wstrzemięźliwość to piękna cnota!  
Chciałbym po świętach wrócić do słuchania audycji Fijora, która będzie prawdziwie WOLNA w starym, dobrym stylu!

Cokeman 2011-12-13

Nie mam pojęcia, że Marks i Engels komuszyli i pisali bzdury. Owszem pisali ale nie tylko. Zresztą kto ich nie pisał. Ja jedynie wyłapuje niezłe perełki. Słuchaj Janka dalej bo dziś będzie znowu z Kamilem a jutro sam Kamil. Za tydzien ruszamy wątek o złocie i bankowości centralnej. No chyba, że coś innego wyskoczy. Na pohybel hejterom Cokeman nie znika ot tak.

kurekq1992 2011-12-13

Nie wiem jak lewicowiec może prowadzić audycję z Janem Fijorem, który tychże bardzo krytykuje. Jak ktoś jest lewakiem to chyba inne radio jest dla niego tworzone, nie Kontestacja, gdzie promuje się inne wartości. Nie rozumiem zupełnie sytuacji. 
 
Nie wspominając już o "wykładzie" Cokemena na kontestcampie 3, które też było lewackie. 
 
Pozdrawiam, 
Paweł Kuriata.

Cokeman 2011-12-13

Nie ważne czy ciekawe, czy wolnościowe, czy ludzie słuchali, czy dyskutowali. Grunt ze lewackie to do zaorania. Dzieciniada korwinowska trolluje, że aż miło. Nie kojarze ciebie żebyś ze mna wtedy dyskutował. Jedynie Jabol, Marius i Emper coś mówili. Paru innych potem podchodziło i gadało. A ty co? Kozaczysz ze lewaków w KS powinno nie być. Ja bym z tego radia wywalił wszystkich maluczkich trolli co to w realu są potulni jak baranek a w necie to hejterzy ze az miło. Zeby chociaz zadzwonil. Ale chyba odwagi brak. I to ma być wolnościowiec?

Hodyn 2011-12-13
Lutzky 2011-12-13

A może zamiast komentować beznadziejność polityki otaczającej nas na co dzień warto wrócić do najciekawszego tematu czyli robienia biznesu?  
 
Bo samo przekonanie o wyższości wolności nad socjalizmem nic nie daje. To są jakieś podstawy do tworzenia. Właśnie o tym tworzeniu więcej chciałbym słuchać bo ideologicznie to 99% ludzi w kontestacji ma w 99% podobne przemyślenia co Janek. To trochę takie kiszenie się we własnym sosie. Wszyscy wiedzą co jest źle i co trzeba poprawić więc nie ma co o tym gadać bez przerwy przekonując się nawzajem do tego samego.  
 
Kontestacja przede wszystkim ma motywować do działania i samodzielności. Dlatego trzeba pokazywać jak wolność i tworzenie biznesu jest fajne. Pozytywnie - tak jak w USA. 
 
A propos Cokemana (mimo tego że podpadł mi kiedy wyrzucił z anteny słuchacza który przeklnął) muszę stanąć w jego obronie. Prowadząc audycję ani razu nie słyszałem by kontestował poglądy Janka i nie widzę problemu w tym że ma inne poglądy. To jest audycja Janka i to jego światopogląd jest przedstawiany. 
 
A na koniec wszystkich pozdrawiam :)

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2011-12-13

Cokeman, jeśli pamiętasz, to również ja się wypowiadałem - mówiłem wtedy, podczas drugiej, uwzględniającej głosy z widowni, części Twojego wykładu, czym się fundamentalnie różni prawica od lewicy. Co o tym myślisz, po czasie na przetrawienie?

kurekq1992 2011-12-14

Nie dyskutowałem wtedy z Tobą i co z tego, to mój obowiązek? Uznałem, że są ciekawsze tematy i ciekawsi ludzie do dyskusji. To po pierwsze. 
 
Po drugie gdzie tu mówisz o hejtowaniu i trollowaniu? Przeczytaj sobie mój wpis w komentarzach - wyraziłem jedynie zdziwienie dlaczego tak się dzieje. Ja nie wyobrażam sobie bym jako osoba anty-lewicowa jechał na camp lewicowców, wykładał w ich radiu i był obeznany w literaturze, która do nich trafia. Przebywał wśród ludzi, którzy na głos i z entuzjazmem śmieją się z lewicowej Unii Europejskiej. 
 
Po trzecie nie widzę żadnego związku z odwagą, a dzwonieniem do kogoś, bo się z nim nie zgadzam. A do krytyki mam prawo, zarówno w internecie jak i poza nim, a polemika z osobą krytykowaną wcale nie jest moim obowiązkiem i na szczęście nie czuję wyrzutów sumienia. 
 
Ukłony, 
PK.

@kurekq1992 2011-12-14

1. Kontestacja nie jest prawicowa ani lewicowa. 
2. Jeśli ktoś uważa się za prawicowca/lewicowca, ale zgadza się z misją radia ( promowanie wolności i przedsiębiorczości ) to KS jest dla niego IDEALNYM miejscem.  
3. Bastiat był lewicowcem, a jest bardziej wolnościowy niż nie jeden słuchacz KS.

kurekq1992 2011-12-14

Masz jakieś argumenty na twierdzenie, że Bastiat był lewicowcem? Dla mnie mekką lewicy jest socjalizm i raczej przy tym bym trwał, a nie trzeba być znawcą biografii Bastiata by wiedzieć, że jego tezy i życie skupia się na obalaniu twierdzeń socjalistycznych.

@kurekq1992 2011-12-15

Bastiat siedział z lewej strony parlamentu razem z P.J. Proudhon'em. Jak znajdę czas to wygoogluję... 
 
Dodam, że Rothbard też był lewicowcem. Swoją decyzję tłumaczy w pracy: 
“Dlaczego konserwatyści kochają wojnę i państwo?” 
liberalis.pl

Nieprzygoda 2011-12-16

Moim zdaniem Cokeman był dobrym realizatorem... Wprawdzie audycja którą prowadził sam jest dla mnie trochę przeteoretyzowana i mało życiowa ale przecież - czy coś mi UBĘDZIE od tego że ktoś sobie pogada na antenie??? Przecież nie zakneblował Jana M. siłą żeby "ukraść" jego czas antenowy tylko dobrowolnie zgłosił się na zastępstwo. Nie rozumiem więc tego oburzenia? 
 
Chyba poznać więcej opinii niż mniej... Zresztą, jeśli komuś nie podoba się konkretna audycja może wesprzeć radio ze wskazaniem na innego realizatora. Czym tu się emocjonować? 
 
PS. Też zdziwiła mnie teza o Bastiacie - lewicowcu, no ale biorąc pod uwagę że definicje takich rzeczy zmieniają się cały czas każdego możnaby określić tym mianem ... I co z tego?

Łukasz 2011-12-16

@kurekq1992 
Socjalizm to nie to samo co etatyzm. Społecznik to często inteligent pracujący, nie bacząc na honorarium, w imię idei solidaryzmu społecznego. Wielu socjalistów w XIX działało oddolnie na przykład finansując lub prowadząc wiejskie szkoły.  
 
@Nieprzygoda 
 
Właśnie!  
Tylko czemu tylu ludzi podnieca się kto jest lewakiem a kto prawakiem? Nie bardzo interesuje ich co ta osoba myśli, co już zdziałała. Spłycają wszystko do jednego słowa, które, jak wiemy z historii, już kilka razy zmieniało znaczenie.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

Debata Janka z liberałem Łukaszem (8) - 9 miesięcy temu

O tym, co piszecie w komentarzach (12) - 10 miesięcy temu


O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 10 miesięcy temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 11 miesięcy temu

Jak się bogacić? (18) - 11 miesięcy temu


Listy, obyczaje i finanse. (2) - ponad rok temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - ponad rok temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (7) - ponad rok temu
Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - ponad rok temuObligacje dla debili (5) - ponad rok temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - ponad rok temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - ponad rok temu

40 lat i fajrant! (27) - ponad rok temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - ponad rok temu


Rekordowo krótki odcinek (3) - ponad rok temu

Mocz to moc (11) - ponad rok temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - ponad rok temu


Wystarczy języczek u wagi (8) - ponad rok temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - ponad rok temu

O strajku nauczycieli (20) - ponad rok temu

Wady i zalety UK (13) - ponad rok temu


Anarchokapitalizm według Janka (10) - ponad rok temuŻydzi, nieruchomości i dolary (15) - ponad rok temu


Pełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - 2 lata temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - 2 lata temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - 2 lata temu

O wyższości gór nad morzem (11) - 2 lata temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - 2 lata temuJan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - 2 lata temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - 3 lata temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - 3 lata temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - 3 lata temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - 3 lata temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - 3 lata temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 3 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 3 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 3 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 3 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 4 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 4 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 4 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 4 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 5 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 5 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 5 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 5 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 5 lat temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 5 lat temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 5 lat temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lat temuJan Fijor - Wybory (19) - 6 lat temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 6 lat temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 6 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 6 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 6 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 6 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 6 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 6 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 7 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 7 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 7 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 7 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 7 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 7 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (89) - 7 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 7 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 7 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 7 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 7 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 7 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 8 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 8 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 8 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 8 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 8 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 8 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 8 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 8 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 8 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 8 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 8 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 8 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 8 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 8 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 8 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 9 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 9 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 9 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 9 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 9 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 9 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 9 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 9 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 9 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 9 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 9 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 9 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 10 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 10 lat temu


Jak nauczyć się pracowitości (12) - 10 lat temu

Jan Fijor o gejowych (50) - 10 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 10 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 10 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 10 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 10 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 10 lat temu


Żona milionera (10) - 10 lat temu
Trochę afryki trochę Ukrainy (4) - 10 lat temu

Afryka Afryka (27) - 10 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 10 lat temu

Trochę o policji i emeryturach (11) - 10 lat temu

Janek o szpitalach (7) - 10 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 10 lat temu

Fijor w Californi (17) - 10 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 10 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 10 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 10 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 11 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 11 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 11 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 11 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 11 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Księgowość online - - 20.00
Szkolenie przedłużanie rzęs Kraków... - - 20.00
Sklep z zabawkami dla dzieci Rzeszów... - - 20.00
Drabiny producent aluminiowe drewniane - - 20.00
zarabianie w internecie - - 20.00
ubezpieczenia na życie nowy sącz szkolenia bhp - - 20.00
Konrad - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt