Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Jutro
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
5 dni temu
LEWICA DZIAŁA RAZEM Z WOLNOŚCIOWCAMI?
#OtwieraMY - obywatelskie nieposłuszeństwo przeciw kwarantannie. Kolejne biznesy działają wbrew zakazowi. Atak na Kapitol i bany dla Donalda Trumpa. Czy żyjemy w dyktacie korporacji. Brak...
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
5 dni temu
Finanse osobiste - Jacek Gacoń |#574
Jacek Gacoń Expert od finansów osobistych. W 2014 roku stworzył blog o tematyce finansów osobistych: https://jakdorobic.pl/. Główna idea bloga to polepszanie budżetu osobistego poprzez...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-12-19

Urzędnicze marnotrawstwo, maślany kryzys i Zielona Flota Obamy.

Nadający:

Najciekawsze informacje z ostatniego tygodnia. Polska: Zmniejszanie długu, rządowa pomoc dla samozatrudnionych, spis klauzul niedozwolonych, norweskie Hitlerjugend, afera informatyzacyjna, korupcja drogowa, złotówka za pięć złotych, ekologiczne poparcie szkieletora, ukradzione dziecięce obiady i karpiówka. Unia: Soki i prognozy. Świat: Ubankowieni emeryci we Włoszech, powszechny abonament w Finlandii, skandynawski kryzys maślany, kolejna zielona Obamagate, ustawa SOPA w USA, Kanada pachnąca konserwą, stan wyjątkowy w Kazachstanie, bunt w Wukan i nowy cykl ,,Uwolnić półksiężyc''. Audycję przygotował Viktor, częściowo na podstawie newsów opracowanych przez AS, EstEsta i Mateusza z Kanady. Linki do audycji - na stronie: http://radio.kontestacja.com/tydzien/2011/12/19/audycja-19-xii/

KOMENTARZE

EstEst 2011-12-19

Aha, jedno pytanie do słuchaczy: 
Jako, że byłem przeziębiony, nie za bardzo mogłem nagrywać audycji. W rezultacie Viktor nagrywał, a ja (z pomocą AS) byłem odpowiedzialny za zebranie newsów. Dodatkowo cała część zagraniczna (od newsa o Włoszech) opiera się na tekstach napisanych przeze mnie, które Viktor przeczytał, a nie na tradycyjnej radosnej improwizacji na podstawie tekstów źródłowych. 
 
Przy okazji, okazało się, że Viktor dużo bardziej lubi czytać gotowe rzeczy niż przygotowywać informacje, a ja z kolei lepiej się bawię z klawiaturą niż mikrofonem (o tym akurat wiedziałem jeszcze zanim zacząłem nagrywać - stąd przewijające się co pewien czas ogłoszenia: ,,Oddam audycję w dobre ręce, żeby zająć się czymś innym''). Minusem jest to, że napisanie tego wszystkiego zajmuje duuuużo więcej czasu niż normalne nagranie audycji (kto próbował, ten wie). Ale techniczne kwestie można dopracować. Teraz tylko pytanie do słuchaczy - jak to wyszło? Czy czytanie newsów (oczywiście z własną interpretacją i dodawaniem własnych komentarzy - nie ma potrzeby się sztywno trzymać) jest lepsze niż improwizacja na podstawie tekstu? Czy nie wypada jakoś sztucznie? Czy macie jakieś sugestie/przemyślenia na ten temat? 
 
Oczywiście, zrobimy jak nam się będzie podobało, ale opinie mogą nam wskazać właściwy kierunek rozwoju lub jakiś aspekt sprawy, którego nie dostrzegamy.

Mateusz z Kanady 2011-12-20

“Wielka zielona flota lotniskowcow”, fajne i cudownie Obamowato debilne... wszystkie lotniskowce w US Navy sa napedzane ... reaktorami atomowymi. 
 
Wedlug mnie audycja swietna i wcale nie sztuczna. Jak Viktor sie rozkreca to super wychodzi. Oczywiscie ile przygotowanie wszystkiego wymaga wysilku osobna sprawa.

EstEst 2011-12-20

Tak, zgadza się, lotniskowce mają napęd atomowy. Nie wchodziłem w detale, bo nie to było istotne, ale to paliwo z wodorostów ma być dla samolotów z tych lotniskowców.

AS 2011-12-21

EstEst-cie, macie z Wiktorem podobne głosy. Trochę tak, jakbyście byli braćmi. Znajoma, która słuchała jednej z twoich audycji powiedziała nawet, że EstEst to dobry aktor, bo tak "inaczej" potrafi czytać. A to był... Wiktor przecież :))) Nawet ja się nie zorientowałam od razu. 
Co do przygotowania audycji "Tydzień...": niestety, nie ma się co łudzić, ale jedna osoba nie zrobi wszystkiego. Nawet dwóm będzie trudno. Tu potrzeba zespołu. Dwie osoby tylko (albo przede wszystkim) nagrywają decydują o kształcie audycji i weryfikują przesłane im gotowe newsy, a dwie przeszukują Internet oraz newsy przygotowują. Wszak audycja jest długa, a i nie samą KonteStacją człowiek żyje. Trzeba jednak motywacji i dyscypliny tych, którzy się zobowiążą, że będą audycję dalej prowadzić. 
 
W ogóle KonteStacja robi kawał dobrej roboty.

Dzięki 2011-12-21

Obie formy są świetne. Wkładacie w to i tak dużo pracy oraz czasu. Nagrywajcie tak, aby było Wam łatwiej.

Dzięki 2011-12-21

Obie formy są świetne.

Nieprzygoda 2011-12-28

Mi też podoba się i tak i tak-więc jak wam wygodniej. :) Swoją drogą - dlaczego TwS nie ma do wyboru wśród audycji na które można wpłacić 50% ???

EstEst 2011-12-29

Wkrótce będzie taka możliwość. Zobaczymy, na ile przydatni jesteśmy ;) 
 
Wracamy już 2 stycznia!

Dodaj komentarz...


Twórca i szef zespołu. który przygotowuje cotygodniową audycję Tydzień w sieci

Inne audycje tego autora:

TM - Socrealizm (10) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (17) - 8 lat temu

Ekonomia do góry nogami (19) - 8 lat temu

A co z biednymi dziećmi? (20) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu IV (7) - 8 lat temu


Więcej audycji...

Łapy precz od deszczu! (9) - 8 lat temu


Wieści z Biurwolandu III (8) - 8 lat temu


Wieści z biurwolandu II (17) - 9 lat temuPecunia non szalet (2) - 9 lat temu

Wieści z biurwolandu (14) - 9 lat temu


ZOMO-wcy dawniej i dziś (5) - 10 lat temuWydanie specjalne (13) - 10 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

TM - - 50.00
Marcin z Jarocina - - 50.00
Tom - - 50.00
Marcin z Szczecina - - 20.00
Adam z Warszawy - - 20.00
Marcin z Szczecina - - 10.00
na zachętę dla EseEsta - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt