Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Dziś
21:00
„Luźne Gatki” z ByteEaterem
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Wydanie Główne
wczoraj
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
5 rzeczy, które są źle nazywane w Kościele katolickim
Czym się różni dziewicze poczęcie od niepokalanego poczęcia? Dlaczego „grzech pierworodny” to niefortunne tłumaczenie „peccatum originale”? Czy Ofiara mszy świętej się powtarza na każdej...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-12-25

O finansach w Biblii. Cz. 2 Chciwoœść

Nadający:

Druga czeœść opowieœci pastora-przedsiêbiorcy o finansach w Biblii. Tym razem tematem jest chciwość.

KOMENTARZE

Verde 2011-12-25

Rewelacja. 
Czekam na kolejne odcinki. 
Mam nadzieje, ze nie zabraknie pastorowi checi do prawadzenia audycji!

Hubal 2011-12-25

Świetna audycja 
Czekam na więcej

AK47 2011-12-26

Dobre

Tailor 2011-12-26

oj katarek katarek...

Koras 2011-12-26

Audycje świetne ! I również nie dawno przeczytałem książke Pana Jana polecam, ta książka powinna być lekturą w szkole.

KIRK 2011-12-27

Nie wiem z jakiego kosciola jest ten Pan ale w wielu kwestiach sie myli robiac bledne zalozenia.  
1. Zalozenie ze kazda inwestycja sie zwroci jest oczywistym nonsensem, gdyby tak bylo to nie byloby bankructw , lub nierentownych przedsiebiorstw. Jak wiemy tylko nielicznym udaje sie osiagnac sukces (czytaj zwrot z inwestycji). 
2. 
3. 
Zalozen blednych jest wiecej... Pisze zeby sklonic do myslenia mlodych ludzi , ktorzy czesto slepo wierza, bezkrytycznie przysluchujac sie tym banialukom.

Marius 2011-12-27

1. KIRK jest głupi. 
 
2.Mądrości najlepiej szukać w sobie, a nie świętych księgach. Najczęściej sami znamy odpowiedzi których szukamy. Do tego zresztą sprowadza się rola Coach'a by zadawać odpowiednie pytania i tym samym pobudzić ucznia do znalezienia samemu na nie odpowiedzi.

KIRK 2011-12-27

1. Marius nie potrafi prowadzic konstruktywnych dialogow - jedyne co potrafi to ublizac innym.

Marius 2011-12-27

-Sprzeciw! Marius potrafi prowadzić konstruktywny dialog i ubliżać innym. 
 
-Podtrzymany!

Verde 2011-12-27

Sprawdzalem co to za kosciol i jest to jakis odlam zielonoswiatkowcow - prosze mnie poprawic, jesli sie myle. 
Na ten temat mozna juz samemu latwo znalezc informacje.

Tomasz 2011-12-27

kolejna świetna audycja w kontestacji :) tak trzymać :)

Mateusz 2011-12-29

Dzięki audycji postanowiłem spróbować dawać miesięcznie jakąś kwotę dla potrzebujących, nie na KK, czy inne paskudne organizacje: od nowego roku co miesiąc 10zł na kontestację :) w końcu transfer kosztuje. Nie jest to dużo, ale jako student, którego nie finansują rodzice jest to jakaś tam kwota, za którą można mieć np. na jeden dzień jedzenie z biedronki ;). 
 
Pozdrawiam, 
Mateusz

Maciej 2011-12-29

KIRK: jak możesz nie wiedzieć z jakiego kościoła jest pastor, gdy przy opisie osoby nadającej audycję jest informacja: "Andrzej Burzyński - były ksiądz, obecny pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej ". Pozostała część komentarza KIRK-a jest dla mnie niezrozumiała, więc się do niej nie mogę odnieść merytorycznie. 
Marius: piszesz "1. KIRK jest głupi. 2.Mądrości najlepiej szukać w sobie, a nie świętych księgach..." Wydaje mi się, że dla KIRK-a lepiej będzie przy Twoim założeniu jednak poszukać mądrości w świętej księdze jaką jest Biblia:)) 
Do siego roku!

DanielPiesto 2011-12-30

Skoro już Mateusz nazywasz moją ukochaną organizację paskudną to podaj jakieś argumenty wynikające z Twoich błędnych założeń. 
 
Zdrówko

Mateusz 2011-12-30

Oczywiście: uważam, że spora ilość pieniędzy, którą bym tam przekazał jest marnotrawiona (przekazałbym 10zł, z czego pewnie 7-8 pochłoną struktury organizacji). Rozumiem schludna, czysta świątynia, ale te całe pałace stawione "w imię boga", czy tam masę kasy, które jest ładowane w figurki (choćby Jezus ze Świebodzina) - bałwochwalstwo, a nie przekaz z Pisma Świętego. Samą wiarę uważam, za rzecz przydatną w życiu człowieka. Jednak cały KK kojarzy mi się korporacją, a nie instytucją dobroczynną. Myślę, że sam przyznasz, że jest wiele niedobrych rzeczy, które przez KK się dzieją (choćby "NIE" dla prezerwatyw w afryce - przyczynili się tym do śmierci wielu osób przez aids. Celibat wśród księży, który powoduje, że mamy takich skrzywionych i oderwanych od rzeczywistości duchownych. Nie rozumiem, dlaczego ksiądz nie mógłby mieć rodziny... ale moment, przecież majątek musi zostać w rękach KK - od smutna przyczyna...).

Daniel Piesto 2011-12-31

Marnotrawienie kasy - W każdej instytucji kasa jest marnotrawiona. Pomimo, że Kościół jest święty i założony przez Jezusa to ludzie są grzeszni i zgadzam się, że zamiast organizować ekumeniczne modlitwy o pokój można by dać na Caritas. Zgodzisz się ze mną, że Kościół ma nawracać a nie rozdawać chleby. Bałwochwalstwo to oddawanie czci fałszywym bóstwom, więc nie czczenie Jezusa. 
 
Nie dla prezerwatyw - Kościół nie zarażał nikogo AIDS'em tylko ludzie bzykali się bez ślubu. Teraz przyzwoliliby na seks bez prokreacji a za 20 lat zmieniłaby się mentalność ludzi na taką ja w Europie Zachodniej.. 
 
celibat u księży - mówisz, że 'mamy' takich duchownych. Czyli rozumiem, że identyfikujesz się z KK. Większość księży, których poznałem była uczciwymi i ciekawymi ludźmi. Może miałem szczęście. Jeden miał czarny pas w Tae-Kwon-Do, inny jeździł po Polsce stopem. Nikt ich nie zmuszał do celibatu z resztą. 
 
O co Ci chodzi z tą smutną przyczyną? 
 
Pzdr

Matt 2011-12-31

Nikogo nie zaraził, jednak sprzeciw wobec zabezpieczania się (właściwie dlaczego? Komuś dzieje się krzywda, jak para chce mieć trochę przyjemności, a aktualnie dzieci nie planuje, albo ich na nie po prostu nie stać?) powoduje, że ilość zarażeń jest większa.  
 
Co do księży, to zgodzę się, jest wielu bardzo w porządku :) osobiście znałem w życiu 4-rech, z czego 2 było bardzo w porządku, a dwóch wręcz przeciwnie (w sensie nie można było poprowadzić normalnej dyskusji, każdy argument, który nie pasował do ich wizji świata powodował, że zaczynali się burzyć. Podobnie z katechetkami/zakonniacami, tutaj 100%, tzn. każda, z którą miałem styczność, żyła w swoim własnym, utopijnym świecie, coś jak socjalizm :) niby idee piękne, ale w praktyce nie działa), w porównaniu z innymi zawodami (np. programista, których znam wielu, 100% jak na razie okazało się świetnymi, ciekawymi ludźmi), to jest to całkiem spora część. 
 
Co do smutnej przyczyny. Chodzi o powód, dla którego ksiądz w KK nie może mieć rodziny (w sensie żona + dzieci). Chodzi o nic innego jak o majątek. Brak rodziny = brak osób, którzy mogą dziedziczyć wypracowane przez księdza środki -> więcej kasy dla KK. Nie widzę innego powodu, dla którego KK miałby się sprzeciwiać możliwości prowadzenia normalnego życia przez ich pracowników.

Daniel Piesto 2012-01-03

Jak para chce mieć trochę przyjemności to niech pójdzie na lody :) A jak chcą duużo przyjemności, tak silnej, że można się od niej uzależnić to z doświadczenia polecam ślub. Rozumiem, że jak polecam ślub, to już powoduję większą ilość zarażeń AIDS? 
 
Co do księży, wszyscy wybrali sobie takie życie. My Możemy służyć Kościołowi, Bogu, nawracać innych bez ślubów czystości. 
 
Zdrówko

Mateusz 2012-01-05

Trochę nam dyskusja z tematu audycji zeszła. Mamy trochę inny sposób widzenia świata. Tak czy inaczej, audycje bardzo mi się podobają i z przyjemnością będę słuchał kolejnych :) pozdrawiam

Dodaj komentarz...


Andrzej Burzyński - założyciel Instytutu Rozwoju Osobistego KOAH Autor książek: „Od pasji do biznesu”, „Życie pełne pasji”, „Przebacz i uwolnij siebie”. Wykładowca Alternatywnej Szkoły Biznesu i Rozwoju Osobistego. Prowadzi blog AndrzejBurzynski.pl. Aktywny inwestor w nieruchomości. Duchowny w Kościele Zielonoświątkowym.

Doświadczony szkoleniowiec, którego główną pasją jest rozbudzanie i rozwijanie potencjału zarówno swojego jak i innych. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch synów.

Prowadzi audycję Opowieści pastora przedsiębiorcy

Inne audycje tego autora:

Test jednego roku (5) - 5 lata temu

Jak dokonac skutecznej zmiany? (5) - 5 lata temu


Więcej audycji...
Jak żyć? (3) - 5 lata temu

Jak skutecznie motywować? (1) - 5 lata temu
Jak mądrzej stawiać cele? (3) - 5 lata temu

Jaki jest twój przemawiania? (5) - 5 lata temu


Jak być lepszym liderem - 5 lata temu


Noworoczne zmiany - 5 lat temu

Co zrobić z nadmiarem spraw (3) - 5 lat temu

Jak pokonac zniechecenie (1) - 5 lat temu

Jak prowadzic owocne zycie (3) - 5 lat temuJak zarządzać zespolem (3) - 5 lat temu

Sekrety szkoleniowcow (1) - 5 lat temu

Dwa pionierskie wydarzenia (3) - 5 lat temu

Jak uczyć się skutecznie (1) - 5 lat temu


Jak zalozyc firme w Anglii (2) - 5 lat temuJak zarzadzac finansami (5) - 6 lat temu

Jak byc dobrym dla siebie (4) - 6 lat temu

Personal branding (2) - 6 lat temu


Dealmaker (1) - 6 lat temuJak stworzyc biznes plan (3) - 6 lat temu


Strategiczna pasja (4) - 6 lat temu

Chciwość (3) - 6 lat temu

Sprzedażowa pasja (3) - 6 lat temu


Coachingowa pasja (1) - 6 lat temu
15 niezawodnych praw rozwoju (4) - 6 lat temu

Kreatywność na zawołanie (5) - 6 lat temu

Samochodowa pasja (4) - 6 lat temuFilipinska pasja (1) - 6 lat temu

Jak zostać szkoleniowcem? (2) - 6 lat temu

Biznes i rodzina (5) - 6 lat temu

Międzykulturowa pasja (4) - 6 lat temu


Odwaga wbiznesie (18) - 6 lat temu

Tajlandia kraj negocjacji (5) - 6 lat temu

Od bezdomnego do milionera (7) - 6 lat temu

Duchowa pasja (3) - 6 lat temu
Sztuka delegowania zadan (9) - 6 lat temu


Jak zdobyć klientów (5) - 6 lat temu
Pasje miliardera (1) - 6 lat temu

Jak byc produktywnym (3) - 6 lat temu
Myśleć jak milionerzy (3) - 6 lat temu

Od taksowkarza do milionera (1) - 7 lat temu

Jak zarobić na książce? (14) - 7 lat temu

Jak zarabiać więcej? (11) - 7 lat temu


Zarządzanie metodą kaizen (6) - 7 lat temu

Jak inwestowac w pracownikow (1) - 7 lat temuDlaczego zarabiać więcej (2) - 7 lat temu


Przesłanie, które niesiesz (4) - 7 lat temuMisja biznesowo-duchowa (6) - 7 lat temu

Jak kochać i być kochanym? (3) - 7 lat temu

Milość pełna pasji (5) - 7 lat temu

Zawiedzione_nadzieje (2) - 7 lat temu

Droga_do_sukcesu (2) - 7 lat temu

Efektywna_komunikacja (4) - 7 lat temuBądź sobą w biznesie (7) - 7 lat temuReguły wpływu Cialdiniego (3) - 7 lat temu

Marketing relacyjny (3) - 7 lat temu

Biznes w praktyce - 7 lat temu


Marketing edukacyjny. (4) - 7 lat temu

Przywództwo - złote zasady (4) - 7 lat temu


Czym jest rozwój osobisty? (3) - 7 lat temu

Zwycięskie nawyki (1) - 7 lat temu

Jak być efektywnym (2) - 7 lat temu

Siła osobowości w biznesie (10) - 7 lat temu


Mam marzenia (1) - 7 lat temu

Global Leadership Summit (4) - 7 lat temu

Postawa to podstawa (1) - 7 lat temu


Motywacja co to jest (2) - 7 lat temuPracę swoich marzeń... (2) - 7 lat temu

Przyjemna ciężka praca (16) - 8 lat temu

Przyczyny naszych porażek (4) - 8 lat temu


W czym mogę Ci pomóc? (1) - 8 lat temu


Od PASJI do BIZNESU (4) - 8 lat temu

Drabina do sukcesu :) (1) - 8 lat temu

Potęga networkingu (4) - 8 lat temu

Przypadek (3) - 8 lat temu

Refleksje miliardera (3) - 8 lat temu

Dekalog biznesu (5) - 8 lat temu

Niedoceniany MENTORING (3) - 8 lat temu

Przeceniany coaching (7) - 8 lat temu

JAK NIE SPŁYCIĆ ŻYCIA? (2) - 8 lat temu

8 dróg do bogactwa (5) - 8 lat temu

Zmartwychwstanie MARZEÑ (2) - 8 lat temu

Jak dogadać się z każdym (7) - 8 lat temu

Przemawiaj z pasją (5) - 8 lat temuKOMPAS KARIERY (5) - 8 lat temu

ZRÓB to po SWOJEMU (1) - 8 lat temu


Masz SATYSFAKCJĘ czy ZAWÓD? (15) - 8 lat temu

Kto NAWIGUJE twoje życie… (3) - 8 lat temu

Przebacz i UWOLNIJ siebie (4) - 8 lat temu

Jak zmienić przeszłość? (8) - 8 lat temu

Uczyń ten rok WYJĄTKOWYM (3) - 8 lat temu

POŻEGNALNA audycja (13) - 8 lat temu


SUKCES ma wiele TWARZY (2) - 8 lat temu


Sztuka PEWNOŚCI SIEBIE (7) - 8 lat temu

Co MÓWISZ sam o SOBIE (2) - 8 lat temu

Postanowienia noworoczne (5) - 8 lat temuŻYCIE jest jak… (39) - 8 lat temu

Czy KIYOSAKI zbankrutował? (4) - 8 lat temu

Stworzony do SZCZĘŚCIA (5) - 8 lat temu

Zamożny i zadowolony (1) - 8 lat temu

Urodzony by ZWYCIĘŻAĆ (7) - 8 lat temu

Nauczyciele ŻYCIA (3) - 8 lat temu


GENIALNE pytania (2) - 9 lat temu
Co daje SIŁĘ - 9 lat temu

Zwiększ swoje ZNACZENIE (15) - 9 lat temu


Sięgnij po to, co CHCESZ! (9) - 9 lat temu

Uwolnij swój POTENCJAŁ! (3) - 9 lat temu

MYŚLEĆ jak BÓG! (7) - 9 lat temu

Bądź DOBRY dla SIEBIE (2) - 9 lat temu

Mit BRAKu CZASU (6) - 9 lat temu

Najszczęśliwsi na świecie (7) - 9 lat temu

KRYTYKA, która zbliża (2) - 9 lat temu

NIEWAŻNE kogo znasz… (3) - 9 lat temu

POMYSŁ na biznes (5) - 9 lat temu

V.I.P. (13) - 9 lat temu

Życie w TRYBIE KRYZYSOWYM (6) - 9 lat temu

Wywiad z Janem Kulczykiem (8) - 9 lat temu

BIZNES to… (2) - 9 lat temu


Jak pokonać LENISTWO? (7) - 9 lat temu


Świętowanie (4) - 9 lat temu


Jak być ODWAŻNYM kiedy… (2) - 9 lat temu

Zdrowe nawyki finansowe (1) - 9 lat temu

Jak znależć inwestora? (3) - 9 lat temu


Twój schemat finansowy (3) - 9 lat temu


Premiera pastora (13) - 9 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Artur - - 50.00
KupiłemteżksiążkęnaEDUKATORIUM.PL - - 20.00
MarzeniaDoZrobienia - - 50.00
MarzeniaDoZrobienia - - 50.00
Gerol - - 50.00
Sesje przychodzące - - 30.00
Waldek z lasu - - 100.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt