Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne (2)
5 dni temu
Czy coś nam grozi za wyjście do knajpy?
OtwieraMY biznesy vs sanepid. Mapa. Niespodziewane naloty. Czy można nagrywać interwencję? Mandaty płatne z góry. Przegrana i bany Trumpa. Perler wciąż bez hostingu. Koszty są niezbędne...
Spisek szlachetnych
wczoraj
Hemikryptomonokaidialog
Przez ok. pół odcinka zamówiona próbka ByteEatera gadającego bez głębszego przygotowania na różne tematy, jak to w audycji z założenia „luźnej”. Potem dzwoni Grzesiek (ten od pizzy) i...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: 2011-12-28

Podsumowanie roku i ogłoszenie konkursu

Nadający:

Ogłaszamy konkurs, i rozmawiamy min o: owsikach, tasiemcach, pasożytych dopochwowych, jak ważne jest właściwe wiązanie buta i o edukacji narodowej

KOMENTARZE

iskra 2011-12-29

Łukasz, nie ma czegoś takiego jak "pasożyt dopochwowy" :) "Pochwowy" jest :) 
 
JA MAM POMYSŁ NA KONKURS, w którym autentycznie się tzreba będzie wykazać. Za chwilę Nowy Rok i nowe postanowienia. Ja jestem ciekawa jakie postanowienia w temacie zdrowia/profilaktyki/edukacji prozdrowotnej poczynili lub poczynią nasi słuchacze.  
 
Chętnie bym posłuchała - jakie są te postanowienia, jaka jest motywacja i czy coś już w tym kierunku zostało zrobione. Zwłaszcza to ostatnie :) Za najbardziej "serco-szczipatielną" opowieść nagroda. Co Wy na to?

iskra 2011-12-29

A! Wspomniane w audycji i obiecane - padło przy propozycji słuchacza, by nagrodą w konkursie była książka Virrapena "Skutek uboczny: śmierć" (którą przeczytać warto). 
 
Druga mocna pozycja w temacie to napisana przez Marcię Angell publikacja "Prawda o firmach farmaceutycznych. Jak nas oszukują i co z tym robić", o strategiach i metodach wielkiej farmacji. U nas ukazała się jako suplement do wydania "Aptekarza" (vol. 13, 2005). Tu link: 
ttp://www.tfe.edu.pl 
 
 
A tu coś odgrzebanego "przy okazji": www.pzppf.com.pl - w tym samym temacie: tym razem producenci leków generycznych mówią o praktykach producentów leków oryginalnych

Łukasz Roszyk 2011-12-29

Pochwowy, dopochwowy xD a tam... :) 
 
To z Postanowieniami możemy ogłosić w przyszłym tygodniu :)

trisom 2011-12-29

W ramach "konkursu na konkurs" mam następującą propozycję: Tytuł: "Co nas oburza, co nas zachwyca"  
Idea: Podczas audycji i/lub w postach pod audycją podać opis sytuacji jak w tytule, czyli takiej która albo była/jest irytująca dla nas, bądź takiej, która nas zainspiruje, pobudzi do działania. I tak z jednej strony można by dać przykład Nick'a Vujicic'a - bez rąk, bez nóg, bez problemów a z drugiej strony "Suer size me" czyli amerykańskie mniam mniam. Krótkie opisanie w poście/audycji, podanie linka i najlepsza historia/przypadek wygrywa. 
Ograniczenia: Długość jednej historii nie może być dłuższa od odcinka audycji :) max 10 min i długości jednego posta. Historia musi być orginalna, czyli nie przytaczana w audycjach i przynajmniej trochę związana z tematyką audycji. 9-11 - odpada. 
Zwycięża ten kogo wybiorą prowadzący.

Voter101 2011-12-29

Miałem Joannie wysłać link do jakiegoś artykułu o wózkach dla mam-biegaczek. Skype nie chciał wysłać wiadomości, toteż link wrzucam tutaj: 
 
www.bieganie.pl 
 
Polecam także rozejrzeć się po całej stronie, dużo tam świetnej jakości tekstów o zdrowiu i diecie. 
 
A dla osób chcących zacząć bieganie polecam taki oto plan treningowy: 
 
bieganie.pl 
 
30 sekund biegania w pierwszym tygodniu, chyba jest w zasięgu każdej osoby. :)

iskra 2011-12-30

@trisom. Nieźle :) Jesteś pierwszy póki co, a przy tym mi podsunąłeś pomysł na konkurs: odszukujemy historie tragicznych postaci takich jak Semmelweis, Gerson czy Arpad Pustai, dzielimy się nimi na antenie i odnajdujemy przesłanie tych historii. Skoro takich tragicznych postaci w medycynie i naukach pokrewnych jest mnóstwo, to wartoby coś o nich wiedzieć. 
 
@Voter101 - dzięki za linki! :) 
 
A przy okazji: jeszcze jeden link do slajdów o GMO i krótka notatka o Arpad'zie Pustai'u

trisom 2011-12-30

@iskra dla równowagi przestawiam historie ludzi "pozytywnie zakręconych" którzy przez swoje życie stali się "żywymi ikonami".  
Numer jeden Hunter Cambell "Patch" Adams - próba samobójcza, psychiatryk a potem studia medyczne i zupełnie inne podejście do "leczenia" pacjentów - polecam film jak i wzięcie pod rozwagę historię jego życia.  
Numer dwa Richard Bandler - twórca NLP wygląda jak wcielenie diabła i na początku wrażenie się potwierdza aby po chwili stwierdzić że "tu robi się mnie w pupala" po czym ostatecznie albo jest się jego "wyznawcą" albo się go nienawidzi - polecam wykłady video  
Joe Vitale - myśl pozytywnie albo nie myśl wcale. Ci co oglądali "Secret" nie trzeba Pana przedstawiać. Świetne wykłady o "Prawie przyciągania", jedności człowieka i wszechświata. 
Napoleon Hill i Earl Nightingale - autorzy książek i wykładów motywacyjnych pod wspólną banderą motywu "Stajesz się tym o czym myślisz przez większość czasu" dla mnie Twórcy współczesnego rozwoju osobistego. 
Tony Robbins - w 5 min. "naładuje" twoje baterie. Jego wykłady i książki to potężna dawka pozytywnej energii. Polskim odpowiednikiem jest Mariusz Szuba.  
Mateusz Grzesiak - jeżeli myślisz, że myślisz, to jeszcze nie wiesz wszystkiego. Jeżeli nie chcesz się zmieniać na lepsze po dobroci on zrobi to siłą, niekoniecznie mięśni.  
Można by tu zebrać materiału na niejedną audycję. 
PS. "iskrzymy" dalej?

ela 2011-12-30

Mam pytanie do Asi, jakimi metodami zwalczaliście pasożyty u dziecka? Jak długo to trwało? Czy było bardzo uciążliwe - bo kuracji musiała poddac się pewnie cała rodzina. Kiedy pojawiły się pierwsze efekty? Sama jestem mamą przedszkolaka-chorowitka, tydzień w przedszkolu - dwa na zwolnieniu i tak od 2 lat, stosowaliśmy już różne metody podnoszenia odporności; nie skutkuje nic. Niedawno odsłuchałam waszą 1 audycję (trafiłam na Was dopiero przy okazji tematu szczepień), stąd moje zapytanie, dopiero teraz. Zastanawiam się, czy mój przedszkolak też nie ma jakiś niepożądanych gości w swoim organizmie. Jak to zbadac, bo słyszałam, że tradycyjne badanie kału na niewiele się zdaje. Czy da się zwalczyc pasożyty jakimiś metodami naturalnymi, czy też konieczna jest jakaś cięższa farmakologia. Będę bardzo wdzięczna za jakieś wskazówki. Pozdrawiam ciepło prowadzących.

Jabollissimus 2011-12-30

Chcę audio o pasożytach! Mamy tyle pasożytów dookoła, może biologia podsunie nam sposoby leczenia... :D

ostatni zarazek 2011-12-30

Prowadzącym, w nowym roku, życzę jeszcze więcej udanych audycji. 
 
(cukier tu cukier tam przez was widzę :)) 
Podobno 2 łyżki cukru to max. na 1 dzień.(?) 
(Tylko się domyślać jak zdrowe odżywianie narodu wpłynęło by m.in. na gospodarkę). 
 
Link do audycyj wyślijcie ministerstwu zdrowia:)

Morfik 2012-01-01

"Człowiek, który żywi pozytywne uczucia, czy do płci przeciwnej czy do ludzkości w ogolę" 
 
- A jak będzie żywił pozytywne uczucia do tej samej płci albo i innego gatunku :D? 
 
"Miłość, to jest raczej uzależnienie, a uzależnienie ogólnie nie jest dobre." 
 
- Równie dobrze można powiedzieć, że seks uzależnia. Ludzie przecie nie uprawiają (nie tylko zresztą ludzie) seksu od tak, bo tak :] Chodzi im tylko o zaznanie ekstremalnych doznań, niczym zwykli heroiniści :D I jestem skłonny zaryzykować stwierdzenie, że gdyby nie orgazm, ludzkość (i wszystko inne uprawiające seks) by wyginęła, praktycznie w przeciągu jednego pokolenia :]

iskra 2012-01-02

Oj, Morfik, już naprawdę nie masz się czego czepiać...? Mówiłam też o miłości do rodziców, do rodzeństwa, do przyjaciół, do męża/żony/partnera/partnerki itd.  
Można glebę nawet kochać! I to dobre jest! Nie moja sprawa jak miłość definiujesz. 
 
Tak sobie myślę, że dla niektórych może być miłość wkurzająca albo niewygodna - bo coś z niej wynika, jakieś konsekwencje z tej całej zabawy wynikają. 
 
 
@Ela, odpiszę na spokojnie wieczorem. 
 
@Jabolissimus, z pasożytnictwem społecznym też walczyć trzeba! A jakże! Ale i w jednym i drugim przypadku nasz nie-Rząd robi krecią robotę. 
 
@Zarazek, dzięki za życzenia! Najlepszego!!! 
 
 
W międzyczasie jeszcze link w związany z tematem GMO: list otwarty podpisany przez setki ludzi ze świata nauki. I z dość obszerną bibliografią - to dla tych, do których tylko tytuły i "dorobek naukowy" przemawiają. 
 
www.i 
 
I wczoraj "przypadkiem" (nie wierzę w przypadki, stąd cudzysłów) trafiłam na ciekawą stronkę - wielotematyczną. Ale o GMO też co nieco jest: 
www.zmianynaziemi.pl 
www.zmianynaziemi.pl 
www.zmianynaziemi.pl 
www.zmianynaziemi.pl 
 
i - uwaga - pozytyw (przynajmniej tak by się zdawało): 
www.zmianynaziemi.pl 
(przypomina mi się "pozytyw" przytaczany jako przykład "dobrych" mutacji genetycznych: anemia sierpowata jako obrona przed malarią; trudno jednak nazwać to pozytywem jak zagrożenia malarią nie ma. Zobaczymy jak to będzie z kurczakami i ptasią grypą)

Morfik 2012-01-02

Jest to najczęstsza na świecie choroba zakaźna, na którą co roku zapada ponad 220 mln osób, a umiera 1-3 mln - co to jest 220 mln:]

iskra 2012-01-02

Morfik, nie o to chodziło, żeby bagatelizować malarię tylko o to, że chorowanie na anemię sierpowatą, gdy się nie ma do czynienia z pierwotniakami wywołującymi malarię, trudno nazwać korzyścią. 
 
 
@Ela, leczyliśmy różnie. Farmakologicznie (z efektami, lekami które od lat są na rynku, do tego są tanie), homeopatią (bez przekonania choć nie mam podstaw by twierdzić, że to nie działa; tylko dlatego, że lekarz zalecił - w ramach konkretnego schematu na zmianę z farmakologią), ziołami i pomocniczo produktami spożywczymi - pestki z dyni i olej z pestek dyni, granat, czosnek, marchew etc. 
 
Metoda leczenia zawsze taka, jaka była dla nas w danym momencie do zaakceptowania. Generalnie w ciągu roku farmakologia, w wakacje zioła i spożywka - gdy jest więcej czasu i mogę się tym sama zająć i dopilnować (wtedy też jest rodzinne odrobaczanie). 
 
Badania z kału rzeczywiście mają bardzo niską efektywność. W przypadku owsików ta efektywność to 10-11%, w przypadku metody "plasterkowej" ok. 30%.  
Przy pasożytach trzeba mieć jeszcze szczęście żeby trafić na odpowiedni momenty cyklu rozwojowego (choć niektórzy laboranci mówią, że to mit). A niektórych w kale w ogóle śladu nie będzie - np. takiej przywry trzustkowej czy włośnia. Inne można zbadać z krwi - znajomi próbowali z badaniem z kropli krwi w jasnym polu, chwalili. Ja nie próbowałam jeszcze. Nie wiem. Można próbować badać przeciwciała - ale to też chyba nie jest miarodajne. 
Ja najpierw próbowałam badać kał i metody plasterkowej (więcej w audycji) - wyszło, ale nie wszystko. To samo mi wyszło (a nawet więcej) w badaniu testem vega (czary-mary biorezonans) ale uwaga - tu się sparzyłam kilka razy jak mi się w sprawdzonym miejscu nie chciało czekać 3 miesiące na wolny termin. Sprawdziłam dwa inne miejsca i ktoś mnie oszukał. 
 
Podałabym Ci namiary, ale nie wiem skąd jesteś. 
 
Na pewno warto sprawdzić pasożyty. A druga bardzo ważna rzecz, którą warto przetestować to całkowite odstawienie mleka i przetworów - spróbuj na miesiąc, dwa i obserwuj. Podobnie z białą mąką i słodyczami. Nic to dobrego. Zamiast słodyczy owoce suszone na słońcu (nie siarką), zamiast soczków z kartonu delikatne herbatki ziołowe albo kompoty z owoców słodzone ksylitolem, suszonymi owocami czy odrobiną miodu. Zamiast mleka można spróbować napój owsiany, ryżowy czy migdałowy. Są w sklepach. Ale można też samemu zrobić, bo to nie tania rzecz.

trisom 2012-01-02

Coś jeszcze na temat konkursu... 
Ideą jest temat audycji. Niby banalne ale można się w ten sposób dowiedzieć czego ludzie chcą. I tak temat, myśl przewodnia proponowanej audycji musi być unikalna pod względem tematu, zawierać uszczegółowienie oraz osoba podająca temat na konkurs musi dodać od siebie materiały źródłowe. W końcu będzie nagroda więc musi być trochę pracy.  
Mój przykład: 
"Narkotyki - samo zło czy ciekawość ludzka. Od papierosów po amfetaminę" 
Pierwsza audycja bardzo przekrojowo - co da się "wziąć" czyli co wiemy a o czym nie wiemy a rośnie za płotem i jakie to rodzi skutki. Większość z nas ma "nakładkę" narkotyki - trawa albo amfa i hera. W audycji chciał bym "poszerzyć" światopogląd naszych słuchaczy o takie "wynalazki" jak salvia, calea czy piołun a tego jest więcej... dużo więcej 
sbsin.wrzuta.pl 
hyperreal.info - strona "wielotematyczna" ;)  
... swoją drogą ciekawe czy taka audycja o dragach za miedzą przejdzie w radio :)

Morfik 2012-01-03

"Morfik, nie o to chodziło, żeby bagatelizować malarię tylko o to, że chorowanie na anemię sierpowatą, gdy się nie ma do czynienia z pierwotniakami wywołującymi malarię, trudno nazwać korzyścią. " 
 
Tak samo, trudno można nazwać korzyścią umiejętność pływania w klimacie pustynnym :] A gdzie są najlepsi pływacy - na pustyni czy w oceanie? Zwykła adaptacja do warunków środowiskowych. 
 
Co do prochów - kawa też też zawiera narkotyk - kofeinę, nawet nie wiecie ile mln ludzi jest od tego specyfiku uzależnionych...

iskra 2012-01-03

@ela, jeszcze, bo mąż mnie przegonił od komputera. W naszym przypadku leczenie było bezbolesne i nie było żadnej "ciężkiej" farmakologii - zwykłe leki, które są dostępne od lat - ja też pamiętam że dostałam jako dziecko. Ale to też zależy chyba od pasożytów które się ma i od tego, gdzie się one osiedlają. Np. z tego co słyszałam węgorków czy tasiemca troszkę trudniej się pozbyć. Można naturalnymi środkami - jest dużo ziół i gotowych preparatów ziołowych o właściwościach przeciwpasożytniczych. Oczywiście z dawkowaniem trzeba się pilnować - bo niektóre zioła (np. piołun czy wrotycz) zawierają trujące substancje. Z resztą to samo z lekami - nie wolno przekraczać ustalonej dawki. 
 
Mocno upi...liwa jest walka z kandydozą - a to ze względu na dość restrykcyjną dietę. Środki farmakologiczne - różnie, niektóre działają, niektóre nie. My próbowaliśmy dwóch - tylko jeden z pozytywnym skutkiem. Z kolei mój tato był leczony z kandydozy jakąś mocniejszą chemią - bez pozytywnego, za to z negatywnym skutkiem. Grzybek nadal sobie był, a przyjmowanie leku doprowadziło do toksycznego zatrucia wątroby, w efekcie do żółtaczki, którą też trzeba było leczyć. Po tym wszystkim ojciec był tak osłabiony, że jeszcze półpasiec go dopadł...  
Poskutkowała w końcu dieta. 
 
Jeśli mowa o diecie, to i w naszym przypadku jak i mojego taty zmiana była dość radykalna. Żadnych słodyczy (przynajmniej przez kilka tygodni), produkty bez octu i drożdży, żadnych wyrobów z białej oczyszczonej mąki (do tej pory trzymamy się tego), żadnych oczyszczonych kasz (też do tej pory nie używamy), słodkie owoce też w odstawce. Dodatkowo odstawiliśmy mleko i przetwory. Więc działanie nie ograniczało się wyłącznie do wytępienia pasożytów. 
 
Efekty były dość szybko. Nasz synek coraz rzadziej i coraz lżej chorował. Teraz jak coś złapie to zazwyczaj jest to katar lub niezbyt uciążliwy kaszel, dobrze znosi infekcje. Bardzo rzadko opuszcza przedszkole z powodu infekcji - ze 2-3 razy w roku. Od tamtej pory też, poza lekami przeciw pasożytom, nie podaliśmy dziecku żadnych leków innych niż zioła. Nawet syropu na gorączkę. 
 
No i nie zdarzyły się od tamtej pory żadne wysypki na skórze ani pokrzywka, co wcześniej wielokrotnie miało miejsce. Duszności nie zdarzyły się ani razu. 
 
Zazwyczaj u dzieci przedszkolnych i szkolnych ma się do czynienia z glistami, owsikami, włosogłówkami i lambliami. No i z kandydozą. W powyższych przypadkach, poza kandydozą, leczenie trwa krótko - często jednorazowe dawki leku z powtórzeniami po 2 i 4 tygodniach.

iskra 2012-01-03

@trisom, nie wiem jak Łukasz, ale ja się nie czuję na siłach żeby przygotować audycję o uzależnieniach, narkotykach i zielsku zza płota :) Brak mi wiedzy w tym temacie :) Mam też wątpliwości, czy kogoś nie zachęcilibyśmy do eksperymentowania. Nie chcę mieć nikogo na sumieniu. 
 
Ale temat bardzo ciekawy.

trisom 2012-01-03

@iskra zacznę od końca. Mieć kogoś na sumieniu... jeżeli nauczysz dziecko obsługi noża możesz wychować potencjalnego mordercę, jeżeli nauczysz faceta seksu możesz wychować gwałciciela. Czy dając wiedzę nt. ziół jesteś pewna że słuchacze zaczną palić wszystko co jest w ogródku aby się ujarać? Oczywiście że nie... oczywiście, że będą nożownicy, gwałciciele i blanciarze ale Ty dajesz im wiedzę, a nie sposoby zabijania. Co z nią zrobią to już ich sprawa. 
Co do "czucia na siłach" to chętnie pomogę jako gość albo przygotuję materiał.  
Jest jeszcze kwestia czy Liberty Media ltd. zgodzą się na taką audycję. W końcu większość stuff'u o którym mowa jest nielegalna również na wyspach.

iskra 2012-01-04

trisom, udział w audycji/jej przygotowaniu bardzo mile widziany! 
Czy zgoda Liberty Media będzie - raczej tak. Nie widzę przeciwwskazań - w końcu chodzi o wiedzę a nie o promocję, a tym bardziej sprzedaż :) 
Prostytucja też nielegalna, co nie oznacza, że zjawiska nie można komentować :) 
 
Jeśli będziesz nas słuchał dziś to zdzwońmy się przez skype po audycji - albo w trakcie się połączmy - wymienimy się kontaktami (żeby już się komunikować bezpośrednio). 
 
Co do "stuff'u" nielegalnego jest kilka ciekawych fimów na yt o konopiach - takie z serii teorii spiskowych. Bardzo ciekawe.

Nieprzygoda 2012-01-04

@ Voter101 (5) 
 
Dzięki za link o bieganiu. ;) Chętnie zacznę na wiosnę, chociaż nadal mam wrażenie że bieganie najeżone jest przeszkodami i okazjami do kontuzji... Z drugiej strony znam osobę która zaczęła biegać z dnia na dzień, w zwyczajnych trampkach i na asfalcie - i od 3 czerpie z tego korzyści, zero kontuzji. No ale może to wyjątek? 
 
Do prowadzących: gratulacje dla dwóch najbardziej "radiowych" głosów w Kontestacji :) za ciekawe tematy, życzę aby w nowym roku było ich więcej i więcej. Pomysł na audycję z trądzikiem - bardzo dobry, tym bardziej że jest to dziedzina dość mocno przekłamana (kampanie typu Clear&Clear), biorąc pod uwagę średnią wieku słuchaczy mogłoby się przydać... :) 
 
POZDRAWIAM :)

ela 2012-01-04

Asiu bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. O co chodzi z mlekiem i przetworami mlecznymi - podejrzenie alergii na białko mleka krowiego? Czym wobec tego zastąpiliście mleczko, bo moje dziecko jest niestety jego fanem.Pozdrawiam.

ela 2012-01-04

Informacja kierowana do bezkrycznych "odbiorców" szczepień z czatu. Prosze zapoznac się z historią Dawida i Szymonka - bliźniaków z Lublina (źródło: reportaż TVP Lublin bądź strona STOP NOP), które po 2 dawce szczepień obowiązkowych zostały bardzo ciężko okaleczone: najcięższa postac porażenia mózgowego, porazenie nerwu wzrokowego, i dodatkowo u jednego z chłopców padaczka. I kto za to odpowie??? Kto zapłaci za rehabilitację dzieci i udrękę ich rodziców? Jest to tym bardziej szokujące, ze - jak wynika z relacji matki chłopców- po pierwszej dawce szczepienia DiPerte + pneumokoki u chłopców pojawił się oczopląs - objaw neurologiczny, ale pediatra kazał szczepic dalej!!!

iskra 2012-01-05

Ela, każda choroba objawiająca się w określony sposób może mieć zupełnie różne przyczyny. Przykład z poprzednich audycji - cukrzyca typu I. Przynajmniej takie są hipotezy i interpretacje wyników badań. Nie inaczej jest z niedoborami odporności i podatnością na infekcje górnych dróg oddechowych. Białka mleka krowiego często pojawiają się w różnych publikacjach jako jedni z podejrzanych lub rozpoznani winowajcy. Nawet nie musi być alergii na białka mleka krowiego. Tym bardziej, że to, co kupujemy w kartonach w sklepie z mlekiem ma niewiele wspólnego. Jest pasteryzowane, odtłuszczane, wcale nie jest wolne od zanieczyszczeń (hormony - w tym stresowe, antybiotyki, toksyny własne czy wydzieliny pasożytów, wirusy, szkodliwe białka - np. podejrzewa się że i tą drogą można "otrzymać" priony, dioksyny, pestycydy i herbicydy z pasz itd). Długo można wymieniać. Nie powinno się znaleźć na naszym talerzu. A jeśli już, to wyłącznie okazjonalnie. I najlepiej w formie naturalnie przekwaszonej. Wielu astmatyków po zupełnym wyłączeniu mleka czuje się znacznie lepiej. Nadmierne spożycie białek pochodzenia zwierzęcego, a zwłaszcza tych z mleka oskarża się o powodowanie osteoporozy. Wiele ciekawostek można wyszperać w sieci na temat kazeiny - białko zupełne w mleku, nie wiem, czy w ogóle da się to strawić (ale to może też zależeć od składu flory jelitowej - różne bakterie różne rzeczy wybierają sobie na pożywienie, metabolizują to, czego my nie dajemy rady - taka współpraca) 
A np. wg medycyny chińskiej (i nie tylko) mleko tworzy zimną wilgoć i nadmiary śluzu - który uzewnętrznia się jako glut w nosie i gardle... 
 
Zastąpić można łatwo - bardzo smaczne są mleczka (napoje) ryżowe, owsiane, orkiszowe czy migdałowe - można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, na pewno są też w hipermarketach. Wada - są dość drogie, bo ok.9-13 zł za litr. Ale nie ma tego złego - można samemu zagotować. Mi gdzieś mignęły w książkach przepisy na mleko owsiane (z płatków owsianych i wiórków kokosowych, które się zagotowuje, a potem miksuje i ewentualnie przecedza) czy migdałowe. Naprawdę smaczne. A żeby było bardziej gęste czy zawiesiste można dodać trochę mleczka kokosowego - tłuszcz kokosowy i woda kokosowa z resztą są bardzo zdrowe. Jeśli chcesz, to poszukam tych przepisów. 
 
Jak to w Waszym przypadku z mlekiem - trudno powiedzieć. Najlepiej odstawić na kilka tygodni i obserwować czujnie. W tym czasie zastąpić.

Dodaj komentarz...


Łukasz walczy w tej chwili z Państwem Polskim za pomocą prokuratury, wygrał sprawę sądową z sanepidem i teraz to on oskarża sanepid i szpital za bezprawne działania w stosunku do jego dziecka. Joanna zaś po wielu latach walki z chorobą swojego dziecka, znalazła jej przyczynę daleko od miejsc, które wskazywali jej lekarze.

Prowadzą audycję na żywo Czerwona Pigułka, czyli mroczne strony współczesnej medycyny, Można do nich pisać na adres: [email protected]

Medale:

Program miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...Życie z cukrzycą typu I (17) - 9 lat temu


Zespół niespokojnych nóg (26) - 9 lat temuCzerwona pigułka - Pasożyty (21) - 9 lat temuCzerwona Pigułka - Cukrzyca (47) - 9 lat temu


A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Piter - - 50.00
Salsero - - 10.00
joAnna - - 5.00
joAnna - - 5.60
tomek - - 10.00
Mamazdrowychdzieci - - 30.00
Misiek z Krakowa - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt