Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
audycja odwołana
Słuchaj radia
Wydanie Główne (1)
przedwczoraj
90% Kontestacji będzie zaorane
O przebudowie strony i nowych możliwościach nadawania video. Nowi goście. Jakie jest miejsce KS? Polacy nie wierzą w podatek cukrowy. Kary za brak płacy minimalnej w transporcie. Kobiety...
Myśleć jak przedsiębiorca
3 dni temu
HISTORIA PEWNEGO SUKCESU.
„Zamiast gadać o faktach, opowiadaj ludziom historie! Fakty nikogo nie interesują, to historie sprzedają.” Tak uczył mnie dawno temu jeden z moich mentorów. W związku z tym chciałbym...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Proste zwierciadło 2011-12-31

Michał Kabaciński - urzędujący poseł po raz pierwszy w KonteStacji

Nadający: Krzysztof Maczyński

O partiach politycznych, stosunkach państwa z Kościołem i skuteczności w działaniu rozmawiamy z Michałem Kabacińskim, najmłodszym parlamentarzystą Ruchu Palikota, studentem prawa i antyklerykalnym katolikiem. Na koniec Jakub Gajewski vel Siou naświetla problem rozłamu w Inicjatywie Wolne Konopie, z której poparciem gość odcinka startował w wyborach.

KOMENTARZE

everyman 2011-12-31

Dzisiaj chyba zacznę od pytań:  
1.Skoro wcześniej cokeman był akapem to kim jest cokeman teraz gdy nie jest już kapitalistą? 
2.Czym się różni Carson od Stirnera? 
 
Mam też pewne wątpliwości czy owa nacjonalizacja banków poruszona w audycji (o ile ona była poruszona na serio) jest odpowiednia. Można powiedzieć, że banki źle działają i postępują niemoralnie, ale myślę, że powinniśmy stosować odpowiedniość kary do czynu byłaby to przesada natomiast lepsza byłaby zmiana systemu finansowego, która ukazałaby błędy banków niszcząc ich reputację co by było najlepszą karą za to co te banki wyczyniają. Jeżeli natomiast cokeman uważa, że wszystko ma być wspólne, a tylko dysponowane przez ludzi (z tego co zrozumiałem) to i tak dysponowanie tym przez państwo nie było by korzystne.  
 
Teraz chciałbym się jeszcze odnieść do tej "miękkiej" "własności" (oba te słowa wzięte w cudzysłów nie przypadkowo): 
1.Jeżeli mamy taką koncepcję to nie unikamy dylematu wspólnego pastwiska ( pl.wikipedia.org ) ponieważ jeżeli np. jeżeli mamy firmy zajmujące się wycinką lasów, a nikt nie może dysponować lasem (chyba żeby malował drzewa każde z osobna co by było bezproduktywne) to chcąc zmaksymalizować zyski wycięły bu lasy w pień aby kto inny ich nie ubiegł(więc chyba malowanie drzew lub odśnieżanie lasu w zimie byłoby konieczne). 
2.Nikomu nie opłacała by się produkcja pewnych dóbr, które nie wymagają pracy a tylko doglądania (lasy, hodowle dzikich zwierząt w rezerwatach), które przy zwykłej koncepcji własności mogłyby przynosić korzyści (sprzedaż żywych bądź martwych towarów). 
3.Załóżmy ze jacyś ludzie trzymają ziemię, której nie używają (nie mieszają z nią żadnej pracy), ponieważ mogą przewidywać jakąś inwestycję (inwestycja ta nie będzie ich ale kogo innego) w pobliżu ich ziemi (np. na sąsiadującej działce), a będzie ona miała możliwość w przyszłości być wykorzystana w bardzo produktywny sposób, ale obecnie nie jest to możliwe aby nie pogorszyć perspektywę na przyszłość (większe koszty alternatywne- pl.wikipedia.org w odniesieniu do nieużywania ziemi przez jakiś czas, a później inwestowania w bardziej opłacalną inwestycję np.ktoś usłyszał, że gdzieś może być budowany stadion załatwia sobie ziemie w pobliżu i czeka z decyzją o wybudowaniu bazy turystycznej, albo parkingu aż się dowie czy informacja o budowie stadionu jest prawdziwa, a w tym czasie nie zbuduje bloków mieszkalnych tam z uwagi na koszty rozbiórki), ale przy koncepcji "miękkiej" "własności" nie byłoby to możliwe (np. ktoś inny postawiłby bloki jako, że tamten nie miesza swojej pracy z ziemią. 
 
No i na koniec kwestia "lewactwa" i "prawactwa", bo jako libertarianin nie uznaje się za członka ani jednego ani drugiego "obozu" i wkurza mnie jak ktoś odnajduje nagle prawdziwe znaczenie tych pojęć i zaczyna o nie walczyć z każdym kto nie jest z jego "obozu" co jest udziałem pana Korwina, który nie będzie walczył o wolność z nikim kto nie jest z PRAWDZIWEJ PRAWICY i zamiast na merytorycznych zagadnieniach skupia się na swoich jedynie-słusznych definicjach. Amen. 
 
PS. Nie pisze tego tekstu aby kogoś urazić tylko zaznaczyć co mi się nie podoba i podyskutować na ten temat.

Cokeman 2011-12-31

OMG,  
Facet, - byla audycja o Carsonie to tam se pisz a nie tutaj. O tym kim jestem jest dyskusja tutaj 
yrizona.freeforums.org 
 
O Carsonie jest dyskusja u Kethuza i na forum libertarian. 
libertarianizm.net 
 
Odnosnie nacjonalizacji to polecam poczytac Rothbarda :D 
 
liberalis.pl 
 
Dyskusje pod audycja o Carsonie, na yrizonie a nie tutaj z mojej strony. Nie mam ochoty znowu pisac tego samego po raz enty. Linki podalem. Wiem ze boli, Mnie w maju bolalo. Nudne to i tyle. 
 
P.S. - Oby wiecej ciekawych ludzi z roznych stron. 
Zycze Dosiego Roku dla Kontestatorów. 
www.i

Mesiorgsx 2012-01-01

Czekam na Wiplera:)

Nieprzygoda 2012-01-01

Jak się słucha przedstawicieli RP można odnieść wrażenie,że majątek Kościoła to jakiś skarbiec bez dna, z którego można czerpać bez końca i na wszystko co jeszcze wymyślą starczy. :/ 
 
"Nie ma sprzyjających okoliczności" do wolności - ??? Na gwiazdę betlejemską czekają??? 
 
Gratulacje dla redaktorów i słuchaczy, gość w końcu musiał się tłumaczyć i świetnie pokazaliście absurdalność jego postulatów - brawo. ;)

Pinochet 2012-01-01

Niestety, szanowny Pan Prowadzący nie przedstawił pełnej treści mojego pytania, gdyż pytając o wynagrodzenie poselskie podałem przykład kandydatów Nowej Prawicy, którzy zrzekli się swoich diet jeszcze przed wyborami (bynajmniej zrobili to wszyscy z okręgu nr 6, a podejrzewam, że nie tylko oni). 
 
Natomiast gość w moim odczuciu nie był przekonany co do swoich poglądów. Jestem skłonny uwierzyć, że nie kontaktował się z rzecznikiem partii, bo KonteStacja to - nie oszukujmy się - jeszcze niewiele znaczące radio. Do maistream'u by go nie dali, chyba, że do jakiejś pogadanki w sobotę rano. Chwilami nawet mówił mądrze, ale niedługo potem odpalał jakąś bzdurę w stylu "nie możemy zostawić ludzi samych sobie". 
 
Co do kapelanów w wojsku: ksiądz dla żołnierzy (tak mi się wydaje) jest tak samo ważny jak lekarz, no chyba, że mamy jednostkę wojskową składającą się z samych ateistów, tam rzeczywiście, kapelani są zbędni. A w prywatnym szpitalu właściciel mógłby zdecydować czy chce zatrudniać księdza (i go opłacać) czy też nie. 
 
Pozdrawiam!

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-01-02

Obiecany link: wiadomosci.wp.pl 
 
A tu cytat z porozumienia, którego nie było, ale… ;-) 
„I uprzedzając ewentualnych trolli - jeśli gdzieś pojawi się szyderstwo pod adresem Palikota, Millera, reklama imprezy czy książki itp., to znaczy że szanujemy różnorodność i nie podporządkowujemy się żadnej linii politycznej i prosimy to również uszanować. WK.pl jest tubą propagandową, sygnalizatorem Inicjatywy Wolne Konopie, a nie tubą propagandową jednego czy drugiego stowarzyszenia, ugrupowania, czy frakcji akurat działającej jako WK. Jest to portal ideowy! 
 
Janusz Palikot i Ruch Palikota 
 
Żeby było jasne - wszyscy bardzo szanujemy Janusza Palikota jako człowieka (zresztą, szanujemy wszystkich ludzi za to że są ludźmi). Jako polityka i szefa partii mamy różne zdania, różne podejście, różne mamy zapatrywania na to jak wywiązuje się z obietnic. Na pewno będziemy współpracować w sprawach legalizacji konopi zarówno z samym Palikotem jak i z jego ludźmi z prostego powodu - ci ludzie mogą realnie reprezentować nasze interesy w parlamencie, częściowo także w sądach i na ulicach.” 
 
@Mesiorgsx (4): Dobry pomysł. :-D 
 
@Pinochet (5): Teraz opisałeś to w postaci bardzo logicznego wywodu, ale wcześniej dotarło do mnie w formie pozbawionej części tych informacji, na których uwzględnieniu Ci zależało. Jeśli gość to czyta, może odpowie tutaj. Ja się starałem go też od tej strony wybadać innymi pytaniami, poruszając kwestię, że jeszcze się nie uniezależnił od rodziców, więc chcemy poznać jego pozapolityczną codzienność i plany życiowe, w szczególności, czy zamierza poprzestać na karierze politycznej, czy np. iść na prawnika, zgodnie ze zdobywanym wykształceniem.

Daniel Piesto 2012-01-02

Ten człowiek w życiu słowa prawdy nie powiedział. Nie mysli logicznie. On nawet błędnie nazywa swoją wiarę. Jedyna nadzieja to plytadlaposla.

mnm 2012-01-02

Myślałem, że aby zostać posłem w tak młodym wieku, to może trzeba się jakoś bardzo pozytywnie wyróżniać... 
Niestety nic z tych rzeczy, Gość prezentuje poziom szeregowego polityka. 
 
Zmusiłem się żeby przesłuchać połowę audycji, więcej nie dałem rady - typowy bełkot, zaprzeczanie sobie itp.

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-01-02

Dodać pragnę, iż pomysłodawcą i pośrednikiem w zapraszaniu Michała Kabacińskiego był Kontestator Marek Zemsta vel BlackEmperor, będący KontestBossem w Krakowie. Dzięki!

Bbrzydal 2012-01-03

Mnie interesuje odpowiedź na jedno pytanie ,na które w audycji się nie doczekałem ile powinien wg Ruchu Palikota wynosić ZUS dla małych firm? 
 
P.S.Chyba już się nie doczekam odpowiedzi na to pytanie

Adam 2012-01-04

alternatywa dla invitro - naprotechnologia :)

Krzysztof z Bielska-Białej vel ByteEater 2012-01-04

@Bbrzydal (10): Możliwe, że tu przyjdzie i odpowie w komentarzach. 
 
@Adam (11): Popieram. Od dłuższego czasu w ogóle planuję naukowo skonfrontować naprotechnologię z in vitro, zapraszając specjalistów. Ale to raczej nie na tą audycję.

Barrett 2012-01-11

Nie dostałem odpowiedzi na pytanie - dlaczego w Polsce edukacja nie może być prywatna, tak jak licea w Japonii?  
 
Gość zszedł na temat profilów w szkołach. Jakiś ułamek poglądów popieram (m.in. brak dotacji dla kościoła, bardziej wolny dostęp do narkotyków, ograniczenie administracji). Przynajmniej to.

jalowiec 2012-01-16

Puenta taka, że aby dostać się do sejmu trzeba mieć kilku ludzi na poziomie i tylko ich eksponować, reszta może być motłochem. XXI wiek - wiekiem pr'u! 
 
Aaa no i jeszcze kasę...

KIRK 2012-01-21

Wariat na swobodzie najwieksza kleska jest w przyrodzie. PRECZ Z SOCJALIZMEM!!!

Dodaj komentarz...

Krzysztof Maczyński

Krzysztof Maczyński, Homo sapiens

Inne audycje tego autora:

Granice wolności słowa - 7 miesięcy temu


Kto i jak korzysta na ZAiKSie (1) - ponad rok temu
Karta smoleńska (1) - 3 lata temu

Więcej audycji...


Marks miał rację! (2) - 3 lata temu


Wanderlust i nasz gust - 3 lata temu


Egzotyczny kraj: Finlandia (2) - 4 lata temuWalentynkowo o płci i seksie (12) - 4 lata temu


Czy Hugo jest oszustem? (12) - 4 lata temu


Prasówka z dobrych źródeł (2) - 4 lata temu


Wróżenie ze szklanej kuli (4) - 4 lata temuOdcinek piekielny (6) - 5 lata temu

Trudne rozmowy na temat aborcji (16) - 5 lata temu


Politycy i pedofilia (5) - 5 lata temuJak bardzo Nowoczesna? (4) - 5 lat temu


Jak Żydzi robią biznes (5) - 5 lat temu

Prohibicja to śmierć (7) - 6 lat temu
Anarchia! (14) - 6 lat temuPolicjantka lubi gaz (1) - 7 lat temu

Kto gardzi Lechem Kaczyńskim? (11) - 8 lat temu

PrzeGoście (23) - 8 lat temu
A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Przemo - - 15.00
Kordian - - 15.00
scav - - 35.00
Mgd - - 10.00
Magda - - 10.00
Mgd - - 10.00
Mgd - - 10.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt