Facebook
Podpis:
Numer GG:
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Nie
20:00
Firma na emigracji
Pon
21:00
Wydanie Główne
Słuchaj radia
Jan Fijor zaprasza (1)
wczoraj
Debata Janka z liberałem Łukaszem
Niecodzienne wydanie audycji Janka. O liberaliźmie i wizji państwa wraz z gościem Łukaszem
Wydanie Główne
3 dni temu
W Niemczech bieda!
25% naszych sąsiadów jest zagrożonych ubóstwem. Dopłaty na Malcie. 2mld dla TVP i środkowy palec. Papież o libertarianiźmie. Przegląd hejnałów. radio WNET. W co wierzy Lewica i M....
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Jan Fijor zaprasza 2012-01-04

Jan Fijor - różne listowe sprawy

Nadający: Jan Fijor

Dzisiaj raczej skaczemy z tematu na temat i odpowiadamy na listy czytelników.

KOMENTARZE

Piotrek 2012-01-07

Jak Terminator zostanie prezydentem, to pewno doczekamy się stwierdzenia "wszyscy jesteśmy austyjakami" :D 
 
www.youtube.com

radek1 2012-01-07

Znany startupowicz Rafał Agnieszczak z fotka.pl nie umie programować. Ale chyba nie jest to osoba godna zaufania ponieważ został poturbowany w kolejce po unijne dotacje.!!!webhosting.pl

Paweł 2012-01-07

Fajna audycja, szkoda, że nie udało mi się słuchać na żywo. 
 
Co do odgórnie regulowanych cen leków, to z tego co słyszałem, zostało to zrobione, żeby ograniczyć wycinanie niezależnych aptek przez apteki sieciowe - mechanizm był taki, że apteka sieciowa kupując leki w dużej ilości uzyskiwała oczywiście na nie rabat, ale rabat był tak zrobiony, że część leków była tej sieci sprzedawana w normalnej cenie, a część była sprzedawana za złotówkę czy grosz. Leki w normalnej cenie szły do już aptek w już "zdominowanej" okolicy, a te za złotówkę szły do nowo otwartych placówek i były sprzedawane po takich cenach, że konkurencja albo bankrutowała albo była przejmowana. Po zdominowaniu okolicy oczywiście apteka już sobie te ceny odbijała :) Gdyby był tutaj wolny rynek i leki mógł sprzedawać każdy, taka monopolizacja byłaby oczywiście nie możliwa, a tak socjalizm bohatersko walczy ze stworzonymi przez siebie problemami jeszcze większą dozą socjalizmu...

jan M Fijor 2012-01-08

@Paweł, nie wiedziałem, jaki był cel regulacji cen leków, na pewno jednak czułem, że nie jest nim interes pacjenta. Mimo iż pani Kopacz zapewniała perfidnie, że robi to dlatego, aby pacjenci nie musieli latać po aptekach. Ta arogancja władzy jest porażająca. Oni mają nas za durniów. Aż mnie korci, żeby im zrobić sprawę o monopol, utrącanie konkurencji, a także łgarstwo i ignorowanie konstytucji. Wrócę do tematu pozwo zbiorowego przeciwko rządowi. To się musi udać.  
 
pozdrówko

Wojtek(szogun1987) 2012-01-08

Co pan sądzi o tej imprezie? www.inwestorgieldowy.com 
Biorąc pod uwagę stosunek cena/ilość godzin jest porażający, w dodatku brak tu jakichkolwiek dodatków (obiad, drobna impreza integracyjna). Ale jeżeli dzięki temu udałoby się zwiększyć o 10-15% roczny zysk to koszt nie wydaje się już taki straszny.

jan M Fijor 2012-01-08

@szogun1987. Jeśli każdy z tych wykładowcow zarabia co najmniej 100 tys. rocznie na inwestowaniu, co jest w stanie udowodnić pokazując swój PIT w rubryce dochód kapitałowy, to takie szkolenie jest warte każde pieniądze, ale jeśli nie są w stanie takiego dorobku dowieść, to lepiej sie pomęczyć samemu. Skousen kosztuje 35 zl, a jego roczna opłata doradczaqa wynosi 99 dol. (350 zl) - to wystarczy w zupełności. człowiek, który 18 lat zarabia na giełdzie z powodzeniem, to gigant finansowy, o którym coś się wie. ja o tych ludziach nie wiem nic. A ty, szogunie? 
 
pozdrawiam

fuks 2012-01-09

Bliżej mi do Twojego zdania Janku, choć z Kamilem zgadzam się w wielu kwestiach - chwała mu za to, że uświadamia ludziom ten podstawowy fakt w biznesie - najpierw pracujesz, później wydajesz (i zawsze dobrze wydawaj!). 
 
Kamilu czy nie sądzisz, że w głowie człowieka, który nie ma "nic" (a. bo jest nierobem, b. bo nie jest nierobem, c.bo cokolwiek) nie może zrodzić się rewelacyjny i rewolucyjny pomysł?? w niektórych sytuacjach będzie w stanie go zrealizować, w wielu innych nie będzie - czy nie powinien próbować, zanęcać, zarzucać? i z drugiej strony (np. vc) czy nie warto "łowić" tych pomysłów? a za złowiony pomysł zapłacić? może 10% a może 0,01% , ale dobry pomysł jest coś wart, czyż nie? 
 
Czy dobrze rozumiem Twoje zdanie: skoro nie masz nic, to nie bierz się za sexy biznes? 
 
Janku skomentujesz w jakiś sposób takie info: www.amerbroker.pl ?

Zbigniew Malec 2012-01-09

Co do mnożenia pieniądza, to lokaty długoterminowe nie powodują zwiększania podaży pieniądza.

Mariusz 2012-01-09

Co do demokracji bezpośredniej. Ostatnio wpadł mi do głowy taki pomysł demokracji hybrydowej, jest to połączenie zalet demokracji pośredniej i bezpośredniej. 
Jeśli interesują was szczegóły zapraszam tutaj: 
www.ideosfera.pl

jan M Fijor 2012-01-09

@Zbigniew Malec, zgadza się, lokaty terminowe to właśnie uprawnione pożyczanie naszych pieniędzy, bez zwiększania podaży. czyżby w naszej audycji padło odmienne twierdzenie? Jeśli tak, to przepraszam, być może poniósł nas temperament. 
 
pozdrawiam

Pliskin 2012-01-10

Uważam, że demokracja bezpośrednia jest równie kiepskim pomysłem co demokracja pośrednia. I tak samo jak pośrednia, zawsze prowadzi do socjalizmu. Ludzie naiwni, nie dostrzegający zależności między przyczyną a skutkiem, nie zdolni do samodzielnego myślenia oraz zmanipulowani przez oświatę i media stanowią większość. Nie ma żadnej różnicy między bezpośrednimi rządami ludu a rządami wybranych przez niego reprezentantów. Żeby odzyskać szansę na powrót do normalności należałoby raczej najpierw wrócić do monarchii.  
 
Jeśli znacie więc jakąś godną polecenia stronę internetową, wokół której gromadzą się rojaliści, to też prosiłbym o adres, bo myślę, że byłaby to dużo lepsza idea, o którą można by walczyć.

jan M Fijor 2012-01-10

@Pliskin nie forsujemy demokracji, szukamy jedynie lepszej formy tego, co narazie jest faktem. Demokracja bezposrednia to zawsze jakies utrudnienie dla waldzy. Opoznia zle decyzje, pozbawia rzad mobilnosci. Zgadzamy sie co do tego, ze celkem jest anarchokapitalizm/wolny rynek/wolny wybor.  
 
pozdrawiam

Mariusz 2012-01-10

Plisklin przeczytaj idee z mojego linku (komentarz 9). Świat nie jest zero-jedynkowy ;)

jan M Fijor 2012-01-10

Pomysł Mariusza przypomina co prawda głosowanie na partie, z tą różnicą, że omjałby obowiązek rejestrowania się jako partii, Problem w tym, że ci wybrańcy, którzy zgromadziliby wiele głosów musieliby wybrać spośród partii, które jakie są każdy wie. jest to jednak punkt wyjścia do reformowania emokracji/socjalizmu. jestem za. 
 
czołem

Pliskin 2012-01-10

@Mariusz 
Ach tak.. Czytałem. Interesujący eksperyment, choć nie ukrywam, że budzi u mnie duży sceptycyzm.  
Niemniej jednak pozwolę sobie nie zabierać głosu w tej sprawie i nie zaczynać dyskusji. Życzę powodzenia. :) 
 
@jan M Fijor 
Tu jesteśmy zgodni. Pozdrawiam

Mariusz 2012-01-11

@Janku, głosowanie byłoby bezpośrednie, nie widzę powodów powstawania partii. To znaczy powody by były na pewno, ale system zakłada że jednostki oddające swój głos byłyby poza kontrolą osób którym głos przekazano. Z racji, że system byłby internetowy to wycofanie głosu mogłoby być możliwe jeszcze w czasie głosowania (cenzura internetu pokazała, że Polacy potrafią w 2 dni się zorganizować). Pomijam tu oczywiście możliwość wprowadzenia tego w naszym kraju - raczej niewykonalne. 
Dzięki za opinie 
 
@Pliskin, chętnie podyskutuje bo ten pomysł niedawno mi przyszedł do głowy i nie uważam, że to szczyt umysłowych osiągnięć :) Chętnie przeczytam jakie widzisz słabości i zagrożenia tego typu demokracji. (pisz gdzie chcesz, tutaj, na ideosferze lub na maila mariusz[małłpka]smolak.com.pl).

Orish 2012-01-11

Według mnie zamiast jakichś skomplikowanych systemów wybrać parlament w drodze losowania. Co prawda wtedy dalej to będą przypadkowi ludzie, jak to jest obecnie, ale przynajmniej nie będzie zbyt wielu złodziei i karierowiczów.

EstEst 2012-01-11

Też miałem się przyczepić do tej ,,grzeszności'' trzymania pieniędzy na lokacie, ale Zbigniew Malec mnie uprzedził ;) 
 
Natomiast ciągle nie wiem, co Janek radził temu etatowcowi, który chciał ulokować gdzieś 10 tys. na kilka lat. Zrozumiałem, że na inwestycję w nieruchomość to za mało (chyba, że znajdzie wspólników), lokata za ryzykowna, skarpetka nieopłacalna i w zasadzie nie usłyszałem, jakie jest proponowane rozwiązanie.

Jed 2012-01-11

@Orish 
mega pomysl :)! jestem za

Daniel Piesto 2012-01-11

@Pliskin 
Coś nie dodało więc jeszcze raz 
 
legitymizm.org - dużo o libertarianizmie jest m. in. praca prof. Bartyzela o genezie i systematyce nurtu 'libertarianizm' 
konserwatyzm.pl - niestety dużo narodowców  
konfederacjaspiska.pl - stowarzyszenie para-polityczne

Pliskin 2012-01-12

@Daniel Piesto 
 
Wielkie dzięki. :) 
Pozdrawiam

kezlok 2012-02-19

@Daniel Piesto 
`konserwatyzm.pl - niestety dużo narodowców ` 
Co, nacjonalizm uwiera kolegę w sempiternę? Po pierwsze to konserwatyzm.prl. po drugię więcej lektur doradzam, zanim coś się skrobnie.

Dodaj komentarz...

Jan Fijor

Współzałożyciel szkoły biznesu ASBIRO, przedsiębiorca i podróżnik, który w czasie stanu wojennego wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie spędził 17 lat. Były barman, pośrednik nieruchomości, agent ubezpieczeniowy i makler. Obecnie, oprócz działalności w szkole ASBIRO, zajmuje się publicystyką oraz jest właścicielem wydawnictwa Fijorr Publishing.

Prowadzi audycję na żywo Jan Fijor zaprasza w którym przedstawia punkt widzenia przedsiębiorcy. W środy o 21.00

Medale:

Prowokator miesiąca
srebrny
Inne audycje tego autora:
O RODO i akceotacji ciasteczek (4) - 3 tygodnie temu

Jak zostać Bogatym. (8) - 8 tygodni temu

Jak się bogacić? (18) - 3 miesiące temu

Bieda polskich wolnościowców (7) - 3 miesiące temu

Więcej audycji...
Listy, obyczaje i finanse. (1) - 3 miesiące temu

Jak poprawnie oszczędzać (14) - 3 miesiące temu

O pożydowskim mieniu bezspadkowym (6) - 4 miesiące temu

Jak banki rabują klasę średnią! (9) - 4 miesiące temu

Firma która upadła przez Państwo. (3) - 4 miesiące temu


Czy dopłacać do frankowiczów? (19) - 5 miesiące temuObligacje dla debili (5) - 5 miesięcy temuCzy Janek oddałby 500 plus? (12) - 6 miesięcy temu


Dlaczego USA czeka upadek? (19) - 7 miesięcy temu

40 lat i fajrant! (27) - 7 miesięcy temu

Pomysły na biznes w Hiszpanii (6) - 7 miesięcy temu

Życie w Hiszpanii dla początkujących (13) - 8 miesięcy temu

Rekordowo krótki odcinek (3) - 8 miesięcy temu

Mocz to moc (11) - 8 miesięcy temu

Jest gorzej, niż myślałem (11) - 8 miesięcy temu

Hiszpania pod dokładniejszą lupą (1) - 9 miesięcy temu

Wystarczy języczek u wagi (8) - 9 miesięcy temu

Jak mieć nosa do nieruchomości (14) - 9 miesięcy temu


Ekonomiczne aspekty kolonizacji Ameryk (6) - 10 miesięcy temuO strajku nauczycieli (20) - 10 miesięcy temu

Wady i zalety UK (13) - 11 miesięcy temu

Kredyty, brexity, wątpliwe profity… (2) - 11 miesięcy temu

Anarchokapitalizm według Janka (10) - 11 miesięcy temu


Szkolenia z nieruchomości to ściema (25) - 11 miesięcy temuPełzająca detronizacja dolara (2) - ponad rok temu

Wychodzimy jak palanty! (3) - ponad rok temu

Ostatnia noc dyktatury w Wenezueli? (18) - ponad rok temu

Janka porady na nadwagę (13) - ponad rok temu

Polakom brakuje ciekawości (11) - ponad rok temu


Jan Fijor - Listy (1) - ponad rok temuJan Fijor - Komu ufa Janek? (13) - ponad rok temu
Jan Fijor - Śmieci i Japonia (2) - ponad rok temu

O wyższości gór nad morzem (11) - ponad rok temu

Ile jest ASBIRO w ASBIRO? (4) - ponad rok temu


Co zacząć, jak nie skończyć (7) - ponad rok temu

Jan Fijor - Powrót ze Stanów (1) - ponad rok temuJan Fijor - A to lewak jeden (21) - ponad rok temu


Jan Fijor - Salam alejkum (20) - ponad rok temu


Jan Fijor - Syndrom Korwina (37) - ponad rok temu

Jan Fijor - Mordujecie dzieci (43) - ponad rok temu

Jan Fijor - Totalitaryzmek (19) - ponad rok temu


Jan Fijor - Na policji mnie trzymali (10) - ponad rok temu


Jan Fijor - Co chwila leci w dół (28) - ponad rok temuJan Fijor - Ekonomia Zdrowia (9) - 2 lata temu
Amerykański fiskus a Polacy (11) - 2 lata temu
Jan Fijor - Trump coś kręci (24) - 2 lata temu

Jan Fijor - Czytamy Misesa (8) - 2 lata temu


Jan Fijor - Wolność (104) - 2 lata temu

Ryanair i LOT to naciągacze (21) - 3 lata temu

Jan Fijor - Imigranci (20) - 3 lata temu
Jan Fijor - Delta? Nie latam (7) - 3 lata temu


Jan Fijor - Milion plus (17) - 3 lata temu


Jan Fijor - Wolny monopol (22) - 3 lata temu

Jan Fijor - Prezydenci USA (13) - 3 lata temu
Jan Fijor - Telenovela (7) - 4 lata temu

Jan Fijor - Raport z Liberlandu (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (3) - 4 lata temu

Jan Fijor - Trumpy i Hilarie (7) - 4 lata temu

Wielki szwindel na mieszkaniach (19) - 4 lata temu


Jan Fijor - Szarańcza w Malawi (20) - 4 lata temu
Jan Fijor - TRUMP (34) - 4 lata temuJan Fijor - Skok na OFE 2.0 (29) - 4 lata temuJan Fijor - Jak w grudniu 81 (40) - 4 lata temu

Komu Kaczyński zrobi dobrze? (23) - 4 lata temu

Jan Fijor - Silk Road (14) - 4 lata temu

Obsługa klienta wg Janka (19) - 4 lata temuBierzcie zasiłki (31) - 5 lata temuJan Fijor - Pomysły na biznes (7) - 5 lata temu


Jan Fijor - o tematach z debaty (18) - 5 lata temu


Jan Fijor - Wybory (19) - 5 lata temu


Nie ma gotówki i nie będzie (24) - 5 lata temuJan Fijor - Jak umarł Tuwim (11) - 5 lat temu
Jan Fijor - Franek (14) - 5 lat temu


Jan Fijor - Putin Austriakiem? (18) - 5 lat temu

Jan Fijor - Lekcja historii (14) - 5 lat temu
Jan Fijor - Motywy (30) - 5 lat temuJan Fijor - Złoto (9) - 5 lat temu
Prywatyzacja wg Janka Fijora (14) - 6 lat temuWolny rynek — wprowadzenie (38) - 6 lat temu

Jan Fijor - Buthan (17) - 6 lat temu


Jan Fijor - Łukraina (18) - 6 lat temu


Nakręcony prywatyzacją (52) - 6 lat temu


Słuchacz w długach (30) - 6 lat temu

Jan FIjor - Rock and Roll (15) - 6 lat temu

Jan Fijor - Dyskryminacja (27) - 6 lat temuBitcoin to tylko zabawka! (87) - 6 lat temu

Bardzo smutny Janek (47) - 6 lat temu

Wywiad z Markiem Klugmannem (40) - 6 lat temu

Rzecz o kontroli czynszów (14) - 6 lat temu

Janek zbankrutował (20) - 6 lat temu


Blacha wie co mówi (37) - 6 lat temu

Fijor idzie w politykę (37) - 7 lat temu

Ostro (64) - 7 lat temuBanki, samochody, podręczniki (28) - 7 lat temu


Służba zdrowia za oceanem (22) - 7 lat temu

Czy okienko blokuje kolejkę? (65) - 7 lat temuCzy alkoholik jest racjonalny? (61) - 7 lat temu


Czym jeździ milioner? (21) - 7 lat temu

Jan Fijor - Jak wybieram akcje (15) - 7 lat temu


Jan Fijor - Emeryty (40) - 7 lat temuJan Fijor - Kto mi wisi? (58) - 7 lat temu

Na co nam służby specjalne? (17) - 7 lat temu


Jan Fijor - Geje są jak SB (50) - 7 lat temu

Jan Fijor - O dwóch burakach (20) - 7 lat temu

Jan Fijor - Długi (118) - 7 lat temu


Bogaty może dłużej (48) - 7 lat temuCo Janek zrobił z ogórkami? (37) - 7 lat temu
Jan Fijor - SKOK (15) - 7 lat temuJan Fijor - Rozmowy na Jetlagu (19) - 7 lat temu


Jan Fijor - Ja się wycofuję (20) - 7 lat temu


Robimy gospodarstwo? (70) - 7 lat temuJan Fijor - Wyjazdy (53) - 8 lat temu

Jan Fijor - Broni Amber Gold (78) - 8 lat temu


Jan Fijor - W kraju dziadów (27) - 8 lat temu
Jan Fijor - Oba maży da (30) - 8 lat temu

Jan Fijor - Karty kredytowe (19) - 8 lat temuJan Fijor - pośrednicy (23) - 8 lat temu


Czy celnicy to kretyni? (23) - 8 lat temu

Jan Fijor - Unikać euro i eko (26) - 8 lat temu

Jan Fijor - Knajpy w Zakopanym (29) - 8 lat temu
Jan Fijor - Powrót z Azji (15) - 8 lat temuJan Fijor - dochód pasywny? (21) - 8 lat temu


Jan Fijor - Putinizacja (38) - 8 lat temu

Jan Fijor - To już 6,12 (26) - 8 lat temu


Jak sprzedawać dom? (20) - 8 lat temu

Boeing, monopol i korupcja (52) - 8 lat temu


Oburzeni (11) - 9 lat temu


Książki ekonomiczne (21) - 9 lat temu

Podatek Buffeta (8) - 9 lat temu

Dlaczego nas nie lubią? (32) - 9 lat temu

Portugalia (17) - 9 lat temu

Wy ćwoki (15) - 9 lat temu

Jan Fijor: Czy brać kredyt? (4) - 9 lat temu


Przygody Janka w Rosji (10) - 9 lat temu

Co tam w Norwegii słychać (38) - 9 lat temuJan Fijor o gejowych (50) - 9 lat temu

Jan Fijor o pracy po maturze (39) - 9 lat temu


Co boli Janka F.? (14) - 9 lat temu


Fijor zatrzymany w Kolumbii (11) - 9 lat temu


Kto to jest biedny człowiek (18) - 9 lat temu

Kto to jest człowiek biedny (6) - 9 lat temu


Żona milionera (10) - 9 lat temu

Afryka Afryka (27) - 9 lat temu

Czego nie wiem Janek Fijor (9) - 9 lat temu


Janek o szpitalach (7) - 9 lat temuDalsze relacje z Kaliforni (17) - 9 lat temu

Fijor w Californi (17) - 9 lat temu


Prawo spadkowe (6) - 9 lat temu

Się SANEPIDowi oberwało (9) - 9 lat temu
O wyborach w ameryce (21) - 9 lat temu

O gatunkach, które wymierają (14) - 10 lat temu

Etyka w dopalaczach i przemycie (10) - 10 lat temuO "wygranych" na loterii (15) - 10 lat temu

Służba zdrowia ciąg dalszy (26) - 10 lat temu


O Krzyżu, podatkach i ludziach (26) - 10 lat temu

Państwowe akcje (20) - 10 lat temu

Postaw urzędnika przed sądem! (34) - 10 lat temu

Ubezpieczalnia pilotów TV (2) - 10 lat temu

Jan Fijor o USA (33) - 10 lat temu

Jak uniknąć płacenia ZUS-u? (7) - 10 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Poradnik jak założyć bloga - - 20.00
nexty - - 22.00
Kody i kupony rabatowe na darmowisko.com - - 20.00
Fotograf ślubny Kraków - - 20.00
Tomasz Rawski - - 50.00
Nieruchomości Hiszpania, mieszkania na... - - 20.00
BASMAR PRZEPROWADZKI MIĘDZYNARODOWE - - 50.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt